Skocz do zawartości
cavarr

Asus P5b/deluxe/premium...

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.techworks.pl/artykul,213,26,3,X...ien_akt_II.html

 

Czyli Crossfire przez kartę matkę nei jest drastycznie ograniczane :wink:

W tej recenzji na stronie 2 pisało o zmianie napiec na rdzeniu i pamieciach? Nie napisali jednak w jaki sposób? Jak to zrobic? Ja próbowałem atitraytool. Za każdym razem ta sama odpowiedź systemu czyli totalna zawiecha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z uzytkowników tej mobo lata na codzień na fsb500+, 515? Ciekaw jestem czy płytka długo bedzie działać na fsb 515 24/7 :)

u mnie dojechalo max na 470, moze procesor mi sie wczesniej konczy niz Tobie, na codzien uzywam jak w sigu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

planuje zmiane chlodzenia z box'owego na coś do O/C. Moje typy to Scythe Ninja i Infinity. Wiem ze Ninja idealne pasuje do P5B Deluxe jesli chodzi o mocowanie i jej gabaryty. Czy w przypadku Infinity tez nie ma problemu? Wiem ze Infinity jest większa i bardziej efektywna ale czy wejdzie na moja płytę? czy cos trzeba bedzie przerabiać???

 

Dajcie cynk

 

Thx :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i pomocy !!!! Przsiadlem sie w koncu z mojej ds3 na Asusa p5b Deluxe i zonk, przyeczytalem guida jak podkrecac, ustawiam wszystkie parametry jak w starym ds3 na moim 6600 i kicha jest bardzo niestabilny, wywala sie po 2 sek w orthosie... mam najnizszego strapa przy fsb 390 mam na ddr 780 1:1, napiecie na cpu 1,45v, na ddr 2,25, na nb juz prawie max i zaczyna mnie to draznic bo jesli chodzi o oc z tego co widze to moj ds3 polykal na sniadanie tego asusa, ktory to ponoc taki boski jest :((( HELP !!!! Bios 1004

Edytowane przez morph231

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem asusa od 3 miechow ustawiony stale na 490 FSB i wczoraj nagle sie wylaczyl - cos sie spalilo na plytce bo czuc bylo typowy smrod spalenizny. Ktos wie co to moze byc ;) ? Jakies sugestie ? Golym okiem nic nie widac upalonego ale smrd jadnek byl i plytka nie wstaje

Edytowane przez Avatar25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie zagotowal sie jakis ukladzik i jest teraz niewesolo... Coz teraz zrobic, poszukac jakiegos osmalonego, badz z malutkim nadtopieniem to bedziesz wiedzial co poszlo... Sadze, ze kondensatorow nie masz co ogladac, bo one zwykle nie smierdza (chyba, ze eksploduja), ale jakby eksplodowal to bys o tym wiedzial ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

niedawno kupiłem płytę P5B Deluxe rev. 1.10G. Zamiast napisu na płycie, jest naklejka "P5B Deluxe" i "REV.1.10G" czy to normalna praktyka tej firmy? Czy możliwe jest, aby pcb było z innego zbliżonego modelu? Pod spodem naklejki widać, że są nadruki... napis zaczyna się od P....

 

Co o tym myśleć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem, ze u mnie tez tak jest... Dla mnie to po prostu jest tak, ze pcb p5b deluxe i p5b-e plus(bo taki masz napis pod naklejka jest taka sama, moga sie tylko roznic iloscia elementow i wyposarzeniem, wiec zeby nie zmieniac wzoru matrycy wstawili wiecej elementow na pcb od p5b e plus i wyszla z tego p5b deluxe :) Albo po porstu Asus polecial sobie w kulki :) ja w kazdym razie pozbywam sie p5b deluxe, drazni mnie ten bios, oc marne, wracam do ds3 albo kupie ds4, z calym szacunkiem dla zadowolonych userow :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie Liczę na wyrozumienie i pomoc!!!

Powiem w czy rzecz na P5B kręce e6300 pamiątki 800 i bez niczego idzie na @3000 Tagan 480 (wsio stabilne, temp ok) ale co go boli: drastycznie spada wydajność grafiki w 3dmark! (np przy stand fsb 266 3dmark 05 - 9920 a przy 430 spada do ok 5tyś!!!) PCI zablokowane na 100. Wydawało by sie że wszystko robie zgodnie z zamieszczonymi w sieci FAQ a tu lipa... Patrzyłem juz chyba wszędzie więc może poradzicie co zapewne robię źle...

Z góry wielkie dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź w cpuz na graphic interface w zakłądce mother board, pewnie masz PCIe x1, u mnie pomaga wrzucenie taktowania PCIe na 105MHz, chociaż jak teraz sprawdziłem to też mam x1 :mur:

Edytowane przez Szuwar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo: 2631845[/snapback]

sprawdź w cpuz na graphic interface w zakłądce mother board, pewnie masz PCIe x1, u mnie pomaga wrzucenie taktowania PCIe na 105MHz, chociaż jak teraz sprawdziłem to też mam x1 :mur:

 

PCI-Express przestawia Ci się z x16 na x1.

Poszukaj w temacie sposobów na rozwiązanie tego problemu. Praktycznie u każdego działa co innego więc radze kombinować.

Pozdr.

Panowie, też miałem ten sam problem z przełączaniem. Zmieniłem bios na 0910 i problem zniknął. Jesli macie inny to sprobojcie wgrac ten co podałem, może i wam pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA swoj problem poslalem do wszystkich diablow, mowie pod naklejka jest napis p5b e plus (nie wiem, czy to ta sama pcb i mobo co p5b deluxe, ale jesli takie cos robi taka firma jak asus, to dla mnie to jest niepowazne - jakies naklejki...). Wymieniono mi na Gigabyta DS-4 od razu oc wrocilo do normy, fakt, ze jak na e6600 troche slabo bo 9x390 (3,51 GHhz przy 1,45v), ale Gigabyte przynajmniej na tych ustawieniach jest stabilny. Przerobilem 2 egzemplarze tych Asusow, na kazdym to samo... Moze mialem pecha a moze po prostu ta mobo jakas dziwna jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...