Skocz do zawartości
Hanu

Zaginęła Paczka Z Usa

Rekomendowane odpowiedzi

Stało się. Zamówiłem u znajomego komplet drogich pamięci. Wysłane zostały za pośrednictwem US Postal. Paczka wyszła na Zachodnim Wybrzeżu 23 sierpnia. Zamówione było śledzenie paczki. I w tym dniu ślad się urywa. Paczka wysłana była jako harmonijka ustna za 60 $. Nie wiadomo co się stało dalej. Koledze, który wysyłał powiedziano, ze jak ktoś nie podbił paczki przy odbiorze na następnym punkcie to nie wiadomo co z nia jest. Kazali czekać 30 dni i złożyć reklamacje :mur: . Z tym ,że co mi po tym... Moje pytanie, co teraz moge zrobić, by się dowiedzieć co się z tą paczką mogło stać, gdzie w Polsce dzwonić ,jeśli doszła do kraju, co moge uzyskać mając numer paczki, rachunki i list przewozowy. Każda uwaga się przyda, bo utopiłm furę kasy...

Edytowane przez Hanu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mówiłem - kumpel dzwonił do US Postal i mu powiedzieli, że śledzenie nie zawsze działa, ale jeśli paczka nie została podbita przez pracownika w następnym punkcie kontrolnym to w tym momencie nie wiedzą co się z nią dzieje. Można reklamować..... za 30 dni. Z tym, że co mi po tym , jak paczka warta była 300...

 

Wyciąg z trackingu paczki:

 

Label/Receipt Number: XXXXXXXXXX

Status: International Dispatch

 

Your item left the United States from SAN FRANCISCO AMC at 9:27 am on August 23, 2006. Information, if available, is updated every evening. Please check again later.

 

I na tym koniec...

Edytowane przez Hanu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic innego nie zrobisz, musisz czekać.

 

left the United States

Wygląda że już opuściła terytorium USA. hmm... US Postal to poprostu poczta, może gdy paczki opuszczają terytorium Stanów USP nie ma możliwości ich monitorowania,a dalszą podróż paczka odbywa pocztą krajów przez jakie przechodzi.

 

PS. Poczta Polska, przesyłka ze Stanów :o

Edytowane przez Twiggy696

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eye też czekam na paczke z usa, ale kasa jeszcze nie doszła do Bachusa :P

 

Może jego powinieneś zapytać jak to z tym jest z tymi paczkami od nich. Moja też będzie ze śledzeniem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja jestem tym "znajomym" Hanu...

 

Skontaktowalem sie z tutejsza poczta (USPS), podajac wszelkie dostepne mi dane. Jest to jakas komorka odpowiedzialna za przesylki zagraniczne. Wszczeta zostala procedura dochodzeniowa odnoscnie losu przesylki i ponoc zazwyczaj zajmuje im do 5 dni roboczych zasiegniecie informacji od zagranicznej placowki, czyli Poczta Polska pewnie. Odezwa sie do mnie lub w przyszlym tygodniu zadzwonie jeszcze raz i zobaczymy. Kurcze, mam nadzieje ze nie zaginela bez sladu :(

 

Tak wyglada postep sledzenia przesylki do Hanu:

 

Dołączona grafika

 

... a tak wygladalo sledzenie poprzedniej przesylki do Polski, dokladnie taka sama usluga. Jak widac, wysledzone az do potwierdzenia dostarczenia... Dostarczone w ciagu 5 dni kalendarzowych, czyli dokladnie w ramach czasowych zagwarantowanych przez te usluge.

 

Dołączona grafika

 

Postaram sie z mojeje strony zrobic wszystko co sie da. Badziew polega na tym, ze aby uniknac ewentualnego cla, przesylka jest zadeklarowana jako "Prezent" o niskiej wartosci $60. Usluga Global Express Mail automatycznie ubezpiecza na $100, a wiekszego ubezpieczenia nie moge wykupic, bo wtedy mam obowiazek zminic wartosc paczki. ZXatem nawet jesli paczka zaginela i uznaja mi tutaj reklamacje, to najwyzej okolo $90 z tego bedzie... Sporo mniej niz paczka jest warta :(

 

Centralnie wk******* jestem... Przykro mi Hanu... Moze cos sie jeszcze da zrobic, poczekamy kilka dni...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kuzynka tez od czasu do czasu przesyla cos do kraju swoim rodzicom US Postalem - i roznie to idzie . ostatnia paczka ktora wyslala po tej probie zamachu odrazu bez niczego poszla na clo i teraz zeby ja odebrac trzeba najpierw uiscic oplate...a wczesniej nie bylo ani razu nic takiego -raz tylko przyszla ewidentnie rozpakowywana - i ktos sobie buty przywlaszczyl:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uuu no szczerze wspolczuje Hanu,i sam sie lekko dygam bo kilka takich kompletow bedzie do mnie wysylane z US w niedlugim czasie.. ale ja bede korzystal z Polamer`a, chyba jednak warto doplacac przy takich wysylkach do firmy kurierskiej..a Twoje na pewno sie znajda no i zadnego cla na harmonijki ustne inie bedzie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się co martwić Hanu na zapas. Poczekaj jeszcze parę dni do początku przyszłego tygodnia. Choć z drugiej strony widzę, że Bachus wysłał Ci paczke Global Express Mail i powinna być dostarczona w ciągu jednego tygodnia. Z mojego doświadczenia paczki wysyłane Global Priority Mail dochodziły po około max. 10 dniach (mój rekord to 4 dni). Sam dostałem paczkę od Bachusa z San Francisco z prockiem i przyszła po 9 dniach o ile się nie mylę, dobrze zapakowana i zabezpieczona więc to uczciwy użytkownik forum, może to potwierdzić jesazcze kilku innych userów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To , że bachus to uczciwa firma wiadomym było zawsze. Do niego nie mam ŻADNYCH pretensji - wysłał jak należy,wręcz nawet zrobił więcej, bo miałem wszystkie informacje dodatkowe - zdjęcia , opisy, skany zamówień i gwarancji. Oby każdy taki był jak on.

 

Tymczasem czekam i dzwonie w PL, może tu cos wiedzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yay, wiedzialem, ze trzeba miec nadzieje, Hanu :lol: Swoja droga, ciekawe - pewnie poczatkowo poleciala do jakiegos chyba k**** Nepalu, zamiast do Polski... :) Albo moze zapodziala im sie gdzies na lotnisku i az tydzien potrzebowali, zeby ja odnalezc!

 

Dołączona grafika

 

Uff.... Mam nadzieje, ze w poniedzialek dotrze do Ciebie, Hanu :)

Edytowane przez bachus_anonym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yay, wiedzialem, ze trzeba miec nadzieje, Hanu :lol: Swoja droga, ciekawe - pewnie poczatkowo poleciala do jakiegos chyba k**** Nepalu, zamiast do Polski... :) Albo moze zapodziala im sie gdzies na lotnisku i az tydzien potrzebowali, zeby ja odnalezc!

 

http://www.clockmehigh.com/sales/GlobalExp...nt_tracking.png

 

Uff.... Mam nadzieje, ze w poniedzialek dotrze do Ciebie, Hanu :)

Hehe

Super

-------------------------------

Super ale obrazków nie cytujemy

Domik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się dowiedziałem od żony, że kurier podrzucił paczke pod właściwy adres. Jupiiiii.... Sorki za zamieszanie, ale wszystko wyglądało na to , ze klapa totalna. Dzięki za wsparcie od wszystkich, a w szczegółności dla niezastąpionego bachusa za cierpliwość i pomocną dłoń w najgorszych chwilach. Jeszce raz - dziękuję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz prowadze szkolenie z W2k3Server, więc klikam jak kursanci robią ćwiczenia. Byscie zobaczyli ich mine jak sie dowiedziałem, ze paczka się znalazła :D .

Dzwoniłem do domu, żona otworzyła paczke i wszystko jest jak nalezy - cała i nienaruszona.

 

Zanim jednak dowiedziałem się , ze paczka doszła, żona zrobiła mi rewanż za pewien mały psikus jaki jej ostatnio zrobiłem. Otóż zadzwoniła i z przerażeniem głosie stwierdziła , że byli w domu panowie ze ABW w sprawie próby nielegalnego sprowadzenia części elektronicznych z pominięciem przepisów celnych. Aż mi zaschło w gardle. Po wykonaniu znaczącej pauzy, stwierdziła, ze ci panowie to... kurierzy Poczty Polskiej :). Dowcipniś jeden z tej baby .... :)

Edytowane przez Hanu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...