Skocz do zawartości
delwin

X 1950 Już W Ofercie

Rekomendowane odpowiedzi

B-) Dziekuwa, ale nie zauwżułem że mówicie o AtiTool, a ja o AtiTrayTools.

 

W tym drugim jest cos z tą opcją "x1000 use driver level overclocking", tylko że przy instalacji, a w mętliku opcji programu nie mogę tego

znaleść.

 

 

Chyba czas iść spać.

 

Pozdrawiam.

 

edit

 

Macie może minimalne napięcia i zegary z jakimi może pracować XT?

Żeby sobie w 2D wolno chodził ;)

Edytowane przez kardas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kardas

sa lepsze programy do krecenia ATi u mnie dobrze sprawdzal sie Overclocker.

Tempki masz juz calkiem spore na tej karcie.

 

 

@ mib - dziekowa za linki, teraz mam tylko metlik w glowie hehe, nie wiadomo co lepsze, vmod jakos mnie zbytnio nie przekonuje, moze lepiej jakis przerzezbiony biosik?

Pencil mod nie jest grozny :] Jak cos padnie to oloweczek latewo usunac i wydlac grafe na gwarancje i tak nikt sie nie powinien polapac :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no, overclocer to jakiać pomyłka, jak dla mnie.

ATT jest idealne, profile, masa opcji, etc, a do tego działa u mnie wyśmienicie.

 

Udało mi się znaleść rozwiązanie braku możliwości przesuwania suwaka od pamięci.

Trzeba było odznaczyć opcje "włącz ograniczenia podkręcania".

 

Jak mogłem tego nie zobaczyć? Sam nie wiem.

 

Na razie idzie 695/963, 1.45Vc, przy czym maxa jeszcze nie szukałem.

Ciągle walczę z MagicTune, ale widzę że wersja 4.0 pod Viste (a mam XP prof) jest najbardziej stabilna.

Temp max zaobserwowana 79/64C. Jedna dodatkowa 80mm wieje na sekcje zasilania.

 

Mam jeszcze problem po od pewnego czasu system strasznie dlugo myśli na ekranie logowania. Stoi i stoi, chyba z 1,5 minuty

i nie mogę dojść co za to odpowiada.

 

edit

 

702/972 1.45Vc

Edytowane przez kardas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, jak się dobrze skończyło.

 

Czy ktoś z forumowiczów posiada tu samsunga bez OSD (np. 173p,193p, etc) i używa Magic Tune?

 

Działa mi wersja Premium, wsio ok, ale podczas zamykania systemu pojawia się komunikat że ten program nie odpowiada i bla, bla.

 

Czy ktoś wie jak się tego pozbyć. Deinstalacja MT nie wchodzi w grę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 173p i jak uzywalem MT to nie bylo zadnych problemow. Jest mozliwosc ustawienia w windzie czasu oczekiwania na zamkniecie aplikacji, musial bys ustawic tak aby nie czekal tylko od razu zabijal procesy ale nie powiem Ci gdzie to jest, musial bys poszukac w inecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem brać jakiegoś GTS'a ale po kilkukrotnym przemyśleniu sprawy doszedłem do wniosku iż przy tym jak często i w co gram nie ma sensu wydawać 1k na taką kartę graficzną i postanowiłem zamienić mojego wysłużonego X800Pro właśnie na X1950Pro w końcu 480zł to nie taki majątek ;) Wybór padł na Szafirka gdyż jak do tej pory wszystkie moje karty graficzne ATI były właśnie tej firmy i nie miałem z nią żadnych problemów. Jedyne o co chciałbym zapytać to czy X1950Pro ma znacznie większy pobór prądu od X800Pro gdyż jak kupie kartę graficzną nie będę miał już pieniędzy na zasilacz do następnej wypłaty ;) a mój Szef 460W już powoli zaczyna się buntować zwłaszcza przy tej ilości HDD jaką posiadam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poważny problem ze sprzętem. B. proszę o porady, bo sam mam niewielkie doświadczenie.

 

Karta x1950 pro powercolor - nigdy nie miała żadnych artefaktów, żadnych kwadracików, zadnych uchwytnych błędów przy wyświetlaniu, także przy maksymalnych ustawieniach na najnowszych grach (medal of honor airborne). Na diagnostyce Ati nie wykazywała przegrzania. Ale przy intensywnym używaniu ekran ni z tego ni z owego robi się co jakiś czas czarny, słychać dżwieki, ale obrazu nie ma. Z początku (od maja br.) resetowanie pomagało, jednak od paru dni przy restarcie nie ma obrazu (monitor nie odbiera sygnału), choc system się włącza. Z niewiadomych przyczyn po wielokrotnych często próbach resetowania lub ostatnio po wyjęciu i włożeniu karty do złącza pci w końcu obraz pojawia się i karta działa jakby nigdy nic się niestało. Przy resetowanu działającego kompa wszystko jest ok, wystarczy jednak wyłączyć go choć na chwilę i po włączeniu znów monitor nie odbiera żadnego sygnału.

Nie wiem czy problem dotyczy karty, która po uruchomieniu działa bez żadnych problemów, czy tez płyty głównej (gigabyte 965p ds3, żadnego dodatkowego chłodzenia). Jak to sprawdzić?

 

Mój sprzęt: e6400, gigabyte 965p ds3, powercolor x1950 pro, hdd 160 gb, 2gb ram geil ultra 800 mhz, seasonic 430 W.

Edytowane przez adek66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem brać jakiegoś GTS'a ale po kilkukrotnym przemyśleniu sprawy doszedłem do wniosku iż przy tym jak często i w co gram nie ma sensu wydawać 1k na taką kartę graficzną i postanowiłem zamienić mojego wysłużonego X800Pro właśnie na X1950Pro w końcu 480zł to nie taki majątek ;) Wybór padł na Szafirka gdyż jak do tej pory wszystkie moje karty graficzne ATI były właśnie tej firmy i nie miałem z nią żadnych problemów. Jedyne o co chciałbym zapytać to czy X1950Pro ma znacznie większy pobór prądu od X800Pro gdyż jak kupie kartę graficzną nie będę miał już pieniędzy na zasilacz do następnej wypłaty ;) a mój Szef 460W już powoli zaczyna się buntować zwłaszcza przy tej ilości HDD jaką posiadam.

Chciałem napisać, że X800 GTO i X1950GT biarą podobną ilość prądu, jednak sprawa się komplikuje.

Miałem do niedawna X800GTO, gdzie chieftec 360W sobie radził jeszcze, chociaż 12V spadało do 11,65V w 3D nawet. Potem to zmieniłem na Seasonica 400W z podwójną 12V, ponieważ jednak ten Chief męczył się. Następnie zmiana karty na X1950GT i porównałem 12V w 3D w stosunku do X800GTO, wyszło mi, że 12V w przypadku seasonica było mawet lepsze przy użyciu X1950GT, jak X800GTO. Dziś jednak sprawdziłem, jak sobie ten chieftec radzi z X1950GT i wyszło, że sobie nie za bardzo radzi, a mianowicie były zaniki obrazu i czasem komp nie wstawał po restarcie. Sęk w tym, że x800gto nie ma pcie 6 pin, x1950gt ma. Chieftec 360w nie ma 6 pin, więc prąd szedł z moleksa przejściówką, a w przypadku x800gto to było 20pin lub z ten 4 pin przyłączanej do płyty i może tu tkwi różnica- różnica polagająca na tym, że seasonic z podwójną 12V i wtyczką 6 pin dawał korzystniejsze napięcia na x1950gt, ni na x800gto, a mimo to chieftec już na odwrót.

 

Tak więc jeśli Twój chieftec ma pojedynczą dwunastkę i w dodatku 6pin poszłoby przejściówką z moleksa, nie byłbym taki pewny, że będzie tak samo, jak na x800pro, aczkolwiek ty masz nie 360W, a 460W, 460W to i 12V już pewnie ma mocniejszą.

Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem napisać, że X800 GTO i X1950GT biarą podobną ilość prądu, jednak sprawa się komplikuje.

Miałem do niedawna X800GTO, gdzie chieftec 360W sobie radził jeszcze, chociaż 12V spadało do 11,65V w 3D nawet. Potem to zmieniłem na Seasonica 400W z podwójną 12V, ponieważ jednak ten Chief męczył się. Następnie zmiana karty na X1950GT i porównałem 12V w 3D w stosunku do X800GTO, wyszło mi, że 12V w przypadku seasonica było mawet lepsze przy użyciu X1950GT, jak X800GTO. Dziś jednak sprawdziłem, jak sobie ten chieftec radzi z X1950GT i wyszło, że sobie nie za bardzo radzi, a mianowicie były zaniki obrazu i czasem komp nie wstawał po restarcie. Sęk w tym, że x800gto nie ma pcie 6 pin, x1950gt ma. Chieftec 360w nie ma 6 pin, więc prąd szedł z moleksa przejściówką, a w przypadku x800gto to było 20pin lub z ten 4 pin przyłączanej do płyty i może tu tkwi różnica- różnica polagająca na tym, że seasonic z podwójną 12V i wtyczką 6 pin dawał korzystniejsze napięcia na x1950gt, ni na x800gto, a mimo to chieftec już na odwrót.

 

Tak więc jeśli Twój chieftec ma pojedynczą dwunastkę i w dodatku 6pin poszłoby przejściówką z moleksa, nie byłbym taki pewny, że będzie tak samo, jak na x800pro, aczkolwiek ty masz nie 360W, a 460W, 460W to i 12V już pewnie ma mocniejszą.

Mój Szef 460W to dokładnie ENH-0746GB i ma dwie linie +12v oraz jest to wersja 24pin. Natomiast nie posiada wtyczki 6pin ( jest 8 i 4 ale nie 6 ;) ) i zasilanie dla X800Pro leci właśnie przez przejściówkę z molex'a. W razie jakiś większych problemów odepnę na jakiś czas ze 3 dyski powinno pomóc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam troszkę podobny problem jak adek66 - parę razy reset podczas grania. Moja karta to Gecube x1950xt 512MB. 3DMarki i inne bechmarki komp przechodzi śpiewająco.

 

Karta od początku u mnie była lekko niedociśnięta z jednej strony (1mm) za sprawą obudowy. Dlatego jak sprawdziłem już inne możliwości, to odkręciłem od niej śledzia (który uniemożliwiał jej 100% poprawne włożenie w mojej budzie) i umieściłem w PCI-e "podręcznikowo" poprawnie. Dalej to samo.

 

Mam jeszcze pytanko. Też tak macie, że w 3DMarku 2006 w yeście "Canyon Flight", w okolicy 200 ramki na wodzie mrugają takie białe kropki (to może być po prodtu dość brzydki efekt odbijania się światła o powierzchnie wody, ale równie dobrze jakieś artefakty).

 

Na placu boju pozostaje płyta, dysk i ta nieszczęsna karta. Nie sądze jednak, by dysk miał tu cokolwiek do rzeczy. Wygląda na to, że to sterowniki.

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie gdy karta sie wiesza, najczesciej gra chodzi dalej. Tylko obraz staje sie czarny.

 

Moze to dysk, wiesz, ma jakies bady i dlatego komp swiruje. Sprobuj jakis scandisk czy cos bardziej doglebnego.

W 3dmarku dysk jest malo wykorzystywany.

 

Co do 3dmarka, u mnie jest jeszcze lepiej, w canyon flight, na poczatku jest ok, dopoki nie pojawi sie woda,

wtedy obraz robi sie bialy, ale mozna dostrzec ten lecacy statek w niebieskim odcieniu. Gdy na ekranie nie ma wody, jest ok.

Dzieje sie tak na cat 7.9, niezaleznie czy karta jest podkrecona, na def czy na zanizonych zegarach.

 

Do tego mam cos takiego ze powyzej 1017 na pamieciach mam spadki wydajnosci w 3dmarkach, zadnych

widocznych artefaktow tylko mniej punktow. Moze zasilka nie wyrabia? Stary szef 420W.

 

Za to podoba mi sie w 2d. Zegary 465 i napiecie 1.1Vc, chlodno i cicho, a jeszcze nizej nie testowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jakie temperatury macie na swoich x1950pro 256mb PowerColor? Mam zalozonego Accelero X2 i mam 60*C w Idle...Czy to nie aby za duzo? Macie jakies pomysly zeby zbic temperature?

Na tej samej karcie przy kilkugodzinnym obciążeniu grami max. 50 stopni, ale obudowa większa niż standartowa i jeden wentylator z tyłu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie temperatura, na x1950xt w idlu i accelero x2 to 46-49, max temp 80C, czyli u Ciebie duzo za duzo.

 

Sprobój jeszcze raz założyć accelero, banalna czynnosc i nie zapomnij

dobrze posmarowac rdzenia, nie za duzo pasty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym zwieszaniem sie karty, to znaczy, ze karta sie wylacza, a komp chodzi dalej, leci muza itp., ale pomaga tylko reset, tez mialem ostatnio przeprawe. Pomoglo zaisntalowanie jakichs nowszych Omeg, albo wylaczenie VPU Recover, nie wiem dokladnie ktora z tych czynnosci pomogla, bo obie rzeczy zrobilem rownoczesnie, ale teraz juz nie uswiadczylem jeszcze zadnego wylaczenia sie karty.

Ale podejrzewam, ze to ten VPU Recover, bo czytalem ze lubi platac figle ;) jeszcze w tematach o 9550.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jakie temperatury macie na swoich x1950pro 256mb PowerColor? Mam zalozonego Accelero X2 i mam 60*C w Idle...Czy to nie aby za duzo? Macie jakies pomysly zeby zbic temperature?

Witam

Na moim Powercolorze idle 46 stopni w stresie np Stalker max 60 stopni.

Miałem tez przejscia z wyłaczaniem sie monitora w czasie gier (ale tylko niektórych, a np, na wspomnianym Stalkerze ani razu. U mnie pomogło otwarcie obudowy, widocznie karta dławi sie gorącym powietrzem z Accelero X2.

Teraz nic sie nie dzieje z tym wyłaczaniem monitora.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem tą kartę i jestem niezadowolony mowie tutaj o radku (asus x1950xt) i w Evereście wyskakuje przepustowość Przepustowość 37.1 GB/sek a na stronie http://www.gph.benchmark.pl/ pisze ze ma być 56.3 GB/s. Co mam zrobić żeby to zmienić. Mój proc to amd athlon 64 3500 a wynik w 3dm 2006 to 4900pkt :( niedługo zmienię procka na amd X2 4400 . poradźcie coś do tej przepustowowsci

index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość morita-san

Ja mam szybkie pytanie. Jesli teraz moj zasilacz daje rade uciagnac 2xDVD , 1 twardy dysk i X1600pro to jak wloze X1950Pro to tez da rade ?

niestety nie daje rady odczytac z tylu zasilacza mocy , prawdopodobnie to 300 jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem tą kartę i jestem niezadowolony mowie tutaj o radku (asus x1950xt) i w Evereście wyskakuje przepustowość Przepustowość 37.1 GB/sek a na stronie http://www.gph.benchmark.pl/ pisze ze ma być 56.3 GB/s. Co mam zrobić żeby to zmienić. Mój proc to amd athlon 64 3500 a wynik w 3dm 2006 to 4900pkt :( niedługo zmienię procka na amd X2 4400 . poradźcie coś do tej przepustowowsci

 

Może masz radeona 1950 gt a nie xt sprawdź taktowanie pamięci i rdzenia i nazwę kodową rdzenia. Przy xt powinno być R580+.

Edytowane przez Fonzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam szybkie pytanie. Jesli teraz moj zasilacz daje rade uciagnac 2xDVD , 1 twardy dysk i X1600pro to jak wloze X1950Pro to tez da rade ?

niestety nie daje rady odczytac z tylu zasilacza mocy , prawdopodobnie to 300 jest.

ja bym nie ryzykował bo jeszcze zjarasz nie tylko zasilacz ale i inne części w kompie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...