Skocz do zawartości
Gość Łukasz Tkacz

Asrock 939dual-sata2 - Tani Sposób Na S939

Rekomendowane odpowiedzi

Woj84 a jakie sterowniki do kontrolera Jmicron masz zainstalowane?

I jeszcze jedno pytanie - czy instalujesz na system może jeszcze jakieś sterowniki do chipsetu? prócz tego co mamy na płytkach ( lan, audio, sata i sata2 ) Uli Integratet driver coś tam ponoć jeszcze zawiera ale nigdy nie ściągałem i nie instalowałem.

 

Kombinuje już z tym na wszystkie sposoby i sprawdzam każdą możliwość , więc z góry dzięki za info!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterowników do sata 2 używam ze strony ASRocka, innych nawet nie próbowałem skoro te działają. Instalowałem je zgodnie z instrukcją w FAQ (dyskietka przy instalacji windowsa).

Sterowników do chipsetu chyba nie ma? W każdym razie nie ruszałem płytki, ściągnąłm tylko sterowniki AMD. Dźwięk mi nie działa więc nie ruszam, neta mam na wifi, sata zwykłego też nie instalowałem.

Edytowane przez woj84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedziałający dźwięk to moja wina. Próbowałem podłączyć panel przedni audio, oczywiście kabelki inaczej oznaczone w instrukcji i w obudowie. Robiłem trochę na chybił trafił i dźwięk szlag trafił.

Zamiast tego mam stareńkiego sound blastera made in usa ;) i jestem zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie te stery ze strony Asrocka najlepiej dzialaly, wszystkie edycje pozniejsze dawaly gorsze parametry pracy dysku. Ja nie wiem jak JMicron robil te stery bo im dalej to tym gorzej im wychodzilo. Jak testowalem stery z polowy czerwca wersja 1.20 cos tam cos tam (zreszta dodawane do jakiejs plyty Asusa) to jak zobaczylem parametry z HDtacha to myslalem, ze ze smiechu padne. Nie dosc, ze odczyt o 10MB nizszy, o burscie i czasie dostepu nie wspomne a wykres wygladal jak sztachety w plocie normalnie cos takiego ^^^^^^^^^^ tylko w odpowiednio wiekszej skali (ramie trojkata, ktory ta "sztacheta" tworzy siegalo jakis 10MB na wykresie). Dlatego tez korzystalem caly czas ze sterow ze strony Asrocka, dzialaly one najstabilniej. Natomiast jak sie zaczal kontroler wysypywac to juz zadne stery mu nie pomagaly. Co ja sie nacudowalem z tymi sterami, tasiemek sata to ja chyba ze 4 wymienialem. Siedzialem nad tym 2 tygodnie bo oczywiscie Asrock zamiast sie wysypac raz a dobrze to mnie zwodzil, pochodzil dzien albo dwa dobrze i znowu blue screen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

woj84 u mnie też codec audio padł, ale po zabawie w kompie bez odłączenia zasilacza :-| Także na tym ASRocku kodeki są zbyt "delikatne". A do SATA2 używam zawsze najnowszych dostępnych sterów od JMicrona i żadnych problemów - drugi dysk Samsunga SATA2 z NCQ. Nie testuję transferów HDTachem, ponieważ nie widzę różnicy pod Windowsem, tak jak było tak jest. Bluescreeny czasem wyskoczą, ale to po zmianie pamięci z 2x256MB na 2x512MB GeiLa i pozostawieniu timingu 2.5-3-3-6 1T. Po zmianie na 2T jest full stabilnie, ale wolniej, a raz na tydzień bluescreenik można przeżyć :lol2: chociaż czasem jest to wpieniające. Myślę nad wymiana procka na SanDiego lub Toledo, i ciekawi mnie kontroler pamięci E4 w San Diego. Czy nie będzie jeszcze większych problemów z 1T na tych dwustronnych pamiątkach? Chociaż najbardziej skłaniam się ku Toledo E6. Edytowane przez Evil One

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to wyglada na innych plytach ale na omawianym wczesniej MSI kumpel z San Diego 3700+ w ogole nie mial w biosie parametru 2T/1T do ustawienia i zalezalo to napewno od procesora, gdyz po wlozeniu Wenecji 3000+ parametr cudownie powracal do biosu:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ftp://61.56.86.122/pc/audio/WDM_A401.exe nowe stery do zintegrowanej dźwiękówki, idą jak krew z nosa :|. BTW szukałem po necie wszędzie, nie mogę znaleść mirrorów, żeby szybko pobierało te sterowniki, stronka Realteka jest jakaś poroniona.

 

Tak w ogóle to jak miałem San Diego na tej mobo, zdarzały się cuda-wianki, pamięci się badziewnie kręciły, były zwisy, bsody i inne niepożądane 'efekty'. Myślę, że to wina biosu, więc jeśli ktoś ma bios 2.10, niech zmieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1T guzik daje. lepiej podkrecic o te 10MHz niz wlaczyc 1T i drzec o stabilnosc kompa. zreszta poczytaj sobie sam:

 

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=327-4

To prawda w benchmarkach wyniki podskakują po skróceniu czasu do 1T, a w rzeczywistości wzrost jest niewielki. Tyle, że czas dostępu do pamięci znacznie się zmniejsza - u mnie o prawie 15ms. Windows zdecydowanie żwawiej "chodzi". Zresztą przeżył bym to 2T, tyle że wcześniej na 2x256MB było 1T i jakoś teraz ciężko się pogodzić z gorszymi parametrami :wink: Proca zresztą nie podkręcam za bardzo, ponieważ Fryzjerek ma za słabą wydajność :-| i niestety jest gorzej niż na boxie. Jedyny plus - jest ciszej.

 

Spylon czyli San Diego raczej nie powinienem brać do tych badziewnych pamięci. Pozostaje Toledo E6, powinno być przynajmniej podobnie co na Venice. Ewentualnie wymiana na AM2, ale nie chce mi się skręcać kompa znowu i sprzedawać wszystkiego na Allegro, zresztą zysk niewielki lub żaden.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spylon czyli San Diego raczej nie powinienem brać do tych badziewnych pamięci. Pozostaje Toledo E6, powinno być przynajmniej podobnie co na Venice. Ewentualnie wymiana na AM2, ale nie chce mi się skręcać kompa znowu i sprzedawać wszystkiego na Allegro, zresztą zysk niewielki lub żaden.

U mnie na Toledo pamięci zaczęły się gorzej kręcić niż na Venice. Na samsungach UCCC było słabiej o ponad 10 MHz.

 

Teraz jak nie włącze compabilyty mode dla goodramów 2x1GB to komp nie wstaje powyżej htt 250. Memki biegają na 180 MHz 2,5 3 3 7 1T. Nie jest to wina pamięci, bo na pewno robią przymajmniej 225 MHz. Generalnie to nie jest tak tragicznie, wszystko działa elegancko, tyle że rekordu w SPi to nie zrobię ;)

Edytowane przez woj84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bede bardzo wdzieczny jezeli ktos wrzuci zrzut ekranu z wynikami z hd tune, chodzi mi jakie macie maksymalne transfery ? Najlepiej uzytkownicy z barrcuda 7200.10

 

Jedzie takze nowy toledo X2 3800+ ( 244 plny na allegro ), stary vincent idzie na emeryturke... :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mili posiadacze Asrock 939dual-sata2.

 

Gdzie znajdę stery pod Vistę 32bit ??

 

I co należałoby jeszcze znaleźć do procka 2 rdzeniowego ??

 

Trochu jestem w kropcei nie bardzo wiem gdzie szukać, bo na stronie Asrock'a nie widzę do Visty.

 

Z góry naprawdę wielkie podziękowania za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszelkie nowe sterowniki znajdziesz na Station-Drivers. Nie instalowałem Visty na tej płycie, ale wydaje mi się, że wystarczy sterownik JMicron - SATA2, który w Viście można zapodać nawet z flashki podczas instalacji systemu. Do ULi pod Vistę nic nie trzeba instalować. Ogólnie Vista zawiera w sobie wszelkie potrzebne sterowniki do tej płytki. Oczywiście pozostają nowe stery do kodeka audio na płycie i ewentualnie LAN'a. Wszystko znajdziesz na w/w stronie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszelkie nowe sterowniki znajdziesz na Station-Drivers. Nie instalowałem Visty na tej płycie, ale wydaje mi się, że wystarczy sterownik JMicron - SATA2, który w Viście można zapodać nawet z flashki podczas instalacji systemu. Do ULi pod Vistę nic nie trzeba instalować. Ogólnie Vista zawiera w sobie wszelkie potrzebne sterowniki do tej płytki. Oczywiście pozostają nowe stery do kodeka audio na płycie i ewentualnie LAN'a. Wszystko znajdziesz na w/w stronie.

Dzięki wielkie uratowałeś mi zad. :)

 

pozdrawiam,

 

Fiskomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do kontrolera jmicron stosuj najnowsze stery dostepne na station-drives lub stronie producenta.

 

do LAN swietnie dzialaja stery (beta) ze strony asrocka. grafike widze masz na pci-e to cie patch do agp nie interesuje :P

 

najnowsze stery do grafy i reszta cie nie obchodzi. vista poradzi sobie ze wszystkim.

 

P.S. najbardziej kuleje imho obsluga dzwieku przestrzennego. jeszcze duzo wody uplynie zanim producenci sie z tym uporaja i wypuszcza jakies porzadne drivery :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze próbowałem uruchomić obsługę Cool'n'Quiet przez RMClock ale jakoś mi to nie idzie, nie wiem co i gdzie poustawiać. Wersja 2.25.

 

Jakby ktoś mógłby pomóc (też będę szukał opisów w necie) byłbym bardzo wdzięczny.

 

pozdrawiam,

Edytowane przez fiskomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za chwilę mnie trafi (wiecie co).

"Nasza" płyta i do tego SH-S183L.

Przy paleniu płytek komputer zawiesza się i jedyne co można zrobić to reset.

Użytkuje ktoś z was taki zestaw?

Jakieś problemy czy wszystko w porządku.

Za czasów szerokiej taśmy wszystko hulało.

Edytowane przez @riel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa sprawa, mam ten sam zestaw z SH-S183L. Wszystko bangla aż miło. Jak na razie wypaliłem około 50 płytek, ani razu nie miałem takiego problemu. Żadna płytka się nie zepsuła.

 

Może przeinstalowanie systemu pomoże?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...