Skocz do zawartości
ShDe

Tani Komp Do Gier

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kilka dni temu koledze spalil sie zasilacz, jak to wiadomo ze zasilacze z obudowy lubia robic pociagnal za zosoba grafe, proca, mobo, memy, i kilka niewaznych [ciach!]l ;)

wybralismy taki zestaw:

Proc:---------------------AMD ATHLON 64 3000+ BOX s939 (ADA3000DAA4BW) ~280zl

Mobo:--------------------ASRock K8 939SLI-eSATA2 CH6 SATAII RAID GBLAN ~260zl

Mem:---------------------Kingston DDRAM 1024MB FSB 400MHz kvr400x64c3a/1G~390zl

Grafa:--------------------Asus X1300PRO PCIex 256MB T/D box~280zl

 

Razem: 1210zl

 

Czy taki zestaw bedzie dobry, jezeli nie to co w nim zmienic, czesci maja byc ze sklepu znajdujacego sie w Trouniu, podaje linki:

www.tryton.com.pl

www.bitland.pl

www.karlsen.com.pl mimo wszystko wolal bym z 2 pozostalych sklepow, ostatecznie tu tez moze byc

 

Cena powina byc niewyzsza niz te 1300zl

 

EDIT:

moze jednak by oplacalo doplacic do tego: http://www.tryton.com.pl/CennikListaInfo.asp?idtow=7720 , co do gf-ow mam mieszane uczucia

co do pamieci to rozwarzamy jeszcze zakup 2x http://www.tryton.com.pl/CennikListaInfo.asp?idtow=1779

Edytowane przez -ShaDe-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD Athlon 64 3000+ BOX (Socket AM2) Orleans

Asus M2N-E nForce 570 Ultra albo MSI K9N NEO-F

GoodRam DDR2 2 x 512MB 667MHz

GeForce 7300GT Gigabyte 256MB HDTV & DVI (PCI-E) box

 

W sumie 1329zł według cennika w komputroniku (czyli można taniej)

Edytowane przez Stiff

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stiff racja. Przesiadaj się na AM2 nie ma sensu ładować się w powoli wychodzącą podstawkę. Maciag racja. Grafika 7300GT galaxy.

GoodRamy odradzam gdzieś są z nimi problemy ale to podobnoa na Intelu z Conroe( kingmaxy ). Płyta DFI ostatecznie Msi. nie sprawdzałem cen ale jakie jest moje zdanie- jak widzę sklep nie jest byle jaki, więc sądze że nie będzie problemu z zamówieniem części tych co są podane i stargowaniem dobrej ceny. Naprawdę pomyśl o podstawce AM2.

Może CI to wiele nie pomogło ale zapytaj u nich czy da radę w tej cenie złożyć na tych podzespołach kompa. Jak nie da rady to zamawiaj ze sklepów internetowych i sam złóż.

Pozdr i do boju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

k podoba mi sie to co napisal serwal nad grafa jeszcze pomysle, zobaczymy czy uda mi sie stargowac zeby wziac takie zest jak nie to wezme tego x1600, co wy na to??

 

mam jeszcze jedno pytanie czy w takim configu uda mi sie cos wycisnac z tego proca?? :)

 

chyba jednak wezme x1600 bo tego asrocka niedostane, a mobo wezme http://www.tryton.com.pl/CennikListaInfo.asp?idtow=8761 niebede bral tego : http://www.tryton.com.pl/CennikListaInfo.asp?idtow=9055 bo VIA smierdzi :P

 

podliczylem sobie wszystko ladnie i wyszlo mi idealnie, te 4 zl sie znajdzie :P

Nazwa Gwar. Ilość Netto Brutto

WŁASNY ZESTAW

AMD ATHLON 64 3000+ Box AM2 (ADA3000IAA4CN) 36 1 245,08 299,00

MSI K9N Neo-F nForce 550 Socket AM2 PCX/S/GL/DDR2 36 1 253,28 309,00

GoodRam DDR2 1GB (FSB 667MHz) 36 1 251,64 307,00

Sapphire Radeon X1600Pro 128MB D/T PCIE oem 24 1 318,85 389,00

 

Suma: 1 068,85 1 304,00

 

Do zapłaty brutto: 1 304,00 zł

netto: 1 068,85 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bierz x1600, tutaj nie warto kierowac sie tym jaka to firma (ati vs nvidia). Bierz 7300gt od galaxy. A to via ponoc nie jest takie złe, a nawet lepsze niz nforce 4. Co do asrocka to juz się kilka razy wypowiadałem. Nie warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

plz czytajcie ze zrozumieniem :|

Akurat tajle które wymieniamy są aktualnie popularne na rynku i uwierz, że nie bedzie problemu z dostaniem ich w Twoim mieście, szczególnie, że jak mówisz masz tam 3 sklepy, które mogą sprowadzić Ci ten sprzęt. Nie słyszałem o problemach z GoodRam'em na AM2 no ale skoro tak obiło Ci sie o uszy... Można wziąć prawie równie tanie PDP Patriotki.

Moim zdaniem MSI bedzie o wiele lepsze niż Asrock, który miał wiele udanych modeli płyt ale ten jest jeszcze nie do końca "sprawdzony".

Jasne, że lepiej 7300GT na DDR3, ale ta opcja bedzie Cię kosztować o conajmniej 80zł drożej.

 

Dla mnie do 1300 znaczy do 1300 ;)

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

AMD Athlon 64 3000+ BOX (Socket AM2) Orleans

Asus M2N-E nForce 570 Ultra albo MSI K9N NEO-F

Stiff racja. Przesiadaj się na AM2 nie ma sensu ładować się w powoli wychodzącą podstawkę.

Wolalbym 939.

Platforma AM2 jest niedopracowana. Wedlug samego AMD wyszla za pozno. Dlatego tez pracuja nad AM#.

Ponadto 939 jest bardziej dopracowany. Ma lepsze plyty glowne , ktore lepiej znosza O/C niz AM2. Mao tego , z tego co wiem wiele plyt glownych wraca do serwisu na niestabilnosc. 939 wylazi z uzycia ale i tak jest lepszy niz AM2. Dlatego w ciagu roku zobaczycie AM3. A...nie myslcie ze procki beda kompatybilne.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolalbym 939.

Platforma AM2 jest niedopracowana. Wedlug samego AMD wyszla za pozno. Dlatego tez pracuja nad AM#.

Ponadto 939 jest bardziej dopracowany. Ma lepsze plyty glowne , ktore lepiej znosza O/C niz AM2. Mao tego , z tego co wiem wiele plyt glownych wraca do serwisu na niestabilnosc. 939 wylazi z uzycia ale i tak jest lepszy niz AM2. Dlatego w ciagu roku zobaczycie AM3. A...nie myslcie ze procki beda kompatybilne.

powiedz to ludziom, co maja dfi infinity na am2 :P

 

ja czytalem, ze K8L maja byc kompatybilne takze z AM2.. ale jak bedzie, poczekamy, zobaczymy..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...