Skocz do zawartości
delwin

X 1950 Już W Ofercie

Rekomendowane odpowiedzi

:blink:

chyba się deczko zapędziłeś focus w ocenie X1950 pro :D

 

2448295[/snapback]

Weź 7900GS ! Skoro możesz mieć taniej a wydajność podobna lub lepsza po O/C (widzisz focus ja nie jadę tej karty jak ty radeona :) ). Co wybierzesz będziesz miał z 11 K w 05 :) Zainstalowałem stery 6.10 i przyznam racje że są najlepsze z tych co obsługują x1950 series. Wzrost o 6 fps w CS:S. W COD 2 jakby płynniej chociaż nie jestem tego pewien... Oblivion hmm tu nie wiele się zmieniło.Na max detalach są spadki do 18 FPS chociaż nie zawsze. No ale ta gra jednak ma dość spore wymagania.Problemów z wyświetlaniem grafiki (znikające tekstury itd.) dalej nie zauważyłem ;)
Jak widzisz - część błędów zauważyłeś, a pisałeś wcześniej o jakiś bzdurach? Ktoś się zatem mylił? I przede wszystkim kto bezpodstawnie oskarżył drugiego o kłamstwo?

Jednocześnie ja nie napisałem, że 6.10 nie są najlepsze do tych kart, więc nie wiem gdzie miałbyś mieć rację.

 

Prosiłem jeszcze o sprawdzenie Cold Feara, oraz DOKŁADNE sprawdzenie COD'a 2.

 

Powiedz mi też gdzie ja napisałem o znikających teksturach?

 

Czy musisz sobie tyle rzeczy wymyślać i rzucać oszczerstwa w moim kierunku?

 

 

 

Bierz radka od asusa. Karta jest cicha i super wydajna co prawda słabo się podkręca ale ja myślę że z czasem wyjdą jakieś lepsze sterowniki i karta pokarze co potrafi. Jeśli liczysz na podkręcanie 7900gs myśl też nad tym że możesz mieć pecha i trafić na jakiegoś gniota co nie będzie się się podkręcał. Biorąc radeona 1950pro masz pewniaka.

Rozumiem, że posiadanie takiej a nie innej karty wpływa na światopogląd, ale do wafla, czy mało jest GF'ów 7900 GS fabrycznie podkręconych? Co tam też zdarzają się gnioty, że karty nie chodzą na taktowaniach gwarantowanych przez producenta?

Ja nie przeczę, że standardowy (450 / 660 MHz) GF 7900 GS jest słavbszy od X1950 PRO, ale kurde to forum chyba nie jest dla noobów, którzy nie wiedzą co to jest riva tuner czy suwagi w coolbitsach. Zdaję sobie sprawę też, że z ludźmi tutaj się wypowiadającymi (w większości posiadacze X1950 PRO) walczyć można do końca świata, bo oni już kupili i do śmierci będą bronić swojej decyzji, ale przeczyć faktom nie wypada.

 

 

Zaraz zrobię porównanie moich testów z tymi z Xbit labs. Choć pewnie wtedy uznacie, że te na Xbicie też są stronnicze.

Edytowane przez focus_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech już przeglądam testy wszędzie no i nie da sie ukryć że przetaktowany 7900GS będzie szybszy a biorąc pod uwage że Palit 7900GS moge mieć za 570zł a GeCube X1950Pro za 670zł odpowiedź nasuwa się sama... chyba jednak wezme tego Palita... nigdy nie lubiłem tej firmy ale dam kredyt zaufania głównie dlatego że ponoć wchłonęli Gainward'a... chyba że ktoś rzeczywiście udowodni mi wyższość X1950Pro może jeszcze gdzieś nie zajrzałem, może są jeszcze jakieś haczyki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna i druga karta będzie dobrym wyborem,ja mam asusa x1950 pro i nie narzekam,mam sobie pluć w twarz że nie kupiłem karty 7900gs bo ma w niektórych grach kilka klatek więcej ?a kto to w czasie gry zauważy,obie karty są porównywalne,a że zielona lepiej się kręci ?

Większość klientów i tak kupuje karty po to aby grać a nie bawić się w podkręcanie, które może się kiedyś odbić czkawką dla niej,ja zawsze byłem zwolennikiem standardowych taktów niż gorączki w budzie i życia w stresie

Edytowane przez B@nita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mówie że X1950pro będzie złym wyborem na pewno byłbym też zadowolony z tego GeCube'a ale stosunek cena/jakość w moim przypadku za czym przemawia?

Poza tym ja zawsze lubiłem podkręcać nie po to kupuje sobie takie części by chodziły na default no a jak widać 7900GS po OC bedzie wydajniejsza i to za 100zł taniej chyba każdy z Was wybrałby też tak jak ja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, jeśli nie wierzysz w moje testy to zobacz na te: http://www.xbitlabs.com/articles/video/dis...o-gf7900gs.html - w miarę solidny test z podkręconym GF'em - Do radeona po o/c możesz doliczyć nie więcej jak 5 - 7% i wyniki i tak będą niższe - dodatkowo możesz sobie porównać test z każdej gry do mojego.

 

Zaś ceny, jakie podałeś bardziej stronnicze chyba być nie mogły. Asusa X1950 PRO można kupić najtaniej za 690 - 700 złotych, zaś takie najwyższe ceny to jakieś 730 - 750 złotych. Galaxy najtaniej widziałem za 690 - 700 złotych, a najdrożej za 760 złotych. Powiedz więc dlaczego podałeś najniższą cenę X1950 PRO, a najwyższą Galaxy GF 7900 GS? Przypadek?

EDIT - poprawka, patrzyłem na cely na allegro przed świętami, chyba je wcięło przez ten czas. Także zwracam honor, podałeś aktualnie najniższe ceny. Przepraszam

Jak widzisz - część błędów zauważyłeś, a pisałeś wcześniej o jakiś bzdurach? Ktoś się zatem mylił? I przede wszystkim kto bezpodstawnie oskarżył drugiego o kłamstwo?

Jednocześnie ja nie napisałem, że 6.10 nie są najlepsze do tych kart, więc nie wiem gdzie miałbyś mieć rację.

 

Prosiłem jeszcze o sprawdzenie Cold Feara, oraz DOKŁADNE sprawdzenie COD'a 2.

 

Powiedz mi też gdzie ja napisałem o znikających teksturach?

 

Czy musisz sobie tyle rzeczy wymyślać i rzucać oszczerstwa w moim kierunku?

Rozumiem, że posiadanie takiej a nie innej karty wpływa na światopogląd, ale do wafla, czy mało jest GF'ów 7900 GS fabrycznie podkręconych? Co tam też zdarzają się gnioty, że karty nie chodzą na taktowaniach gwarantowanych przez producenta?

Ja nie przeczę, że standardowy (450 / 660 MHz) GF 7900 GS jest słavbszy od X1950 PRO, ale kurde to forum chyba nie jest dla noobów, którzy nie wiedzą co to jest riva tuner czy suwagi w coolbitsach. Zdaję sobie sprawę też, że z ludźmi tutaj się wypowiadającymi (w większości posiadacze X1950 PRO) walczyć można do końca świata, bo oni już kupili i do śmierci będą bronić swojej decyzji, ale przeczyć faktom nie wypada.

Zaraz zrobię porównanie moich testów z tymi z Xbit labs. Choć pewnie wtedy uznacie, że te na Xbicie też są stronnicze.

 

Zainstalowałem Cold Fear'a już dziś rano i dałem maksymalna rozdziałkę jaką się dało. W tle włączony FRAPS i żadnych większych spadków FPS nie zauważyłem. Sprawdzałem na statku na zewnątrz zaraz na początku gry ,bo tam największe spadki są. Było 72 FPS jakoś tak po zmianie rozdziałki 3-4 klatki mniej. Sprawdzę jeszcze potem z AA.

 

Co do COD 2 dalej jest płynnie i jeśli są jakieś spadki FPS (twierdzisz że powinno być znacznie więcej) to mało mnie to obchodzi. Jeśli np. na stacji kolejowej mam ok 55 FPS (więcej lub mniej ) ,a wg. ciebie ma być (przykładowo (65 FPS) to mnie też mało to interesuje. Ja na radku 9800 PRO w tym miejscu miałem z 18 FPS :lol: i to jeszcze na 800x600.

 

 

Co do sterów 6.10 to nie sugerowałem się twoją opinią ale kogo innego. Także skończ już krytykować tą kartę i jak chcesz to załóż sobie do tego odpowiedni temat. Napisze po raz ostatni : chodzi mi tylko o to, że mam płynność w prawie każdej grze jaką mam (oprócz Obliviona) i to mi w zupełności wystarczy. Nie obchodzi mnie że na 7600 GT miałbym też płynnie. Prawda jest taka a nie inna że karty są podobne wydajnościowo więc łaskawie przyjmij to do wiadomości. Czy ~10000 w 3DMark05 to mało ? Jak dla mnie wystarczająco.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rowniez chce zmienic karte i zastanawiam sie nad nowa rewizja x1900GT, bo wszystko wskazuje na to, ze jest to praktycznie 1950pro z obnizonymi zegarami.

 

Ten sam gpu, pamieci, konstrukcja, oraz rdzen(RV575) jedynie na rdzeniu 520mhz, ale bez problemu idzie na 580(pamieci z 1350 na 1700-1800), wiec czy jest w ogole sens inwestowac w x1950pro??

 

X1900gt po obnizce cen mozna miec juz za 620zł w wielu sklepach

 

Teraz pozostaje pytanie czy Ati czasem specjalnie w sterownikach nie zanizy wydajnosci nowej rewizji X1900gt, bo to, ze o tej karcie prawie nic nie slychac to nic dziwnego :)

 

W koncu kto bedzie bulil 100zł wiecej za podkreconego x1900Gt jak mozna zrobic to samemu.. :D

 

 

Tym co chca kupic X1950pro radze w takim razie bardziej zainteresowac sie nowym X1900GT niz x1950pro :wink:

Do tego nawet bedzie w miare wysokie OC dla samej ideii... :razz:

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ focus

Przypominam, że polemizowałem jedynie z Twoją tezą, jakoby X1950 pro był mocno średnią kartą, nie z wynikami testów :D

 

Podtrzymuję swoją opinię, że na dzień dzisiejszy najlepszy zakup w tym segmencie cenowym to Asus X1950 pro, zaś dla overclockerów pewnie Palit 7900 GS.

Pozdrawiam wszystkich i najlepszego w 2007 roku :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja troche z innej beczki. Testowaliscie kiedys CCC do sterow?? Boshe chodzi to cudo moze teraz troche lepiej, ale za to w CSS Stress Test mam mniej o 8FPSow!!! niz z samym ATT. Do tego na duzych mapach w CS mi cos haczy i dogrywa na 1GB ramu gdzie przy ATT nie ma ani jednego zajakniecia!!

 

BTW wczoraj jak sie bawilem tym CCC na CAT 6.11 zauwazylem ,ze w overdrive da sie bez problemu podkrecac pamieci, a tu niektorzy chyba pisali ,ze jest to mozliwe jedynie na 6.12??

Edytowane przez Karas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zdziwiłbym się, gdyby zainstalowanie gołych sterów lub z CP, ale bez spartolonego CCC, rozwiązałoby niektóre problemy wydajnościowe, o których focus pisał. Sam używam stery z CP + ATT, bo CCC bierze 50MB pamięci i system się długo uruchamia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zdziwiłbym się, gdyby zainstalowanie gołych sterów lub z CP, ale bez spartolonego CCC, rozwiązałoby niektóre problemy wydajnościowe, o których focus pisał. Sam używam stery z CP + ATT, bo CCC bierze 50MB pamięci i system się długo uruchamia.

 

Ee ale to się dzieję przecież w momencie uruchamiania CCC :) Samo zainstalowanie nie mam wpływu na wydajność i szybkość uruchamiania systemu. Jak go uruchomisz żre trochę ramu ale nic poza tym. Sprawdzałem u siebie i żadnej różnicy w wydajności z zainstalowanym CCC i bez nie zauważyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Druss jeśli możesz to zapuść 3Dmarka 05. Ciekawi mnie ile szafirek ma pkt na def zegarach (chyba jeszcze nikt nie podawal punktacji na szafirze)

 

@exPredator podaj swój konfig ;] (panel kontrolny/dane osobowe/edytuj sygnaturę)

 

Myślę, że fajnym pomysłem jest zestawienie kart na 1 stronie tematu. Posiadacz karty podałby firmę i ilość pkt. jaką zdobył w 3DMarku 05 na def. zegarach producenta i po podkręceniu (jeśli podkręca) i np temperaturki. Można by się lekko zorientować.... Co wy na to?

THX pawelekmal za pomoc w edycji na PurePC, już wszystko jest wpisane.

 

Widze, że pod koniec roku 2006 (zamiast szykować się na sylwka)zrobiło się nieciekawie na forum - walka x1950Pro Vs nVidia. Co niektórzy walą takie mega wpisy, że się czytać odechciewa. :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko dodam od siebie , że wpierw padła x1950 pro jak już kiedyś pisałem i teraz nowy x1900gt ;/. Coś kiepawe te karty jakieś cherlawe . (obydwie szafira).

A kreciles ta x1900GT??

 

Daje rade ja podgonic do wartosci x1950pro??

 

Bo to praktycznie to samo, a ze cena wynosi 600zł za lite box to wg mnie warto ja nabyc...

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No rdzen na x1900gt poleciał na 585mhz a memki do 780mhz doleciały . Karta pochodziła tak 1,5 miecha , ale była dobrze chłodzona a i tak padła , bo mój fumfel nie ma umiaru i poprostu potrafi 15 h dziennie grac w cs source. Następnej już mu nie podkręcę , bo już mam dość . 3 karta !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No rdzen na x1900gt poleciał na 585mhz a memki do 780mhz doleciały . Karta pochodziła tak 1,5 miecha , ale była dobrze chłodzona a i tak padła , bo mój fumfel nie ma umiaru i poprostu potrafi 15 h dziennie grac w cs source. Następnej już mu nie podkręcę , bo już mam dość . 3 karta !!!

 

Pewnie w Vmody sie nie bawiles??

 

Podobno sa strasznie proste...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie małe spostrzezenie - to ze nie warto podkręcac x1950pro wcale nie jest taką złą wiadomością szczególnie dla osób pragnących zakupić x1950pro z drugiej ręki poniewaz stwierdzenie w aukcji czy ogłoszeniu - "nigdy nie była podkecana" - w przypadku tej karty moze być wielce prawdopodobne a nawet w 100% prawdziwe...

Pisze całkiem powaznie

Edytowane przez D.D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie koniecznie w V-Mody. Tutaj komuś też padł już jeden x1950. Radzę się zastanowić nad kręceniem ,bo jak widać seria x19xx coś do tego się nie nadaje. Weź sobie lepiej 7900 jak chcesz pokręcić.

No tak, ale mi chodzi najbardziej o OC do wartosci X1950pro, a o wiekszym to sie pomysli.

 

Jako, ze nowa rewizja X1900GT to to samo(wszystko na to wskazuje), wiec chyba nie powinno byc problemow z podgonieniem 1900GT do wartosci 1950PRO??

 

 

ps. ten Twoj wynik cos chyba slaby w 3dmarku 05?

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie koniecznie w V-Mody. Tutaj komuś też padł już jeden x1950. Radzę się zastanowić nad kręceniem ,bo jak widać seria x19xx coś do tego się nie nadaje. Weź sobie lepiej 7900 jak chcesz pokręcić.

Ja właśnie uciekałem od GF 7900GT bo padały i zakupiłem X1900GT który podkręciłem póki co do wartości 648/1600. Tak się zastanawiam który z radeonów jest lepszy do OC X1950Pro czy X1900GT (stara rewizja)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie z ciekawości puściłem 3dmarka01 w którym to jest test z 8 źródłami światła i nie stwierdzam żadnego spadku wydajności kart x1xxx!!! To , że w jakiejś badziewnej gierce jak cold fear sie nawet menu tnie to swiadczy tylko i wyłącznie , że jest skopana , nawet w readme nie jest napisane , że obsługuje serie x1xxx , a nawet brak paczy jakichkolwiek. Nie moża oceniać kart po tym tylko , że cold fear źle chodzi na x1xxx i stwierdzać , że mają skopane gpu , bo to lekkie brednie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość laeskrad

Ciekawi mnie, co sadzicie o X1950pro na AGP. IMO teraz posiadacze 7800GS maja czego zalowac :)

Edytowane przez laeskrad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie z ciekawości puściłem 3dmarka01 w którym to jest test z 8 źródłami światła i nie stwierdzam żadnego spadku wydajności kart x1xxx!!! To , że w jakiejś badziewnej gierce jak cold fear sie nawet menu tnie to swiadczy tylko i wyłącznie , że jest skopana , nawet w readme nie jest napisane , że obsługuje serie x1xxx , a nawet brak paczy jakichkolwiek. Nie moża oceniać kart po tym tylko , że cold fear źle chodzi na x1xxx i stwierdzać , że mają skopane gpu , bo to lekkie brednie.

ha w 3dmarku 2001 test świateł - a sprawdziłeś na jakich to jest shaderach? FX też dobrze chodził w grach z shaderami... ale nie wyższymi niż 1.4. Gdyby Hitman, NFS MW dobrze chodziły to pewnie bym nic nie napisał, ale te gry różowo nie chodzą na tych kartach właśnie przez cienie DST, a w Cold Fear jest ich masa po prostu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie, co sadzicie o X1950pro na AGP. IMO teraz posiadacze 7800GS maja czego zalowac :)

karta spoko jak sie ma kase na karte a nie na zmiane calego kompa

o 1950 na ejdżipi masz odzielny temat i tam pewnie beda wrazenia, rady itp ;)

tak napisalem jaki mam mocarny wynik a tak to jeszcze będe sikał ze szczescia :wink: Edytowane przez Samone3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taki mały problem z wentylem w wersji powercolora z accelero.

nie wiem czemu ale cały czas wiatrak leci mi na 100% nie zaleznie od tego czy mam ustawione na auto czy ręcznie na 25%. temperatura teoretycznie to coś koło 36-38*C wiec chyba dośc mało.

poratujcie bo ja już nie wiem co zrobi a hałas trochę mnie dobija.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ha w 3dmarku 2001 test świateł - a sprawdziłeś na jakich to jest shaderach? FX też dobrze chodził w grach z shaderami... ale nie wyższymi niż 1.4. Gdyby Hitman, NFS MW dobrze chodziły to pewnie bym nic nie napisał, ale te gry różowo nie chodzą na tych kartach właśnie przez cienie DST, a w Cold Fear jest ich masa po prostu.

Witaj Focus ;)

Ale nie jest przypadkiem tak, ze w 3DMarku01 w tescie swiatel(High Polygon Count (8 Lights)) program nie korzysta z shaderow ale z jednostki T&L? Jednostka ta w nowych k. graficznych(ponad R8500 i GF4Ti jak mnie pamiec nie myli ;)) jest emulowana przez VS. W przypadku Ati to jest chyba emulacja programowa(sterowniki emuluja) a nie sprzetowa. Nie wiem jak w innych k. graficznych ale np. GF3 mimo posiadania VS posiadal takze "stary dobry" silnik T&L taki jaki byl "montowany" w GPU GF2. Jak potem to nVidia zrealizowala nie wiem ale Ati realizuje to niestety(mozna by polemizowac bo dzisiaj juz nikt nie korzysta z silnkia T&L) programowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to normalne że na tym asusie po paru minutach grania np. w F.E.A.R lub Flat Out 2 jak dotkne ręką tego ciepłowodu co jest na tej karcie to prawie parzy,po wyjściu z gry po dosłownie kilkudziesięciu sekundach już jest chłodny,wiatraczek kręci się raczej normalnie

Mam jeszcze takie banalne pytanie gdzie sprawdzić które catalysty mam,wgrałem te co były na płytce od asusa ale nie moge znależć informacji o wersji tych sterowników

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Focus ;)

Ale nie jest przypadkiem tak, ze w 3DMarku01 w tescie swiatel(High Polygon Count (8 Lights)) program nie korzysta z shaderow ale z jednostki T&L? Jednostka ta w nowych k. graficznych(ponad R8500 i GF4Ti jak mnie pamiec nie myli ;)) jest emulowana przez VS. W przypadku Ati to jest chyba emulacja programowa(sterowniki emuluja) a nie sprzetowa. Nie wiem jak w innych k. graficznych ale np. GF3 mimo posiadania VS posiadal takze "stary dobry" silnik T&L taki jaki byl "montowany" w GPU GF2. Jak potem to nVidia zrealizowala nie wiem ale Ati realizuje to niestety(mozna by polemizowac bo dzisiaj juz nikt nie korzysta z silnkia T&L) programowo.

Możliwe, że masz rację :)

A oznacza to mniej więcej tyle, że 3D Mark 2001 z testem kilku świateł ma tyle wspólnego z Cold Fear co piernik z wiatrakiem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taki mały problem z wentylem w wersji powercolora z accelero.

nie wiem czemu ale cały czas wiatrak leci mi na 100% nie zaleznie od tego czy mam ustawione na auto czy ręcznie na 25%. temperatura teoretycznie to coś koło 36-38*C wiec chyba dośc mało.

poratujcie bo ja już nie wiem co zrobi a hałas trochę mnie dobija.

a teraz mam jeszcze lepiej

w ATT po wgraniu najnowszych omeg nie mam możliwości obsługi wentyla (pisze: "no supported hardware found"). A wentyl jak leciał na 100% tak leci dalej :(

wgrywałem już najnowsze catalysty i też nic.

wie ktoś jak programowo w tym przypadku spowolni ten wentylator do powiedzmy 40%??

Edytowane przez Zajdzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...