Skocz do zawartości
LuKe

Jaka Grafe Na Agp Do 500zeta Zakupic?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

zastanawiam sie wlasnie nad zakupem karty graficznej na AGP do ok. 500zł

 

chcialbym aby ta karta pociagla na maxa detalach w rozdzielczosci 1680 na 1050 (rozdzialka panoramiczna 16:10 dodatkowo obciaza grafike dodatkowym obrazem po bokach ekranu no i wysoka rozdzialka)

 

gry ktore mnie interesuja zeby chodzily idealnie to doom3, quake4, painkiller, nfs mw

 

 

obecnie mam grafike RADEON 9600 HIS 256MB kupowana ok. 2 lat temu :) ponoc moja stara grafika ma 4 potoko i 2 vertwxow , nie wiem czy to prawda, moze wie ktos jak to sprawdzic??

 

 

prosze o podanie jakis linkow do dobrej grafiki...

 

z gory dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GF 7600GS

Poszukaj gdzies taniej ;] Chociaz nie wiem czy 256mb to nie za malo dla takiej rozdzielczosci.... :unsure:

 

ATHLON 64 FX

Czytanie nie boli ale wymaga troche uwagi - AGP do 500PLN :arrow: X800GTO Cena brutto: 609,00 zł - (netto: 499,18 zł)

 

sorki, wlasnie tak zle spojrzalem na początku, wydawalo mi sie ze do 600zl ;) juz usunąłem tamten post. Wracajac do tematu, to taniej od komputropnika jest chociazby tu: http://proline.pl/shop.php?prodid=GALAXY+7600GS+256+A

Edytowane przez ATHLON 64 FX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze ze wszyscy jestescie zgodni co do jednego modelu :)

 

cos na tamtej stronce allegro kolo sciemnia z tymi megami pisze ze ich jest 256 a na stronie komputroniku jest 128

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=28789

 

co jest??

 

Orgiusz dlaczego 256MB mialo by byc za malo do grafy 1680/1050? sa tez karty z 128MB za ta cene i chyba by pociagly taka rozdzielczosc...

 

a moze wziosc tego radka z 512MB

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=27303

?

Edytowane przez LuKe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze lepiej cos z allegro uzywanego

Na twoim miejscu szukałbym czegoś na gwarancji. Kolega kupił używanego X800XL za ponad 400zł - karta była padnięta, a pieniędzy nie odzyskał.

Ja wyrwałem swojego GTO z 23-miesięczną gwarancją za bodajże 370zł (niemodowalny, ale za to podkręcalny jak diabli... niestety padł, a serwis wymienił na nową, już zmodowaną na 16p. ;)).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tez troche sie boje uzywanego kupic ale ten radek jest jeszcze na gwarancji do stycznia 2008r, tak przynajmniej twierdzi kolo

http://allegro.pl/item126584391_gigabyte_r...mb_256bit_.html

 

no wydajnosc tej karty raczej mowi sama za siebie, za takie pieniadze nic nowego lepszego nie bede mial, wiec moze lepiej zaryzykowac? skoro twierdzi ze wysle mi faktirke z gwarancja do 2008r to moze warto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, czy w takiej sytuacji lepsza będzie 7600gs. Chodzi o to, że ona ma 128 bitową szynę danych. A a takiej rozdzielczości to jest duży minus. Ja też jestem za Geforce'm, ale w takiej sytuacji chyba wolałbym Radka. Ale już sam nie wiem. Ciężki orzech do zgryzienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie poprzednik dobrze mowi za mala ma szyne ino 128bitowa ten gforce nie pociagnie tak duzej rozdzialki, a ten radek spokojnie sobie da z tym rade bo ma 256bit wiec chyba sie na niego skusze

 

mam tylko nadzieje ze karta jest sprawda i kolo mnie w ciula nie zrobi, pisalem juz do niego i mowil ze ja najbardziej karta sprawna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie poprzednik dobrze mowi za mala ma szyne ino 128bitowa ten gforce nie pociagnie tak duzej rozdzialki, a ten radek spokojnie sobie da z tym rade bo ma 256bit wiec chyba sie na niego skusze

 

mam tylko nadzieje ze karta jest sprawda i kolo mnie w ciula nie zrobi, pisalem juz do niego i mowil ze ja najbardziej karta sprawna

Luke nad czym sie zastanawiasz ? teraz najlepszą kartą na agp jest 6800gs 256mb. Za 489zł można dostać nową już z allegro, 2 lata gwary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luke nad czym sie zastanawiasz ? teraz najlepszą kartą na agp jest 6800gs 256mb. Za 489zł można dostać nową już z allegro, 2 lata gwary

...tak nawiasem mówiąc najlepszą kartą na AGP jest gainward 7800GS bliss (GF7800GT) a że jest kompletnie nie opłacalna, to już inna sprawa.

 

Ja bym brał GF7600GS AGP, obie karty (76GS i 68GS128bit) i tak dostaną zadyszki w nowych grach, o wysokich rozdziałkach można zapomnieć, 2 fps różnicy napewno nikogo nie zbawi, a zawsze parę groszy zostanie w kieszeni.

 

Jak chcesz droższą kartę to widziałem już pierwsze 7600GT od leadteka za 700zł.

Edytowane przez M4TEUSZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednak was nie posluchalem :) i moze mi to na lepsze wyjdzie :-P

 

wziolem z allegro uzywanego radka

http://allegro.pl/item126584391_gigabyte_r...mb_256bit_.html

 

dogadalem sie ze za 500zeta z przesylka

 

 

co do tych kart nowych coscie proponowali do 600zl ten radek powala je na kolana B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednak was nie posluchalem :) i moze mi to na lepsze wyjdzie :-P

 

wziolem z allegro uzywanego radka

http://allegro.pl/item126584391_gigabyte_r...mb_256bit_.html

 

dogadalem sie ze za 500zeta z przesylka

co do tych kart nowych coscie proponowali do 600zl ten radek powala je na kolana B-)

Ta, zjada je bez przepitki B-)

Chlopaki dobrze prawia, a ty ich nie sluchasz :-| Z HDR'em juz sie pozegnales :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HDR'em ??? czy chodzi ci tu o filmy w HD o rozdzielczosci 1920p? jesli tak to wogule sie tym nie przejmuje, bo na filmy HD poczekamy sobie jeszcze ladne pare lat jak sie one ukarza na polskim rynku w rozsadnych cenach, pozatym do takiej rozdzalki pewnie trzeba by zmienic calego kompa a nie grafe ino :D , ten gforce tez by nie pociagnal rozdzialki 1920p

 

na starym radku spokojnie moglem ogladac rozdzialke 1080p, na radku ktory w 3dmarku 05 wyciagnal zaledwie 1264punkty

 

 

mam kumpla co mial tego radka (co zamowilem) i tego gforca co tak go zachwalacie z jedyna 128bit szyna, i powiedzial ze szkoda kasy na tego gforca bo nie pociagnie gierek w tak wsyokiej rozdzialce, a mi na rozdzialce 1680 zalezy najbardziej nawet jesli bym musial zmienic detale na medium...

 

 

aha co do tego gforca co go tak zachwalacie to moze wyjasnijcie w czym on jest lepszy od tego radka?? oprocz tego ze bym mial nowego....

 

jakies testy , porownania, no wypadalo by napisac cos przekonywojacego :wink:

Edytowane przez LuKe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość JestemNoobem

HD, a HDR to cos innego:)

Bez HDR sobie pogra chociaż osobiście brałbym 6800GS 256MB 128bit teraz HDR będzie oglądał na screenach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to HDR to zapewne technologia oświetlenia, czy moze sie myle?

 

co do tego to najpier musza miec gry taka obsluge a na tych grach na jakich ja bede gral raczej nie maja tej opcji

 

pozatym czytalem w googlach ze to HDR to sciema w niektorych tytulach, tak samo sciema w tym gf 6800gs, nie prezentuje sie to tak jak powinno wygladac, oczywscie sa to wypowiedzi niektorych internautow, ja tak nie twierdze bo nigdy tego nie widizalem :wink:

Edytowane przez LuKe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak... :)

 

 

ale tu bym sie czasami kucil, bo to tez zalezy z jakim kontrastem sie gra, czasami to HDR psuje nastoj, moje odczucie

 

oczywiscie musze bronic swojego wyboru, postawilem na wyswietlenie wiekszej rozdzialki niz na HDR :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość JestemNoobem

no tak... :)

ale tu bym sie czasami kucil, bo to tez zalezy z jakim kontrastem sie gra, czasami to HDR psuje nastoj, moje odczucie

 

oczywiscie musze bronic swojego wyboru, postawilem na wyswietlenie wiekszej rozdzialki niz na HDR :)

Ta wszystko to ściema a to co mam "ja" jest najlepsze. Z mojej strony koneic tej dyskusji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozatym czytalem w googlach ze to HDR to sciema w niektorych tytulach, tak samo sciema w tym gf 6800gs, nie prezentuje sie to tak jak powinno wygladac, oczywscie sa to wypowiedzi niektorych internautow, ja tak nie twierdze bo nigdy tego nie widizalem :wink:

 

ale tu bym sie czasami kucil, bo to tez zalezy z jakim kontrastem sie gra, czasami to HDR psuje nastoj, moje odczucie

 

Zdecyduj sie. Jak nigdy nie widziales to jak mozesz miec jakies odczucia?

 

Miales kase, masz karte. Taka jak chciales. To chyba zamyka temat?

 

P.S. Pisze sie "kłócił"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...