Skocz do zawartości
ajw

Monitor Crt Do ~400pln?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Łukasz Tkacz

Jego jedyna wada to mały kąt widzenia w pionie ale jak się siedzi rowno przed monitorem to tego wogole nie widać.

 

PS: Zamieniłem 17' CRT na tego LCD 15', jak do tej pory nie żałuję ;)

 

http://www.allegro.pl/item119894178_mega_p...1511s_szok.html

 

Masz tu nieco droższy ale naprawdę warto brać, na Allegro znajdziesz taniej bo ja tylko tak o wpsiałem nazwę.

 

EDIT: Ten monitorek jest chyba trochę "podrasowany" , mój miał gwarancję na 3 miechy i ma trochę gorszy stojaczek.

Edytowane przez Łukasz Tkacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bo słyszałem ze te LCD wypalają się czy cośtakiego, tracą kolor a mi nie przeszkadze, że zajmuje wiecej miejsca niz LCD a po za tym tak jak ktośwyżej napisał trzeba siedzieć idealnie naprzeciw monitora a tak nie zawsze jest np. podczas przepisywania faktur itp.

 

P.S. Ten ma gorsze parametry niż tamten CRT :/

Edytowane przez ajw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Ja gram tak już od prawie roku i nie w 1024x768 60Hz tylko w 1024x768 75Hz - CZŁOWIEKU to jest LCD. Tu NIE MA MIGANIA ekranu. Ciekły kryształ się zapala i świeci cały czas.

 

To jest dużo bardziej zdrowe niż nawet najlepszy CRT. Poza tym o wiele mniej ciągnie (ten ok 20W a mj poprzedni CRT ponad CZTERY RAZY tyle - 90W).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest dużo bardziej zdrowe niż nawet najlepszy CRT. Poza tym o wiele mniej ciągnie (ten ok 20W a mj poprzedni CRT ponad CZTERY RAZY tyle - 90W).

Bajki. Wiele LCD nie spelnia normy TCO'03. LCD potraia promieniowac bardziej niz dobry CRT i sporo z nich, zwlaszcza tanszych, tak wlasnie sie zachowuje (czesto mozna to poznac po wadze - 4kg lcd 17'' nie ma zadnego ekranowania). Proponuje poczytac, a potem ew. rozglaszac mity.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem niechetny do lcdkow ze wzgledu na ich kieskie parametry w stosunku do ceny.

 

Lg 17 T710PH Flatron ez - ten monitor aktualnie posiadam i nie jest on zly aczykolwiek szkoda ze ma ponizej 85hz odswiezanie przy wyzszej rozdzielczosci wiec komfortowo da sie go uzywac tylko w 1024x768 czyli natywnej.

 

Polecam kupic uzywanego EZIO albo samsunga co najmneij 19 lub 21, cene bedzie ponizej 400 zl a bedziesz na pewno zadowolony

 

Np ten

 

przy CRT tzeba patrzec zeby mial plaski kineskop :)

Edytowane przez VeganJustice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz CRT. Jak za tą kasę to tylko CRT i 100hz przy 1024x768 ,a nie 60 hz :lol: Co innego jakbyś miał więcej funduszy to wtedy jakiś dobry LCD możesz kupić Ja mam taki CRT od 3 lat http://www.allegro.pl/item119138662_promoc..._gwarancja.html i na razie wystarczy. Chociaż planuje zmianę na coś dużo lepszego ;)

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co Ci teraz CRT :blink: Nie lepiej jakąś 15'' LCD na allegro ? Widoczność przecież 17 CRT.

Co jest oczywista nieprawda. 17''CRT to w rzeczywistosci 16'' powierzchni widzialnej, a 15''LCD to 15''LCD. Przy tak malych monitorach 1'' duzo daje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bajki. Wiele LCD nie spelnia normy TCO'03. LCD potraia promieniowac bardziej niz dobry CRT i sporo z nich, zwlaszcza tanszych, tak wlasnie sie zachowuje (czesto mozna to poznac po wadze - 4kg lcd 17'' nie ma zadnego ekranowania). Proponuje poczytac, a potem ew. rozglaszac mity.

No jasne bo LCD ma lampe ktora wytwarza promieniowanie ;)

 

Najpier piszesz glupoty o odswiezaniu w LCD a teraz to.

 

Czy moze kiedys miales stycznosc z LCD? Cos mi sie wydaje ze powtarzasz zaslyszane polprawdy, masz CRT, czytasz artykuly w chipie i myslisz ze wszystko wiesz ;).

 

Uzywam LCD od dluzszego czasu i moge na nim pracowac bardzo dlugo podczas gdy po paru h pracy przy CRT oczy strasznie mecza sie.

 

A propo to o czym ty piszesz czyli promieniowanie to czesc monitorow LCD ma wieksze promieniowanie ale magnetczne niz monitoryCRT ale za to siedzac przed monitorem CRT dostajemy prosto w twarz promieniowanie od lampy co nie jest zdrowe, szczgolnie dla oczu.

 

Ja dodam tylko ze lepiej nie kupowac tanszch LCD bo czesto maja duze czasy zapalanie grey-grey(o black-bladk nie wspominam), oraz bardzo mozliwe ze bedzie wystepowal efekt smuzenia. Oraz tanie LCD nie posiadaja DVI co w/g mnie jest ogromna wada. DVI=idealny obraz=koniec zabawy z ustawieniem geometrii.

Minus LCD to jeszcze rozdzieloczsc natywna. Jest stala ustalona i inne rozdzielki wygladaja gorzej niz analogiczne na CRT jednak w natwniej jest bardzo landnie.

 

Mimo ze LCD to super monitorki to w cenie do 400zl. lepiej kupic CRT. Gdbys mial ~800zl. to juz mozna dostac przyzwoite 17" LCD.

 

PS

Zapomnialem wspomniec ze temp. pracy LCD jest znacznie nizsza niz CRT, do tego monitor zajmuje znacznie mniej miejsca co czasme bardzo przdaje sie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sie podczepie. Jaki kupic monitor LCD ? mam terac LCD 17" ale firmy AOC . Jest to jakis tani i slaaaby monitor ;) pewnie dlugi czas reakcji matrycy itp...

 

czy oplaca sie ladowac kase w 19" ? bo ktos tam pisal, ze ma wieksze piksele i jest gorszy obraz... na 17" naprzyklad nie moge ustawic rozdzialki 1280X1024 poniewaz sa wtedy dla mnie za male ikonki...

 

juz sie sam nie moge zdecydowac ;)

 

na 17" moglbym przeznaczyc okolo 800zl, a jak na 19" to okolo 1400. ale wolal bym jak najmniej i chyba jednak 17" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jasne ...

brak czarnego koloru, ilość rzeczywita kolorów to tylko ok 260 tyś, jedna słuszna rozdzielczość, brak smużenia ( tu mi czołg jedzie ), wypalone piksele, itp itd

moim zdaniem jakikowiek LCD byś nie wziął za połowe ceny dostaniesz wielokrotnie lepsze urządzenie w starszej ( lepszej ) technologii :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ajw

jesli jeszcze nie kupiles monitora to moze ten cie zainteresuje

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=10368 ja go kilka dni temu zamowilem za 399 zł. jak przywioza mi go w poniedzialek to zdam relacje

 

P.S.

cena podskoczyla do 429zł.

Edytowane przez Gkar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brak czarnego koloru, ilość rzeczywita kolorów to tylko ok 260 tyś, jedna słuszna rozdzielczość, brak smużenia ( tu mi czołg jedzie ), wypalone piksele, itp itd

moim zdaniem jakikowiek LCD byś nie wziął za połowe ceny dostaniesz wielokrotnie lepsze urządzenie w starszej ( lepszej ) technologii :wink:

Pracowales z LCD?

Ja mam gwarancje na martwe pixele i wymiana monitora w wypadku gdy takowy sie pojawi.

Posadzilbym cie przy CRT i LCD i ciekawe czy zauwazysz roznice w ilosci kolorow?

Smuzenie. LCD to technologia caly czas rozwijania, powstaja coraz szybsze matryce, nad CRT juz nikt nie pracuje, z tego co wiem Sony juz nie robi CRT podobnie jak np. EIZO. CRT produkuja w wiekszosci tani producenci. Dziwne ze jakos najwieksi i najbardziej szanowani producenci monitorow wycofalo sie lub wasnie wycofuje sie z CRT.

Ja kupilem LCD i co dostalem?

Dostalem 17", dostalem idealny obraz w rozdzielczosci natywnej, nie musze bawic sie w geometrie, nie istnieje cos takiego jak wypalenie kineskopu czyli ze po dlugim okresie pracy monitora obraz jest caly czas taki sam co przy CRT jest niemozliwe do uzyskania.

W filmach zero smuzenia, w grach tez nie zauwazylem.

A wiekszosc ludzi co tak najezdzaja na LCD widzialo taki monitor conajwyzej w hipermarkecie(czasem wlaczaja) lub w banku.

A co dostaje od CRT? Dzisiaj kupujac monitor CRT(nowy) dostaje monitor ktory daje sobie rade z 85Hz ale w 1024x768 w 1280x1024 gora 75Hz. Nic tylko sie cieszyc ;).

Nie dziekuje wole swoj monitor LCD ktory dziala w 1280x1024 z 75Hz(co akurat jest najmniej wazne w przypadku LCD :P).

 

LCD to przyszlosc. CRT to przeszlosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a powie ktos jaki monitor kupic? ;)

 

ja sie podczepie. Jaki kupic monitor LCD ? mam terac LCD 17" ale firmy AOC . Jest to jakis tani i slaaaby monitor pewnie dlugi czas reakcji matrycy itp...

 

czy oplaca sie ladowac kase w 19" ? bo ktos tam pisal, ze ma wieksze piksele i jest gorszy obraz... na 17" naprzyklad nie moge ustawic rozdzialki 1280X1024 poniewaz sa wtedy dla mnie za male ikonki...

 

juz sie sam nie moge zdecydowac

 

na 17" moglbym przeznaczyc okolo 800zl, a jak na 19" to okolo 1400. ale wolal bym jak najmniej i chyba jednak 17"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiec tak:

 

70% WWW i word, 30% Gry Samochodowki ;)

 

 

czuje ze musze zmienic monitor poniewaz strasznie mecza mi sie oczy :?

owszem siedze dlugo na kompie, ale mysle ze LCD nie powinien az tak oczu meczyc. Na niejednym CRT lepiej mi sie pracuje :?

 

Moj monitor to jakis LCD formy AOC. teraz Wam modelu dokladnie nie podam bo mam gdzie indziej pudelko od niego ;)

 

o juz model znalazlem TFT1780A+

Edytowane przez tsgs2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brak czarnego koloru, ilość rzeczywita kolorów to tylko ok 260 tyś, jedna słuszna rozdzielczość, brak smużenia ( tu mi czołg jedzie ), wypalone piksele, itp itd

moim zdaniem jakikowiek LCD byś nie wziął za połowe ceny dostaniesz wielokrotnie lepsze urządzenie w starszej ( lepszej ) technologii :wink:

Terz tak myslalem dopuki niekupilem LCD teraz moj NEC Accusync95F lezy sobie w szafie.Roznicy kolorow niezaowarzysz,a smuzenia niema.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duzo nie grasz ale grasz w samochodowki a tam przydaje sie szybka matryca. Dorym wyborem bedzie matryca TN

Ale duzo pracujesz z kompem wiec wydaje mi sie ze dorym wyborem by byla matryca MVA.

 

Mysle ze dobrym kompromisem moze byc iiyama E1700S lub E1900S. Posiada szybka matryce 5ms(grey-grey) wiec w grach i filmach nie powinno byc(nie bedzie) smuzenia. Mozesz tez pomyslec nad BenQ FP91GP, duzo pozytywnych recenzji o tym monitorze czytalem ale osobiscie nie widzialem wiec nie powiem nic wiecej. Te dwie iiyamy sa badzo fajne, pracowalem na 17" i gry i filmy wygladaly swietnie. Praca z kompem tez nie jest zla ale nalezy pamietac z TN(szybki czas reakcji) stworzono glownie do zabawy ;) dlatego mysle ze lepiej jak pomyslisz nad tym BenQ.

Edytowane przez Loolek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha. a co mozesz mi pwoiedziec o moim aoc'u o TFT1780A+ ? :)

 

bo nigdzie nie moge jego parametrow znalezc :? bob chcialbym porownac do tych nowych monitorow :)

 

' a co do gier to na nim nawet moge grac w samochodowki ( nie wyczuwam smuzenia'ot taki glupek ze mnie ;))

monitor bede kupowal ze wzgledu na oczy i dluga prace... po prostu strasznie moje oczy sie mecza przy vtym shicie co mam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Terz tak myslalem dopuki niekupilem LCD teraz moj NEC Accusync95F lezy sobie w szafie.Roznicy kolorow niezaowarzysz,a smuzenia niema.

Zlituj się, chociaż odrobinę zasad poprawnej pisowni.

Wracając do tematu to cały spór LCD vs CRT w przedziale cenowym do 400 zł nie ma sensu. Za tą kasę dobrego LCD nie kupisz, za to CRT na pewno tak.

Edytowane przez Mogiel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta, jeszcze powiedz, że za tego cudownego LCD dałeś 400zł, bo tyle ma do wydania autor.

Jakbys przeczytal co wczesniej napisalem to bys takich pytan nie zadawal. Abys nie szukal zbyt dlugo:

 

Ja dodam tylko ze lepiej nie kupowac tanszch LCD(...)

Mimo ze LCD to super monitorki to w cenie do 400zl. lepiej kupic CRT. Gdbys mial ~800zl. to juz mozna dostac przyzwoite 17" LCD.

Edytowane przez Loolek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...