Skocz do zawartości
Gość Łukasz Tkacz

Asrock 939dual-sata2 - Tani Sposób Na S939

Rekomendowane odpowiedzi

Plyta miala padniety:kodek audio i zle podlaczylem zasilania i sie cos tam jeszcze spalilo. Wymienili na niby nowa(ale nie wyglada, chyba ze faktycznie lezala w magazynie, laminat czysty, ale przy porcie pci na tej bialej obudowie widac kurz:)To napewno nie jest plyta ktora oddalem. W komputroniku powiedzieli ze nowka:)

Edytowane przez loki_7777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trafic na ta plyte to chyba tylko cudem mozna, od blisko roku jest nieprodukowana odkad nVidia wykupila Uli i zablokowala produkcje jak i dostawe chipsetow. Czasami w sklepach pojawiaja sie z 3miesieczna gwarancja, w opisie maja, ze sa poserwisowe choc wiem, ze sa ta czesto po prostu lezaki magazynowe na ktore nikomu nie chce sie dawac juz pelnej gwarancji (dotyczy to ogolnie sprzetu komputerowego). Szukaj na allegro albo najlepiej kup u loki'ego:) Plyta z roczna gwarancja i to nieprodukowana od roku na codzien sie nie zdarza.

 

Patrzac po Twoich czesciach to ja bym sprzedal wszystko wlacznie z tym 7600gs i przesiadl sie albo na AM2 albo na CoreDuo. Wziac plytke na P35 i narazie jakiegos taniego korasa, cos pokroju E2140 i lepiej na tym wyjdziesz niz na pakowaniu sie w martwy juz niestety socket i w jeszcze bardziej martwa, nieprodukowana juz plyte. Sam troszke zaluje, ze tak nie zrobilem bo jak mi Asrock zaczal szwankowac to moglem przy okazji jego sprzedazy pozbyc sie wszystkiego i kupic cos nowszego ( a raptem rok temu skladalem kopa). Z drugiej jednak strony pozostalbym minimum przez tydzien bez kompa biorac pod uwage optymistycznie, ze wszystko by mi z miejsca zeszlo i jednoczesnie sprawnie kupilbym nowe graty. W zwiazku z tym kupilem MSI, swiezy ram i na wydajnosc nie narzekam:)

Edytowane przez Misiekskrzypek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie z wielką przykrością muszę pożegnać się ze swoim Asrockiem. Płyta przez prawie 1.5 roku spisywała się wyśmienicie.

Abit P35-E wraz z E4400 jest już w drodze. Przesiadka na X2 nie miała według mnie większego sensu.

W związku z tym mam do was ostatnie pytanie. Jak wyczyścić system ze sterowników po ULi? Nie chciał bym robić reinstalki na nowej płycie - dopiero co ją robiłem.....

Pozdrawiam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie chcesz tracic nerwow nad nowo zakupionym sprzetem i zastanawiac sie dwa tygodnie czemu masz bluescreeny kiedy memtest, orthos i inne programy nie wykazuja bledow a zasilacz masz 1KW wiec powinien wszystko uciagnac to postaw na nowo system. Sterowniki to nie wszystko. Windows ma w sobie chyba z 6 wersji kernela, ktore instaluje w zaleznosci od platformy. Oczywiscie nie wykluczam, ze wszystko bedzie dzialac bez reinstalki bo i takie przypadki sie zdarzaly ale jednak w wiekszosci ludzie mieli problemy przy tak powaznej zmianie platformy i niewykonaniu reinstalki systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh mam dylemat...

Ostatnio trochę zaczął mnie denerwować komp z podpisu, głównie za sprawą nowego monitora na którym w kiepskiej rozdziałce żal grać, a w wyższej strasznie zamula. I wpadłem na pomysł w miarę taniego upgrade'a, a mianowicie:

* Venice 3000+ na X3 4200+ (s939), cena ~350 zł

*GF7600GS na GF8800GTS, cena ~1000 zł

* dokupić 1GB RAM za jakieś 200 zł

 

Tylko pytanie czy na tym asrocku jest sens w ogóle bawić się w takie coś, czy lepiej opchnąć cały zestaw póki jeszcze jest coś warty i kupić nowy zestaw na C2D??? Jak ta płytka radzi sobie z dwurdzeniowymi antkami??

 

dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na tej płycie smigał X2 3800+ (przesiadałem się z AMD 64 3000+). Sprawował się ok. Krecił też sie ładnie (250x10). Do tego miałem 2 GB RAM (4 kosci).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z dwurdzeniowcami radzi sobie calkiem calkiem, przez rok czasu siedzial na niej ten proc co mam w podpisie.

Wg mnie zmiana na AM2 odpada, mija sie to z jakimkolwiek celem, gdyz roznice w wydajnosci pomiedzy 939 a AM2 sa praktycznie zadne. Jest o tyle lepiej, ze latwiej trafic proca, ktory poleci na 3GHz no i ram jest troche tanszy. Na 939 spokojnie teraz mozesz kupic jakies Toledo, ktore te 3GHz osiagnie. Z ramem mozesz miec problem bo widze, ze masz 2x512MB. Jesli dokupisz w jednej kosci 1GB to plyta moze nie chciec dzialac, jesli 2x512 to tez jest roznie przy pelnym obsadzeniu slotow. Najlepiej jakbys mial mozliwosc kupienia ramu u siebie na miejscu i w przypadku jakby nie chcial dzialac to oddania go spowrotem.

Jedynie sens przesiadki na Core Duo ma racje bytu. Problemem sa dosc drogie sensowne plyty glowne no i ram bys musial zupelnie zmienic (zreszta podobnie jak przy przesiadce na AM2).

Z grafa ja bym poczekal, w listopadzie wchodzi seria 9xxx, ktora ma byc 3 razy wydajniejsza od obecnej serii 8xxx a ceny na poziomie serii 8xxx maja sie ksztaltowac. W zwiazku z tym seria 8 napewno stanieje. Bedzie wybor pomiedzy wydajniejsza seria 9xxx a tansza seria 8xxx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No AM2 nawet nie biorę pod uwagę, jedynie niepotrzebny koszt nowego RAM-u.

2x512 DDR mogę "pożyczyć" z biurowego komputra, więc do testów powinno być ok ;)

Czyli generalnie powinno śmigać, dzięki za wskazówki.

 

Aha jeszcze jedno pytanie, wprawdzie nie ten dział ale niech lepiej w jednym wątku będzie: Czy jest spora różnica wydajności między x2 3800 a x2 4200??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, miałem ten sam dylemat. X2 3800+ jest taktowany 2 Ghz, X2 4200 ma 2.2 Ghz. Mówimy o S939, bo na AM2 są nieco inne oznaczenia.

Stwierdziłem, że nie ma sensu brac 4200+. Swojego X2 3800 i tak puszczam na 240x10 (2.4 Ghz) albo 250x10 (2.5 Ghz) wiec za darmo mam X2 4600+.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz x2 3800+ na tej płycie spokojnie wyciśniesz 2,6Ghz z proca. Niestety dalej to wymagany jest vcore mod.

 

jak widzisz w moim sigu do V-moda mi jeszcze daleko. przeszlo roko trzymalem na Vcore 1.325V (i 2,7GHz) co jest obnizonym napieciem w stosunku do defaultowego 1,35V dla 2ghz. dopiero po dodaniu kolejnych 2x512MB musialem dodac 0.025V bo byly problemy z kompatybilnoscia, ale wszystko udalo sie zalagodzic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, zamówiłem 4200+, wczoraj podobno został już wysłany :D

 

A teraz mam pytanie z innej beczki - czy próbowaliście stawiać Vistę na płycie 939Dual-VSTA? Ja niestety po tygodniu ogłosiłem kapitulację i zamontowałem Xp Home. Główne problemy miałem z netem, czasami dźwięk też nie uruchamiał się razem z windowsem. I teraz zastanawiam się, czy to wina AsRock-a czy po prostu miałem walniętą wersję Visty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mysle ze po prostu wykorzystales zle sterowniki. ja mam Viste od ho ho i jeszcze troche i co najwyzej zle drivery moga powodowac problemy. zreszta cofnij sie o jedna, dwie strony w tym temacie to opisalem co potrzeba ze sterow pod Viste.

Edytowane przez radiergummi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nieco inne pytanie. Chcę zrobić vcore moda. Kupiłem dzisiaj lakier elektroprzewodzący pulsar volt jednak na innych forach mówili, że do vcore moda tylko eletcon 40AC a pulsarem mogę zniszczyć płytę. Ja już sam nie wiem czy użyć pulsara czy kupić eletcon. Jakie jest Wasze zdanie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Panowie, mam ogromny problem.

 

Wczoraj rano wyłączyłem kompa po zasysającej nocce.

Wieczorem, po powrocie do domku, załączam, komp się restartuje. Zaraz na starcie, po przejściu post'u - mam nadzieję, że dobrze to nazywam Przechodzi "odliczanie" mhz i ramu, przechodzi pokazanie dysków, ekranik ma się zmienic i siada - restart. Poszło tak z 4 razy, wszedłem do biosu, odtaktowałem - dalej to samo. Odpiąłem dyzia, idzie. Pojawia się "wsadź se dysk i naciśnij se". Wsadziłem Windę do dvdka, idzie. No ale dyzio nie podpięty, podpinam - resy. Podpiąłem w miejsce dividika - resy. Powyciągałem ramy, poprzestawiałem - resy. Wyjąłem nawet muzę - resy. Poodpinałem wsio z USB.

 

Poszedłem z dyskiem do sąsiada - dysk sprawny, chodzi jak ta lala.

Załatwiłem inny dysk - starszy 40gb i... RES!

Tyle, że tym razem z bluskrinem!

Przechodzi posta, na sek pojawia się blu i res.

Próbowałem może z 6 razy, powiedzmy, że połowę tych pród dyziol startował dwa razy - brrr, ciii, brrryyy pyk i działa. Ale blu i res. Przepinałem kable z zasiłki, nic nie pomogło.

 

Bios w moim kompie kasowałem. Kilkukrotnie. Robiłem różne ustawienia, nic, resy.

 

Dałem inny zasilacz, resy. Poprzekładałem kolejny raz ramy, dałem pojedyńczo, w różne sloty i nic.

 

Co mam myśleć?

Skoro resy są po podpięciu dysku (dividi działa, nawet ładuje pliki do instalki Windows), to znaczy, że siadł kontroler? No ale skoro dividi działa? Podpięcie dyzia pod ten sam kontroler powoduje resy.

 

Może być problem z gwarancją (najlepsze, że DOKŁADNIE DZISIAJ mija rok, ale mobo ma 2 lata gwarancji), ponieważ zamieniłem śmiecia z NB na niebieskiego Zalmana, a śmieć gdzieś poleciał :( Pewnie mobo nie przyjmą, na dodatek zakup z Allegro (tego mobo nie dało się inaczej dostać), więc nie znam nikogo ze sklepu :(

 

Pomóżcie, nie mam nic a nic kaski na coś nowego, jedynie tania używka (mobo) może wejść w grę.. Bardzo tania :(

 

Aktualne mobo to VSTA, jak w podpisie.

POZDRO!

Edytowane przez KZI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EIDE, ATA.

 

Kolega podpowiedział, aby sprawdzić na kontrolerze na pcie, może uda mi sie pożyczyć ze sklepu...

Jak dla mnie, to skoro działają napędy optyczne, to kontroler jest ok. Spróbuj zrobić clear cmos, taki totalny - zworką na kilka minut, a po uruchomieniu load setup defaults i dopiero wszystko ustaw. Na teraz obstawiam, że bios się wykrzaczył. Może nawet flasha ponownie bym zrobił?

 

Update: a spróbuj jeszcze

- wyłączyć w biosie busmastera

- zanim to zrobisz, zapodać zapisany plik .nfo z informacjami o twoim systemie - chyba że nie chcesz, bo tam sporo danych jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa, już nie wiem, co mam myśleć.

 

Podpiąłem dyziola i dividika, puściłem testy z Hirensa, przeszło wsio. Wkurzyłem się i wsadziłem Windę i dałem instalkę, Winda przekopiowała sobie na dysk, zrobiła resa, i przeszło, w tej chwili Winda już jest postawiona.

 

Czyli co wcześniej było, padł master boot record, jakis plik się zwalił, wirus?

Kurcze, przecież drugi dysk też się wieszał (tyle, że ten się resił od razu, a stary robił bluskrina i resa).

 

Przepraszam za zamieszanie, no ale coś jest/było nie tak :(

 

Edit:

Coś jej jeszcze dolega - nie moge przetektować proca, nawet troszeczkę.

Reszta walki będzie w nocy.

 

Edit2:

Mam inny zagwozdkę - w biosie napięcie +12V mam lekko ponad 12, ale Speedfan w Windzie pokazuje 9.40V :(

Badamy dalej...

Edytowane przez KZI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam w klubie.

*Sterownik wykrył błąd kontrolera na \Device\Harddisk3\D

*Podczas operacji stronicowania wykryto błąd urządzenia \Device\Harddisk3\D

*Sterownik wykrył błąd kontrolera na \Device\Scsi\m52891

Zaczyna się.

Płyta jest dobra, do czasu, jak nie podłączymy urządzeń pod SATA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@KZI: nie patrz na napięcia z BIOSu / softu bo rzadko kiedy mają jakikolwiek związek z prawdą. Tu masz dlaczego > http://zenfist.pl/pelen.php?id=40

 

Co do kontrolera SATA/SATA2, to ja nie miałem żadnych problemów. Używałem standardowych sterowników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...