Skocz do zawartości
mechl!n

Akwarystyka

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za informacje. Te trzy płocie mam w akwarium już prawie rok. Trafiły do mnie jako narybek i tak sobie zostały :) Zrobię tak jak radzicie. Najśmieszniejsze jest to, że gość w zoologicznym powiedział mi, że spokojnie mogą sobie te zbrojniki niebieskie żyć w takim akwarium, a ja głupi nie sprawdziłem wszystkiego wcześniej.

Będę teraz szukał nowego cichego filtra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Następnym razem wsadź je do osobnego akwarium z rusztem na dnie. Po złożeniu ikry cała spadnie pod ruszt a rano sobie spokojnie odłowisz rodziców i odchowasz narybek.

Czytaj uważniej, ikre złożyły muszlowce:) one bez muszli nie zloza ikry:) w golym akwa z rusztem czy tez w kotniku, nie ma szans na tarło:) Jedyna szansa na nastepne tarlo, to przeniesienie calej muszli z ikra do kotnika ( oczywiscie w tym samym akwa)

 

Widze, ze topic jako tako zyje :wink:

 

Na zachete zdjecie:

Kaz!o mała uwaga odemnie wywal żabiennice blhera (to wielkolistne..) spojż na mojego holendra, mamy podobny litraż a mój robi wrażenie 2-3x większego!

W małych akwa używa się drobnolistnych roślin:)

Pochyl dno, zrob nierownosci, dorzuć troszke piasku rzecznego. Szkoda że nie wrzuciłeś żadnego Biogruntu

 

Acorus musi zniknac, to nie jest roslina wodna, czesto sprzedawcy ja wciskaja, sam ja mialem po pol roku zaczely sie problemy i stabilnosc zbiornika zachwiana;) Bardzo latwo jest sprawdzic czy roslina jest wodna, wystarczy ja wyjac z wody, jesli klapnie, opadnie znaczy ze jest wodna;P jesli bedzie sztywno zachowywac pion/pozycje wyjsciowa to znaczy ze to roslina lądowa lub submersyjna.

http://www.mchutchison.com/images/vends/va...rusVarig016.jpg

http://www.akwarystyka.com.pl/showthread.php?t=19574

Ogolnie za duzo symetrii masz:) dorzuć jakis mech i to narazie tyle;P

Co masz za filtr, czym nawozisz ( ja wywalilem oryginalne oswietlenie razem z pokrywa i przerobilem sam meble:P)

14W to zdecydowanie 50% twojego zapotrzebowania na swiatlo:) po 2-3 miechach wszystko zgnije (nie liczac żabienicy)

Dorzuć odbłyśniki na świetlówki ( łatwo zrobic z połowy rury PCV Fi 60 i samoprzylepnego foliowego "lustra" )

Reasumujac:

Biogrunt+30W światła+Nawozy mikro i makro i masz bez Co2 zajebistego lowtecha inaczej niedlugo zacznie ci wszystko gnic;)

Ps. dodaje zdjecie POCZATKU i pierwszej zabawy z holendrem:) oraz moje ramirezki ktore zagazowałem c, gdy bawilem sie Co2 z bimbrowni:D:D (zagazowalem wszystko co zylo i slimaki oczywiscie niechacy, bo zapomnialem na noc odlaczyc:()

post-119177-1193944999_thumb.jpg

post-119177-1193946242_thumb.jpg

post-119177-1193946520_thumb.jpg

post-119177-1193946606_thumb.jpg

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No no... ladny baniaczek - szczegolnie podoba mi sie prawa strona, ktora jest gesto zarosnieta i dzieki temu nie widac tla!

 

Nie wiem, czy wchodziles na forum akwarystyczne w ktorym opisuje to akwa, ale jezeli nie to pare slow napisze. Jest to moje pierwsze akwarium - kiedy je w czerwcu zakladalem nie mialem zamiaru stosowac biogrunty itp. Niby cos tam wiedzialem, ale nie planowalem stosowac, poniewaz uznalem, ze nie wiem czy akwarystyka to jest to (+ nie mialem $) :D Popelnilem mase bledow przy kupnie i zakladaniu - miedzy innymi kupilem 54L w zlym wymiarze: tzn mam 50x30x35 a powinienem miec 60x30x30. Dluzsze jest ladniejsze. Po drugie niepotrzebnie kupowalem Wromaka. Powinienem zrobic sam pokrywe lub zostawic akwa otwarte. Oczywiscie swiatla mam za malo. Mysle o dolozeniu dodatkowej swietlowki. Kiedy? Chyba juz przy nastepnej odslonie :D Oczywiscie zmienie tez roslinki. Generalnie jestem zadowolony z tego akwarium - ma ono jednak duzy mankament - slimaczki! Roslinki, zakupilem za 15zl calosc. Jako poczatkujacy akwarysta nie pomyslalem o kwarantannie roslin i tak oto pojawily mi sie slimaki. Na swoja obrone musze powiedziec, ze zwierzaka jest chyba dobrze - razbory kilkakrotnie tarly sie, kiryski ostatnio notorycznie skladaja ikre, a krewetki juz udalo mi sie rozmnozyc - z ikry nic nie ma, ale jest to moja wina. Nie pilnuje jej, bo po prostu nie mam do tego glowy/czasu.

 

A co do akwa:

54L - 50x30x35

Tetra EX600 kupiona okazjonalnie

Grzalka 100W - temp 25 stopni

Parametry wody nie mierzone

Nawoz - najpierw Tetra PLANTAMIN, potem Symfonia z allegro, a teraz jeszcze nie wiem. Chyba PG jako eksperyment

Co2 z bimbrowni

 

Obsada:

10 Razbor klinowych 5+5

4 Kiryski 1samica i 3 napalonych samcow - tak wyszlo :lol:

X krewetek

 

Czy masz HeatheN jakas propozycje na roslinke zamiast tej zabienicy? Wiem, ze do malych akwa nie brac duzych roslin, ale ona idealnie zaslania rurki od filtra :)

 

Pozdrawiam

 

EDIT acha, a tak zaczynalem:

Dołączona grafika

Edytowane przez Kaz!o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki ze sie lekko rospedzilem

Myslalem ze baniaczek masz z miesiac;) Ale skoro od czerwca i nawozisz odpowiedio oraz CO2 no to ladnie i cofam to co mowilem o gniciu;) jedynie kwestia obsady:)

Co do roslin jakie polecam

Wszystko zalezy od mozliwosci finansowych i upodoban:)

Wiadomo bacope zakupisz za 1zl:P

http://www.roslinyakwariowe.pl/art.php?go=88

Zassaj ten program, poogladaj potem przyatakuj allegro i poszukaj:)

Ja niedlugo robie przycinke bo mi juz wszystko z akwarium wychodzi:D jesli jestes gdzies z okolic Zabrza to zapraszam za piwko moge dac sporo szczepek;)

Z drugiej strony mowiles cos o drugiej odsłonie:) ja juz bym zostal tak jak jest, a przy zmianie swiatla na ful mozna by sie o dywan z glossosigmy pokusic ( ja nie mam Co2 i 30w to za malo na nia;/ ale wyglada cudnie)

Ale zamiast zabuiennicy z miejsca Hydrocotyle:)

http://www.israquarium.co.il/PlantsPhoto/H...eucocephala.jpg

PS ja tez mam slimaki i bez nich nie wyobrazam sobie rownowagi w akwarium, pamietam slimaki jedza tylko obumarłe szczatki roslin! Jesli siedzi na zdowym lisciu to napewno go nie je hehe:)

ps2Jak widac na zdjeciach ja tez wromaka kupilem:D 2x drozszy od samego akwa:D a teraz w pwnicy lezy:D:D

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafika

 

 

Już trochę czasu minęło. W tej chwili w akwarium jest ponad 10 gatunków rybek. Rośliny rosną jak szalone jeżeli nie przytnę ich raz w tygodniu to pływają po wierzchu :? :D

Edytowane przez KAMILcom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwa bardzo fajne, ale ta "sklejana" fototapeta psuje cały efekt, wywal ją i daj zamiast tego tło jednolicie czarne lub ciemno-zielone

 

Edit:

 

Jakie wymiary ma to akwarium?

 

Napisz tez coś o rybach jakie tam żyją i o parametrach wody/nawozeniu itd, itp :]

Edytowane przez Chemik4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwa bardzo fajne, ale ta "sklejana" fototapeta psuje cały efekt, wywal ją i daj zamiast tego tło jednolicie czarne lub ciemno-zielone

 

Edit:

 

Jakie wymiary ma to akwarium?

 

Napisz tez coś o rybach jakie tam żyją i o parametrach wody/nawozeniu itd, itp :]

też mi nie pasuje ta tapeta ale to nie był mój pomysł, chociaż zaczynam sie do niej przekonywać. :wink:

 

220x70(szer)x60(wys) 924l B)

 

rybki - sam już nie wiem co tam jest to może powiem co pamietam :wink: kilkanaście gubików, kilka górami, jeden jedyny bojowniczek, ponad 100 neonków, kilkanaście sumików (takie wąsate), 5 glonojadów i jeszcze kilka gatunków :wink:

 

nawozy ? zero tylko co2 i dobre światło + filtry

ad filtrów to używam 1/5 sprzętu który pracował jak to było jeszcze morskie akwarium. Jednak akwarystyka morska to studnia bez dna wole wypasione akwarium z ponad 200 rybkami niż morskie z 20 które pochłaniają dużo wiecej $ i czasu niż tamta gromadka :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryby (jak narazie):

- para skalarów

- 8 żałobniczek

- 3 zbrojniki

- Platydoras costatus

- stary (ma z 7-8 lat) kirysnik czarnoplamy

- stara, 8-letnia kosiarka (na dniach dojdzie jeszcze 10 kosiarek)

 

Filtr to jakis 'Sacem' (800l/h) -> dostałem od kuzyna za free

Oświetlenie T5, narazie 68W, niedługo dojdzie jeszcze 2x 40W lub wiecej (zależy jak bedą rośliny rosły)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i w koncu 200 litrów :D u mnie

 

Dołączona grafika

 

Sprzęt :

filtr : Tetratec EX 700

oświetlenie : 2x30 (Aqua Glo i Power Glo ) (dołożone na dniach będzie 2 x 14)

grzałka : 100 w (no name ;p)

szkło : 100 x 40 x 50

 

Rośliny :

 

opis uzupełnię wieczorem

 

Obsada :

 

Neon Ineesa x20

Neon Czerwony x10

Neon Czarny x10

Skalar x2

Zbrojonik Niebieski x1

Molinezja Black Molly (Poecilia latipinna) x2

Molinezja (biała i nakrapiana ) para

Bocja Wspaniała x2

 

dojdzie jeszcze :

Neony Diamentowe x 10

Neony Zielone x10

 

Akwarium ma 5 tygodniu , od 2 tygodniu rośliny a od tygodnia ryby wpuszczane w odstępach 2 dniowych.

 

wieczorem uzupełnienie ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiesz, że skalary, neony, bocje i zbrojniki wymagają wody miękkiej i kwaśnej a molinezje twardej (nawet słonawej) i zasadowej?

 

Ten kamień z dziurami wygląda jakoś dziwnie... co to jest?

Ogólnie akwarium jeszcze bardzo puste...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiesz, że skalary, neony, bocje i zbrojniki wymagają wody miękkiej i kwaśnej a molinezje twardej (nawet słonawej) i zasadowej?

 

Ten kamień z dziurami wygląda jakoś dziwnie... co to jest?

Ogólnie akwarium jeszcze bardzo puste...

Co do molinezji....jedne z najbardziej wytryzmalych ryb (razem z danio i platynkami polecane na start)

Ja mam wode ph6.5 TW 3 i molinezki czuja sie swietnie...jedynie NIE MAM SZANS NA TARLO.

Na te wymagania przymrozylbym oko. Molinezki mam aby mi blone bialkowa wzeraly z powierzchni:)

ps. tez wystartowalemz 200l...ale mi kabel od aparatu wcielo:(:(:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem z Zabrza jak widzisz, jak bys chial mzoesz wpasc zobaczyc mojego baniaka, zawsze cos Ci doradze bo juz troszke w tym siedze;) a i jakas roslinke z przycinki odstapie.

Jakbys chial na PW pisz zgadamy sie.

Pzdr

http://img231.imageshack.us/my.php?image=s131sb8.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Akwarium masz przepiękne,można wiedzieć jaki litraż? :wink:

Najpierw zacznę od Filtra(mam teraz zwykły wewnętrzny) http://www.allegro.pl/item420095661_filtr_...afe_gratis.html -co o tym myślicie?

Co do spotkania,jak coś to dam znać ;] Jak coś to mogę załatwić większą ilość Czarnych Molinezji... :wink:

 

Ps.Sorry za usunięcie posta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwa mam 200l.

Co do filtra doplac do ex700 (sam mam taki) ta podrobka ktora przedstawiasz jest tandetnie wykonana ( a wyglada bardzo podobnie), niektorzy narzekaja na tetre ex700,

Do 200zł to juz bym wolal jakiegos uzywanego eihema, ale nie to co pokazales.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok.znalazłem http://www.allegro.pl/item422383764_filtr_...00_gratisy.html powiedz mi jak z głośnością pracy? Chodzi mi o to żeby dało się spać [; W poniedziałek przejdę sie to zoologicznego,sprawdzić czy mają ex700

A teraz kilka pytań:

Z czego masz zrobione tło?

gdzie mogę dostać tak drobny żwir?

można wiedzieć jakie sklepy odwiedzasz?(ulica)

Aktualnie posiadam takie akwa: http://www.allegro.pl/item421522846_uwaga_..._z_pokrywa.html

Edytowane przez Sopel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zna ktoś jakieś Dobre forum o akwarystyce?

Szczerze polecam www.akwaforum.pl (siedze tam od maja 2006) oraz www.gsa.org.pl (od roku jestem członkiem GSA)

 

Aha, Sopel, widze że jesteś z Zabrza, w sobote 6 września spotykają się członkowie GSA w COPie (ul. Brodzińskiego 4), zapraszam na spotkanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...