Skocz do zawartości
Al_Azif

Zestawik Za 1200zł

Rekomendowane odpowiedzi

Opłaca sie przesiadka z czegoś takiego co mam w opisie na cos takiego??

 

 

 

 

  • ASROCK 939Dual-SATA2 ULI 1695 – 120zł
  • AMD Athlon 64 3200+ - 280zł
  • DDR 1GB (2x512) 400MHz GEIL DUAL CL2.5 6-3-3 - 370zł
  • ARCTIC-COOLING FREEZER 64PRO - 66zł
  • Seagate Barracuda 7200.10 ST3320620AS (320GB, 16MB, SATA/300, NCQ) ST3320620AS - 360zł
A moze opłaca sie brać coś pod AM2 (chociaz niejestem przekonany do tego rozwiazania) albo cos pod intela (ale raczej wtedy wyjdzie wiecej kasy za to)

 

 

Wiem że wydajnosc tego rozwiązania bedzie niewiele wieksza od tego co mam albo taka sama, bardziej zalezy mi na zmianie platformy na 64bity oraz na zmianie późniejszym procka (na dwa rdzenie oraz zmiana grafy na PCIX)

Edytowane przez Al_Azif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro i tak chcesz wymieniac pamieci to ja bym bral am2...

 

i napisz jaki masz teraz zasilacz i ile kasy na to:)

 

Ale mam karte na AGP a pozatym ddr2 mnie wkurza, a jak mi sie zachce miec am2 to sobie walna ta wstawke FCPU i tyle;P

 

mam ok 1200zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale na tej wstawce to juz ac freezera chyba nie zamontujesz ;)

 

na am2 moznaby zbudowac cos takiego:

athlon 3000+ orleans am2 - 270zl

dfi ultra II-m2 - 360zl

2x512 goodram 667MHz - 300zl

seagate 160GB 7200.9 - 230zl

freezer 64pro - 60zl

 

swoja karte graf. musialbys sprzedac i skolowac jakas na pci-e.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe ale cały czas mi sie wydaje ze Am2 jest [ciach!]** warte. Wydajnosc ta sama co w s939 albo i mniejsza, problem z DDR2 (co tu duzo gadac DDR2 to shit) a pozatym s939 to dobra i sprawdzona platforma. Narazie nie mam kasy na grafe. Raczej zadko gram a moja grafa wystarczy swobonie do tego w co gram (COD2 w MP) Jezeli zaczoł bym sie bawic w AM2 to musiał bym kupic jeszcze grafe nowa i [ciach!]iane pamieci DDr2. Chce teraz sprzedac swój stary sprzet póki jest cos wart, bo do tego co teraz robie swobodnie wystarcza. Jak bym teraz miał kupowac nowego kompa to bym brał conroła ale mine niestety narazie na niego nie stac a pozatym nieiwme czy potrzebuje takiej mocy do chodzenia po stronach, sciaganaio plików i grania klanówek w CODA2 czy CSS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym się w tego Core 2 duo intela nie bawił... Intel wypuścił proca którym będą promować swoją firmę przez kilka lat i nie kiwną palcem, żeby coś unowocześcić... Natomiast AMD już wypuścił serię procków energooszczędnych i pewnie też pójdą w zaparte, ale potencjał nowoczesności drzemie właśnie w AMD. Intel jest teraz modny tak jak P4 kiedyś :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

łał i co to ddr2 daje ...??? kompletnie nic a jezeli miało by cos dac to musi kosztowac 2 razy wiecej niz zwykłe ddry o podobnej wydajnosci. a jezeli chodzi o rozwój s939 to za jakis czas jak juz obecny konfig bedzie nie domagał to kupie dwu jajowca + jaks full wypas grafe na pcix i tyle i co takie rozwiazanie bedzie lepsze niz shitowe ddry2??

Edytowane przez Al_Azif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, po przeczytaniu kilkaset opinii na forach różnego rodzaju doszedłem do wniosku że wybiorę zestawi pod s939, dlaczego?? bo i tak zmieniać będę kompa za jakieś 3 do 4 lat, do tego co robie taki zestaw swobodnie wystarczy. A jak będę miał przypływ gotówki i trochę czasu i potrzeby to kupie sobie może dwujajowca (jak nie w sklepie to na allegro – bo ponoć amd ma niedługo przestać supportować s939) i nowa grafe i powinny wystarczyć.

 

Mała korekta powyższego zestawu :

 

 

ASROCK 939Dual-SATA2 ULI 1695 lub AsRock 939Dual-VSTA Uli M1695 (różnica w cenie niewielka a VSTA jest niby nowsza ale .... nowe nieznaczny lepsze, ktoś miał styczność z ta płyta albo czytał jakieś testy albo cos w tym stylu??)- ok. 200zł lub 230 zł

AMD Athlon 64 3000+ albo 3200+ (co lepsze będzie??) ok. 280 lub 300zł

Kingston HyperX 2 x DDR 512MB 400MHz CL2 (2-3-2-6-1) Dual Channel – ok.400zł

ARCTIC-COOLING FREEZER 64PRO - ok 60zł

Seagate Barracuda 7200.10 ST3320620AS (320GB, 16MB, SATA/300, NCQ) ST3320620AS – ok 360zł albo 2x160gb w raidzie (Z tym ze wychodzi drozej niz jeden dysk 320gb... albo 2 x 120 gb w raidzie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

łał i co to ddr2 daje ...??? kompletnie nic a jezeli miało by cos dac to musi kosztowac 2 razy wiecej niz zwykłe ddry o podobnej wydajnosci. a jezeli chodzi o rozwój s939 to za jakis czas jak juz obecny konfig bedzie nie domagał to kupie dwu jajowca + jaks full wypas grafe na pcix i tyle i co takie rozwiazanie bedzie lepsze niz shitowe ddry2??

jakbys spokojnie przeczytal co napisalem to bys zrozumial co da.

do tego ddr2 jest raczej tansze od ddr.

imho pakowanie sie w 939 skoro za podobna cene mozna miec am2 to nieporozumienie.

 

btw. nie pisz jednego posta pod drugim tylko edytuj ostatni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakbys spokojnie przeczytal co napisalem to bys zrozumial co da.

do tego ddr2 jest raczej tansze od ddr.

imho pakowanie sie w 939 skoro za podobna cene mozna miec am2 to nieporozumienie.

 

btw. nie pisz jednego posta pod drugim tylko edytuj ostatni.

 

to co proponujesz....??

 

To moze coś takiego:

 

1.AsRock AM2XLI-ESATA2 - 250zł

2.AMD Athlon 64 3200+ AM2 - 300zł

3.Pamięć GOODRAM DDR2 1024MB PC667 DUAL 2 x 512 - 300zł

4.ARCTIC-COOLING FREEZER 64PRO - 60zł

5.Seagate 250 GB Barracuda 7200.10 (16MB, Serial ATA II, zapis prostopadły - 300zł

6.co do grafy to niewiem - coś takiego przejsciowego i taniego, wydajnosciowo takie samo jak moja obecna grafa

Edytowane przez Al_Azif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyrwij z allegro jakiegos uzywanego 6600 lub ewentualnie radek X550/X600pro, wydajnościowo będa durzo lepsze od twojej grafy.

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Płyta główna : DFI Infinity NF Ultra II-M2 – 360zł

2.Procesor : AMD Athlon 64 3000+ BOX (Socket AM2) Orleans - 280zł

3.Ram : GeIL Dual Ultra 512MB DDR2 800 MHz - 200zł

4.Grafika : GALAXY 7300GT 500/1400MHZ 128MB 7300 GT 1.4ns - 325zł

5.HDD : WD 250GB (7200rpm, 16MB cache, SATAII, WD2500KS) - 288zł

6.Chłodzenie : Arctic Cooling Freezer 64 PRO AM2 Ready - 60zł

 

 

a to dobre jest czy byście coś zmienili??

Edytowane przez Al_Azif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zarowno ten pierwszy, jak i ostatni zestaw sa ok, z drobnymi zastrzezeniami:

- hdd to bralbym seagate, ewentualnie samsung

- asrock dobry jak nie chcesz za duzo podkrecac, jak chcesz to lepsze dfi, choc tez jest glosniejsze:)

- grafika 7300gt to bedzie dosc glosna - ale i sporo wydajniejsza niz zwykly 7300gt ; jakbys bral plyte asrocka - kup galaxy 7300gt zalman 256mb - 450 zl ; jakbys bral dfi to postaraj sie skombinowac stowke bo warto:)

 

i co z zasilaczem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zarowno ten pierwszy, jak i ostatni zestaw sa ok, z drobnymi zastrzezeniami:

- hdd to bralbym seagate, ewentualnie samsung

- asrock dobry jak nie chcesz za duzo podkrecac, jak chcesz to lepsze dfi, choc tez jest glosniejsze:)

- grafika 7300gt to bedzie dosc glosna - ale i sporo wydajniejsza niz zwykly 7300gt ; jakbys bral plyte asrocka - kup galaxy 7300gt zalman 256mb - 450 zl ; jakbys bral dfi to postaraj sie skombinowac stowke bo warto:)

 

i co z zasilaczem?

 

Hehe na to wszystko mam juz zaplanowane rozwiązania. Obecnie na swoim nForcie 2 i Geforcie 4 mam juz dosc wydajne ii ciche chłodzenie. Kolejno Zalman niebieski oraz pentagram 100 cu+. Wiec nie msuze dopłacac w przypadku karty graficznej do zalmana....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ok, ale dysk to radzilbym zmienic... a plyta to jak uwazasz, jakby co to mam asrocka do sprzedania:)

 

nie no wezme dfi juz wole dopłacic i miec cos dobrego niz grac w rosyjska ruletke kupujac asrocka (chociaz nieukrywam ze moja druga osobowosc sknery mówi mi abym brał wszystko najtansze;P

wiem wiem wezme seagata chyba bo mam sentyment do niego, a co do ramów to moze braxc 667?? chociaz chciałem sobie podkrecic tego 3000+ co najmien do 2,4 ghz w2iec moze jednak 800 bedzie lepsze....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak tam chcesz, asrock do lekkiego krecenia jest ok, a zaoszczedzasz ponad 100 zl, ktore mozesz przeznaczyc na cpu/vga/hdd/zasilacz czy cokolwiek innego:)

to czemu chcesz sie go pozbyć i masz w sigu DFI//:P

 

wsumie i tak dokonam zakupu dopiero za jakies 2 tygodnire bo musze wypłate odebrac:P juz od dawna rozpisuje sie na tym forum pytajac o rózne warianty, cały czas mam watpliwosci..... ehh

Edytowane przez Al_Azif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...