Skocz do zawartości
Maks!

Gamepady - rozmowy, opinie, porady

Rekomendowane odpowiedzi

Moim skromnym zdaniem już lepiej kupić taką MANTE niż tego Apollo.

Manta jest dość przyjemna, ale dla mnie ciut za duża - trochę większa niż np. Dual Shock. Na pożyczonej przeszedłem Onimushę 3 (na piecu) i grało się fajnie, a miała za sobą już trochę dość ostrego katowania (kumpel - konsolowy maniak używał jej przez jakiś czas jak mu ds padł :) ).

 

Dual Shock - bardzo fajny pad, ale tylko oryginał!

 

Ja osobiście kupiłem sobie Logitecha Rumble Pad 2 i jestem bardzo zadowolony. Co prawda pola analogów mogłyby być okrągłe (jak w DS), a nie kwadratowe, ale w grze to nie przeszkadza. Z czasem wyciera się plastik u podstawy analoga, ale tak jest we wszystkich padach :)

 

Ogólnie - polecam tą mantę, choć jest brzydka :P, DSa z przejściówką i Rumble Pada 2 od Logitecha. Można też kupić wersję bez wibracji i przepustnicy (25 zł taniej - Dual Action Gamepad). Przewagą Logiego nad DSem jest obecność sympatycznego, gumopodobnego tworzywa.

Edytowane przez pandi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Podłączę się do rozmowy o padach bo zastanawiam się nad kupnem. Myślałem o czymś takim tylko nie wiem czy warto ? Proszę o opinie. Nie chciałbym wydawać 100zł na oryginalnego DS + przejściówkę ale jeśli opinie o tej "podróbce będą złe to zastanowię się na kupnem oryginału.

Edytowane przez dar_max

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym wyjściem jest właśnie oryginalny DualShock - te wszystkie podróbki to straszny szmelc.

Popieram. ;] Oryginalny DualShock 2 + przyjsciowka = 100% zadowolenia. ;) Fakt, ze trzeba sie wykosztowac ~100PLN, ale naprawde warto. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Podłączę się do rozmowy o padach bo zastanawiam się nad kupnem. Myślałem o czymś takim tylko nie wiem czy warto ? Proszę o opinie. Nie chciałbym wydawać 100zł na oryginalnego DS + przejściówkę ale jeśli opinie o tej "podróbce będą złe to zastanowię się na kupnem oryginału.

niedawno zakupiłem takiego pada tylko ze "firmy" Warez i powiem tak:

do tekkena na emulatorze jak znalazl ;) ale jesli w jakiejs grze chcesz korzystać z analogów to ostrzegam że sa strasznie nieczułe - zakres czulosci konczy sie gdzies tak w 1/2 wychylenia (wieksze wychylenie daje taki sam efekt <_<) - widać to wyraźnie w konfiguracji pada w panelu sterowania

 

w sumie pad był mi potrzebny głównie do starych bijatyk na pc i emulatorach wiec jestem zadowolony ^^

czasem mozna jakiegos racera odpalic, ale do analogow trzeba sie przyzwyczaic

 

no ale w sumie czego chcieć od sprzętu za 30zł :P

 

btw. próbowałem tym padem w Halo pograć :) o ile na iksie mi (staremu pececiarzowi, od kilkunastu lat tylko myszka+klawiatura ^^) udawało się grać, to na pc tym padem ni ciach!a nie da rady, nawet jakbyś się starał to nie ma szans :lol2:

 

 

 

 

aha jak juz masz wydawac te 100zł to lepiej kupić przewodowego pada od Xboxa 360 - Dual Shock jest przereklamowany!

Edytowane przez MacOSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No za 100 to raczej ciężko...

 

Imho najrozsądniejszym wyjściem jest DS+przejściówka...pad nie do zdarcia praktycznie...ewentualnie jakiś Logitech (Rumblepad2?)

 

kupowanie zamienników (jak choćby wymieniony wyżej Warez (akurat mam coś takiego na stanie)) na dłuższą metę mija się z celem...rzadko który przeżywa dłuższy okres czasu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MacOSek, ok ale gdzie Ty znalazłeś przewodowego pada od Xboxa 360 za 100zł ?? jak coś to zarzuć linkiem :)

aj tam równe 100zł od razu musi być :D

za 120-130zł idzie bez problemów kupić a padzik dużo lepszy ;) no i do kumpla można zabrać i na iksie pograć :D same zalety :rolleyes:

 

kupowanie zamienników (jak choćby wymieniony wyżej Warez (akurat mam coś takiego na stanie)) na dłuższą metę mija się z celem...

moze i tak, ale majac te 30zł nic innego sie nie dostanie, a "lepszy rydz niż nic" ;)

 

edit: póki co w dmc3 się sprawuje nawet nieźle ;)

Edytowane przez MacOSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aj tam równe 100zł od razu musi być :D

za 120-130zł idzie bez problemów kupić a padzik dużo lepszy ;) no i do kumpla można zabrać i na iksie pograć :D same zalety :rolleyes:

No nie do konca same zalety. Podobno sterowniki do pada X360 na piecu sa slabo dopracowane i zdarzaja sie jakies problemy, na przyklad brak wibry. ;] Pisze podobno, bo sam nie testowalem tego sprzetu, a tylko kiedys o tym czytalem na jakims forum. :P

A co do DS2 to nie uwazam, ze ten pad jest przereklamowany. ;] Kupilem niedawno zestaw DS2 + przejsciowka i sprzecik sprawuje sie znakomicie. W 100% spelnil moje oczekiwania i gra w PESa jest teraz duzo przyjemniejsza. ;) Po prostu jest to bardzo dobry sprzet wart swojej ceny, a kto mysli inaczej ten sie myli. :D

Edytowane przez Santi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo tak na dobrą sprawę do PC nie ma porządnego pada. Jak nie jakieś wynalazki od Apollo/Manty czy inne bzdurne kilkurazowego użytku typu Warez, to niby od "el0" Logitecha(kawał przereklamowanego komercyjnego ścierwa), w któych lewy analog szwankuje jak głupi po pewnym okresie użytkowania. I najlepszym i najtrwalszym zarazem rozwiązaniem jest to, o którym mówi m. in Santi, czyli DS2 Sony + przejściówka.

 

BTW nie wiem jak sprawa się ma z Saitekami. Ma ktoś może pada tej firmy?

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

MacOSek - el0 sig :lol:

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy inne bzdurne kilkurazowego użytku typu Warez

aj tam - ja nie narzekam :P poki co sprawuje się dobrze przy ostrych sesjach w tk3 i dmc3, a nawet przeżył jak kumpel rzucił mi nim o podłogę gdy sie wkur*ił ^^

zreszta roczna gwarancja jest wiec jak cos sie zjebie to wymienie ;p

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

MacOSek - el0 sig :lol:

:rolleyes: Edytowane przez MacOSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, szybkie pytanie (trzeba kupić gamepada na prezent :)):

Który z tych dwóch?

Logitech Cordless Rumblepad 2

Saitek Gamepad P2900

 

A może jakiś inny? Jedyny warunek konieczny to brak kabla, bo jego przyszły użytkownik lubi grać korzystając z dużego TV w dużym pokoju... Jestem już prawie zdecydowany zakupić Logitecha, ale może są jakieś argumenty za Saitekiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem Cordless Rumblepada 2 :)

 

A teraz pad dla mnie... mam trochę mniej kasy (100zł max). Czytałem trochę opinii i zdecydowałem się na Dual Shocka od Sony PS2 (rozumiem, że ten jest w 100% oryginalny tak?).

Mam jeszcze pytanie o przejściówkę...

- czy >ta< będzie dobra?

- na jakiej zasadzie to działa? jest widoczny jako normalny gamepad w "kotrolerach gier"?

- czy nie ma problemów ze współpracą z grami, czy mimo wszystko czasem się zdarzają?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No raczej na 100% jest to oryginal. ;] Jak nie bedziesz uzywal dwoch padow od PS2 jednoczesnie to proponuje ta przejsciowke ->http://www.allegro.pl/item149103752_konwer...bra_od_ss_.html. Mayflash robi jedne z najlepszych przejsciowek. ;)

Pada normalnie wykrywa nawet bez sterownikow do przejsciowki, nie dziala wtedy jednak wibra. Po zainstalowaniu sterow u mnie pojawia sie taka nazwa USB Force Feedback Joypad (MP-8888). Co do problemow z grami to nie wypowiem sie szerzej na ten temat z prostego powodu, uzywam go tylko do gry w PES6 w ktorej oczywiscie sie znakomicie spisuje. ;]

Edytowane przez Santi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam trochę mniej kasy (100zł max). Czytałem trochę opinii i zdecydowałem się na Dual Shocka od Sony PS2 (rozumiem, że ten jest w 100% oryginalny tak?).

Mam jeszcze pytanie o przejściówkę...

pad = 74zł + 8zł przesyłki = 82zł

przejściówka = 30zł + 8zł przesyłki = 38zł

RAZEM = 120zł

 

w sklepie gram.pl mozesz kupic pad od x360 za 129zł

 

imo lepiej wziąć ten od iksa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pad = 74zł + 8zł przesyłki = 82zł

przejściówka = 30zł + 8zł przesyłki = 38zł

RAZEM = 120zł

w sklepie gram.pl mozesz kupic pad od x360 za 129zł

imo lepiej wziąć ten od iksa

74+30 = 104 bo mam blisko do tego sklepu więc odbieram osobiście :)

Wezmę chyba jednak właśnie od nich z tą przejściówką na dwa pady bo zaoszczędzę na przesyłce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie przejściówki do PS2:

- czy te dwie sztuki

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=1...Fa%3E%3C%2Fi%3E

http://www.allegro.pl/item151023816_konwer...igital_hit.html

 

różnią się tylko wyglądem i obydwie 100% obsłużą pada, czy lepiej wybrać konkretną z nich? btw. czarna jest dużo ładniejsza i pasuje do ds2 :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o ta pierwsza przejściówka jest w zestawie Manta Compressor Supreme :]

 

 

BTW: zrobi mi ktoś na święta prezent i prześle mi oryginalnego DS2?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki pad kupić? Przeczytajcie to ->http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=212673&hl=windows+media+center

Odpowiedź chyba sama się narzuca...

 

cytat "Pudełka wszystkich tytułów uczestniczących w programie Games for Windows oznaczone będą charakterystycznym górnym paskiem przypominającym te z pudełek gier konsolowych. Gry objęte programem muszą spełnić szereg wymagań, takich jak: obsługa trybu widescreen, standardy stabilności, obsługa 64-bitowego Windowsa oraz procesorów wielordzeniowych, zgodność z kontrolerem od X360 (w przypadku gier obsługujących pada), możliwość uruchamiania pod Windows Media Center, zgodność z Vistą (w tym ze zintegrowanym z nowym systemem Games Explorerem). Microsoft obiecuje także uproszczoną instalację - chce zbliżyć użytkowanie gier na PC do tego, co znamy z konsol, skrócić czas pomiędzy włożeniem płyty do napędu a rozpoczęciem zabawy.

Edytowane przez k@li

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm.... widziałem pada od PS3 :] jest prawie jak DS2, czemu prawie? R i L 2 są analogowe jak w x - klocu :] kto mi kupi + przejściówka? (choć w sumie one sa już chyba od usb... nie wiem )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak gwoli scislosci, to analogowe to one sa juz w DS2 - w SixAxis sa po prostu w ksztalcie triggerow. Jak slusznie zauwazyles, pad ten jest na USB. Szkoda tylko, ze nie posiada wibracji.

 

Jak chcesz koniecznie pada typu DS2 z triggerami, to od siebie moge polecic pady Logic3 do PS2 - bardzo solidne i moim zdaniem wygodne. Minus - dosc drogie i swieca sie jak choinka (przezroczysta obudowa + wbudowane diody :? ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hahahahhah mam nareszcie pada :] z reklamacji media-techa dostałem kaskę, więc kupiłem pada pod PS2 od niejakiego bigben interactive :] pora na testy (wcześniej musiałem szukać przejściówki w pudle z kierownicy manty xD)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się ostatnio za padem rozglądam :) ale z tego co widze większość tych "lepszych" to same dual shocki których nie lubię.

 

Gdzieś przeczytałem że pada od x-pudła 360 na kablu można podłączć do PC, wie ktoś jak sie to spawuje :D ?

 

ewentualnie co innego polecacie o podobnym kształcie ?

Edytowane przez Nerevar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cholera mam problem,

kupiłem oryginała Dual Shock 2 do tego przejściówkę Super Joy Box 3 i...

wszystkie guziki działają oprócz lewego analoga w górę :/

wie ktoś o co może chodzić?

 

edit: W panelu kontrolnym jest ok, ale już w Pes6 settings i w samej grze nie

Edytowane przez koparka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...