Skocz do zawartości
nrl

Far Cry 2

Rekomendowane odpowiedzi

Ta gra miala szanse byc super hitem ,niestety grupa programistow znowu dala ciala

tak sie zastanowic czemu wychodza takie niedopracowane gry ???

winic piractwo ? czy lenistwo tworcow ??

a moze brak zdrowej krytyki na swiatowych sajtach zajmujacych sie tematem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta gra miala szanse byc super hitem ,niestety grupa programistow znowu dala ciala

tak sie zastanowic czemu wychodza takie niedopracowane gry ???

winic piractwo ? czy lenistwo tworcow ??

a moze brak zdrowej krytyki na swiatowych sajtach zajmujacych sie tematem ?

Hahah, dobre sobie. Wystarczy zobaczyc na tym forum co sie dzieje jak ludzie zaczna cos krytykowac. Zaraz zostaja wysmiani ze doszukuja sie niemozliwej do osiagniecia w tych czasach "glebi" w tworzonych grach. Ze teraz to rynek (rozciagniety przez wszystkie platformy) dyktuje poziom merytoryczny gier. To prosze... wychodzi co wychodzi. Fallout bedzie kolejnym przykladem (mimo ogromnej krytyki ze stronych fanow).

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak spojrzeć do tematu o FC2 w dziale konsolach.. Wszyscy zachwyceni :lol: nie chcę wywoływać żadnych wojen, ale aż nie mogę oprzeć się wrażeniu, że nie dużo potrzeba do szczęścia pewnej grupie graczy.

Przykładowe posty z tematu w dziale konsolowym (całe 13 postów w temacie):

Grafika jest ładna, mało loadingów i praktycznie zero pop-upu, ale cała reszta to gra klasy "C".

Nie wiem, może nie umiem "przestawić" na taki typ gry, ale coś tu zdecydowanie nie gra.

FC2 wyglada jak cien FC1, o ktorym za pol roku juz nikt nie bedzie pamietal. cos jak "nowy" SoF.

Generalnie zdania co do gry nie zmieniam - 7,5; głównie za ładnie wykonany teren, grafikę, ogień. Reszta jest średnia, ale mimo wszystko jest coś, co nie pozwala oderwać mi się od gry - główny wątek przejdę na 100%.

 

wróć! - usiadłem na 30 minut do gry, dojechałem do jakiegoś obozowiska, nawiązałem wymianę ognia :) no i obserwuję sobie jak koleżka strzela całkowicie 'w bok' podczas gdy ja obrywam, no ubaw po pachy, gierka wylatuje z konsoli, crap.

Faktycznie wszyscy są zachwyceni :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie wszyscy są zachwyceni mur.gif

Po co cytujesz 2x tą samą osobę? Poza tym, Sulaco na pewno nie grał na Xboxie. To daje 1 niezadowoloną osobę na 3/4 zadowolone ;)

 

Osobiście może jeszcze dam kiedyś FC2 szansę, na razie idzie w odstawkę.

Edytowane przez alCatraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całe szczęście że w tym temacie nie trzeba czytać marudzeń :) (patrz temat FC2 w dziale gry PC)

Znajomki również grają i są zadowoleni.

też powtwierdzam że świetna gra,zresztą gdzieś już pisałem coś na ten temat w wątku PC. ;) . Jestem pod wrażeniem grafiki no i ogólnie klimat mi podeszedł,może dlatego że teraz wstrętna jesień :lol2: .... Jedynie to co mnie denerwuje to respawnujący sie przeciwinicy no i że każdy jest do nas wrogo nastawiony, przez co dojazdy do celów misji trwaja chyba dużej niż sama misja no ale.... cóż

 

8+(duży plus)/10 POLECAM ;)

po kilku godzinach grania moge powiedziec ze jest bardzo dobrze - grafika wypas, otwarty swiat, ciekawe misje :wink:

Wszyscy było stwierdzeniem trochę nad wyrost, ale teraz porównaj sobie % zadowolenia, ten z tematu w konsolach i ten z tego tematu :lol:

 

Jak to się mówi "Uderz w stół a nożyce się odezwą"

 

Z resztą powszechnie wiadomo, żeś zapalony konsolowiec, więc nie ma sensu (po raz enty) tłumaczyć, że to właśnie przez konsole gry są coraz bardziej upraszczane. Konsole maja swoje plusy (z resztą jakby nie miał to nie byłbym nimi zainteresowany ;) ) Ale nie da się oprzeć wrażeniu, że rzucą na Xbox'a jakiegoś fps'a, który nie jest wcale najlepszy (a wiadomo, fps'ów na konsole jak na lekarstwo, bo nijak się w nie gra) to panuje ogólna wrzawa (z resztą konsola -> pc jest podobnie, ale nie w kwestii fps'ów oczywiście) I nie zaprzeczysz, że konsolowcy są mniej wybredni...

 

Miało nie być kolejnej wojenki, ale się rodzi... Shame on me. Zakończmy ten temat z resztą.

Edytowane przez Black_war

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dotąd nie miałem okazji przysiąść na dłużej do gry ale czytając już jednak mocno zapełniony wątek mogę wysnuć teorię, iż FC 2 był śmiałym (który należy chwalić) pomysłem na grę, a jego wykonanie to już fuszerka (co należy zwyczajnie opieprzyć). Ze wszystkich rzeczy jakie wypisywaliście dla mnie jednak ma największe znaczenie obszar gry- co z tego, że świat ogromny skoro misje na nim wykonywane 'ponoć' wieją nudą? Właśnie takiego obrotu sprawy obawiałem się przy kilku innymch produkcjach na czele ze stalkerem, na którego przy 1 i 2 części narzekałem właśnie w sporem mierze ze wzg na za mały obszar gry. Teraz widzę, że większe lokacje tylko pogorszyły by sprawę...

Edytowane przez LPKorn3324

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz widzę, że większe lokacje tylko pogorszyły by sprawę...

Bo wykonanie jest do kitu - nieuszczegółowione, niedochuchane, bez ciekawych wątków fabularnych, bez kolorytu w npc'ach. I Carson i Ty w tym temacie mówicie - tak wygladał by stalker z odpowiednio dużymi przestrzeniami.

Stalker miał byc fps'em o mechanice morrowinda. Przynajmniej w moim odczuciu ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak spojrzeć do tematu o FC2 w dziale konsolach.. Wszyscy zachwyceni :lol: nie chcę wywoływać żadnych wojen, ale aż nie mogę oprzeć się wrażeniu, że nie dużo potrzeba do szczęścia pewnej grupie graczy.

 

I tu jest sedno sprawy , skoro wiekszosc dzieciakow jest zachwycona niedorobionymi grami

to mamy co mamy , gry naszpikowane babolami jak jakies Beta wersje ,

a usmiechnieci blondyni ech och wspaniale jest i gitara .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tja..

 

W sumie nie obserwowałem topicu w dziale Xklocka, ale widzę, że nie tylko mnie się FC2 z SoF'em skojarzył (Sulaco;))

 

pograłem trochę na weekendzie i jestem totalnie zawiedziony - nudno, brzydko (a mówcie co chcecie..) i ogólnie to deptanie starego FC..i przede wszystkim - w przeciwieństwie do 1 (choć w zasadzie nie wiem czy jest tu co porównywać - imho jedyną cechą wspólną jest celownik na środku ekranu) zupełnie mnie do tej gry nie ciągnie..

takie Unforgiven III wśród gier..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie jednak ma największe znaczenie obszar gry- co z tego, że świat ogromny skoro misje na nim wykonywane 'ponoć' wieją nudą?

Jaki tam ogromny, kawałek dżungli pomnożony x-razy, ot co :D Ciągle to samo ;]

 

 

 

Ah zapomniałem, na środku jest miasto o wymiarach 10x10 metrów :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już narzekamy na całego to ja dorzucę trzy grosze od siebie.

 

Zaczniemy od postaci która kierujemy. Dlaczego on jest niemy, przecież każdy z dziewięciu, ma swojego "voice aktora", to czemu on nic nie mówi w scenkach. Wystarczyło by tych kilka słów, zwrotów coś jak w Warhead. To nadało by jakąś osobowość naszemu najemnikowi. Gra zyskała by troszkę na klimacie. Drążąc głębiej, wszyscy którzy podkładali głosy spartaczyli swoja prace, tak źle zrobionej gry pod tym względem dawno nie słyszałem. Muzyka jest tak dołująca,że zmuszony byłem ją wyłączyć. Zapewne znalazło by się coś ciekawszego, lżejszego i przyjemniejszego w klimacie afrykańskim.

Idźmy dalej, on a właściwie oni, dlaczego? Zastanawiam się czemu w dziewiątce brakło kobiety, przecież spotykamy ją w grze. Miło było być ratowanym przez Michele Dachss. Myk z malarią też im nie wyszedł, nie czuć grozy ciężkiej choroby która nas toczy. Łykamy pigułę i strzelamy dalej. Tabletek nigdy nie braknie a ataki nie zdarzają się w gorących momentach.

 

Troszkę o fabule i klimacie. Dużo w temacie "story" od fps się nie wymaga. Niestety został tu popełniony dla mnie, kuriozalny błąd. Od czasu do czasu znajdujemy taśmy z nagranym Szakalem. Jest to kluczowa postać w fabule jak i grze. Ów błąd polega na tym, że te leżą sobie gdzie popadnie, w dżungli, w ruderze, na piasku i.t.d. Jest to porostu śmieszne, głupie i nie logiczne. Dla fabuły, klimatu i motywacji gracza te ważne informacje powinny być zdobywane za wykonanie zadania, znalezione przy zwłokach naszych celów lub uzyskać namiary gdzie taka kaseta się znajduje po małych torturach. Obraz nieszczęścia dopełnia sama lokalizacja akcji. Afryka ogarnięta wojną domową tylko, że tego nie widać, nie słychać i nie czuć. Reasumując żale, drętwe postacie, ogólnie panujący marazm, stagnacja i obojętność na otaczające nas wydarzenia. Tu naprawdę twórcy zawalili sprawę.

 

Jest kilka rzeczy które mi się podobają, brak hud'a na wyższym poziomie trudności, miejscami ładne widoczki, efekty pogodowe, biegnące równa z tobą zwierzęta (szczególnie fajnie to wygląda nocą), ogień, ogrom dostępnego arsenału, jak i sam teren naszych działań. Tu trzeba ich pochwalić bo mapa na której gramy jest duża i zróżnicowana, dżungla, pustynia, górki. Niestety tych kilka smaczków nie ratuje tego tytułu. Kolejny zmarnowany potencjał.

Edytowane przez KaszaWspraju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odnosnie "optymalizacji"

 

Dołączona grafika

 

niby nic szczegolnego, no oprocz tego, ze jest to 128 kolorow :D jak widac cala reszta milionow jest zdecydowanie zbedna. to sie nazywa OPTYMALIZACJA ;)

dla porownania oryginal

 

Dołączona grafika

 

imho crap roku

 

jeszcze ciekawostki

7 kolorow

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

vs pare mln ;)

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

pisalem juz ze imho crap roku? to napisze jeszcze raz, a co tam ;)

 

zrodlo: forum nvnews.net

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sulaco straszne po prostu :wink: Jak mogli tak postapic i nie sprobowali wciagnac z silnika troche wiecej fpsow w komicznie malej ilosci kolorow. Tragedia... Powiedz mi jakie to ma znaczenie dla gracza.

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sulaco straszne po prostu :wink: Jak mogli tak postapic i nie sprobowali wciagnac z silnika troche wiecej fpsow w komicznie malej ilosci kolorow. Tragedia... Powiedz mi jakie to ma znaczenie dla gracza.

oczywiscie zadnego ;) tylko z takim podejsciem to nadal bysmy siedzieli na zx spectrum ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nierozumiem po co zawracac sobie glowe optymalizacja silnika przy palecie kolorow z ktorej nikt normalny nie korzysta w grach (przepraszam jesli urazilem kogos kto katuje oczy taka paleta). Wlasciwie to dobrze ze ta kwestia lezy w przypadku fc2, bo gdyby jeszcze tym sie zajeli (pomijajac juz "zyjaca roslinnosc" ) to bysmy chyba tylko jezdzili jeepami w tej grze, ewentualnie strzelali z ak zwroconego lufa w naszym kierunku :wink:

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpaliłem grę na 15 minut bo bo takim czasie mnie zabili, a jakoś ochoty na następne 15 min nie miałem. Zobaczyłem jedną śmieszną rzecz- to, że trawa wygląda jak z 2000 roku to jedna sprawa (akurat to mi specjalnie nie przeszkadza) ale już co najmniej śmiesznie wygląda to, że poruszając się dookoła i patzrąc w ziemię to ta trawa 'lewituje' razem z nami tak by zawsze źdźbła były przodem do nas. Wygląda to przekomicznie ;p

 

Aha co do A.I.- uciekałem jeepem po czym nagle chwyciłem za ten karabin zamontowany na samochodzie. Patrzę, a goniący mnie pojazd na pełnej prędkości wyrąbał w drzewo obok miejsca gdzie się zatrzymałem, zaznaczam, że nie strzelałem do niego! Pomyślałem: "cholera może taki realizm jest w tej grze, że hamulce im się popsuły?" Jakby w wyniku tego wypadku załoga zginęła (nie wymagam tego by wypadli przez okno itp...) to byłbym pod wrażeniem ale ... nie byłem ;p jak tylko samochód uderzył w drzewo jego załoga zaczęła do mnie strzelać jakby nigdy nic :D

 

Jadąc dalej przejeżdżałem przez most, na który wjechały 2 jeepy z rebeliantami- jenego rozwaliłem na początku mostu, a drugi to był istny kamikaze po prostu wjechał prosto we mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam na Vimeo dwa filmiki ukazujące wspaniały wschód słońca czegoś takiego w życiu nie widziałem to normalnie czary mary,za jakąś 1H będą.Najlepsze w tym że już po 7 a jak blado było tak jest.Dobry jest filmik dwa oracasz się a tu jakby żarówkę wyłączył a słońce nadal jest tylko z ekranu ci znika przy obrocie,pierwszy ukazuje promienie słoneczne ciekawe kto wpadł na taki pomysł odwzorowania.

 

 

Ok pierwszy

http://www.vimeo.com/2085484

Wskazane oglądać na pełnym ekranie

te promienie jak z bajki,czy to nie kraina OZ :hmm:

ciekawe co za słońcem stoi że rzuca taki ładny cień :Up_to_s:

drugi za 30min owiele lepszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze brak zdrowej krytyki na swiatowych sajtach zajmujacych sie tematem ?

Myslimy podobnie , jak sie maja te zachwyty portalowe (i co sie za tym kryje) w zestawieniu z tym:

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "wiec..."

Jak już narzekamy na całego to ja dorzucę trzy grosze od siebie.

 

Zaczniemy od postaci która kierujemy. Dlaczego on jest niemy, przecież każdy z dziewięciu, ma swojego "voice aktora", to czemu on nic nie mówi w scenkach. Wystarczyło by tych kilka słów, zwrotów coś jak w Warhead. To nadało by jakąś osobowość naszemu najemnikowi. Gra zyskała by troszkę na klimacie. Drążąc głębiej, wszyscy którzy podkładali głosy spartaczyli swoja prace, tak źle zrobionej gry pod tym względem dawno nie słyszałem. Muzyka jest tak dołująca,że zmuszony byłem ją wyłączyć. Zapewne znalazło by się coś ciekawszego, lżejszego i przyjemniejszego w klimacie afrykańskim.

Idźmy dalej, on a właściwie oni, dlaczego? Zastanawiam się czemu w dziewiątce brakło kobiety, przecież spotykamy ją w grze. Miło było być ratowanym przez Michele Dachss. Myk z malarią też im nie wyszedł, nie czuć grozy ciężkiej choroby która nas toczy. Łykamy pigułę i strzelamy dalej. Tabletek nigdy nie braknie a ataki nie zdarzają się w gorących momentach.

 

Troszkę o fabule i klimacie. Dużo w temacie "story" od fps się nie wymaga. Niestety został tu popełniony dla mnie, kuriozalny błąd. Od czasu do czasu znajdujemy taśmy z nagranym Szakalem. Jest to kluczowa postać w fabule jak i grze. Ów błąd polega na tym, że te leżą sobie gdzie popadnie, w dżungli, w ruderze, na piasku i.t.d. Jest to porostu śmieszne, głupie i nie logiczne. Dla fabuły, klimatu i motywacji gracza te ważne informacje powinny być zdobywane za wykonanie zadania, znalezione przy zwłokach naszych celów lub uzyskać namiary gdzie taka kaseta się znajduje po małych torturach. Obraz nieszczęścia dopełnia sama lokalizacja akcji. Afryka ogarnięta wojną domową tylko, że tego nie widać, nie słychać i nie czuć. Reasumując żale, drętwe postacie, ogólnie panujący marazm, stagnacja i obojętność na otaczające nas wydarzenia. Tu naprawdę twórcy zawalili sprawę.

 

Jest kilka rzeczy które mi się podobają, brak hud'a na wyższym poziomie trudności, miejscami ładne widoczki, efekty pogodowe, biegnące równa z tobą zwierzęta (szczególnie fajnie to wygląda nocą), ogień, ogrom dostępnego arsenału, jak i sam teren naszych działań. Tu trzeba ich pochwalić bo mapa na której gramy jest duża i zróżnicowana, dżungla, pustynia, górki. Niestety tych kilka smaczków nie ratuje tego tytułu. Kolejny zmarnowany potencjał.

 

odpaliłem grę na 15 minut bo bo takim czasie mnie zabili, a jakoś ochoty na następne 15 min nie miałem. Zobaczyłem jedną śmieszną rzecz- to, że trawa wygląda jak z 2000 roku to jedna sprawa (akurat to mi specjalnie nie przeszkadza) ale już co najmniej śmiesznie wygląda to, że poruszając się dookoła i patzrąc w ziemię to ta trawa 'lewituje' razem z nami tak by zawsze źdźbła były przodem do nas. Wygląda to przekomicznie ;p

Stara sztuczka :)

 

 

NA PCL wspomnialem ,ze dla mnie wysokie oceny tej gry , zachwyt jest rzecza oczywista. Z czego utrzymuja sie portale?

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Max , szkoda ze nie masz wersji dvd box , odkupilbym za 15 zl :lol2:

szkoda kasy,zaraz przelicze na $ całe 5 nadal za dużo.A mnie w babbbbbbbbbbbbbuko zrobili 50$ :mur: :mur: Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FC2 krapiasto wyglada? No to ciekawe, bo jak ze 2 miesiace temu napisalem - po wklejeniu przez kogos skanow z jakiejs gazetki - ze grafika kiepska, to mi tutaj jeden gardlo chcial przegryzc. Nie widze jakos teraz jego zachwytow, jak juz gra ujrzala swiatlo dzienne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...