Skocz do zawartości
kkooaallaa

Radeon 9500 Pro - Czarny Ekran

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam taki dziwny problem z kompem u kolegi ma on dośc starego kompa na płycie enmic 8tax2+ , miał tam radeona 7000 i postanowił zmienic na coś nowego i taniego, zakupiłem mu na allegro radeona 9500 pro, i jak włozył do kompa ja to na ekranie nic sie nie wyświetliło, chodz wiatraczke na karcie sie załączył i cały komp jakby startował tylko monitor czarny i głośnik systemowy piszczy takim dziwekiem jak by nei było w środku karty wogóle. No to odrazu pomyslałem ze to może byc kwestia zasilania bo kolega ma jakąs kiepska 300, wziełem karte do mnie i na feel 300 z podpietym dodatkowym zasilaniem do karty, karta ruszyła bez problemu. No to zakupiłem koledze zasialcz 350wat dość pożadny i u niego znowu to samo z nowym zasialczem monitor czarny głośnik systemowy piszczy jak by karty nei miał, płyta obsługuje agp4x a karta jest na agp 8x czyli musi działać. Po powtórnym włożeniue radeona 7000 działa dobrze. Ja sie juz poddałem i prosze o pomoc Was, ma ktoś jakis pomysł??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yhh bardzo przepraszam koledze zależy na czasie i nie widziałem gdzie to podpiąć czy do kart graficznych czy do płyt głównych, już nie pamietam no ale bez jaj żeby po odłonczeniu wszystkiego co sie da od napiecia (zostawił tylko jedną kośc ramu płyte głowną i karte graficzną pod napięciem( i też nie ruszyło, nie wieże żeby do tej karty był potrzebne aż tak mocny zasialcz. A zasilacz jest taki http://www.allegro.pl/show_item.php?item=121301693

Edytowane przez kkooaallaa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ten 9500pro się gryzie z płyta główną od kumpla, tak mi sie wydaje, nie lubia sie i tyle ;]

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. ortografia ( interpunkcji sam nie używam dobrze ale do worda można wkleić jak się zakłada temat nie?- jeżeli ci się śpieszy to zajmie ci to 10-30 sec więcej uojejq .. )

2. temat o 9500 więc łamiesz regulamin ( no może troche ) :D

3. a kabelek do karty podpięty ? ( wprawdzie wtedy na monitorze s powinien się pojawić stosowny komunikat ale może to to ? )

4 zenfist nie zna takiej marki więc porządny ten zasilacz to był ale tylko w opisie z allegro IMO bierz tego feel'a swojego i idź z nim do qmpla

Edytowane przez Luk3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta główna ma agp 4x na pewno, kabelek dodatkowy zasilający oczywiście ze podpięty. Tylko przypomniało mi sie ze u mnie w drugim kompie na tym feelu było coś takiego że karta działała normalnie, tylko po zrestartwaniu komputera, płyta głowna zapiszczała pare razy i na ekranie ciemno, dopiero wyłonczenie powerem i ponowne włonczenie powodowało ze karta zaskoczyła normlanie, a za kazdym resetem trzeba było tak zrobic - wie ktos może czemu tak??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ten 9500pro się gryzie z płyta główną od kumpla, tak mi sie wydaje, nie lubia sie i tyle ;]

dokładnie

plyta jest stara i obsługuje proca do 1,4GHz więc pobór prądu jest w miarę niski

upgrade biosu może?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

karte sprawdziłem jeszcze na drugim kompie u mnie na 350watowym megabajcie ruszyło bez problemu, tylko zawsze dzieje się to ze po resecie komputera karta sie nie włancz, dopiero trzeba wyłonczyc na power i włonczyć jeszcze raz, karta napewno jest dobrze dociśnieta, jedynie to nowszy bios można wgrać ale wątpie aby coś z tego było...

Edytowane przez kkooaallaa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Jak wiadomo jest bagatelna różnica pomiędzy płytami obsługującymi AGPx8 i AGPx4, no i oczywiście miedzy kartami graficznymi też.

A mianowicie AGPx4 podaje napiecie na grafikę 3.0V a AGPx8 podaje napięcie 1.5V(albo i odwrotnie :huh: ), więc jeżeli grafika nie ma dwóch nacięć na PCB, czyli na płytce tam gdzie są miedziane styki, no to masz odpowiedź na problemy , które powstają. Jeżeli ma dwa nacięcia no to powiem Ci szczerze iż moim zdaniem grafika jest walnięta no i masz pecha. Weź ją dobrze oglądnij bo rzeczywiście chodzi tu o zasilanie, zobacz czy czasami kondesatory są nie wypukłe. Zasilacz jest w zupełnosci wystarczajączy.

 

A co do ortografii no to rzeczywiście użyj worda. :mur:

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...