Skocz do zawartości
delwin

X 1950 Już W Ofercie

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko, Moj sprzęt to:

CPU: Athlon 64 3000+ Venice

MoBo: ASRock Dula-Sata2

RAM: GEIL 2x 512 DUAL

Zasilacz: FORTRON 350W 60THA-P (2linie 12v; 10a i 15a)

 

Chcem kupić karte graficzna Asus x1950PRO i niewiem czy zasilacz sobie poradzi z nia. Co prawda zasilacz ma orginalnie wtyczke PCIE 6pin. Ale obawa zawsze jest....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dać radę powinien ,ale jak masz zamiar podkręcać procka (a płyta i proc aż się o to proszą ) to może być ciężko... Niby ma mocną linie 12v ,a to dla twojego procka jak znalazł. Możesz spróbować ,zawsze możesz wymienić zasilacz. Polecam ten z mojego siga Chieftec 450 W ,albo HuntKey 350 W (nie sugeruj się 350W ,bo moc rzeczywista jest dużo większa :)

 

http://zenfist.pl/pID/164.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was ma problem z NFS Carbon, podczas gry filmików i menu miga mi czarny ekran

Niezależnie czy grafa podkręcona czy stery 6.12b czy 6.11 :/ gra ma patcha 1.3

w innych grach jest ok

 

EDIT: Wyszły oficjalne 6.12 http://ati.amd.com/support/drivers/xp/radeonx-xp.html już problem z NFS Carbon zniknoł po zainstalowaniu nowych 6.12

Jade caly czas na 6.11 carbon oczywiscie max wszystko w 1280x1024 i zadnych takich jazd mi nie robi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam ten z mojego siga Chieftec 450 W ,albo HuntKey 350 W (nie sugeruj się 350W ,bo moc rzeczywista jest dużo większa :)

Nie jest większa bo ten zasilacz po prostu nie wymięka przy 350W. W impulsie chyba 420W ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jade caly czas na 6.11 carbon oczywiscie max wszystko w 1280x1024 i zadnych takich jazd mi nie robi.

Nakładałem 2 razy winde bez formatowania i może coś sie powaliło, musze formata zrobic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktoś już podawał...

 

http://znak.pl/index.php?cid=143&scid=2584

 

Karta na razie została dodana do oferty. Żadnego opisu ,zdjęcia. Cena za to pozostawia wiele do życzenia. Dla mnie troszkę za dużo. Nawet jak na te 512 MB.

Wszystko by było pieknie i wogóle, gdyby nie to, że to karty na AGP a nie PCI :(

Na PCI nie widziałem jeszcze x1950 Pro 512.

Ale fakt chłodzenie takie samo jak w 256 megowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

POLECAM niedawno kupiłem

 

http://www.sirius.pl/komputery/towar_cenni...DR3_256bit.html

 

czytałem wczesniej ze wiatraczek nie chodzi na 100% na tej karcie jak to mam spr?? i jak mam ustawić żeby było dobrze??

Domyślnie jest ustawione 20% :) Ale to w zupełności wystarcza. A zwiększyć obroty wentyla możesz za pomocą Riva Tuner ,bądź w Ati Tray Tools. Przy 50% wentyl już nie jest taki cichy. Przy 40% już też go troszkę słychać ,ale przy 30-35%jest prawie że bezgłośny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nigdy nie miałem jeszcze ATI na nVIDI podkręcałem wszystko ręcznie to prawda że ten ATI Tray tools wyciąga za nas max z tej karty??

 

Jeśli 20% to kosztem ciszy powinno sie dać dość mocno podkręcić karte np jak wenty ustawie na 60% albo więcej?

 

ile mniej więcej wyciągliście z Asusa??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i udało się odpalić automatyczną regulację obrotów w smart doctork-u ausa :). Przy w pełni poprawnie zainstalowany dodatkowym drv. od Asusa regulacja działa i wraz ze wzrostem tmp wzrastają i obroty wentylatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zigi:

 

co znaczy "w pelni poprawnie zainstalowany dodatkowy driver od asusa"?

Znaczy to mniej więcej tyle że zamiast zaczynać od Asusa sterów zainstalowałem od ręki nowe Ati. Potem próbowałem doinstalować ów dodatkowy driver ale skończyło się to niebieskim ekranem.

Potem driver niby w systemie był (smart doctor się nie burzył) wyświetlał się w sterownikach ale regulacja nie działała. Dopiero po ponownym zainstalowaniu (był problem z usunięciem niedokończonej instalacji bo przy próbie wywalenia pojawiał się ten sam niebieski ekran). Teraz w ograniczonym zakresie obroty się zmieniają choć jak dłużej na to patrzę to i tak nie wiem czy działa to prawidłowo.

Edytowane przez Zigi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Założyłem chłodzenie na regulatory napiec rdzenia i pamieci i karta poszła na 650 rdzen i 1600 pamieć. Do chłodzenia uzyłem radiatorow firmy ocz tu. Tasma termoprzewodzaca zawiera siateczke ze srebra. Załozyłem radiatorki z obu stron karty. Po puszczeniu "Show 3D View" w AtiTool przez 10 minut i szybkim wyłączeniu kompa. Radiatorki z obu stron karty parzyły.

 

post-106925-1166742372_thumb.jpg

 

 

post-106925-1166742394_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakieś wyniki o/c poprosze :wink:

Sorry dopiero teraz piszę po miesięcznym banie za którego nie wiem za co :| Nie robiłem O/C choć można podkręcić. TRoszke głośny jest jak gram w Medievaluatea II czy Carbona na fulla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Kupiłem sobie MSI X1950PRO i mam taki mały problem

 

Robie o/c karty - rdzeń stndard koło 625 mhz - ogólnie spoko ;]

Ruszam pamięci choć o 1 mhz odrazu zwiecha ( mam ATITool 0.26 - najnowszy obsługuje 1950pro ;] )

 

No wiec biore płytke co dostałem w pudełku z kartą i instaluje jakieś stery + Ati control panel

 

Co ciekawe - uruchamiam ATI cotrol panel i jest jakis inny :PP Patrze a tu jakieś opcje nowe do o/c karty - D.O.T << od MSI zintegrowane z Control Panel - wchodze - no i jest o/c gpu - ale tylko do 621mhz , i o o/c pamięci - co ciekawe tutaj nagle moge robić o/c i nie ma zwiechy ;/;/ Ciekawe dla czego ?? :PP Czy to jakaś blokada czy jak ??

 

Głupio jeszcze jest bo gpu maks. można na 621mhz - jak zrobie to w control panel wchodze potem do ATITool i mogę podnieś wyrzej np. 630 mhz ;] - głupie to ale cóż.

 

Ale pamięci moge tylko podkręcać w Control panel - jak chce jakim kolwiek inny programem to odrazu zwiecha ;/

 

Miał ktoś tak ?? Da sie to jakoś obejść z tymi pamięciami ?? Bo ten Control Panel mnie wkurza i dużo ramu zjada ;/ Czy to jakaś bloka ze strony MSI ?? Tylko po co ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GPU kręć normalnie z poziomu ATITool 0.26 ,a pamiątki - Overdrive (CAT 6.12 beta lub oficjalne) . Powinno ruszyć. U mnie idzie na dzień dzisiejszy 600/1449 tak dla zasady :) Miramp nieźle tylko nie wiem po co tyle zachodu przy karcie która kiepsko się kręci :)

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest juz recka X1950Pro na AGP ;)

 

http://www.firingsquad.com/hardware/powerc...pro_agp_review/

 

BTW w koncu dostalem swoje zabawki i lekko sie pobawilem. Rdzen luzno idzie na 650 (wiecej nie testowalem na razie ;)) i 10300 w marku 05. Pamieci jeszcze nie podnosilem ,bo jakos nie mialem czasu zainstalowac CAT 6.12. Caly dzien meczylem proca, bo mi sie pamieci gryza w dualu ;( Czekam na lepsze memki, ktore bede mial dopiero okolo polowy stycznia :( Wtedy postaram sie o 11k ;)

 

Testowalem kilka gierek m.in. Obliviona na 1024 wszystko max + HDR i AAx2+Anisox8 i plynnie!! Tak to mozna grac ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam z góry za takie pytanie, ale już dawno pogubiłem się w nazewnictwie kart z serii x i tym co one sobą reprezentują, a szczerze mówiąc nie mam za bardzo ochoty na przegryzanie się przez to wszystko ... :-( ...

 

Mam jakieś 750zł do wydania na kartę a w cenniku w takiej cenie występują:

 

Sapphire Radeon X1900 GT 256MB GDDR3, 256bit, PCI-E, VIVO/Dual DVI, full retail

Sapphire Radeon X1800 GTO 256MB GDDR3, 256bit, PCI-E, VIVO/Dual DVI, full retail

Sapphire Radeon X1950 PRO. 256 MB GDDR3, 256 bit, PCI-E, TV/DUAL DVI, bulk

 

Tak, wiem, jestem leń bo różnice pomiędzy nimi pewnie są łatwe do znalezienia w sieci i pewnie siądę i poszukam jeszcze, prosiłbym jednak o waszą opinię. A tak szczerze mówiąc to odkąd ATI wprowadziło ileś tam odmian swoich wszystkich kart to kompletnie straciłem ochotę na czytanie czegokolwiek o nich ....

 

Sapphire dlatego, że jakoś wszystkie radeony miałem od nich - a może aktuanie coś innego jest bardziej warte uwagi ??

Zależy mi na ciszy, więc głośność wiatraka ma spore znaczenie.

 

P.S.

Zastanawiałem się też na nVidią ale jakoś przyzwyczaiłem się do Radeonów ....

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych trzech najszybsza jest 1950PRO. Dla użytkownika to jes to samo, co 1900GT na podkręconych zegarach. W rzeczywistości zupełnie nowy rdzeń (a nie kastrat z topowych modeli), tańszy w produkcji. A, i jeszcze 1950PRO ma "wbudowaną" obsługę CrossFire.

New RV570 GPU (na dole tabelka z "potokami" wszystkich 3 kandydatów)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od czwartku mam nowy zestaw i nowiutkiego radeona x1950 Asusa. Spontaniczny test 3dmarkiem 2003 pokazał 16800 punktów a 3dmark 2005 10300. Co do gier to na razie grałem w Preya i NFS:C.

W Prayu wszystko na maxa 1024x768 bardzo rzadkie spadki poniżej 60fps a w NFS:C wszystko na maxa blur włączony 40-60fps rzadkie spadki poniżej 40fps wyłączenie blura daje praktycznie dwukrotny przyrost fps.

Karta jest bardzo cicha w trybie 2d w ogóle nie słyszalna. Przesiadka z radeona 9550 to dla mnie szok. Polecam każdemu naprawdę wata swojej ceny!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

THX za odp.

Co do PowerColora to jestem z lekka uprzedzony - pierwsze moje spotkanie z Radeonami to był PowerColor, jakość obrazu w rozdzielczościach 1024 i wyższych była do doopy, a po paru dniach wentyl zaczął wyć. Wymienili mi na kolejnego PowerColor i obraz też był do d - nieostry, mydlany. Wymieniłem jeszcze raz na Sapphire i jakość zupełnie inna.

 

Pewnie obecnie się poprawili, ale uraz został ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...