Skocz do zawartości
ChomiK

Nastepne Zamachy ? A Moze Sciema ?

Rekomendowane odpowiedzi

Jak bys myslał bedac irakijczykiem gdyby obce wojska pod tak idiotycznym pretektem(na iran rownie zbedzie cos niedorzecznego..) weszły do Twego kraju i robili co jak co.. ale masakry z ludnoscia ?? CHyba sie nie orientuejsz ale według sondazy irakijczykom sie nie zylo zle.. I wcale nie uwazali sie za narod uciskany przez dyktatora(ktory poległ bo przestał byc posłuszny usa).

Wg. sondazy. No nie, to akurat bylo dobre:) Jakies zrodla tych sondazy, kto je przeprowadzal, na czyje zlecenie i w jakim okresie? A wiesz, ze wg. sondazy za komuny bylo w Polsce lepiej?

 

Zagazowanie kilkunastu tys Kurdow to oczywiscie normalne.

Masowe groby ofiar to oczywiscie mistyfikacja. Podobnie jak wyrznieta wioaska tu i owdzie. Wiezienie w Bagdadzie (zapomnialem nazwy - cosjak abu magrb) z pieknym zestawem tortur i celami pelnymi wiezniow politycznych to oczywiscie nic. Irakijczycy nie uwazali sie za ciemiezonych, w koncu mieli na chleb i benzyne. Ogromne dochody z ropy i poziom zycia z jak w Europie za czasow wielkiego kryzysu.

Najciekawsze jest o o masakrach. Bo ci samobojcy wysadzajacy sie w powietrze w tlumach to Amerykanie. Albo arabowie oplaceni przez CIA, a wysadzaja sie w celu stwrzenia atmosfery zagroznia.

 

W sumie chyba jedyna zaleta tych wydarzen jest tworzenie coraz to innych teorii spiskowych.

 

A wszystkich innych za podludzi - rase nizsza .. inaczej gojów? Według nich my - chrzescijani czy inni, mamy im słuzyc bo tak jest zapisane w ich ksiedze. Jezus kiedy zył powiedział do zydow ze sa wybrani, ze beda rzadzic swiatem, troche za bardzo wzieli sobie to do siebie.

Dobrze, ze przynajmniej "ich ksiega" nie karze zabijac niewiernych.

Edytowane przez komisarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muzełmanin to czlowiek wierzący w proroka machometa i Allaha, jako jedynego Boga. Islamista to tez muzelmanin, ale jednoczesnie postrzega w tak wywrotny sposób swoją religię ze uwaza ze ON MA ZAPROWADZIĆ jeden kraj muzelmanski na ziemi przemocą i wojną..

Muzelmanie są zgodni ze celem ziemskiego zycia czlowieka jest zjednoczenie pod panowaniem Allaha, ale jedni uwazają ze to Allah uczyni, a inni uwazają ze to oni mają swój dzihad.

 

Poaztym tez warto zauwazyć ze islam teraz to religia która ma tak naprawdę moze z 5-6 odlamów.. najbardziej znani to Sunnici Szyici, czy Sufijscy mystycy.

Ale kiedy byl w trakcie renesansu - bylo ok 150 odlamów i byly to religie bardzo tolerancyjne. Niestety przez wojny krzyozwe - liberałowie muzelmanscy zmienili swoje zapatrywania na "ekumenizm" - i stalo sie jak stalo.. zostaly tylko te najbardziej agresywne odłamy..

Ale jest to tylko i wyłacznie odpowiedz na ataki katolików, oraz na mieszanie religii z polityka - co mozna zaobserwować i u chrzescijan.

 

Mnie interesuje jednak cos innego...

Ataki na zydów w palestynie bylo od "zawsze". Ataki w rosji serbów - tez.. Afganskich terrorystów USA nawet wspierala - to samo bylo w iraku.

Dlaczego nagle po ataku na wtc - jest takie zamieszanie? Czy wczesniej terroryzm nie istniał?

 

Cała ta SZOPKA pokazuje jak zakłamanymi ludzmi jesteśmy.. Demokracja i prawa człowieka w USA.. nie wolno byc rasistą.. nie wolno miec NIEWOLNIKÓW.. przy czym w usa murzynów nie wolno mieć niewolników.. ale ci sami "ziemscy panowie" z USA mają swoich niewolników w chinach...

 

Nie wolno bić, nie wolno byc nietolerancyjnym.. ale jednoczesnie USA ma gdzies to co teraz dzieje sie w kongo, czy wielu innych krajach afryki..

 

Od 30 lat nie wymyslono nowego leku na gruzlicę - bo nie ma zapotrzebowania tam gdzie sie to lkupi.. ale afryka wciaz umiera na gruzlice.. ale nie kupi nie :/

 

Czemu cala szopka z irakiem zaczela sie wtedy gdy na swiecie zaczyna brakować ropy? Czemu wtedy gdy Saddam chce zmiany sposobu rozliczania za rope, i podawania ceny w zlocie, lub w euro?

Czemu wtedy gdy kazdy najmniej doswiadczony nawet analityk widzial ze usa (gdyby nie bylo ataku na wtc i akcji zbrojnych odwetowych)

w 2002 w pierwszej polowie mogloby miec taką recesję jak w 30 latach?

Czemu o tym sie nie mówi..

 

Prawicie o muzelmanach, o wojnach o terroryzmie.. a włączcie sobie wideo google.. o bialym fosforze pooladajcie jak na cywilach uzywa usa, o tym jak wyglada ta wojna naprwdę.. o tym jak zydzi lieralnie obsr** palestynski resort kultury i sztuki... o tym jak palestynczycy sie tam wysadzają od zawsze..

Nie ma czarnych i białych... wszyscy mamy taką samą ilość niewinnej krwii na naszych dłoniach..

 

Mam jeszcze jedno pytanie do religiantów bojących sie islamu..

Czemu wasz papież calowal koran?

Czemu wbrew waszemu papiestwu - pojechaliscie na wojne w iraku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

komisarz: przeciez opinnie ludnosci irackiej mozna zdobywac bez wiekszego problemu. Przeciez jest to jzu wolny kraj!! ;) Watpisz w to ze żaden urzad statystyczny u nich nie moze działac ? :) Zadne ankiety...? Napsiałem wczesniej ze jak ktos jest zainteresowany to niech sie doszukuje inf. Jest ich od groma. Na kilku stonach moze dowiedziec sie bardzo wielu rzeczy korygujacych "fakty" z tv. To ze w teleexpresie nie powiedzieli Tobie ze irakijczycy wcale sie nie ciesza z "wyzwolenia" to nie znaczy z tak jest .. ;) Ah sory, przeciez wiekszosc z nas widziała te "tłumy" obajajace pomnik husseina i ogolna egzaltacje do dzis.. ludzi po wyzwoleniu spod panowania okrutnego dyktatora ;) Owszem, nie był to dobry przywodca, ale on był marionetka usa.. ktory sie sprzeciwił im(oho.. nie pierwszy w histori przywoda kraju ktory wczesniej wspierany przez wujka sama nagle zaczał myslec inaczej). Jestes ciekaw, to rusz pupke i skorzystaj z google, mnie radosc nie ogarnie jesli bede CI cos udowadniaj, zwisa mi to :)

 

"Dobrze, ze przynajmniej "ich ksiega" nie karze zabijac niewiernych."

Nie wiem czy kaze czy nie, w sumie bym sie nie zdziwił. Choc poki co dobitnie widac ze nie wazne jest czy taki zapis istnieje czy nie.. zydzi i tak morduja znacznie wiecej niz islamisci(chodzi mi o wojny np irak albo mniejsze konflikty w ktorych ilosc zabitych cywilow jest przerazajaco duzo wieksza niz podczas atakow mombowych islamistow). Ludzie jednak wydaja sie byc slepi na te wydarzenia ktore dobrze obmyslone sa niejako usprawiedliwione przez wiele cywylizowanych krajow. ZAdnych sancji, restrykcji wobec izraela.. nic. Na kraj muzułmanski od razu by je wprowadzono. Ci muzułmanie ktorzy stali sie chodzacymi bombami chyba rozumuja to jako akt desperacji :) Nie maja sprzymeirzenca jak izraelici ktorzy poprzez ONZ albo i bez niego wyrabia co im sie zywnie podoba.

 

Galago De Codi: dobrze wspomniał. Nie wiem jak było w przypadku iraku ale iran przynajmniej wciaz chce przestawic sie z rozliczania dolarowego na euro. Jelsi ktos ma jakies pojecie o ekonomii to szybko powinien stwierdzic jak bardzo by zatrzesło swiatem gdyby tak sie stało; monopol usa by po[gluteus maximus]dł, poniewaz dolar przestal by byc ta stabilna co jak co waluta swiata. Irak jako eksporter duzych bogact zapewne tego juz nie zrobi ... ale iran wciaz "straszy". Coz, widze tu kolejny, faktyczny powod do napasci na ten kraj ;) A co przekaza nam media? Sie okaze.. Pewnie podejrzenia o produkcje broni atomowej albo hodowle zmutowanych mandarynek ktorym chcieliby zalac rynek... ;)

Edytowane przez Jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacek, spoko nie obraze sie, choc w tv ogladam tylko mecze.

Ja bym jednak sie ucieszyl gdybys zapodal jakies linki z googli, z checia poczytam co pisza o iraku z twoich niezaleznych i jedynie slusznych zrodel. Mam nadzieje ze nie jest to zaden portal antyusa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eeee czemu napisałes jedyne słuszne? ;) Trzeba czytac by sie doinformowac, a ze jestesmy ludzmi myslacymi to nie powinismy dac sie łatwo oszukac i dotrzec do prawdy.. ;) Wiec dam pare stron z ktorych mozecie sobie poczytac raczej rzetelne informacje, choc reki nie dam sobie uciac ze przekłaman nie ma..

 

http://www.lepszyswiat.home.pl - m.in. o Iraku, warte poczytania bo tyczy się równiez Polski.

http://www.bibula.com - cos jak newsy z onety, ale bardziej tresciwe no i nieonetowe.. ;)

http://irak.pl - tego w sumie tak nie czytam.., ale raczej ciekawa stronka

 

Poki co te mam pod reka. Oczywiscie tyczace sie w pewnym sensie zagadnien jakie w tym temacie sa analizowane. I nie sa to raczej strony o konspiracjach ;) Choc temat ten jest bardzo ciekawy to sadze ze raczej nie na dyskusje, a juz na pewno nie na tym forum ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacek, nie obraz sie, ale te niezalezne zrodla sa ogromnie zmanipulowane. Czytalem np o zdjeciach dziewczynek, ktore wysylaly niby pozdrowienia za pomoca pociskow. Zwroc uwage, ze zapomnieli dodac, ze pozdrowienia byly adresowane do jednego z glownych terrorystow w Libanie. Ot widzisz, nie otrzymales pelnej informacji, zostales zmanipulowany, podejrzewam ze z reszta jest tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MeHow: chyba inaczej to odbierasz niz ja :) Troche jestem zdumiony Twoja wypowiedzia .. bo jest pozbawiona rak i nog jak niektorych dzieci do ktorych omylnie trafiły te pozdrowienia ;). Autor napsiał chyba jasno "Nie wiem, co izraelskie dziewczynki napisały do swoich libańskich koleżanek i kolegów" wiec jak ktokolwiek ma sie czuc okłamany faktem ze osoba piszaca tego newsa nie miała bardziej szczegołowych informacji na ten temat?! :) Fakt, napisał "kolezanek i kolegow", ale jak wnioskuje sie z całosci nie wie co napisały te dzieci. Mozliwe ze tego newsa napsiał po otrzymaniu pierwszych szczatkowych informacji.. w gruncie rzeczy nieistotne. Byc moze ktores z nich dla zartu napisało "Jeb*** Allaha"? :) Toci zarcik ktory byłby pretekstem do jakichs kłotni .. ;) A sam pomysł pisania pozdrowien do wroga jest nader głupi, wiadomo przeciez ze te pociski i tak w wiekszosci zabijaja ludnosc cywilna, głownie osoby ktore sa nikomu winne w tym konflikcie.

Zeby sie nei zdziwił. Napisałem chyba cos w poprzednim poscie. Chwała temu kto chce poznac rpawde, a jak ktos łyka co mu sie podsunie pdo nos to juz inna sprawa. Nie ja jestem tworca tych stron wiec jak mam sie obrazac? podałem przykłady stron autorow niezaleznych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jak co, zgadzam sie z pain.exe . Uwazam podpisywanie pociskow za naganne.

 

@Jacek, czytalem o tych pociskach w innym 'niezaleznym' serwisie i tam bylo napisane wprost, ze dzieci kierowaly pociski pod adresem swoich kolegow i kolezanek z Libanu. Nie chcialo mi sie czytac podobnych pierdul po raz drugi, wiec zalozylem, ze na tej stronie jest identyczna wersja.

 

Chcialbym takze nadmienic, ze wiekszosc 'niezaleznych' serwisow serwuje nam informacje, ktore czesto oparte sa na niesprawdzonych informacjach, anonimowych zrodlach - ktorymi mogl byc kazdy. Zwroc uwage, ze czesto pojawiaja sie takze bzdurne informacje jakoby polski rzad byl zbieranina zydow, ktorzy nei maja nic innego do roboty w zyciu, tylko niszczyc polskosc i polakow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do religii ze nie jest wroga niby:

-kobieta jako szmata (doslownie, zwlaszcza w niektorych krajach),nawet samochodu nei mzoe kierowac

-nawolywanie w meczetach do Dzihadu(oczywiscie w nie wszytkich)

- przyklad zycie wziety : w egipskiej TV na wieczorynke jakis Iman naczelny Egiptu uczy mlode dzieci ze powinni pluc na twarz Zudom i itp.......rece opadaja

-islam jako podroba judaizmu i chrzescijanstwa (albo jako nowy odlam) i twierdzenie ze oni byli pierwsi w Jerozolimie i itp. co jest totalna brednia...

wybudowanie tego meczetiu w miejsce swiatyni Davida i walczenie ze oni tu byli pierwsi a Zydi maja wypier****.

 

W chrzescijanswti tez nawolywano do "swietej wojny" (krucjaty i itp) ale to bylo dawno! Gdyby na swiecie bylo tyle chrzescijanskich fanatykow jacy sa w Somalii czy kiedys w Afganistanie to dzis by nie iastnialo zadne pasntwo arabskie....

 

Co do wydarzen z Londynu:

sa obecnie 2 opcje : albo NEW WORLD ORDER albo zwykly terroryzm,

nie chce mi sie ze w afganistanie nie bylo zadnego terrorysyy ktory by marzyl wysadzic sie w autobusie w USa czy UK i itp...

terroryzm jest i zawsze bedzie (wspolfinansowany przez arabskiej kraje:irak,iran,syria, i wiele innych): bo nikt w otwartej wojnie nie podskoczy do USA czy UE...

nie chce mi sie wierzyc ze usa sama rozwalila WTC, napewno wszedzie szukaja pretekstu do np. zaatakowania Iraku i Iranu (ze wzgledu ropy oczywiscie), ale np. wielka krucjata panstw zachodnich na Afganistan w ktorym nie ma zadnych bogactw oprocz opium...

 

jeszcze raz do sprawy w UK:

ich rodzice wyemigroali z Paksitanu i itp krajow biednych za lepszymi perspektywami, pieniadzem i godziwym zyciem. Ci terrorysci ktorzy sie urodzili w Uk i chca je zniszczyc to poinni trafic na krzeselko elektryczne albo wydalic do krajow arabskich ktorzy by napewno ladni ich potraktowali....

 

A co do wypowiedzi innych ze spro mieli kontaktow z arabskimi krajami i OK: chyba bialy turysta to gora zlota, kazdy o tym wie na Ziemi Swietej i itp miejscach...oni dobrze wiedza do czego prowadzi konflikt(utrata kasy) wiec szanuja chrzescijan, co innego fanatycy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacek i uwazasz ze akurat tez zrodla informacji sa sluszne? Wiadomo ze dostep do nich ma mniejsza ilosc ludzi niz do faktow czy wiadomosci. Stopien w ktorym moga byc manipulowane "niezalezne" zrodla moze byc wiekszy niz nawet w przypadku srodkow masowego przekazu, poniewaz nikt nie kontroluje tego co napisze dany redaktor.

Czytelnicy takiego undergroundowego portalu moga czuc sie lepsi od typowego zjadacza chleba, bo jest ich mniej, wiedza lepiej, z lepszych niekontrolowanych zrodel.

 

Moim zdaniem zeby dowiedziec sie prawdy musialbys znalezc sie w miejscu opisywanych zdarzen, wszystko naocznie przezyc z kilku roznych perspektyw i ocenic to obiektywnie, czego w stanie zrobic nie jestesmy.

 

http://www.lepszyswiat.home.pl/ <-- wystarczy spojrzec na logo, naglowki i tresc newsow. Wszedzi spisek, klamstwo, zlo. Czytajcie nas, popierajcie nas, wierzcie nam... tylko my powiemy wam prawde. Takie sa moje odczucia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie, jak to jest mozliwe, ze na terytorium niepodleglego przeciez Libanu moze stacjonowac tysiace "wojownikow" Hezbollachu, ze swoimi bazami, skladnicami bronii (w tym rakiet) itp. Przeciez Liban ma swoja armie, a jednoczesnie z bszaru Libanu jakas inna sila, jak najbardziej tolerowana przez tamtejszy rzad prowadzi sobie ostrzal rakietowy terotorium sasiada. Przeciez to jakas fikcja totalna. To tak jakby w Polsce miala baazy organizacja ostrzeliwujaca z rakiet berlin...

a czy przypadkiem nie bedzie tak z bazami amerykanskimi w polsce?

 

ChomiK: pisz normalnie bo bede apelował zeby zamkneli Cie na reszte wakacji w gimnazjum :/ ;) :P...

mowisz o nowo mowie a jeszcze w tym samym poscie napisales

 

...duzo czyta tv [...] serfuja tania rozrywke ...

chyba oglada sie tv i serwuje tania rozrywke, bo serfowac to mozna po internecie

 

 

a zeby nie bylo, ze sie tylko czepiam to dorzuce tez cos od siebie:

manipulacja byla jest i bedzie *, czasem na mala skale czasem na duza, nawet zwykly przyklad ktos bajeruje dziewczyne, ze uwielbia np. szydelkowac a wie, ze ona to lubi robic, choc sam ledwo co wie na ten temat, mowiac tak manipuluje informacja tak aby to co mysli dziewczyna bylo na jego korzysc (moze glupi/nie odpowiedni przyklad ale lepszego nie udalo mi sie wymyslic zwazyszy na pore o ktorej pisze posta), jak widac prosta manipulacja i na mala skale, moze i szybko wyjdzie ze podkolorowal rzeczywistosc, moze pozno moze nigdy, ale posluzyl sie nia w celu uzyskania korzysci, ona jest wszechobecna a to ze to co robi usa czy Bog wie tam kto na taka skale to stoja za tym wielkie pieniadze, moj sposob na to jest jeden, poki nie odczuwam ze dzieje mi sie krzywda mam to na dalszym planie i nie interesuje sie tym zbytnio, nie ogladam wiadomosci; bo jakbym to sledzil ciagle co podaja w tv to bym chyba oszalal

 

* bedzie poki istniec beda ludzie widzacy w tym jakis interes, a ze czlowiek nie jest istota doskonala zawsze sie ktos taki znajdzie

 

aha i jeszce jedno gdzies kiedys w radiu uslyszalem, ze to media nakrecaja terorystow, bo zalozeniem ich jest wywarcie jakiegos wplywu na ludziach, wladzach, etc. gdyby nie towarzyszyl tym aktom taki rozglos nie byloby efektu i takie dzialania nie maialyby wtedy sensu - i tu znowu manipulacja w mediach...

 

 

porzyjemy zobaczymy, swoja droga ponoc na antartydzie nie ma jeszce zadnych wojen... :D

Edytowane przez av8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Jesteśmy tacy jak Ty, Ameryko! No, może poza naszymi twierdzeniami o boskiej supremacji, poza religijną ideologią przemocy, poza ofensywnym dżihadem i podległością kobiet wobec mężczyzn, poza antysemityzmem i tęsknotą za średniowiecznym, totalitarnym, teokratycznym prawem w USA...i poza planami globalnej dominacji... Poza tymi malutkimi różnicami, tak naprawdę jesteśmy tacy sami!"

 

 

 

Wiecej na tamat "religii pokoju": http://religiapokoju.blox.pl/html/1310721,...,15.html?7,2005

post-12612-1155589221_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KaZi, dopierdzieliles informacji do rozmowy tyle, ze malo nie peklem. Wiekszosc rzeczy wiesz, prawda taka, ze arabusy znowu cos kombinowaly, a to jak ich chwycili, czy ktos ich wystawil, czy sami wpadli oraz od jak dawna mieli ich na widelcu, dla dobra sledztwa i metod dzialania MI5 musza pozostac tajne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://video.google.pl/videoplay?docid=905...mp;q=irak+white

 

http://video.google.pl/videoplay?docid=-55...7050&q=iraq

 

http://video.google.pl/videoplay?docid=-35...duration%3Along

 

http://video.google.pl/videoplay?docid=891...ns+life+in+iraq

 

http://www.rainews24.rai.it/ran24/inchiest...lery=1&id=2

 

To ostatnie to są poparzenia w wyniku uzycia białego fosforu - broni chemicznej - przez którą USA przyjechalo do Saddama w odwiedziny..

 

Widzicie w tym jakąkolwiek logikę?

 

http://video.google.pl/videoplay?docid=-57...2747&q=iraq

 

A powyzej macie filmik o "sensie" ataku na saddama po 9/11 .. bo moze juz nie pamietacie.. ale tak na iraq nie był wynikiem tego ze USA nagle zabolal los kurdów (bo usa tą wojnę WSPIERAŁO - sami dali bron addamowi) - ale ze atak byl spowdowany popieraniem przez saddama alkaidy.. jak sie okazalo - saddam nielubil sie z alkaidą..

Wie to kazdy kto troche sie zajmuje arabistyką..

Saddam byl politycznym lewicowym watazką - a alkaida dązy do utworzenia kalifatu. Saddam z religią islamską ma tyle wspolnego co wypowiedzi Ojca Rydzyka mają wspolnego z prawdziwym chrystianizmem...

 

Czy my się nie buntowaliśmy jak nasze towary zabieralo ZSSR?

Pomyslcie troche.. mają najbardziej poszukiwany surowiec na swiecie - a zyją jak bydło.. dlaczego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyslcie troche.. mają najbardziej poszukiwany surowiec na swiecie - a zyją jak bydło.. dlaczego?

A dlaczego w afryce niektore panstwa maja zloza diamentow a mimo to tez zyja jak zwierzeta? Bo tak sa skonstruowani i nie potrafia wzbic sie ponad prymitywne instynkty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

glownie jest tak ze Murzuni w biednej afryce nie maja ani koparek ani przyrzadow do szukania diamentow jak i innych surowcow.

 

Wielkie zachodni koncerny paliwowe i itp. maja to wszystko co potrzebne wiec sie umawiaja my wydobywamy a wam dajemy 10$ na miecha, oni sie ciesza bo tyle widza na 5 lat i sprawa zamknieta. Jak ktos ma znajomego w tej branzy to sie dowie to samo. Afryka jest ruch*** tak jak 100 lat temu tylko teraz nie ma niewolnictwa. W Afryce zyli przez tysiace lat tak samo jak prawie teraz, biali przyszli, nastala tania sila fizyczna(niewolnictwo) i wydobywano, rolnictw sie rozwinelo(biali osadnicy) ,niewolnictwo sie skonczylo, biali zostali wypedzeni i znwu zycie jak przed setkami lat tylko z chodzeniem do sasiedniej wioski po jedzenie z ak47 przy boku.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...