Skocz do zawartości
Gość Łukasz Tkacz

Asrock 939dual-sata2 - Tani Sposób Na S939

Rekomendowane odpowiedzi

Dołączona grafika

 

Mam taki problem z dźwiękiem, otóż po załadowaniu tej zaznaczonej ikonki jest dopiero ten startowy dźwięk windows ( ta ikonka się ostatnia ładuje i wraz z nią dźwięk). Jest jakaś rada aby ten problem usunąć ? :-|

Ogolnie sa problemy z tym chipsetem audio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie sa problemy z tym chipsetem audio

Ja u siebie nie zauważyłem problemów z audio ( poza poprawą jakości dźwięku ) na tej płycie.

 

Dołączona grafika

 

Mam taki problem z dźwiękiem, otóż po załadowaniu tej zaznaczonej ikonki jest dopiero ten startowy dźwięk windows ( ta ikonka się ostatnia ładuje i wraz z nią dźwięk). Jest jakaś rada aby ten problem usunąć ? :-|

po instalcji Windowsa stery do karty graficznej , muzycznej itd. powinny być instalowane w piewszej kolejności, spróbuj jeszcze w ustawieniach audio ustawić aby głównym było C-Media

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie sa problemy z tym chipsetem audio

 

 

 

no to chyba masz jakiś dziwny ten chipset audio :lol2: porownywałem z wieloma (realtek i jakieś SB (nie pamiętam jakie :oops: ) ) i dźwięk był równie dobry (jak na moje i kolegów uszy :lol: ) więc nie wiem ;)

 

 

 

u mnie dźwięk działa od razu, instalowałem tak: stery od uli, procesora, lan, dźwięk itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie to nie wiem :lol2: myślę że by wystarczył jednak lepiej przesmarować mostki

 

a nie wiem bo płytę ze zwykłym radiatorem uruchomiłem raz, żeby sprawdzić czy wszystko działa i specjalnie nie "macałem" :P

 

w sobote chyba zaczne coś grzebać w budzie więc wszystko wyleci i przy okazji założe tego radiatora z NB (stock) na SB ;) zawsze troche chłodniej bedzie miała :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponawiam pytanie....

 

stery instalujecie z płytki dołączonej do mobo czy instalujecie jakies Integrated??

jak miałem SATA2 to instalowałem stery oddzielnie jak również intergrated 2.20 i nie było problemów, z integrated 2.20 klikasz i masz ( nie potrzebujesz kilku sterów tylko masz wszystko w jednym). Sprawdź jeszcze na stronie ASRocka bo może któreś dał w nowszej wersji. Edytowane przez VIBOR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do was takie pytanko. Czy warto do tej płyty kupować SanDiego 3700+ ?? Czy lepiej może wziąć Venice 3200+ ?? Te SanDiego podobno wydzielają dużo ciepła.

Co za pytanie :blink: Pewnie że lepiej San Diego. Nie ma porównania z Venice - jeszcze teraz, kiedy ceny są tak atrakcyjne.. Dużo więcej Mhz uzyskasz na San Diego i wcale się więcej nie grzeje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też mam na ATA, ale przy nForce3 instaluje całą masę sterowników, do chipsetu itp.

 

Jeszcze takie pytanie mam. Czy ASROCK 939DUAL-SATA2, zawsze ma bios w wersji 1.1 ?? Bo czytalem ze SanDiego 3700+ potrzebuje 1.3 przynajmniej, i jak poskładam to i nie będzie działać :) to będzie lipa.

 

Czy da się zrobić update biosu z poziomu windowsa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

doinstaluj też USB2.0 filter. U mnie "wariowała" HP PSC1510. Nie mogłem znaleźć przyczyny, przeinstall Widnows (btw... SP2 - więc niby USB 2.0 ma w sobie), oraz oprogramowania do drukarki nic nie dało. Dopiero wpadłem na pomysł, żeby doinstalować ten sterownik do USB ULi i poszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze takie pytanie mam. Czy ASROCK 939DUAL-SATA2, zawsze ma bios w wersji 1.1 ?? Bo czytalem ze SanDiego 3700+ potrzebuje 1.3 przynajmniej, i jak poskładam to i nie będzie działać :) to będzie lipa.

 

Czy da się zrobić update biosu z poziomu windowsa ?

 

Najczęściej wgrywany jest do nich najnowszy dostępny bios.

Da się z windowsa wgrać nowszy bios.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

humax5400, poczytaj sobie dokładnie cały temat, a nie robisz "powtórkę z rozrywki". Sam jak ją kupowałem, to wcześniej przejrzałem 90 stron tematu o Asrocku i już wszystko wiedziałem... Jeszcze jej nie masz, a już pada mnóstwo banalnych pytań... Aż boję się pomyśleć, co będzie gdy już ją będziesz miał :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/item137977252_asrock_939...ukcja_bcm_.html ta płytka sprzedana na allegro za 380zł ludzie co wyście poszaleli?

 

 

ludzie nie poszaleli, to tylko czysta ekonomia - nie ma podazy czegos co jest dobre i tanie to jest ogromny popyt...

druga sprawa - ludzie ktorzy zmieniaja platforme np z socket A a maja dobra grafe pod AGP ktorej nie chca oddawac za grosze moga dzieki tej plycie tanim kosztem zmodernizowac sprzet. Plyta 350 zl, procesor 250 = 600 zl. Kupujac ten sam procesor za 250 zl, plyte z PCIX za 400 zl musimy kupic grafe za conajmniej 350 zl zeby miec spokoj z grami przynajmniej na pol roku = 1000. Ekonomii nie da sie wiec oszukac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest nieporozuminienie, przecież mnie chodzi cały czas o MSI GF 7900 GTO 512Mb, a więc kartę

na slocie PCIe, a nie na AGP. Oj ludziki.....

Eech, no ręcę opadają jak słowo daje :mur:

Przynajmniej byś się nauczył na pamięć tej płytki. Ja tak zrobilem przed złożeniem i wszystko przebiegło bezproblemowo. :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...