Skocz do zawartości
Gość Łukasz Tkacz

Asrock 939dual-sata2 - Tani Sposób Na S939

Rekomendowane odpowiedzi

@loki_7777

Co ci sie mialo z tylu ruszac z powodu braku zaslepki? Przeciez wszystkie wyjscia sa stabilnie na plycie umocowane, zaslepka jest tylko po to zeby nie miec z tylu kompa prostokatnej dziury. Ja bym sobie wycial cos takiego z kartonu albo plexy ale zeby z powodu braku takiej [ciach!]ly plyty nie kupowac:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ta MSI K8N Neo4 FI nForce 4 Ultra ma mozliwosc podłączenia śledzia z Game Port/Midi?

Nasze Asrock mają takie piny na płycie + w bios mozliwosc wlaczenia tego.

 

Ponawiam pytanie, jak bezboleśnie przełączyć się z SATA2 na SATA1? Przełożenie kabelka + zworka + wlaczenie w BIOS SATA 1 nic nie daje. Bluescreen. Komp nie włącza sie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiego masz Epoxa loki?

 

@konraf

Przejrzalem manual od plyty i poza pinami do firewire i d-bracketa (na ktorym sa diody do zczytywania postu uruchamiania plyty i 2 usb) to zadnych innych fajerwerkow typu gameport nie widze. Jesli sie myle to prosze mnie poprawic.

 

Odnosnie zlacz sata1 to niewykluczone jest, ze i one cos szwankuja u Ciebie choc to juz cos z chipsetem musialoby byc nie tak. Jesli chodzi o teorie koniecznosci ponownego stawiania systemu po przelaczeniu na sata1 dysku to wg mnie jest ona nieprawdziwa, gdyz u mnie dalo rade odpalic system i bluescreenow nie bylo. Wystepowala jednak inna dziwna wlasciwosc ktorej zaprawde nie rozumiem i zrozumiec juz nie usilowalem. Mianowicie w zaden sposob nie moglem zainstalowac sterow do sata1! Nawet ujalbym to inaczej, stery instalowalem, robilem restarta ale nie byly one nigdy aktywne, nie bylo ikonki "usuwania urzadzen" w trayu, hdtach pokazywal odczyty na poziomie ata133 (w praktyce 113-115MB/s) i czesto wieszal sie na tych testach gdyz z tego co widzialem dysk pracowal jakby bez sterownikow. System sila rzeczy tez ulegal zawiechom po uzytkowaniu w takim stanie. Dzialo sie to niezaleznie od tego czy przepinalem dysk z sata2 na sata1 czy tez stawialem system na swiezo na kontrolerze sata1. No jaja byly niemilosierne i stwierdzilem, ze przerasta to moje pojecie i niemala raczej wiedze komputerowa, skapitulowalem i sprzedalem plyte:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, no to cienka sprawa.

Rozważyłem za i przeciw i albo:

1. kupuję inny dysk ale na IDE

2. kupuje nową płytę

 

Cenowo pi razy oko wyjdzie to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie boju z sata2 ciąg dalszy .. wczoraj udało się go uruchomić .. właściwie sam nie wiem jak bo nic takiego nie robiłem .. oprócz no właśnie.

Dziś rano znowu nie chciał system zastartować z sata2 więc podłączyłem stary maxtor ide ze starym systemem ( samsunga przełączyłem w tryb ide aby drugi system go widział ) no i widzi.

Popracowałem trochę i przed chwilą odłączyłem maxtora a samsung o dziwo wczytał normalnie system! Kompletnie nie wiem o co chodzi ... ściągnąłem jeszcze najnowsze sterowniki Jmicron z ich strony i sprawdzę jak na nich będzie się zachowywał - teraz ciągle były ze strony Asrocka

 

Powiem jedno .. wkurza mnie ta płyta ! a uważałem ją za dobry i niezawodny sprzęt ( bo tak było )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@GLen

Ja Ciebie jak najbardziej rozumiem bo wlasnie w ten sposob ta plyta jest irytujaca. Jak sie cos j*bie to by padlo raz a dobrze i by bylo wiadomo o co chodzi. A tutaj jest tak, ze czasem sie sypie caly dzien a czasem chodzi bezblednie pol roku. Tak sobie uswiadamiam, ze u mnie sie to chyba juz zaczelo na samym poczatku, blisko rok temu. Wtedy mialem pierwsza sytuacje, ze nie chcial mi sie system wczytac, czarny ekran i nic a dioda od dysku palila sie caly czas. Pozniej byl spokoj az do czerwca. Nie wiem co tu moze w sumie dzialac nie tak, nie podejrzewam, ze jmicron sam z siebie jest zly bo inni producenci tez go montuja na plytach (nawet na jakis asusach za 500zl pod core duo go widzialem). Nie da sie ukryc, ze cos jednak z ta plyta jest zwalone.

 

@konraf

Tez nad tym myslalem i wybralem opcje z plyta. Po tych jajach po prostu przestalem Asrockowi ufac na calej linii a ja musze miec niezawodny sprzet chociazby z uwagi, ze caly rok jestem na studiach 450km od domu a z Kompa1 korzysta tylko moja siostra, ktora raczej nie ma tyle determinacji i wiedzy, zeby szukac co i jak jest nie tak.

 

Opcja kontrolera sata 2 jest imho nieoplacalna gdyz tez ja rozwazalem. Zeby to bylo sata2 to musi byc na pciex 1x albo 2x podpinane bo zwykle pci ma przepustowosc tylko 133MB/s. W tym wypadku taki interes kosztuje cos w granicach 50zl za pojedynczy i chyba 80zl za podwojny kontroler i opiera sie uwaga...na tym samym jmicronie ktory jest na naszej plycie:) Dla jasnosci temu jmicronowi tez juz przestalem ufac:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opisałem po angielsku jak najlepiej problem z SATAII na tej płycie i posłałem to Asrock tech suport .. Zobaczymy co odpowiedzą .. a jeśli i oni rozłożą ręce to to sprzedaje w cholere i never again Asrock..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Znaku cena bardzo dobra, warto poczekac na zamowienie. Powiem Wam panowie jeszcze jedna ciekawa rzecz. MSI namieszalo z oznaczeniami, kiedys byly dwie wersje plyty Diamond i Platinum, pierwsza na nforce 4 a druga na ultra, pozniej wersja F i FI (4 i ultra) a teraz jest w sprzedazy produkcji tylko wersja F ale uwaga wystepuje na obu chipsetach. Odroznic je mozna tylko po kolorze slotow sata, 4 ma pomaranczowe a ultra fioletowe. Nigdzie na pudelku czy nawet z wygladu nie da sie tego zrobic nie wiedzac o tym szczegole. Ja kupowalem swoja plyte jako wersje F i miala byc na nforce 4 a tymczasem przyszla na nforce 4 ultra wiec mam zamiast sat jedynek saty dwojki:) Widac sami na hurtowniach nie wiedza co maja, moze i Wam sie podobnie trafi.

 

Ten Gigabajt tez jest warty uwagi ale za OC nie recze, trzeba sprawdzic czy ma regulacje V na procu bo wersja tej plyty na zwyklym nforce tego nie miala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i niestety, w Znak dali ciała. Zamówienie we wtorek poszło, na dzisiaj płyta miala byc, a dzwonili, że nie bedzie. Najwcześniej przyszły tydzien ale kiedy dokładnie...nie wiadomo.

A, że zależy mi na czasie, kupuję wiec w Komputronie, drożej te 20 zł, fakt ale mają na stanie i do nich mam rzut beretem, a do Znaku przez pół miasta musiałbym sie przebijac...wiec...trudno się mowi.

Edytowane przez konraf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jestes na miejscu w sklepie to powiedz, zeby ci poszukali plyty z fioletowymi satami. Jak sie beda krzywo patrzec to im wkrec ze stabilniejsza seria w ramach tej samej rewizji;) Nie wszyscy wiedza, ze od koloru tych slotow zalezy jaki tam chipset siedzi:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a probował ktoś kupić zewnetrzny kontroler sata2 tylko, że pod pci czy pcie ??

 

Czy coś takiego ma szanse zdac egzamin i jak z transferami, ncq i cala reszta ??

 

 

Mam nadzieje, że nie było na to jeszcze odpowiedzi bo niestety nie mam czasu na szukanie ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie nad tym zastanawialem ale stwierdzilem, ze nie ma sensu bo kosztuje to tyle:

http://www.allegro.pl/item242126389_kontro...ss_nowy_fv.html

musi byc na pciex bo zwykle pci ma transfer tylko 133MB/s a sata2 300MB/s.

Tu jest chipset silicon image to moze bedzie to lepiej chodzic. Zwykle widywalem kontrolery na chipsecie jmicrona takim jak jest na plycie asrocka a po przebojach z ta plyta jmicronowi juz podziekujemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak do tej pory Asrock nie odpowiedzieli na zgłoszony przeze mnie problem dotyczący SATA2

 

A tak poza tym to mała ciekawostka: mam świeży system i zauważyłem że włącza się poprawnie w trybie SATA2 1 raz na 4 włączenia komputera - tzn bez żadnych problemów wchodzi do windowsa.

 

Jeśli mam pecha to wczytywanie systemu zatrzymuje się na czarnym ekranie i świecącej diodzie hdd - zwykłe resety i nawet próby wejścia w trybie awaryjnym kończa się takim samym swisem.

 

Dopiero wyłączenie kompa i powtórne włączenie daje możliwość poprawnego urochomienia - choć tak jak mówie, nie zawsze - szansa ok. 1 do 4 czy 5 :)

 

Bzdura kompletna .. ktoś ma jakiś pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Misiekskrzypek sa też kontrolery za 44 pln [klik!] niby na tym samym czipie co nasz asrock ale sa inne plyty z tym kontrolerem i sata 2 działa na nich bez problemu...

 

Sprzydało by sie zeby ktoś ten kontroler zakupił i potestował zanim ja to zrobie ;)

 

 

 

 

 

btw znalazlem przez przypadek stronke gdzie bylo opisane jak zmusiac do działania sata2 na naszej mobo .... niestety mi sie zamknela... w kazdym razie pisalo tam cos, ze musia startowac w trybie IDE a potem po jakims restarcie przełaczyć sie na AHCI czy cus podobnego pisze o tym dlatego ze byla to wypowedź pracownika jmicron ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@co3en

No jak chcesz podlaczac dysk na zewnatrz obudowy to prosze bardzo. Jesli chodzi o to przelaczanie trybow to pewnie chodzilo o instalacje sterow juz spod windy. Ustawiasz dysk jako ide, stawiasz system, stery, restart=>w biosie przestawiasz na sata i wchodzisz do systemu juz w trybie sata. Sam o tym pisalem blisko rok temu w tym temacie ok.6 strony chyba.

 

@GLen

U mnie postawienie systemu potrafilo poprawic dzialanie kontrolera do tego stopnia, ze np. tydzien chodzil bez bledu. Pozniej jaja wracaly.

Edytowane przez Misiekskrzypek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI czy Epox 9NPA ULTRA(wersja bez plusa-czyli Fireware i RAID-obie rzeczy sa mi niepotrzebne:)-uzywka, gwarancja 2lata(bo uzywana rok - a z tego co widze sa 3 lata:) jeszcze za ok 150?

Edytowane przez loki_7777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Ludzie nie przeginajmy bo rzeczywiście to jest drugie "Co kupić?"... zaraz moderacja nas dopadnie i wszyscy zostaniemy straceni ;)

 

A właśnie nie napisałem co dalej z moją płytą - klient ją dostał i... pisał że wymiata ;) trzeba przyznać, nie jesteś zbyt wymagający to ten Asrock jest naprawdę wielki, coś jak ECS N2U400-A na socket A.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopóki nie sprawia problemów, to 939Dual-SATA2/VSTA jest świetną płytką. Gorzej jak coś się zaczyna dziać. Ja np. nie mam żadnych problemów z moim egzemplarzem i jestem bardzo z niego zadowolony. Aż żal mi go sprzedawać. Ale cóż, czasem trzeba pójść do przodu :wink:.

 

IMO trzeba kogoś poprosić by jednak posprzątał te wasze posty o MSI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO trzeba kogoś poprosić by jednak posprzątał te wasze posty o MSI.

Generalnie OT był mały ;)

 

Od siebie napisze tylko, że ze swojej S939 DualVSTA byłem zadowolony. Płyta pozwoliła mi bezboleśnie dla kieszeni przejść z AGP na PCIE. Bardzo ładnie sie nia niej krecil AMD 64 3000+, a potem AMD X2 3800+. Bez problemu śmigała z czterema (dwustronnymi) kostkami pamieci (TwinMos).

Przez niemal rok spisywała się ok, a teraz jest już spakowana w pudełku. Zastąpiła ją wyzej wymieniana MSI K8N Neo4-F, rev. 3.0 z fioletowymi SATA.

Więcej OT nie będzie ;)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...