Skocz do zawartości
Gość Łukasz Tkacz

Asrock 939dual-sata2 - Tani Sposób Na S939

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie NB aż parzy jak się go dotknie. Jaką pastą go przesmarować? Chodzi o coś taniego i dobrego. Bo nie będę 30 zł tracił na głupią pastę.

Jak parzy to nie dotykaj, znaczy ze radiator swietnie odbiera cieplo od czipsetu.

Co najwyzej mozesz puscic na to jakis nawiew. Ale to i tak nic nie da, to tylko dla twojego spokoju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

instalowal ktos moze na tej plycie Slackware 11. Najnowsza wersja jadra 2.6 bez problemu widzi mi dysk sata 2.nie ma problemow z instalacja. natomiast brak sterownika do karty sieciowej. jaka karte ma wbudowana ta plyta i skad ewentualnie sciagnac sterownik do niej po linuxa. co ciekawe SLED 10 widzial bez problemu sieciowke.z gory dzieki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.

Bracia Asrockowcy !!!

Pomóżcie, albowiem nie wiem co czynię (być może :P )

Kupuję za parę dni 7950gt, a w wątku o 7900 właśnie ktoś napisał, że GT/GTO/GTX źle działają na tej płycie (na płytach z chipsetem Uli) (zacięcia w grach, skoki), a 7900gs już OK.

 

Zapytałem kolegę - Battlefield'owca - który ma taką płytę jak my i niedawno kupił 7900GTO, czy ma jakieś problemy. Odpisał, że ma DUŻE problemy, aczkolwiek nie wiem jaki on ma zasilacz, więc pewności nie ma.

 

Więc..

 

Czy wiem co czynię kupując GT ??? Proszę o wypowiedzi posiadaczy asrock+7900gt/gto/gtx.

 

Ja mam Dualsata2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze strony producenta: LAN - Realtek RTL8201CL 10/100 Ethernet LAN PHY

No problem w tym ze sam producent pisze ze do tego nie ma sterownika ;/. Trzeba sciagnac sterownik do MAC zintegrowanego w chipsecie (?) a to dopiero komunikuje sie z karta ethernet. Jak ktos instalaowal na tym Slackware lub jakiegokolwiek innego linuxa i dogrywal ten sterownik blagam o info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy moze mi ktos napisac, czy do dualvsty da rade podpiac lcd ktory bedzie pokazywal temp i inne buzery ? Na jakiej zasadzie to to dziala ? Bo przymierzam sie do zakupu obudowy z takim wlasnie lcd. Skad to bierze info jaka temp jest np na cpu ?

 

Np cos takiego znalazlem http://allegro.pl/item146604257_super_cena...d_express_.html

 

Warte to to tych pieniedzy ?

Edytowane przez basik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.

Bracia Asrockowcy !!!

Pomóżcie, albowiem nie wiem co czynię (być może :P )

Kupuję za parę dni 7950gt, a w wątku o 7900 właśnie ktoś napisał, że GT/GTO/GTX źle działają na tej płycie (na płytach z chipsetem Uli) (zacięcia w grach, skoki), a 7900gs już OK.

 

Zapytałem kolegę - Battlefield'owca - który ma taką płytę jak my i niedawno kupił 7900GTO, czy ma jakieś problemy. Odpisał, że ma DUŻE problemy, aczkolwiek nie wiem jaki on ma zasilacz, więc pewności nie ma.

 

Więc..

 

Czy wiem co czynię kupując GT ??? Proszę o wypowiedzi posiadaczy asrock+7900gt/gto/gtx.

 

Ja mam Dualsata2.

jakos bardzo 79GS od 79GT/GTO/GTX sie nie rozni i zreszta nie wiem co ma nasze mobo do problemow z ow grafami? wina glownie moze lezez po stronie zasilacza, malej ilosci pamieci lub lipnego procka bo wkladanie, np. 79GTO do nie kreconego A64/X2 to troche zal ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.

Bracia Asrockowcy !!!

Pomóżcie, albowiem nie wiem co czynię (być może :P )

Kupuję za parę dni 7950gt, a w wątku o 7900 właśnie ktoś napisał, że GT/GTO/GTX źle działają na tej płycie (na płytach z chipsetem Uli) (zacięcia w grach, skoki), a 7900gs już OK.

 

Zapytałem kolegę - Battlefield'owca - który ma taką płytę jak my i niedawno kupił 7900GTO, czy ma jakieś problemy. Odpisał, że ma DUŻE problemy, aczkolwiek nie wiem jaki on ma zasilacz, więc pewności nie ma.

 

Więc..

 

Czy wiem co czynię kupując GT ??? Proszę o wypowiedzi posiadaczy asrock+7900gt/gto/gtx.

 

Ja mam Dualsata2.

HEE?? jakie problemy ? mi Battlefield 2 cyka miooodzio a teraz Armed Assault popiernicza!!

Zero przycinek i zwiech.

 

3DMark03 (1024x768) - 19744

3DMark05 (1024x768) - 9640

3DMark06 (1280x1024)- 4771

Edytowane przez Darkbudda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no to zacytuję:

 

Xtreme Addict 12 grudnia 11:20 :

 

Poza tym masz dosc niedobra konfiguracje - chipsety ULI gryza sie z 7900 i sa wlasnie na nich przycinki, zwiechy i tym podobne...

7900gs chodzą OK, problem dotyczy 7950GT/7900GTX/7900GTO, czyli tych "pełnych".

 

Nie jestem w stanie podać źródła ale na pewno ktoś na zagranicznych forach się wypowiadał o tym problemie, i nie był to jeden przypadek, więc stąd twoje problemy mogą wynikać.

No to mnie trochę przestraszyło. Z podobnego powodu musiałem omijać szerokim łukiem płyty na Nforce i kupić abita na Via - bo gryzły się z GF6800, więc nie zakładam z góry, że X.A. gada głupoty.

Edytowane przez ronson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz jakas pani powiedziala ze inna osoba mowila tej znajomej z pierwszego, co to zna tamta z rynku ze monitory lcd niewspolpracuja z kartami serii 7900

:)) LUUUUUUDZIE opamietajcie sie

Poprzednio miałem plyte na nforce (GAk8ns) i 6800Ultra nic sie niegryzlo

Edytowane przez Darkbudda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nonie wiem ja miałem dfi250gb i z moim 6800gt się kaszaniło, zacinki w grach i takie tam

Dokładnie. Ehh.. Ile setek tysięcy znaków już napisałem o tym niedowiarkom swego czasu. Wątek na tweaku (wtedy jeszcze) miał sporo ponad 100 stron. kilkadziesiat bylo o tym. na WIELU forach zagr. ludzie masowo przesiadali sie z nforce 3/4 na via z tego powodu.

 

sorry za OT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie w sprawie pamieci do Vsta. Otoz mam w tej chwili 2x512 Twinmos cl 2,5 i zastanawiam sie czy dokupic jedna kosc 1gb jakies pamiatki czy lepiej bedzie sprzedac te ktore mam i kupic 2x1gb. Co radzicie i jakie pamieci ewntualnie do tej plyty kupic? Dodam ze procek z 1,8 kreci sie na 2,7 giga na tej plycie.

Dzieki za odpowiedz i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja z zupełnie innej beczki co by nie zakładać tematu...

Otóż dzisiaj otworzyłem obudowę itd...Celem było wyciągnięcie karty sieciowej i ok wyciągnołem zostawiłem kompa w spokoju (pierwszy chyba raz od kilku tygodni), no ale co by nie było za dobrze po powrocie po jakichś kilku godzinach chcąc włączyć kompa jedyne tylko co było to cold boty,wiatraki chodzą dyski chodzą tacka CD się wysuwa normalka no ok myślę sobię raz może 2 może się zdarzyć. ale zawsze po odłączeniu całkowicie zasilania guzikiem na zasilaczu po ponownym włączeniu kompa wsio działało ok(To że BIOS się pluł itd jest raczej mało ważne)

A dziś w piątek(cholera a to nawet nie 13) udało mi się go odpalić dopiero za xx razem (min.20, a po każdym włączeniu zasilacza (ale tylko kiedy miał colda) z głośników docierał dość głośny dziwęk nie wiem takie basowego mruczenia (Prawie jak DnB :) ))ale moim oczą ukazał się taki oto komunikat:

Dołączona grafika

Czyli coś nie tak z MAC adresem

Dobra co czynię dalej wyłączam kompa robię reset BIOS'u zworką (nawet bateryjkę wyciągnełem) ale ta cholera znów się nie chce włączyć dopiero za 7 czy możę 8 razem ale znów pojawił się ów komunikat no to niech będzie ja mu F1 to sobię tam pokontynuował itd...System wstał myślę hmm co by zrobić chcę odpalić netu a tu Surprise nie ma neta myślę co jest patrzę ok kabel wypiołem i zapomniałem, wpinam i co ? i dalej nie ma szybkie szperanko i doszedłem że:

Dołączona grafika

 

I szczerze mówiąc za cholere nie wiem co z tym wszystkim teraz począć a dodam że żadne trki itd nie pomagają za każdym razem pojawia się komunikat płyty i nie można zainicjować karty sieciowej...

 

Dalsze pytania to:

1. Możę laikowate ale czy update biosu nawet z poziomu windows równa się z utratą gwarancji ?

2. Spróbować wymienić BIOS z wersji 1.30 na 1.20 który widnieje na nalepce kostki BIOS'u ?

3. Sprzedać płytę jako uszkodzoną ?

4. Pociąć się ?

 

Aha chciałbym dodać ża wyłączenie LANu napłycie w BIOS nic nie daje komunikat nadal denerwuje :/

Oczywiście moje perypetie dotyczą płyty VSTA

 

Ewentualnie uprzedzając pytanie system po uruchomieniu jest w pełni stabilny przechodzi marki testy itd więc raczej wykluczam uszkodzenie innych komponentów niż Mobo, chociaż co inne rzecyz mogą mieć wspólnego z BIOS

 

Chyba wszystko na dziś.

Dobranoc i z góry dzięki za wszystkie odpowiedźi :)

Edytowane przez emblemat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozsypał/zresetował Ci się adres MAC zintegrowanej sieciówki. Nie wiem czy istnieje narzędzie do ULi/Realtek takie jakiego używałem na SiS900 (NB SiS748) - [EE.exe], kiedy też zresetował mi się MAC integry.

Napewno można go odzyskać, poszukaj w tym topicu ... a może ktoś zna rozwiązanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam taki problem ze swoja płytą, podczas zmiany mnoznika w biosie z 11x200 na 10x200 po załadowaniu sie windowsa wszystkie programy pokazują mi ze mam nadal ustawiony mnoznik 11x200, tylko i jedynie po zmianie biosu na OCWB4 po załadowaniu windy jest pokazane ze mam 10x200, O co z w tym biega czyzby moje mobo miało jakis defekt :? ? przez to nie moge wyciągnąc wiecej niz 250HTT. procek to athlon 3500+ oczywiscie płyta to dual sata2

Edytowane przez materdeo344

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi, czy plyta VSTA obsluguje pamieci ECC REG lub ECC? I co to wogole jest to ECC i ECC REG (bo z tego co wyczytalem, to to nie jest to samo).

ECC- korekcja bledow - obsluguje, ale popytaj jeszcze userow ktorzy to maja

REG - pamieci registered (buforowane) wydajne tylko w przypadku serwerow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BŁAGAM O POMOC!!

 

Mam tą płytke, wczoraj ją podłączyłem i miałem osstry problem otóż gdy już wszystko się gyyt załadowało i winda też to kiedy pojawiał się ekran logowania to komp sie automatycznie resetował :/

Ale to jest nic, dzisiaj kiedy wróciłem ze szkoły i zasiadłem w pokoju w celu dalszego rozkminiania co moze byc powodem restartów włączyłem powera i ku mojemu zdziwieniu ruszył się jedynie wiatraczek na procu a komp się nie uruchomił :/ :mur:

 

Domyśla się ktoś co może być tego przyczyną??

Edytowane przez Eqado

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 99% zasilacz! Mam to samo, dlatego kompa na A64 odstawiłem narazie na bok ze względu na brak dobrego zasilacza.

Ostatnimi czasy miałem po ok. 30 restartów dziennie, więc to już była tylko kwestia czasu zanim spalił by się sam i pociągnął płytę.

Restarty często występowały przy ładowaniu systemu, lub przy logowaniu, wtedy kiedy jakiś sterownik uaktywniał jakiś element fizyczny, potrzebujący więcej prądu np. grafa.

 

Jeśli tylko wiatrak lekko rusza, to znaczy, że albo nie podłączyłeś kabelka 4-pin pod procka, albo padłą zasiłka - 99%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BŁAGAM O POMOC!!

 

Mam tą płytke, wczoraj ją podłączyłem i miałem osstry problem otóż gdy już wszystko się gyyt załadowało i winda też to kiedy pojawiał się ekran logowania to komp sie automatycznie resetował :/

Ale to jest nic, dzisiaj kiedy wróciłem ze szkoły i zasiadłem w pokoju w celu dalszego rozkminiania co moze byc powodem restartów włączyłem powera i ku mojemu zdziwieniu ruszył się jedynie wiatraczek na procu a komp się nie uruchomił :/ :mur:

 

Domyśla się ktoś co może być tego przyczyną??

Ja miałem to samo. Mój problem polegał na źle włożonej karcie do AGP. Kombinacje alpejskie wyczyniałem żeby dobrze włożyć (straszne jest wkładanie do AGP:)). No ale udało się i jest git.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nom bo ja mam 350wat logica :/ http://www.allegro.pl/item151244573_super_...nowy_gw_fv.html co myslicie o tym podoła osstremu podkręceniu proca 3200+, 2 wentylom na obudowie i tym podobnych??

O a 4pin byla podlaczona bo kompa na noc zostawilem i go nawet nie ruszalem dop dzisiaj chcialem go wlaczyc i martwi mnie to z deczka... A agp też odpada bo byla napewno dobrze wlożona bo wogóle ekran ruszyl...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

24A na +12V powinien podołać, ważne jeszcze jak stabilne będą napięcia pod obciążeniem, a jak widać to typowa firma X. Może być dobrze, a może nie być. Ale za tą kasę wydaje się OK.

 

350W Logic to oczywiście shit jakiego świat nie widział, podkręcałeś na nim już swojego procka? Lepiej tego nie rób, zresztą jeśli padł to już nie zrobisz ;) Dla porównania dam Ci przykład 300W Codegen padł mi po podkręceniu AthlonaXP do wartości 2.1GHz z 2GHz, a więc tylko o 100MHz; i podniesieniu napięcia o 0,05V. Ten Logic jedzie na tych samych zasadach - najpierw cena, później jakość - tzn jej brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla tych, którzy używają zintegrowanego kontrolera SATA II.

 

Kilka dni temu jmicron wypuścił paczkę driverów WHQL dla swoich kontrolerów:

ftp://driver.jmicron.com.tw/jmb36x/Win2k_...QL_R1.17.08.rar

 

JMB360 w końcu działa na ich sterach w trybie SATA II (burst >200MB/s), u mnie CPU usage jest mniejsze niż na asrockowym sterowniku i skończyły się póki co bsody przy bootowaniu (zdarzało się 1:10 że komp się wywalał zaraz po załadowaniu kernela odkąd jadę na dysku WDC - na samsungu miałem spokój)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam generalnie od wrzesnia Seageta 7200.9 160GB na SATA2 i na poprzednich sterownikach od JMicrona mi ladnie wsio smigalo w trybie SATA2, burst srednio 230-260.

 

Powiem wiecej, testowalem te nowe stery JMicrona moze niezbyt dlugo ale musze stwierdzic jedno-sa do bani. Na tych starych burst u mnie siega srednio tak jak napisalem powyzej, natomiast na tych nowych rzeczywiscie burst oscyluje wokol 200-213 (tak u mnie, chyba cztery testy HDtachem przy dwoch odpaleniach systemu), jest wiec duzo nizszy. Instalowalem te stery na szybko wiec moze cos nie tak zrobilem, ale zasadniczo co mozna bylo nie tak zrobic, ewidentnie zmniejszyly one burst.

 

@Dijkstra

 

Mam rozumiec, ze na starych sterach nie miales na dysku sata2 podlaczonym do kontrolera sata2 JMicron burstu na poziomie wiekszym niz 200MB/s oraz, ze nowe stery rozwiazaly sprawe same z siebie??? Troche mi sie to niemozliwe wydaje, zeby zjadlem na konfiguracji dysku sata2 na tej plycie i mnie sie wydaje, ze blad tkwil u Ciebie w instalacji sterownikow o czym pisalem gdzies w granicach 6-12strony tego topiku i co mialo sie znalezc podobno nawet w FAQ. No chyba, ze zle interpretuje Twoja wypowiedz, w takim wypadku zwracam honor.

Edytowane przez Misiekskrzypek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...