Skocz do zawartości
Gość Łukasz Tkacz

Asrock 939dual-sata2 - Tani Sposób Na S939

Rekomendowane odpowiedzi

mam do Was takie pytanie odnośnie sterowników do dual VSTA:

 

1. na stronie asrocka jest do ściągnięcia archiwum o nazwie SATA_Vista_XP64_MCE_XP_2K_ME_98(1058f), zawierające plik ULi_SATA_V1058f_En (ULI Sata driver). jest to sterownik do saty. w pakiecie integrated driver podczas instalacji także jest możliwość wyboru instalacji sterownika do saty (controller driver)? czy róźnią się te drivery, który zainstalować oraz w jakiej kolejności (jeśli obydwa)?

 

2. jako że mam kartę graf. na agp to instaluję pci to agp z pakietu integrated driver. na stronie asrocka jest natomiast plik: AGP_98_ME_2K_XP(2.30). czy róźnią się te drivery, który zainstalować oraz w jakiej kolejności (jeśli obydwa)?

Edytowane przez chalwa88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Najlepiej zrób moda wieczorem i idź spać :wink:

No ale rano nie będę mógł raczej nic grzebać w kompie bo 1 h jadę autobusem do szkoły i muszę wstawać wcześniej. Jeszcze wcześniej na bank nie będę :P . Tak mi się wydaje że jeżeli będę miał lakier (już jednak nie jest to pewne) w nadchodzącym od jutra tygodniu, to i tak moda nie zrobię wcześniej niż z piątku na sobotę :?

 

Tak w ogóle to zastanawiam się czy gra jest warta świeczki tzn. 100Mhz więcej (bo tak może być <_< ) a ryzyko że płyta nie wstanie mnie przeraża, nie mam ochoty czekać miesiąc na nową.

 

Chyba spytam się kolesia na Allegro czy można odwołać ten zakup (miejmy nadzieję że jeszcze nic nie wysłali), biorę wentyle i przy 2,5Ghz na procu siadam wygodnie przy kompie z satysfakcją że wszystko działa jak powinno ;)

 

Mój charakter nie nadaje się do takich modów... no może jeżeli mam coś w zapasie pod ręką (tylko dlatego zrobiłem moda na karcie graficznej)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba spytam się kolesia na Allegro czy można odwołać ten zakup (miejmy nadzieję że jeszcze nic nie wysłali), biorę wentyle i przy 2,5Ghz na procu siadam wygodnie przy kompie z satysfakcją że wszystko działa jak powinno icon_wink2.gif

Dokładnie, mi nawet 1,8ghz wystarcza a co dopiero 2,52ghz :wink: Zresztą jak robie np jakies mody na czyms co jest dla mnie cenne to mi sie momentalnie ręce trzęsą...brr... chyba zostawie ta płytke w spokoju :wink:

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Dobra napisałem do sprzedawcy.

 

W takim razie biorę chyba 1x 12x12cm (ten z kołkami), 1x 4x4cm i 2 x rozdzielacz. Wszystko puszczę na 5V, będzie cicho a mimo to chłodno ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

Podkręciłem athlona 64 3000 1.8 na 2.3 Ghz czy jest sens podkręcać jeszcze i bawić się o te 200 mhz do 2,5 ? Czy odczuje jakąś dużą różnice ? bo jak nie to zostawiam tak jak jest i nie zmieniam chłodzenia :P

Praca w windows --->NIE

3D Marki -->Kilka punktów więcej.

Benchmarki-->jesli lubisz ten sport to napewno kilka mhz wiecej sie przyda.

 

Ja mam 2700 1,55V na tej mobo i jeszcze mi za mało. Chyba sie skusze na Vmoda 1,7V i zrobie te 2,9GHZ, albo przy odrobinie szczęscia nawet 3.

 

Pytanie:

Ktos robił juz tego Vmoda na 1,7V? Jak tak to byłbym wdzieczny za pomoc na GG: 8592775.

pozdr!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

kupiłem niedawno asrocka dual vsta i mam następujący problem.

kiedy staram się wyłączyć poprzez start, system się zamyka i w ogóle wszystko jest ok. Lecz tutaj zaczynają się problemy. Monitor jest wyłączony tak jak powinien, ale komputer nadal chodzi. Musze go wtedy wyłaczać przyciskiem na budzie 'power'.

To samo dzieje się przy ponownym uruchomieniu komputera, też zawiesza się w ten sposób i tkwi w tym stanie póki go nie wyłącze tak jak napisałem wcześniej.

Pozdrawiam!

Edytowane przez falbor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

kupiłem niedawno asrocka dual vsta i mam następujący problem.

kiedy staram się wyłączyć poprzez menu START system się zamyka i w ogóle wszystko wygląda OK. Lecz tutaj zaczynają się problemy. Monitor jest wyłączony tak jak powinien, ale komputer nadal chodzi. Musze go wtedy wyłaczać przyciskiem na budzie 'power'.

To samo dzieje się przy restartach, też zawiesza się w ten sposób i tkwi w tym stanie póki go nie wyłączymy tak jak napisałem wcześniej. Macie jakiś pomysł jak rozwiązać ten problem ?

Pozdrawiam!

 

Masz napis ,,można bezpiecznie wyłączyc komputer,,??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

LUDZIE!!

Ponawiam pytanie:

Czy jest ktoś, kto robił Vmoda na 1,7V ?? jak tak to prosze do mnie napisac na GG 8592775

 

Gdzie znajde dokładny opis jak to zrobic? Jak ustawic w biosie zeby uzyskac takie napiecie?

Tylko nie kazcie mi przeszukiwac 222 stron tematu, bo to jest nie do zrobieniua, a wyszukiwarka nie znajduje.

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj coś masz na temat Vcore 1.7v i innych do tej płyty

http://www.rhcf.com/sis-bin/ultimatebb.cgi...30;t=000029;p=0

Podaje tylko linka.O informacje jak to zrobić musisz się pytać kogoś innego, bo narazie nie interesuje się tym vmodem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

jak dla mnie to tutaj jest totalne zero informacji. Albo mój angielski jest tak ubogi, albo nie wiem.

Nie pisze co trzeba w biosie ustawić zeby było te 1,7. Chyba ze cały czas to jest i nie mozna zmieniac. Nie wiem dokładnie co z czym polutowac (na fotce prawie nic nie widac)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz po prostu przylutować jedna nóżke rezystora do prawej (patrzac na zdjecie) strony elementu oznaczonego jako C600 i do lewej strony elementu C607. Widać to dokładnie zreszta na zdjeciu, a jak juz popatrzysz na płyte to też napewno zauważysz i dojdziesz co i jak.

 

A jak on działa. Jesli chcesz móc dac 1,7V to musisz zastosowac rezystor 5,6K. Po zrobieniu tego moda vcore rzeczywiste bedzie równe ok wartość ustawiona w biosie + 0,25V (czyli 1,45V biosowe + 0,25 = 1,7V). Przed zrobieniem moda najlepiej ustaw w biosie jakies niskie napiecie (np. 1,1V), żeby po modzie od razu nie poczestować proca jakims dużym ;)

 

Aha... i chyba przed tym lutowaniem musisz usunąć tego moda vid4 (jesli miałes go zrobionego, a z tego co pamietam to miałeś)

Edytowane przez davvid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do Was:

 

Prawda to, że ten asrock ma problemy z mnożnikami/dzielnikami ramu?

 

Chodzi o to, że nie wiem jaki procek sobie kupić. Chodzi o 2.6GHz (nie mniej) jak najmniejszym kosztem ale przy BADZIEWNYCH pamięciach (ddr400, ale jedna kość 2GB i to "jakaś dziwna" (ECC) )

 

i teraz nie wiem czy muszę 3500 lub 3800.

 

Bo teoretycznie to najlepiej by było ustawić proca na 300 i ram na 266MHz co dałoby 400DDR, ale nie wiem jak z tym ramem. Coś czytałem że dzielnik 133 (266) na tym asrocku nie działa.

 

Wiem, że przy mnożniku 9 i fsb 250 (ram div333 czyli po OC dostajemy 403MHz DDR) działa ale jak inne będą działać nie wiem.

 

Jaki procesor do tej mobo doradzacie? Dzwurdzeniowcem to chyba nie mogę sobie głowy zawracać bo będzie ram single channel. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ronson:

Niektórzy mają problem z ustawieniem memclk133 na tych płytach, ale to raczej kwestia kontrolera w procesorze... testowałem właśnie A3200+ na obu ustawieniach(133 i 166) i max oc był identyczny.

Na Twoim miejscu zastanowiłbym się nad mieszaniem kości ecc/non ecc, mam wrażenie że to nie będzie działać- a na pewno daj znać jak zadziała:)

Jezeli bedzies zmiał problemy z ustawieniem memclk133 to pozostaje zabawa z MAL, RP i przeplotem- na -VSTA(MAL i RP) za pomocą A64tweaker, na SATA2 podobno sa opcje w biosie zakładka Advanced? Potwierdzi ktoś?

W moim przypadku zmiany tych parametrów przyniosły dokładnie zero, ale sa doniesienia że różnic emogą być spore.

Edytowane przez Gerlath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do Was:

 

Prawda to, że ten asrock ma problemy z mnożnikami/dzielnikami ramu?

 

Chodzi o to, że nie wiem jaki procek sobie kupić. Chodzi o 2.6GHz (nie mniej) jak najmniejszym kosztem ale przy BADZIEWNYCH pamięciach (ddr400, ale jedna kość 2GB i to "jakaś dziwna" (ECC) )

 

i teraz nie wiem czy muszę 3500 lub 3800.

 

Bo teoretycznie to najlepiej by było ustawić proca na 300 i ram na 266MHz co dałoby 400DDR, ale nie wiem jak z tym ramem. Coś czytałem że dzielnik 133 (266) na tym asrocku nie działa.

 

Wiem, że przy mnożniku 9 i fsb 250 (ram div333 czyli po OC dostajemy 403MHz DDR) działa ale jak inne będą działać nie wiem.

 

Jaki procesor do tej mobo doradzacie? Dzwurdzeniowcem to chyba nie mogę sobie głowy zawracać bo będzie ram single channel. :(

 

Strasznie chaotyczna wypowiedź.

Jadę na dzielniku 133. Bez problemu.

Co do dwurdzeniowca. Nie musisz mieć pamięci w dualu żeby proc działał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strasznie chaotyczna wypowiedź.

Jadę na dzielniku 133. Bez problemu.

Co do dwurdzeniowca. Nie musisz mieć pamięci w dualu żeby proc działał.

1. Chaotyczna - zgoda,

2) 133 bez problemu - dzięki za wypowiedź

3) dualchannel ma duży wpływ przy dualcore. Nie mówię, że nie będzie działać.

4. Ta wypowiedź jest już uporządkowana :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemik :mur:

Zainstalowałem sobie wczoraj Service Packa do windy. Po uruchomieniu ponownym winda już nie startuje :lol: :mur: Pasek pod logiem przechodzi, ekran robi się czarny i komp się resetuje... WTF ? :| Wydaje mi się, że mu nie pasuje to że wcześniej były zainstalowane stery do SATA od ULI. Tylko teraz pytanie, gdzie te stery się defaultowo instalują ? Albo inaczej, czy da rade wywalić SP bez konieczności uruchamiania windy (mam dostęp do tego HDD :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...