Skocz do zawartości
Gość Łukasz Tkacz

Asrock 939dual-sata2 - Tani Sposób Na S939

Rekomendowane odpowiedzi

siemana z rana ;)

 

u mnie brak piskow trzaskow etc podczas przewijania stron itp. bynajmniej moje logitechy x-220 podglosnione na full tego nie wychwycily a zapewniam ze graja zdrowo, zreszta mozecie podpytac moich sasiadow ;)

 

LukasAMD, sprobuj moze najprostszym sposobem czyli clrcmos ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Próbowałem już wszystkiego i dalej nic :\ ja to mam pecha - wczoraj 7300GT a dziś znowu coś innego do tego jeszcze neo raz działa a raz nie.

 

Może będę miał jakąś inną od kuzyna to dam znać czy działa dobrze czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem z AGP - muszę teraz skorzystać z Geforce 2 MX (z którego już kiedyś korzystałem) i pojawił sie problem:

 

Robię tak (już po zamianie karty):

- instaluję stery agp od uli

- instaluję stery od nvidii.

 

Niby wszystko ok ale nie mam dostępu do ustawień sterownika a w menadżerze urządzeń jest informacja że urządzenie jest wyłączone. Próbowałem ze sterami 84.66 i 91.47 Po zainstalowaniu starszych (coś z 6x.xx) mam w trakcie ich instalacji błąd 0x00000C2 (coś takiego). Stosowałem się już do porad z FAQ (AGP Deep..., Memory Hole itp.) ale to nic nie daje.

 

W czym leży problem? Co robię źle?

Daj przyśpieszenie sprzętowe na MAX :] Bo teraz pewnie jest wyłączone, albo na minimum ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm... kiedyś na płytce ECS'a tez nie mogłem grać. :( no ale to ECS. A chodziło o to ze nie działał pod XP AGP4x, tylko 2x. A kombinowaliśmy chyba z parę tygodni.. :( wchodziłem np. do FIFY i po uruchomieniu meczu, albo piłkarze stanęli na środku boiska i jak juz miała zacząc się gra to zwis.. albo zatrzymany ekran. i [gluteus maximus]. pomogło zmienienie z 4x na 2x AGP. Przyczyn z agp moze być multum.

 

Don't give up !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

A jednak give up - próbowałem już naprawdę chyba wszystkiego - FAQ, różne szybkości AGP, różne sterowniki róże różności itp.

 

Wiem co chyba może pomóc - chyba jeszcze dzisiaj zrobię gruntowny format i wszystko instaluję na czysto - przesiadka AGP->PCI Express była gładka, w drugą stronę mam schody nie do przejścia... Trzeba "zbudować nowe" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy da się ustawić RMClock tak aby np. procesor pracował na napięciu 1.1V przy 1GHz maksymalnie gdy jest obciążony do 20%, następnie przy 1.25V z zegarem 1.8GHz gdy jest obciązony do 60% no i oczywiście powyżej na maksymalnym zegarze nominalnym czyli 2.2GHz. Jeśli tak czy ktoś z Was może w miarę prosto opisać jak mogę ustawić w tym programie to przełączanie. Ja jakoś nie mogę tego tam zanależć. Chyba, że jest jakiś inny program do takich ustawień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Dołączona grafika

 

Jak odznaczysz tą opcję to możesz zmieniać napiecie przy różnych mnożnikach, np. w przedziale 4x - 6x będzie 1.1V

 

O wyborze napięcie w zależności od obciążenia CPU nic nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy da się ustawić RMClock tak aby np. procesor pracował na napięciu 1.1V przy 1GHz maksymalnie gdy jest obciążony do 20%, następnie przy 1.25V z zegarem 1.8GHz gdy jest obciązony do 60% no i oczywiście powyżej na maksymalnym zegarze nominalnym czyli 2.2GHz. Jeśli tak czy ktoś z Was może w miarę prosto opisać jak mogę ustawić w tym programie to przełączanie. Ja jakoś nie mogę tego tam zanależć. Chyba, że jest jakiś inny program do takich ustawień.

Z teog co pamietam to tam sa jeszcze ustawienia performance / power saving po kilka poziomow.

Ja jechalem na power saving level 7 bodajrze, musisz zobaczyc jak zachowuja sie poszczegolne poziomy.

Ale mialem ustawione tylko 4x@1,1v i 9x@1,45v . Posrednich nie uzywalem

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ustawiłem sobie trzy pozziomy procka. Ale jedna rzecz mnie smuci, gdyż sam program nie przełącza się między tymi poziomami. Przedtem jechałem na C'N'Q fabrycznym i było ok. Ale jak zrobiłem v-moda to zamiast 1.1V jest 1.5V i jak procek zejdzie na najniższe to zamisat tepmeratura spadać to pozostaje na swoim poziomie. Coś kosztem czegoś :? . Więc chodziło by mi właśnie o coś takiego co by automatycznie przełączało się międzuy napięciami i mnożnikiem procka, bo nie tylko ja siedzę przed kompem ale i moja żona, która średnio jest obeznana z softem poza MS Office i pajączkiem B-) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem o tym i też daltego nie mam włączonego fabrycznego C'N'Q, które ustawia napięcie 1.1V i nie da się tego zmienić. Też dlatego szukam jakiegoś programu, w którym sam ustawię napięcia, a on sam automatycznie przestawi się w zależności od obciązenia procka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem ( a może raczej kolega bo to jego sprzęt), poskładałem znajomemu sprzęt : Dual-Sata2, 3000+ Venice , 2x512 MB RAMu ,grafika AGP FX5600 128 MB/128bit (sterownik NVIDIA 91.74),DX 9.0c. System WinXP SP2.

Próbował instalowć gry F.E.A.R, FIFA 2006 oraz Heroes V i instalują się ok ale po uruchomieniu słychać tylko dźwięk (na poczatku ładowania każdej jest fragment ekranu ładowania ew strona startowa gry i dalej nic, obrazu brak , dźwięk jest , co może być przyczynu tego stanu rzeczy. Sprawdzałem ustawienia w BIOSIE i nawet min wymagania sprzetowe i powinno być ok. U mnie te gry śmigaja ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem ( a może raczej kolega bo to jego sprzęt), poskładałem znajomemu sprzęt : Dual-Sata2, 3000+ Venice , 2x512 MB RAMu ,grafika AGP FX5600 128 MB/128bit (sterownik NVIDIA 91.74),DX 9.0c. System WinXP SP2.

Próbował instalowć gry F.E.A.R, FIFA 2006 oraz Heroes V i instalują się ok ale po uruchomieniu słychać tylko dźwięk (na poczatku ładowania każdej jest fragment ekranu ładowania ew strona startowa gry i dalej nic, obrazu brak , dźwięk jest , co może być przyczynu tego stanu rzeczy. Sprawdzałem ustawienia w BIOSIE i nawet min wymagania sprzetowe i powinno być ok. U mnie te gry śmigaja ok.

Odpal dowolnego 3d marka i zobacz czy to wogole chodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam mały problem chyba z płytą bo to ona jest raczej winowajcą, otóż na tej płycie mam niski wynik w 3d marku 05, w 03 i 01 tego problemu niema, kiedyś miałem P4 2,53ghz i płyte Gigabyta na 865PE i jak jeszcze miałem R9700Pro to wynik w 3d marku 05 wynosił jakies 2,4k a po przejsciu na Asrocka ledwo 1,9k :blink: :mur: teraz jak mam Galaxy 73GT i sobie porównuje wyniki z innymi to mam strasznie niski :unsure: Co z tym fantem zrobić??

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba tylko zmiana płyty na to może pomóc :mur:

już wcześniej ktoś opisywał zaniżanie wyników przez tę płytę, właściwie nie do konca wiadomo dlaczego tak sie dzieje :blink:

jeśli się ktoś w smarki nie bawi, to mu to nie przeszkadza B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja zbytnio sie nie bawie, ale troche dziwne to bo np. Lanc ma taką samą płyte i mu nie zaniża

 

chyba tylko zmiana płyty na to może pomóc mur.gif

To chyba niezbyt dobry pomysł :mur: Bo bardzo podoba mi sie ta płyta :wink:

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...