Skocz do zawartości
Gość [RONIN]

Enermax Liberty Series – Kompendium Wiedzy.

Rekomendowane odpowiedzi

Enermax Liberty Series – kompendium wiedzy.

Wersja: 1.0

 

:arrow: Dostępne modele

:arrow: Wyposażenie

:arrow: Zdjęcia

:arrow: Testy

:arrow: Ceny

:arrow: Porady

:arrow: Uwagi!

 

>> Dostępne modele:

 

Enermax Liberty dostępny jest na Polskim rynku w 3 rodzajach, różniących się mocą i wyposażeniem (ilością kabli). Wyróżniamy:

 

• Enermax Liberty 400W (ELT400AWT)

• Enermax Liberty 500W (ELT500AWT)

• Enermax Liberty 620W (ELT620AWT)

 

 

>> Wyposażenie:

 

Kupując zasilacz Enemrax Liberty dostajemy bardzo bogate wyposażenie, z którego powinien być zadowolony każdy jego użytkownik. W poszczególnych modelach różni się jedynie ilość odpinanych kabli (w modelu 400W jest ich 5 a w 620W już 8 ). W wielkim, kolorowym pudełku wraz za PSU znajdziemy:

 

• Zasilacz

• Instrukcje obsługi (książeczka głównie ze zdjęciami co i jak ale bez polskiego języka)

• Kabel zasilający

• Czarną torbę z logo Enermax’a na odpinane kable, która jest świetna. Po wykorzystaniu wszystkich kabli można ją śmiało wykorzystywać do przechowywania narzędzi czy innych rzeczy

• Dwie naklejki (na czarną i białą obudowę)

• Srebrną smycz na telefon z logo Enermax’a

• 3 plastikowe zaślepki na nieużywane sloty zasilające

 

>> Zdjęcia:

 

EL 400, 500 i 620W => http://zenfist.pl/foto.php/pID/285/fID/01

 

>> Testy:

 

Polskie serwisy:

 

Zagraniczne serwisy:

 

:arrow: Największa baza testów całej serii Liberty :!:

 

:arrow: www.3dgameman.com | http://video.google.pl/videoplay?docid=-20...6&q=enermax (Video z testem!) [400W]

 

>> Ceny:

 

Według serwisu Skąpiec.pl:

 

Enermax Liberty 400W | http://skapiec.pl/site/cat/37/comp/96100

Enermax Liberty 500W | http://skapiec.pl/site/cat/37/comp/96101

Enermax Liberty 620W | http://skapiec.pl/site/cat/37/comp/96102

 

>> Porady:

 

:arrow: Wymiana wentylatora na cichszy:

Według użytkownika aerial, aby wyciszyć i tak bardzo cichy wentylator jaki zamontowano w EL, należy zdobyć coolerek firmy Nexus 120SL niestety nie dostępnego na polskim rynku :( Na forum brak osoby, która zastosowała by inny wentylator (np. Fander) ale uważam że warto by nad tym pomyśleć.

 

>> Uwagi:

 

Na różnych sklepach internetowych podane są błedne informacje odnośnie standardu wykonania tych zasilaczy. Według autorów owych stron PSU są wykonane w standardzie ATX 2.01 tymczasem są wykonane w nawszym, ATX 2.2 :!:

 

---------------------------------------------------------------

F.A.Q by [RONIN] & D2mian

 

Wykorzystano informacje które podali użytkownicy: aerial

 

Topic na bieżąco uaktualniany! Jeśli posiadasz jakiś informacje odnośnie tych wspaniałych zasilaczy – daj znać na PW!

 

Wszystkie prawa zastrzeżone!

Edytowane przez [RONIN]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze apropos zmiany wentyla to wlasnie zrobilem to w Seasonicu 330W (cichszy defaultowo od enermaxow), jednak mnie nie zadowalal. Standardowo kulkowa ADDA na 750rpm - za glosna, wiec umiescilem fandera, regulowanego z plyty, chodzi na 550 RPM (ponizej predkosci startowej, startuje @ 12V a potem sie spowalniany przez soft). Obowiazkowo wywalenie grilla, w celu zmniejszenia szumow i polepszenia przeplywu. Poziom ciszy w pelni mnie zadowala, slyszalny z ~10cm.

Stosujac taka modyfikacje mozna wybierac praktycznie dowolny zasilacz "z napedem 120mm" kompletnie nie sugerujac sie jego glosnoscia pracy, bo i tak zmieniamy wentyl i zasilamy niezaleznie.

 

Dołączona grafika

 

Oczywiscie to samo mozna zrobic w enermaxie, tylko tracimy gwarancje (sticker gwarancyjny przynajmniej w seasonicu nie do zerwania).

Zasilka jest na tyle zimna ze przy stalym nawiewie 550RPM nic sie nie dzieje w stresie, zimne powietrze leci.

 

Dobre 120mm wentylatory ktore nadaja sie do wyciszania to tylko wolnoobrotowe slizgowe wersje. Dobre beda wentyle:

 

- nexus SL (nie do kupienia)

- zaward

- fander

- papst

 

z bardziej znanych.

Zazwyczaj bedzie duza poprawa przy podpieciu wentylatora pod kontroler w zasilaczu, jednak jesli ktos chce ekstremalnej ciszy to trzeba zasilac wentylator poza zasilaczem i puszczac go ponizej predkosci startowej, ale to dla maniakow :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo dostałem "dobry" model albo mój Enermax jest bezszelestny :]

w Enermaxie

 

Dołączona grafika

 

to jakis Globefan srednio-obrotowy kulkowy

 

Z testow wynika ze niby przy bardzo niskim obciazeniu mamy 21db/1m, wiec niezle, wentyl przyspiesza przy ~150W i juz jest niezbyt fajnie. Ale w idle mozna byc raczej spokojny z tym co jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo dostałem "dobry" model albo mój Enermax jest bezszelestny :]

Cóż, muszę stwierdzić to samo :huh: Może to własnie wina tego że 'chłopak' się nie męczy na moim konfigu ale on jest naprawde cichy. No chętnie bym go sprawdził na c2d ;] Ktoś zasponsoruje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

' date='12 wrz 2006, 20:37' post='2314966']Cóż, muszę stwierdzić to samo :huh: Może to własnie wina tego że 'chłopak' się nie męczy na moim konfigu ale on jest naprawde cichy. No chętnie bym go sprawdził na c2d ;] Ktoś zasponsoruje?

Cd2 wcale nie bedzie duzo bardziej pradozerny, predzej x2 @ duze napiecie albo pentium D.

 

A tak w ogole to zalezy na jakim poziomie rozpatrujemy cisze. Ile macie wentylatorow w kompie razem? Jakies wyciszacze dyskow, maty, gabki akustyczne? :wink:

 

Dla jasnosci - statystyczny user z paroma wentylami w kompie uzna Enermaxy Liberty za CICHE zasilacze. Watpliwosci moga miec tylko szukajacy najcichszych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czym się różnią te wersje?W tym sklepie jest wersja 2.2 http://www.4speed.pl/sklep.php?stan=opis&id_towaru=2039 ale w opisie jest takie coś Standard wykonania ATX12V v2.01, EPS12V v2.1, BTX v1.0a także chyba mamy wersje 2.2 ale zasilacza a nie standardu atx.

Edytowane przez kurczak80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaobserwowałem ciekawą sprawe. :lol: Szczęśliwi użytkownicy tych zasilczy niech obejrzą swoje pudełka :lol: Jak wół widnieje że te PSU jest w standardzie ATX 2.2. Nie wiem czemu na stronach takich jak Zenfist ludzi wprowadzają w błąd podając że zasilacz jest w starszym standardzie.

 

Godna uwaga by umieścić ją w moim F.A.Q :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma ktoś ten zasilacz aby potwierdzić to że PSU jest w standardzie ATX 2.2.

Dołączona grafika

 

Na 101% zasilacze Enermax'a są w standardzie ATX 2.2 :!: :!: :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie dotyczace ogolnie ENERMAXow. czy ktos cos wie o ich awaryjnosci? kupil i musial oddac? a zwlaszcza dotyczy to zasilaczy kupionych w zenfiscie.. chcialem kupic i odradzono mi z powodu "duzej ilosci zwrotow"..

Ja kupowałem. Odpukać, jeszcze działa :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, pytanie. Czy ktoś z urzytkowników forum miał, lub słyszał nie od sprzedawców o problemach z Enermaxami liberty?

ok, rozumiem aluzje. szkoda tylko ze akurat w zenfiscie sie to przydarzylo. troche mija sie to z haslem tego sklepu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, pytanie. Czy ktoś z urzytkowników forum miał, lub słyszał nie od sprzedawców o problemach z Enermaxami liberty?

Również nikt mi nie donosił i nigdzie nie widziałem aby któryś z Enemraxów padł. Wręcz przeciwnie. Kiedy kupowałem to wręcz znikały z półek i musiałem czekać na dostwe (zresztą dziwnie z tym było bo podobno zasiłki miały być a nie było :().

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja tylko powiem, że Zenfist dziisaj dzięki mnie obniżył ceny zasilaczy Enermax Liberty. Po prostu napisałem do nich, że na 4max.pl jest taniej niż u nich. Niemal od razu dostałem od nich odpowiedź (Nie wiem, kto normalny pracuje w niedzielę po południu, ale podoba mi się to ;-) ), że mieli awarię systemu zarządzającego cenami i że następnego dnia będzie obniżka i na dodatek dostałem podziękowania za zwrócenie mi uwagi. Dziś zaglądam i ceny faktycznie niższe. :) Tak powinna wyglądać obsługa klienta w każdym sklepie. Zenfist rox!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

awarua systemu zarzadzajacego cenami :lol:

 

Btw to jest podstawa, jak sie chce cos kupic w sklepie, szukamy najtanszej oferty i idziemy z nia do sklepu w ktorym bardziej zalezy nam zeby kupic i pokazujemy ze konkurencja ma taniej. Czesto dziala, chociaz tez nie zawsze. W zenfiscie wiekszosc zasilaczy wcale najtansza na rynku nie jest, ja nazwalbym ich ceny jako "srednie". Wiadomo, placi sie tez za "marke", obsluge, pewnosc i pozycje na rynku sklepu. Czasem lepiej dac te 10zl wiecej niz kupowac z jakiegos fake'a czy podejrzanego zrodla. Nie zmienia to jednak faktu ze fajny by byl wielki, pewny sklep do tego miazdzacy cenami konkurencje, nie byloby zadnych watpliwosci :wink:

A enermaxy w takich cenach wygladaja juz normlaniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, pytanie. Czy ktoś z urzytkowników forum miał, lub słyszał nie od sprzedawców o problemach z Enermaxami liberty?

Mogę się wypowiedzieć o modelu 400W.

Pracuje on bezawaryjnie 7 miesięcy w komputerze typu SanDiego 3700+@ 3Ghz 1.53V, Epox 9NPA+ Ultra, HiS x1800XT@ XT PE, G.Skill HZ 2x1GB, 2xSamsung 160GB SATAII&NCQ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wewnętrznie wyspępują znaczne różnice pomiedzy wersją 400 a 500W ? Bo sie wlasnie zastanawiam czy warto płacic o 100zł wiecej? Ma to pociagnac sprzet z podpisu. (Narazie dziala na Cheftecu 360W i 12V jest idealne pod obciazeniem - 11,97 ale 5V wynosi 5,34 i sie troche o dyski obawiam. Czasem występuja losowe restarty - jak zmienia sie obiazenie Iddle->Full. Przy meczeniu Prime na 2 rdzenie lub 2x SPI to nie problemu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wewnętrznie wyspępują znaczne różnice pomiedzy wersją 400 a 500W ? Bo sie wlasnie zastanawiam czy warto płacic o 100zł wiecej? Ma to pociagnac sprzet z podpisu. (Narazie dziala na Cheftecu 360W i 12V jest idealne pod obciazeniem - 11,97 ale 5V wynosi 5,34 i sie troche o dyski obawiam. Czasem występuja losowe restarty - jak zmienia sie obiazenie Iddle->Full. Przy meczeniu Prime na 2 rdzenie lub 2x SPI to nie problemu)

Znacznych roznic nie ma i nie jest potrzebny mocniejszy do takiego zestawu bo i tak dostajesz dodatkowo ponad 150W na 12v

a pozostale linie nie obciazasz wiecej niz na 100 W

Edytowane przez dwaIP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja tylko powiem, że Zenfist dziisaj dzięki mnie obniżył ceny zasilaczy Enermax Liberty. Po prostu napisałem do nich, że na 4max.pl jest taniej niż u nich. Niemal od razu dostałem od nich odpowiedź (Nie wiem, kto normalny pracuje w niedzielę po południu, ale podoba mi się to ;-) ), że mieli awarię systemu zarządzającego cenami i że następnego dnia będzie obniżka i na dodatek dostałem podziękowania za zwrócenie mi uwagi. Dziś zaglądam i ceny faktycznie niższe. :) Tak powinna wyglądać obsługa klienta w każdym sklepie. Zenfist rox!

hmm, ceny w 4max.pl niby niższe, ALE...

jakiś czas temu postanowilem zakupić wersje 500w. Jako, że w 4max było najtaniej (cena 389 i 3% rabatu w przedpłacie na konto), to zamówiłem u nich (to było w piatek 8.09.2006). Wskaźnik dostępności był na zielono, czyli ok. Ponieważ przez ponad tydzień nie dostawałem ani zasilacza, ani potwierdzenia wysłania towaru na maila, postanowiłem zadzwonić do nich i dowiedzieć się co i jak. Okazało się, że nie mają tych zasilaczy na stanie, a system czasem płata figle i nie odnotowuje ich braku. Facet mi powiedział, że dostawa już jedzie i prawdopodobnie w środę (20.09.2006) zaczną wysyłać. Jeśli tak będzie, to może w piątek go dostanę... czyli 2 tygodnie od zamówienia, troche długawo... Tak więc jeśli nie chcecie mieć podobnych niespodzianek, to ostrzegam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...