Skocz do zawartości
Ant3k

Sempron 3000+ I Gigabyte K8ns - Plyta Nie Wstaje - Socket 754

Rekomendowane odpowiedzi

Pomocy!!

 

Mam plyte Gigabyte K8NS rev. 1.0

Semprona 3000+

Gigabyte Radeon 9550

Twinmos 2x256MB

Elixir 256MB

Modecom 300 i 350w

 

na tym sprzecie w roznej konfiguracji plyta sie uruchamia, ale nie slychac zadnego pisku (buzzer podpiety prawidlowo) i teraz tak:

 

plyte odpalilem 2 razy. raz nawet po biosie chodzilem, sprawdzalem temperaturke, wiec procesor OK, ramy 100% ok bo na nich pracuje, podobnie jak grafika i zasilacze.

 

resetowalem CMOS - poprzez zworke (kilka sekund zwarte) i wyjeciem baterii na kilka minut. nic nie pomaga, dociskalem takze pamieci, tez nic. plyta w/g producenta obsluguje moj procesor, chlodzenie mam dobre. prosze o pomoc !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sproboj z jedna koscia pamieci bo 3 dwustronnych moze nie obslugiwac w ddr400

a jezeli nie ma zadnych oznak pradowych (swiacace diody itp) to mogla poleciec zasilka zwaszcza ta 300 modecoma

I nie mam zadnych oznak, zero reakcji, potem zmieniłem zasilacz nadal nie działa i ju z nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem odpowiedź od Gigabyte'a:

Najprawdopodobniej posiadana przez Pana płyta główna uległa uszkodzeniu. Proszę zgłosić usterkę płytyw miejscu zakupu, płyta zostanie przekazana na nasz serwis gdzie problem postaramy się rozwiązać.

Gdy dotykam miernikiem ramków i kondensatorów czy jak to się nazywa to jest napięcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznij lepiej od pożądnego dociscnieca ramu.. ten typ tak ma. Czesto po rozlozeniu kompa mobo nie chciala startowac z nie wyjasnionych przyczyn, dopiero porusczanie kosaciami w slotach i dobre ich docisniecie dawało rezultat.

 

edit:

 

ale wydaję mi się ze jakbyś poszukałw temacie od tej mobo to być doszedl do podbnych wniosków ;)

Edytowane przez wisnia666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba lece oddac tą płytę. Tylko zastanawiam się jakim cudem ant3k ma ten sam problem, może jakaś wada fabryczna tych płyt skoro sypią się w ty m samym czasie. <_< Nie wiecie jak to jest z GB?? Ile trzeba czekac na wymiane??

Edytowane przez Kowalek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I po co się w 1.0 pakowałeś ? ;)

 

Edit : To było do Antka :P

Przeciez rev 1.0 jest lepsza :P Nie zawsze co nowsze to lepsze. rev 1.0 i 1.1 majaą regulację napięcia proca do 1,85V regulacje napięcia szyny htt oraz chipsetu. I zazwyzcaj osiągają większe htt. Pozatym dają stabilnijsze napięcie ze względu na lepszą sekcję zasilania. Miałem najpierw rev 2.0 ale szybko się jej pozbyłem i kupiłem 1.0. Także v.e.n.o.m myśl co piszesz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiecie jak to jest z GB?? Ile trzeba czekac na wymiane??

Na wymiane raczej nie licz, chyba ze płyta padła na amen inaczej będą sie starali naprawić bo jest taniej. Sam tak miałem z kartą graficzną, tu polutowali tam polutowali i odesłali spowrotem (szkoda tylko, że zapomnieli kołków od chłodzenia założyć), tak to już jest jak serwisy więkzych firm są w Polsce, bo tylko u nas patrzą na wszystkim zaoszczędzić, a gdzieś czytałem, że większośc firm po prostu wymienia nie działający sprzet na nowy... Imho Gibabyte to jeden z gorszych serwisów z jakimi miałem do czynienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez rev 1.0 jest lepsza :P Nie zawsze co nowsze to lepsze. rev 1.0 i 1.1 majaą regulację napięcia proca do 1,85V regulacje napięcia szyny htt oraz chipsetu. I zazwyzcaj osiągają większe htt. Pozatym dają stabilnijsze napięcie ze względu na lepszą sekcję zasilania. Miałem najpierw rev 2.0 ale szybko się jej pozbyłem i kupiłem 1.0. Także v.e.n.o.m myśl co piszesz ;)

Wiem o tym. Chodziło mi o to że być może w 2.0 nie miał by problemów - tak jak ja ;) Edytowane przez v.e.n.o.m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta płyta to shit i pewnie padła bez powodu. Sam kiedyś zabiłem k8ns-a kolegi. Testowałem potencjał o/c moich hynixów d43. Ustawiłem im niesamowicie wysoką wartość 400mhz przy timingach 2,5 3 3 11 zapisałem ustawienia biosu i już nic nie zobaczyłem na ekranie monitora. ;-) To zapewne była wina tamtych jakże wyżyłowanych ustawień pamięci. Płytę w ekspresowym tempie jednego miesiąca wymieniono w ramach gwarancji, tak jak nakazuje tradycja serwisu Gigabyte w Polsce na jakiś używany, poserwisowy shit niewiadomego pochodzenia... Po tej awarii został mi niesmak i straszliwa niechęć do firmy gigabyte. To tyle ode mnie na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

plyte odeslalem, i na tym sie konczy moja przygoda z gigabytem. (oprocz grafiki ktora chodzi ok)

 

kupuje asusa k8n

Ja chyba jak dostane nową płytkę to pójdę na wymiane na inny model za dopłatą skoro to taki shit. Co będzie dopiero jak mi sie skonczy gwarancja to strach pomyśleć. Edytowane przez Kowalek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...