Skocz do zawartości
JacekN8

Dfi Infinity Nf Ultra Ii-m2 - Pierwsze Dfi Pod Am2

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie pomożecie ? Mój problem polega na tym że kiedy przykładowo ustawiam FSB na 230 a pamięć na magistrali 667 Mhz to lecą one bez problemu an 765 Mhz. A kiedy chce trochę się pobawić w OC i daje FSB 320 na procu mam 2560 Mhz przy 1,475 V (Sempron 3000) to ram ustawiam na 400 i działa sobie 660 Mhz ale to trochę mało. Chciałem wiec ją puścić z magistrali 533 bo wtedy byłoby chyba 750 Mhz przy FSB 320 ale komp nie wstaje ? Dlaczego tak się dzieje ? Z 667 działa na 765 a z 533 nie działa na 750 ? Czy umie mi ktoś pomóc ? Pozdrawiam i z góry dzięki.

Przy HTT 320MHz na procku masz 2560MHz a dzielnik 533 = /6 czyli wtedy na pamieciach masz 2560/6=~426MHz(853MHz) to mogą nie działać. ;]

 

750MHz na pamięciach z dzielnikiem 533 będziesz miał przy HTT 281MHz.

Edytowane przez hary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No na 853 na pewno nie będą działać, sprawdzałem przed chwilą te ustawienia i bios przy opcji 320 HTT i dzielnik 533 pokazuje 800 Mhz rzeczywiste więc nie mam pojęcia dlaczego nie działa :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W biosie to se pokazywać może, a rachunek jest prosty także kalkulator w dłoń ;)

 

Tak na przyszłość jakbyś se chciał coś ustawiać:

mnożnik 8x

dzielniki: 800=667= /5

533= /6

400= /8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aaa... nikt nie wie czy za skopana dfi dostane nowke czy uzywke? nikt nie oddawal tej plyty do serwisu na gwarancji? chcialbym sie dowiedziec, jak to wyglada w praktyce w .pl, bo w dfi nie chca mi powiedziec :-/. I ile ~ bede musial czekac? Czy sa jeszcze swieze dostawy tych mobo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale powiedz mi, co za różnica? Przecież muszą Ci zapewnić dobrą płytę. Ja jak wysyłałem na gwarancję, bo myślałem, że jest zepsuta powiedzieli, że oni wysyłają do DFI, a od razu nówkę sztukę w zamian dają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miras19: a gdzie brales? w arche? i KIEDY oddawalales na gware? To wazne, bo obecnie z tego co widze, to te plyty wysychaja w .pl - na allegro tylko arche nimi handluje w tej chwili - wiec pewnie w sklepie, gdzie bralem ~3 miechy temu pewnie by mi nie mogli TERAZ dac nowki w zamian, nawet gdyby chcieli, bo pewnie po prostu ich nie maja :-/. Czyli pozostaje wysylka do DFI, czekanie nie wiadomo tyle, i nie wiadomo, co przysla w zamian (nowka/ uzywka naprawiana i sfatygowana etc).

 

To jest bol z plytami DFI w .pl - slabiutka dostepnosc, wiekszosc sklepow normalnie nimi nie handluje, tylko na zamowienie, zwykle ich nie ma, bo podaz mala i od razu schodza, jak jest juz dostawa, a w razie koniecznosci wymiany (padnieta plyta) jest klopot bo: nowek zwykle nie ma, trzeba by czekac nie wiadomo ile, wiec wciskaja jakies uzywki w zamian :-/.

 

W kazdym razie, dopoki nie poprawi sie ZNACZNIE dostepnosc plyt DFI w .pl, nie bede ich wiecej kupowac...

 

 

ps czy jesli nie beda mieli nowej plyty na wymiane i kaza czekac, a potem sie okaze, ze przyslali mi jakis stary, podniszczony szrot, to czy moge nie przyjac tego i domagac sie zwrotu kasy?

Edytowane przez sliza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe ja bym chętnie tą moją zamienił na KN9 ;P

 

Kupowałem w esc.pl i nie dawno nawet potaniała do 299, więc chyba tam maja jakieś sztukasy jeszcze

 

EDIT: Ostatnio byłem zmuszony to reseto CMOSU i kombinacja power + Insert key działa :)

Edytowane przez miras19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aaa... nikt nie wie czy za skopana dfi dostane nowke czy uzywke? nikt nie oddawal tej plyty do serwisu na gwarancji? chcialbym sie dowiedziec, jak to wyglada w praktyce w .pl, bo w dfi nie chca mi powiedziec :-/. I ile ~ bede musial czekac? Czy sa jeszcze swieze dostawy tych mobo?

Według prawa nie może być używana(nie i już -wynika to z orzecznictwa Sądu Najwyższego czyli jak gwarant ci daje wymęczoną i wypierdzianą mobo to idziesz do sądu i dostają wyrok zasądzający wydanie nowego sprzętu/równowartości).Sprzęt ma mieć identyczne lub lepsze parametry -nie mogą być gorsze.Jestem tego pewien.Ile czekasz jest w gwarancji napisane(powinno być).Jak nie mają DFI i nie będą to kasa lub się dogadujesz.Możesz skorzystać z rękojmi również -doczytaj w Google co i jak.Nie daj sobie ciemnoty(używki) wciskać -jak coś to wal śmiało do Rzecznika Praw Konsumenckich -to darmowe i działa(i to coraz lepiej).Mi wcisnęli kiedyś używane MSI -jak im dałem pismo/ultimatum z paragrafami itp. to im tyłki ścisnęło i dali nówkę.Jak dostajesz na wymianę nówkę to gwarancja musi być nowa -pełna ,a nie jakieś przedłużania.Walcz jak coś do bólu -kasa nie leci z nieba, a gwaranci myślą o nas często "jelonki".Ot co :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja tez mialem z esc.pl i potrzebowali 1,5 miecha zeby mi przyslac "nowa".. dostalem w tym samym pudelku co wyslalem stara i niby poszla na serwis zewnetrzny.. musialem sam wgrywac nowy bios i swiruje nieraz z odczytem temp- smartguardian i bios wyswietlaja -128 na cpu a raz 30 a raz 60 na chipsecie.. :[ na razie nie reklamuje bo chodzi a ze nie mialem sprzetu 1,5 miecha to trzeba nadrobic stracona prace i czas .. :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie prowokować OT napiszę krótko -podstawa to znajomość warunków umowy/nabycia/gwarancyjnych i...dopilnowanie ich egzekucji.Jak jest napisane w gwarancji ,że mają np. 25 dni na naprawę to jest to termin nieprzekraczalny dla nich i koniec!Przed jego upływem zaraz warto się dopytać co i jak i poinformować w razie W ,że ich czas mija.A jeżeli oni "potrzebują" go więcej to nas to winno G obchodzić i tyle.Niech nie piszą głupot na karcie gwarancyjnej.Czy nowy ma być wymieniony sprzęt itp.napisałem wyżej.Żadnych rozmów na telefon z konkretami -tylko na piśmie o ile to możliwe z pieczątką i podpisem pracownika.Polecony wysłany dwukrotnie prawo uznaje za doręczony czy ktoś odpisał czy nie.Jak coś nie gra lub "nie zdążają" to pismo z wiadomością ,że "czas się kończy ,a mają w umowie XX dni ,że Rzecznik PK ,że ma być nowe i full gwara" i inne.Częste są ,jak wynika z moich doświadczeń ,nadużycia umowy wobec indywidualnych użytkowników komputerów "do OC, do gier".Prowokuje stereotyp wieku nabywcy -"łebek się nie zna i nie wychyli się, no i w wakacje to mu nie potrzebny komputer".Oczywiście jest to duże uproszczenie i uogólnienie ale...Kolega kupił w PC Projekt nówkę mobo(chyba MSI) i...przysłali mu starocia.Do dziś wspominam dialog on-firma na GG.Ubaw na maxa :lol: .W sumie zgonili na...tajwańczyków(ale nie podali nazwisk :lol: :lol: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Chciałbym zaktualizować bios na DFI

@Maciek06

1)mam identyczny konfig jak Ty pamięci procesor, mobo

jeżeli możesz to podaj dokładne ustawienia biosu jakie masz (napiecia cpu, ramu)

2)jak zaktualizować bios ? idze z wina ? nie posiadam floppa :sad:

 

Pozdro :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Proc podkręcony do260*9. Wszystko działało 2 miechy, aż do dzisiaj. Uruchamiam komputer i czarny monitor:(. Tylko pika. Krótkie piknięcia non stop. Wyłączyłem go. I zresetowałem płytkę. Przestało pikać, ale ekran non stop czarny. Po zabawach z pamiątkami Przeniosłem 2*1G ze slotów czarnyh na niebieskie i wszystko chodziło. Spawdziłem na niepodkręconym(po resecie niezmieniamym) ustawoeniu czy czarne już działają i... nie działają. Co padło. Kontroler w procku, czy płyta?? A może coś innego. Pamięci w tej chwili działają na niebieskich slotach bez problemu. Nie podnosiłem żadnych napięć(tak na marginesie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym sie rozni DFI Infinity NF Ultra II-M2 od DFI Infinity NF SLI-M2/G ?

Tylko tym, ze ta pierwsza ma chipset Ultra (nie obslugujacy SLI) A ta druga SLI ?

w sumie niczym, bo jak sie polaczy jeden mostek na ultra to sie ma automatycznie sli. dokladnei to te plyty roznia sie jedna zworką i mostkiem sli ktory jest w pudelku do wersji sli ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

macie pomysl, co moze byc zrabane na plycie, jak mi pokazuje zle napiecie na CPU w BIOSie? Zawyza o ponad 50-100% i pokazuje ~2.0-2.8V (niezaleznie czy napiecie ustawie na default czy recznie w przedziale 1.2-1.5V) - pokazuje wiecej V (do 2.8) na poczatku zaraz po wejsciu do BIOSa, potem szybko spada i "stabilizuje" sie odczyt na ~2.0V (niezaleznie od tego ile ustawiam)?

 

Czy takie cos jest do zreperowania przez serwis (wystarczy cos przelutowac etc) czy plyta jest do wymiany (jesli np. to wina glownego sensora na mobo, to czy serwis moze wymienic cala kosc sensora na nowa, zeby dzialalo to trwale? bawia sie w takie cos?)

 

Ktos mi mowil, ze to (zly odczyt Vcore) moze byc z powodu brakujacego rezystora na mobo albo zwarcia - czy faktycznie tak moze byc czy to raczej sensor (inne napiecia poza CPU, wszystkie tempy i RPMy pokazuje ok)?

Czy sam procek moze to powodowac (skopany egz. procka)? Bo w sumie nie sprawdzalem na innym procku, czy tez tak sie robi, a nie chcialbym, zeby sie okazalo, ze jak w serwisie sprawdza z innym procem (wysylam sama mobo, procek zostaje w domu), to bedzie OK, a ja wyjde na durnia :-/.

 

 

===

 

@miron72:

 

dzieki za info i porady, zobaczymy jak bedzie, w kazdym razie jak sie to zakonczy, to opisze tu co i jak, zeby inni forumowicze wiedzieli, czego sie spodziewac po serwisie DFI w .pl. Niestety w sklepie, gdzie kupilem DFI nie handluja normalnie tymi plytami, i (jak twierdza) nie wysylali jeszcze zadnej mobo do serwisu producenta, wiec niestety nie dowiedzialem sie, jak to wyglada w praktyce (ja bede niestety pierwszy). Serwis sklepu mi napisal, ze nie maja wplywu na to, jak serwis DFI to zalatwi (czy naprawi moja, czy da INNA naprawiona uzywke czy nowke). Czas naprawy: napisali o 14 dniach roboczych (pewnie tyle jest w gwarancji - nie sprawdzalem jeszcze) + czas przesylek (tu widze furtke do przetrzymywania i grania na zwloke). Napisali tez, ze czas trwania gwarancji jesy przedluzany o czas pobytu w serwisie (jesli wykryja usterke) - nie wspomnieli slowem o gwarancji biegnacej od poczatku (a taka powinna byc w razie wymiany - niewazne, czy na nowke czy uzywke - mam racje?) Chca kopii faORT: ORT: ORT: ktury, oryginalu karty gwarancyjnej (czemu nie wystarczy kopia? troche mnie to wkurza, bo na karcie sa tez inne graty, ktore u nich zbiorczo bralem. Maja prawo zadac oryginalu?). Na koniec napisali ciekawa rzecz (i dajaca do myslenia): ze przypadki, że klienci dostali nowe sztuki, a sklep posłał do serwisu uszkodzone, zwykle mają miejsce w ciągu 7-10 dni od zakupu. Czyli co, jak wiecej niz te 7-10 dni to juz uzywka/naprawiana? Zgodne to jest z prawem??

 

Czyli jak rozumiem, jesli nie naprawia/wymienia mi plyty w ciagu 14 dni rob. + ten tajemniczy czas przesylek, to moge sie domagac zwrotu kasy w wysokosci ceny zakupu? Co jesli pojade po odbior plyty i na miejscu stwierdze, ze chca mi wcisnac jakis syf - moge odmowic przyjecia tego i domagac sie czegos lepszego/zwrotu kasy? Tylko pewnie wtedy moga nie chciec mi oddac oryginalu gwarancji, jakiego zadaja, zeby im dostarczyc.

Edytowane przez sliza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chca kopii faORT: ORT: ORT: ktury, oryginalu karty gwarancyjnej (czemu nie wystarczy kopia? troche mnie to wkurza, bo na karcie sa tez inne graty, ktore u nich zbiorczo bralem. Maja prawo zadac oryginalu?).

Mogą -wpiszą weń naprawę czy inne dane, a potem muszą ci zwrócić.Zrób sobie kilka kopii.

 

Na koniec napisali ciekawa rzecz (i dajaca do myslenia): ze przypadki, że klienci dostali nowe sztuki, a sklep posłał do serwisu uszkodzone, zwykle mają miejsce w ciągu 7-10 dni od zakupu. Czyli co, jak wiecej niz te 7-10 dni to juz uzywka/naprawiana? Zgodne to jest z prawem??

NIE.Pisałem o tym już.Jak nie twoja naprawiona to TYLKO nowa, nie gorsza -najwyżej lepsza(i żadnej dopłaty nie mają prawa wołać!Chyba ,że się dogadasz -"macie DFi ,a już nie chcę ,chcę droższą inną".Jak się zgodzą to dopłacasz.Ale jak nie mają DFi i podobna/lepsza jest droższa to możesz im rękę podać na pocieszenie i zapłodnić kobiety :D .Do tańszej jak się zgodzisz nie dopłacają -to taka umowa między stronami)

 

Czyli jak rozumiem, jesli nie naprawia/wymienia mi plyty w ciagu 14 dni rob. + ten tajemniczy czas przesylek, to moge sie domagac zwrotu kasy w wysokosci ceny zakupu? Co jesli pojade po odbior plyty i na miejscu stwierdze, ze chca mi wcisnac jakis syf - moge odmowic przyjecia tego i domagac sie czegos lepszego/zwrotu kasy? Tylko pewnie wtedy moga nie chciec mi oddac oryginalu gwarancji, jakiego zadaja, zeby im dostarczyc.

Nie bierz syfu -bierz pismo, że dawali to i to ,a ty nie ,bo to nie to hehe(jak pisałem...).I do rzecznika...jak pisałem.To samo jak się nie wyrobią z czasem i "nabiorą wody w usta"(lub czegoś tam...).Czas przesyłek?Norma poczty -na wyczucie sie zdać musisz czyli jak tydzień to już źle.

Powtarzam -taka jak twoja, nie gorsza -może być lepsza(czyli ma być DFI!Możesz tego żądać ,bo to specyficzna ,dla ocerów płyta).Wszystko co możesz na piśmie podbitym i podpisanym.Chyba ,że naprawią twoją to żadne tam "nowe ,nie gorsze...".Gwarancji nie oddadzą?Masz ksera i walisz do rzecznika...On ci powie co i jak.Pamiętaj -ty płacisz i ty im łachę robisz.Będzie? :D No -to proca pożycz albo dychę w łapę i płytę do sklepu po sąsiedzku i sprawdzą może.A nie -gwarancja.Nie będzie źle.I uwaga -za następne porady już płacisz :lol: :lol: (browce?DDRy2?Nie będę miał wydać z RAMu :lol: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@miron72: dzieki wielkie ponownie za dobre rady. Uzbrojony w fachowa wiedze nie dam sobie w kasze dmuchac i w razie czego obsmaruje ich gdzie sie da :). Zobaczymy, co z tego wyniknie, w najgorszym razie sprzedam to w cholere i przesiade sie na Intela (obnizki juz niedlugo, no i fajne procki ostatnio weszly na rynek).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Proc podkręcony do260*9. Wszystko działało 2 miechy, aż do dzisiaj. Uruchamiam komputer i czarny monitor:(. Tylko pika. Krótkie piknięcia non stop. Wyłączyłem go. I zresetowałem płytkę. Przestało pikać, ale ekran non stop czarny. Po zabawach z pamiątkami Przeniosłem 2*1G ze slotów czarnyh na niebieskie i wszystko chodziło. Spawdziłem na niepodkręconym(po resecie niezmieniamym) ustawoeniu czy czarne już działają i... nie działają. Co padło. Kontroler w procku, czy płyta?? A może coś innego. Pamięci w tej chwili działają na niebieskich slotach bez problemu. Nie podnosiłem żadnych napięć(tak na marginesie:)

Nieśmiało przypominam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam skąd wziąć procka. Można jakoś inaczej sprawdzić co jest winowajcą?? Jeśli nie to czy jak wyślę na gwarze płytkę to jeśli będzie ok, to mnie kosztami obciążą?? Chyba tak:) Najlepiej jakby procek był. Wtedy niezgodność z umową i zwrot kasiory(300zł wtedy było) i z tego może briska by się dało:p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj załączam kompa, był wył. od wczoraj. Oczywiście jak się spodziewałem z 250x9,5 zmienił mi na 200x9,5. Ok pogodziłem się z codziennym rytuałem wchodzenia na bios. Jednak teraz zapomniałem i sobie chodził na 1.9 ghz przez pare godzin.

 

Sprawdziłem CPU-Z bo się domyśliłem i resetnołem kompa, aby zmienić, a tu patrze po resecie zmienił się spowrotem na 250x 9,5 :blink: ^_^

 

Ta płyta niesamowitego downa :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...