Skocz do zawartości
LordFury

Asus P5wdg2 Ws Pro <&> Asus P5w64 Ws Pro

Rekomendowane odpowiedzi

kurde no nie moge zainstalwoac sterownikow audio w tej plycie

probowalem tych sterow z plyty jak i z netu

po kilku sekundach wlaczeniu setupa wyskakuje komunikat: "wymagany sterownik magistrali HD Audio nie zostal znaleziony"

poradzcie cos plz.

OS: Windows XP Pro swierzo zainstalowany + autopatcher lite z wrzesnia 06

Sciagnij te sterowniki: motherboard_driver_audio_microsoft_bus , zainstaluj i zrob restart. Powinno pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem autopatachera lite z wrzesnie 06(wszystkie najwazniejsze update'y do XP) ale to chyba to nie samo co SP2 ;p

sciagnelem SP2 i sie bezproblemu zainstalowalo, ale mam kolejny klopot,

NIE ma dzwieku !! probowalem kilka sluchawek i nic, napewno dobre wejscie wybralem (ale pozniej dla swietego spokoju wlozylem do wszystkich portow), mikrofon raczej dziala bo jak wlaczylem rejestrator dzwieku i zaczelem cos mowic do skala drgala....

kurcze naparwde nie wiem co jest nei tak czyzby fizycznie byla lekko dzwiekowka rozwalona czy co....

 

BIOS 0212, ale zaraz sciahne 0215 b owidze ze dzis rano dodali...

Edytowane przez Lizardus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. A ja tak z troszkę innym pytaniem.

Posiadam P5WDG2 WS PRO i zastanawiam się czy dołożyć do niej SB Audigy 2 ZS, która obsiada kurzem z poprzedniego peceta. Czy może lepsza jest ta na płycie :D ?

Pozdrawiam

Edytowane przez balc3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. A ja tak z troszkę innym pytaniem.

Posiadam P5WDG2 WS PRO i zastanawiam się czy dołożyć do niej SB Audigy 2 ZS, która obsiada kurzem z poprzedniego peceta. Czy może lepsza jest ta na płycie :D ?

Pozdrawiam

Wloz dzwiekowke i sparwdz a nie sie glupio pytasz :wink:

 

Na plycie raczej lepsza nie jest ot taki sredniak akurat pod X-530.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

n/c...powiem ze nigdy w zyciou nie widzialem tak po**** dzwiekowki....

jak podlaczam kabelki ze sluchawke z mikrofonnem to wykrywa uzradzenia w zielonym i rozowym porcie...w zielonym mam do wyboru wszystko orpcz slcuahwke wiec biore "glosniki przednie" , pozneij do czerwoengo mikrofn (tutaj bez problemu)...i zaznaczam zeby sie jzu nei pytal co ja wlozylem do portu...no i krude super, dzwiek jest ...poznei j robie restart compa i kupa! dzwieku nei ma, wchodze do panelu sterownikow i tam np proponuja aka konfugiracje: sluchawki do zieloengo i rozowego (lol) bez mikrofonu, oczywiscie eni dziala, robei glosniki pzrednei to tez chce zebym wlozyl do rozowego i zielone.....ja pie****pierwszy raz widze ze dziwkowka nie wysyla dziwiwku do portu bo jej sie k*** nie chce tego robic na dare mnie.....musisz zaznaczyc w programei ze masz cos podlaczone..lol mega...i chyba tak co kazdy rest (przy najmneij u mnie) zal.pewnei pol dnia nad tym bede siedzial...jak bylo u Was? (uzytkownicy p5w64)

Edytowane przez Lizardus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pisalem juz wyzej,ze u mnie problem znikl po reinstalu

coprawda na innej mobo ale objawy prawie identyczne

sorry, nie zauwazylem przed chwila zrobilem reinstall sterow i znow jak podlacze cos do portow to sie pyta co to takiego...zaznaczam ze glosniki przednie i mikrofon no dziwiek sie pojawia...no ale sie boje zresetowac compa zeby znow nie krzyczal.....naprawde zal...we wszsytkich dzwiekowkach integarch po prostu instalowalem stery i podlaczalem i wszystko bylo OK a tutaj jakies wydziwianie...

Edytowane przez Lizardus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wiec stałem się posiadaczem P5W64 WS Pro :). Od razu 2 pytania:

 

1. Czemu do cholery płyta by zbootować na 8x400 potrzebuje by wklepane było napiecie dla procka jak dla 9x400. Dla 3,2 GHz spokojnie mógłbym dać napiecie default ( tak jechałem na P5B DLX), ale niestety nie chce wstać i musze dać 1,375. Tak jakby zawsze bootowała z mnożnikiem domyślnym , a dopiero po zbootowaniu przełączała na ustawiony - w tym wypadku x8. Da się to jakoś obejsć?

 

2. Ma ktoś opis co to jest VID Control w opcjach procka? Domyślnie jest 62....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a w wypasionej książeczce Asusa brak opisu do tych funkcji??

BIOS zmieniony??

dawaj z koksem "kjuiku dfoświadczalny"

;-)

ja tam książeczek nie czytam (no tylko gdzie HDD sata podpiąć :D)

że niby pierwszy ma to mobo ??

już przynajmniej 2 osoby z foruma ją odpaliły ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam książeczek nie czytam (no tylko gdzie HDD sata podpiąć :D)

że niby pierwszy ma to mobo ??

już przynajmniej 2 osoby z foruma ją odpaliły ...

a za chwilę kjuików bedzie wysyp

jak to kjuiki

:rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kjuiki jak to kjuiki.... Tyle, że może nie być ich za dużo, bo ultramagicznie ceny mobo skoczą do normalnego poziomu 300$ + polska marża. Ktoś w końcu pójdzie po rozum do głowy i naprawi byk jakiegoś osiołka z dystrybucji...

 

A co do samej mobo - no płyta jak płyta, ładna nawet, pod kolor klawiatury jest, taka elo młodzieżowa, ma nawet 4 sloty na pamięć i jeden na procesor. Podobno można też do niej dysk twardy podłaczyć..... Ja na razie wsadziłem w te podłużne dziury jedną karte graficzną i taki czerwony, cienki kabelek. Gdzieś wyczytałem, że nawet wiatrak się da....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wykrakales, bo nowa cena to AFAIR 700 lub 800 netto :| w starej cenie beda mial jeszcze 2 sztuki z czego chyba jedna trafi do mnie, bo tuner mi sie kurzy od ponad miesiaca....

 

szoda, ze nigdy nei dostalem pelnego zamowienia tylko jego drobna czesc... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wykrakales, bo nowa cena to AFAIR 700 lub 800 netto :| w starej cenie beda mial jeszcze 2 sztuki z czego chyba jedna trafi do mnie, bo tuner mi sie kurzy od ponad miesiaca....

 

szoda, ze nigdy nei dostalem pelnego zamowienia tylko jego drobna czesc... :/

no wreszcie cena jak trza :D

zmodowałem nieco mobo - dołożyłem Vmch i Vddr :)

testuję czy to co dało :lol2:

 

Edit

Coś tam dało :D

post-69-1159485645_thumb.jpg

post-69-1159487595_thumb.jpg

Pamięci przed modem miały ścianę >505MHz

Vmch 1,94V

Vddr 2,52V

Edytowane przez yotomeczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wiec stałem się posiadaczem P5W64 WS Pro :) . Od razu 2 pytania:

 

1. Czemu do cholery płyta by zbootować na 8x400 potrzebuje by wklepane było napiecie dla procka jak dla 9x400. Dla 3,2 GHz spokojnie mógłbym dać napiecie default ( tak jechałem na P5B DLX), ale niestety nie chce wstać i musze dać 1,375. Tak jakby zawsze bootowała z mnożnikiem domyślnym , a dopiero po zbootowaniu przełączała na ustawiony - w tym wypadku x8. Da się to jakoś obejsć?

 

2. Ma ktoś opis co to jest VID Control w opcjach procka? Domyślnie jest 62....

Hanu - jak wyglada wydajnosc 8x400/500 i 9x400/500 w stosunku do p5b dlx? 9x401/500 z p5b dlx oczywiscie pomijam bo z timingami w okolicy 60ns to prawie jak wyniki ;s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, bo wczoraj zdążyłem jedynie przełoży mobasze, sprawdzić jak wstepnie z OC procka i pierdyknąć SPI na 9x415 ( ci ci pamiętają moje boje z P5B zapytają - jak to możliwe? Ano możliwe, ale to juz na inny raz historia, przy innej okazji powiem - niedługo :) ). Wiem na razie jedynie, ze SPI na 9x400 1:1 jest wolniejsze niz na P5B DLX. Ale wieczorem sprawdze co i jak z tym 4:5.

Edytowane przez Hanu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak u Was dziala czujnik temp. na procu? u mnie na e6300 bez OC na boxym coolerze core temp pokazywal na 2 jajkach w IDLE okolo 54 C przy otwartej boku obudowy,

w czasie obciazenia super prime (orthos beta) temp okolo 63C jak dobzre pameitam, o dziwo po zmianie chlodzenia na Akase evo 120 tempy podobne....

 

teraz mam 3010(430x7) na 1,325V i akase na high i w idle...56-57 C przy otwartej obudowie......a w czasie obciazenai orhosem skacze do 72-74C

Edytowane przez Lizardus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...