Skocz do zawartości
Ant3k

Scythe Infinity Scinf-1000

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam pytanie odnośnie infinity : - czy zmiesci mi się przy moim konfigu? Obudowa i reszta sprzętu jak w opisie.

 

Karta graficzna w górnym slocie i nie ma nic na plecach.

 

Proc - X2 3800 skręcony na 2400 przy 1,36v.

 

Obecnie jadę na Scythe katana Cu i szukam czegoś wydajniejszego. Bo tempy po 1,5 h orthosa są w okolicach 49-55 stopni. Pasta Arctic Silver 5.

W pokoju około 22.

 

Myślę też o XP120 albo HR-01.

 

A jak sprawuje się scythe mine?

Edytowane przez SAVER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jesli o mnie chodzi INFINITY sprawuje sie rewalacyjnie mam p4 630 przy boxowym chlodzeniu moje temperatury to 48-52C przy normalnej pracy 68-75C w stresie w tej chwili w normalnej pracy mam 36-38C a w stresie przez godzine przy lekkim podkreceniu procka do 3.6Gh mam 54C Wiec sami ocencie paste dalem ta co w zestawie. Oczywiscie wszystko przy minimlanych obrotach wentylatora. Jest tylko maly mankament Moja obudowa ma 18cm szerokosci no i nie moge jej zamknąc poniewarz sruby z tego radjatora mi wystaja okolo 1cm musze cos wykombinowac. Ale ogólnie radjator super sprawa.

Edytowane przez rufuse

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

mam pytanie czy Scythe Infinity zmiesci się do obudowy Thermaltake Aguila (210mm szerokości)?

Czy ktoś używa tej Scythe Infinity na takim zestawie: ASUS P5B i e6300? Jesli tak to czy miał jakieś problemy z zamontowaniem tego coolera?

 

>P.S. czy ktoś zmieniał seryjny wentylator od Scythe na jakiś LED?

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

mam pytanie czy Scythe Infinity zmiesci się do obudowy Thermaltake Aguila (210mm szerokości)?

Czy ktoś używa tej Scythe Infinity na takim zestawie: ASUS P5B i e6300? Jesli tak to czy miał jakieś problemy z zamontowaniem tego coolera?

 

>P.S. czy ktoś zmieniał seryjny wentylator od Scythe na jakiś LED?

pozdro

A czytales recke u Zenfista? No o tam zdaje sie Infinity jest wlasnie na tej plycie... ja mam na P5W i tez pasuje bez klopotow.

 

Nie widze najmniejszych powodow dla ktorych mialby nie pasowac wentylator inny niz seryjny, bo niby dlaczego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

tak, infinity bardzo dobrze lezy na p5b dlx, a w takiej szerokiej budzie nie bedzie problemu z jej zamknieciem, wysokosc napewno jej tez jest odpowiednio duza, ze zmiana wentylatora na inny 120mm o grubosci 25mm nie bedzie zadnego problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam zamiar kupić obudowę THERMALTAKE SOPRANO z oknem do chłodzenia proca oczywiście Scythe Infinity. Teraz mam problem bo nie wiem czy zamknie mi się boczny panel na którym jest montowany wentylator o grubości 25mm?Obudowa ma szerokość 205mm.

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie zalozylem i jestem po testach, musialem tylko zciagnac wentyl z bocznej scianki bo sie buda nie domykala, zalozylem go jako drugi wentyl na infinity(oryginalny dmucha 2-gi ciagnie) na pascie Zalman ZM-STG1.

W porownaniu do Freezera temp spadly o 10 stopni w stresie z 55 do 45, i jak proc nie chcial isc wyzej niz 2600 przy 1.375V teraz poszedl na 2700 przy tym wlasnie napieciu i dalej na 2750 przy 1.425V, obecnie temperaturki orthos max 51-55

Edytowane przez Sssaku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dostałem przesyłeczke :D .

Wieczorkiem założe sprzęcicho i zabieram sie za testowanie :D

 

Jedno pytanko mam...

W instrukcji jest napisane że można montować wentyl wzdłuż i w poprzek.

Infinity ma nierówne boki - pytanie czy ktoś zamiast 120mm montował 92 na tym krótszym boku?

I jak to sie sprawuje?

 

OK. Już po testach.

Po wyjęciu chłodzonka z pudełka doznałem szoku.

Wielkie toto że hej.I bardzo schludnie wykonane (w porównaniu do Freezera)

Wszystkie listki radiatora błyszczą sie maksymalnie, są równiutko poukładane w idealnych odstępach.

Spód jest dość dobrze wypolerowany ale tu sie można przyczepić że mogłoby być lepiej jak za tą cenę.

Z założeniem nie było żadnych problemów.Zapinki trzymają pewnie(soc.939, innych nie testowałem bo nie mam).Miałem dylemat z wyborem montarzu wentyla.Uchwyty do zapinki na mojej płycie dają mozliwość zamontowania Infinity tylko w jeden sposób.Po zamontowaniu domyślne(czyt. zalecane przez producenta)ustawienie wentyla jest w kierunku z dołu (wyciąg powietrza z karty) do góry (powietrze ciągnie zasiłka).

Nie za bardzo mi to odpowiadało bo moja zasiłka już ledwo dyszy i tak ciągle chodzi już na max obrotach.

Dlatego zdecydowałem sie na umieszczenie wentyla na krótszym boku radiatora.Jeśli chodzi o oryginalny wenytl Scythe (i wszystkie inne 120-ki) nie ma żadnego problemu z takim zamontowaniem.Jedynie co denerwuje to to że wentylator "wychodzi" poza radiator.Myśle że na wydajność ma to niewielki wpływ (chociaż szkoda że część powietrza leci na bok).Przy takim zamontowaniu wentyla pojawił sie problem z ramami, wentylator praktycznie "siedzi" na grzbiecie ramów (jako że z boków nie dmucha - blokuje troche przepływ powietrza wokół nich).

Próbowałem zainstalować 92'ke Fandera ale niestety zapinki do wentyla(przynajmniej te oryginalne)nie pozwoliły mi na to.Za bardzo się wyginały i nie można było pewnie zamontować tej 92'ki.

 

Po zamontowaniu zabrałem sie za testy.

 

Poprzednio na Freezerze : Idle 36-37 Load 52-55 (zależne od temp. otoczenia)

 

Obecnie na Infinity :D : Idle 28-30 (passive) Load Max !!! 41 (jak dla mnie szok)

 

Męczyłem proca Prime'm przez 16 godzin i najwięcej pokazał 41 stopni !!!

 

Na freezerze aby wykręcić @2645(9*294) musiałem dać napięcie 1,575.

Na Infinity spokojnie chodzi na @2700(9*300) na 1.520 (więcej nie testowałem bo zasilacz już normalnie nie daje rady).

 

POdsumowując.

Chłodzonko Schthe naprawde BARDZO udane.

Myśle że po zmianie mobo i proca jeszcze długo będzie mi wystarczało.

 

 

PS. Dla zainteresowanych zakupem Infinity: polecam kontakt z Niemcem :D .

Naprawde wporzo gościu...

Edytowane przez Kobrowisko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze wam powiedziec ze kupilem to chlodzenie pod Penitium 4 :)... I radiator jest ogromny!! Nie wiem czy zmieszcze w obudowe :) Ale tego dowiem sie dopiero jak przyjdzie zailacz i zamontuje kompa w nowa obudowe :) Pierwsze wrazenie piorunujace... Moje obecne temp. procka 88-90 Stopni ;/ Zobaczymy jak na Scythe bedzie :)

Edytowane przez zioper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BilGejtZ

Czy ktoś się przesiadł z Freezera 64 Pro na Infinity? Chodzi mi o głośność Infinity w porównaniu z Freezerem 64 Pro, który przy min obrotów (bodajże 900RPM) jest niesłyszalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kobrowisko czy wentyl z Infinity jest cichszy od wentyla Fandera

Ciężko powiedzieć.

Wydaje mi sie troche głośniejszy ten z infinity.

Nie używam go bo według mnie ma za wysokie obroty a Fanderka można "łatwo zjechać".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jednak z dystansem podszedl do tych wynikow. Trzeba obczaic dokladnie ten test, na jakich zasadach byl robiony...

a czego nie rozumiesz w tym teście :D

wszystko jest czarno na białamy, a serwis raczej jest kompetentny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, ze ninja jest przereklamowany to bylo wiadome od dawna

Tylko kto tak napisal kiedys na forum to byl jechany od nooba i kogo tam jeszcze.

 

Ale to, ze Infinity jest slabszy to jestem troche zaskoczony.

 

Do tego Infinity z dwoma "dwunastakami" to pomylka wg mnie, bo przeciez bez wentyli jest juz dosc rozlazly.

 

Choc scythe jest napewno lepszy w trybie passive.

 

 

Ja bym jednak z dystansem podszedl do tych wynikow. Trzeba obczaic dokladnie ten test, na jakich zasadach byl robiony...

Zasady byly takie, ze Infinity instalowali bez zadnej pasty termoprzewodzacej, a BT z pasta CLP...

 

Otworzcie oczy...

 

Pzdr

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jednak z dystansem podszedl do tych wynikow. Trzeba obczaic dokladnie ten test, na jakich zasadach byl robiony...

Jak mówiłem na forum, że Ninja na C2D nie najlepiej sie sprawdza to biadolenie było.... Mam TT BT, miałem Ninja i nie mam żadnych wątpliwości co do tego, który jest wydajniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...