Skocz do zawartości
Gość rafifeo

Skuter - 8.000 - 10.000 Zl

Rekomendowane odpowiedzi

aha.

 

a powiesz czy Viva City jest ok ? wiem ze do 1500zl ciezko bedzie.. ale.. moze sie uda :)

 

'niektorzy twierdza ze jest slaby bo:

-ma slabe przyspieszenie

-cos tam skrzeczy w nim ;)

 

a jak wasze odczucia z tym skuterkiem? - peugeot viva city :)

 

"aha. i czy te na allegro to sa odblokowane? bo jesli majac karte motorowerowa mozna jezdzic tylko do 50km/h to bym musial go spowrotem wrazie czego zablokowac? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na karte motorowerową można jeździć na 50ccm. Żadnego ograniczenia prędkości niema. Niby powinno być do 45km/h, ale nikt na to nie patrzy jak teraz 50ccm pod 100 km/h dochodzą ;]

Edytowane przez JROX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na karte motorowerową można jeździć na 50ccm. Żadnego ograniczenia prędkości niema. Niby powinno być do 45km/h, ale nikt na to nie patrzy jak teraz 50ccm pod 100 km/h dochodzą ;]

Seryjne????

 

A myślisz ty trochę? Wyobrażasz sobie 14-latka na skuterze jadącego 100km/h. Bardzo mądre podejście, może następnym razem lepiej będzie powstrzymać się od wypowiedzi.

Niestety takie osobniki mają tak płytką wyobraźnię, że jadąc 50km/h stwarzają duże zagrożenie na drogach, a 100 hyy..???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludwiczek

siema. nie wiedzialem gdzie to dac wiec dalem tu :)

 

jaki skuter dla 14 latka? :P do max 10 tys zl. musi to byc skuter 2 osobowy, no i dosc ladny :)

 

pozdro :)

Dla 14 latka ja bym dał 5 tys MAX! Najlepiej używany firmowy a nie jakieś firmy krzaki z supermarketów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz pisalem o tym, jesli rodzice mu daja to i tak takie wypowiedzi jak twoje nie poskutkuja <_< ... a wiec stanelo na tym ze jesli na karte mototrowerowa mozna miec skuter do 50ccm i nieograniczonej /liczbie/ km/h (;)) to bierze aeroxa... jesli nie to trzeba bedzie pomyslec :?

 

no i dlatego ponawiam moje dwa pytania :)

jak to jest z ta karta motorowerowa?

 

i jaki skuter jeszcze dla mnie do 1500zl? :) myslalem o viva city ale nie wiem czy dobry..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seryjne????

 

A myślisz ty trochę? Wyobrażasz sobie 14-latka na skuterze jadącego 100km/h. Bardzo mądre podejście, może następnym razem lepiej będzie powstrzymać się od wypowiedzi.

Niestety takie osobniki mają tak płytką wyobraźnię, że jadąc 50km/h stwarzają duże zagrożenie na drogach, a 100 hyy..???

Napisałem tylko jak to jest z kartą motorowerową. Więc nie wiem dlaczego masz teraz do mnie pretensje <_<

 

Ale powiem Ci że sobie wyobrażam, bo mam takiego sąsiada, ale nie popieram tego. Koleś kupił dziecku (13lat) Crossa 50ccm Vmax 85-90km/h Wcześniej nie jeździł prawie w ogóle, ale na szczęście jeszcze nic mu się nie stało ;] A do tego daje mu jeszcze niekiedy się przewieść na jego GS 500 także n/c...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Majkel

 

Nie opłaca się :P

Lepiej już kupić jakąś Suzi GS 500 ;]

Dla mnie to w ogóle się nie opłaca :) Lubie jednoślady ale i tak samochód to samochód :D Zwłaszcza, że za 2 lata prawko ;> No chyba, że Giertych zrobi amnestie to wcześniej... ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kodeks drogowy!

10 s. w google:

motorower - pojazd jednośladowy lub dwuśladowy zaopatrzony w silnik spalinowy o pojemności skokowej nieprzekraczającej 50 cm3, którego konstrukcja ogranicza prędkość jazdy do 45 km/h.

Tyle, że w Polsce jest to po prostu nierespektowane i raczej nie ma co się tym przejmować, że Aerox jedzie więcej nić 45 km/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam skuter, Peugeot Speedfight II, sprawuje się świetnie. W polsce jest tak że skuter musi mieć pojemność 49,9 ccm, jeśli ma 50 i wiecęj jest traktowany jako motocykl. Prędkość skutera nie możę przekraczać 45 km/h w praktyce wygląda to jednak tak, że jeśli masz skuter odblokowany to możesz tak śmiało jeżdzić, jeśli policja nawet Cię skontroluje i odeszle na badania techniczne, w kolejce czeka się tygodniami a ty masz czas założyć spowrotem blokady.

 

Peugeot Vivacity to świetny skuterek na miasto, chociaż nie wiem czy nie za mały dla Ciebie. Ile masz wzrostu? Vivka to spoko skuterek i śmiało możesz go kupować, jeśli nie jest dla Ciebie za mały. Ale jeśli dobrze wybierzesz, będzie Ci długo służył.

 

Do 1500 zł będzie ciężko, ale poszukaj na allegro czegoś sprowadzonego z Niemiec, niezarejestrowanego. Skuterkiem możesz jeżdzić na dowód osobisty.

 

Coś czytałem, że kupujesz sprzęt dla syna, proponuje jednak coś używanego, bo jeśli syn jest młody tak jak ja i nie ma zbyt dużo siły to mogą być problemy z takim jednośladem, ja mam tego Peugeota i waży on ok. 100 kg i czasem mam problemy go utrzymać, zaliczyłem już przez to kilka gleb, co najśmieszniejsze były to gleby na postoju :) Ale skuterek jest mega wygodny i duży, jeśli chodzi o Aeroxa uważam że jest przereklamowany, ale ostatecznie ma świetny silnik, z tym że w praktyce skuter ten jest jednoosobowy, bo pasażer siedzi na strasznym zadupku i do tego na korku od wlewu paliwa.

Dla syna proponuję coś używanego, bo łatwo naprawdę o drobne kraksy, wypadki i upadki, jak to mówią jak się nie przewrócisz to się nie nauczysz, a taki nowy skuterek bardzo szybko traci na wartości, ale jak kasy jest dużo to śmiało brałbym nowy skuterek i miłego docierania.

 

Pozdrawiam! W razie pytań GG:4723472 chętnie coś doradzę. Przy okazji będę sprzedawał swojego Speedfigta II z 2004 r. 5500 km przebieg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prędkość skutera nie możę przekraczać 45 km/h w praktyce wygląda to jednak tak, że jeśli masz skuter odblokowany to możesz tak śmiało jeżdzić, jeśli policja nawet Cię skontroluje i odeszle na badania techniczne, w kolejce czeka się tygodniami a ty masz czas założyć spowrotem blokady.

A złapała cię policja kiedś jak jechałeś 80km/h? Na badania cię odeślą oho...

Te wasze wypowiedzi to mogę porównać tylko do tekstów typu: "zapnijcie pasy, bo policja może stać..."

Na szczęści panowie oni nie zakładają tych blokad aby motorower, można było zarejestrować jako motorower.

Więc jak sobie kupisz takie bzykadło to pojeździj tak z 2 lata z blokadą, bo ona ma na celu blokować płytką wyobraźnię a nie prędkość. (teoretycznie)

Edytowane przez J.O.H.N.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam skuter, Peugeot Speedfight II, sprawuje się świetnie. W polsce jest tak że skuter musi mieć pojemność 49,9 ccm, jeśli ma 50 i wiecęj jest traktowany jako motocykl. Prędkość skutera nie możę przekraczać 45 km/h w praktyce wygląda to jednak tak, że jeśli masz skuter odblokowany to możesz tak śmiało jeżdzić, jeśli policja nawet Cię skontroluje i odeszle na badania techniczne, w kolejce czeka się tygodniami a ty masz czas założyć spowrotem blokady.

 

Peugeot Vivacity to świetny skuterek na miasto, chociaż nie wiem czy nie za mały dla Ciebie. Ile masz wzrostu? Vivka to spoko skuterek i śmiało możesz go kupować, jeśli nie jest dla Ciebie za mały. Ale jeśli dobrze wybierzesz, będzie Ci długo służył.

 

Do 1500 zł będzie ciężko, ale poszukaj na allegro czegoś sprowadzonego z Niemiec, niezarejestrowanego. Skuterkiem możesz jeżdzić na dowód osobisty.

 

Coś czytałem, że kupujesz sprzęt dla syna, proponuje jednak coś używanego, bo jeśli syn jest młody tak jak ja i nie ma zbyt dużo siły to mogą być problemy z takim jednośladem, ja mam tego Peugeota i waży on ok. 100 kg i czasem mam problemy go utrzymać, zaliczyłem już przez to kilka gleb, co najśmieszniejsze były to gleby na postoju :) Ale skuterek jest mega wygodny i duży, jeśli chodzi o Aeroxa uważam że jest przereklamowany, ale ostatecznie ma świetny silnik, z tym że w praktyce skuter ten jest jednoosobowy, bo pasażer siedzi na strasznym zadupku i do tego na korku od wlewu paliwa.

Dla syna proponuję coś używanego, bo łatwo naprawdę o drobne kraksy, wypadki i upadki, jak to mówią jak się nie przewrócisz to się nie nauczysz, a taki nowy skuterek bardzo szybko traci na wartości, ale jak kasy jest dużo to śmiało brałbym nowy skuterek i miłego docierania.

 

Pozdrawiam! W razie pytań GG:4723472 chętnie coś doradzę. Przy okazji będę sprzedawał swojego Speedfigta II z 2004 r. 5500 km przebieg

nie kupuje d;la syna, tylko pomagam koledze ;)

 

sam mam 14 lat tez tylko ze mniejsze fundusze :]

a wiec vivacity mi pasuje . mam narazie 178cm wzrostu :)

 

'a moze polecicie cos d;la mnei jeszcze do tych 1500zl? :)

 

A złapała cię policja kiedś jak jechałeś 80km/h? Na badania cię odeślą oho...

Te wasze wypowiedzi to mogę porównać tylko do tekstów typu: "zapnijcie pasy, bo policja może stać..."

Na szczęści panowie oni nie zakładają tych blokad aby motorower, można było zarejestrować jako motorower.

Więc jak sobie kupisz takie bzykadło to pojeździj tak z 2 lata z blokadą, bo ona ma na celu blokować płytką wyobraźnię a nie prędkość. (teoretycznie)

tylko, ze czasem jak sie jedzie gdzies za miasto to te 45km/h nie wystarczaja ;]

Edytowane przez rafifeo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A złapała cię policja kiedś jak jechałeś 80km/h? Na badania cię odeślą oho...

Te wasze wypowiedzi to mogę porównać tylko do tekstów typu: "zapnijcie pasy, bo policja może stać..."

Na szczęści panowie oni nie zakładają tych blokad aby motorower, można było zarejestrować jako motorower.

Więc jak sobie kupisz takie bzykadło to pojeździj tak z 2 lata z blokadą, bo ona ma na celu blokować płytką wyobraźnię a nie prędkość. (teoretycznie)

Ojj widać że nie masz pojęcia o czym piszesz [bez obrazy]

 

Jakiś miesiąc temu jak czekałem na kolege to złapała go policja na radar jak jechał po trasie. Miał ponad 70km/h a ograniczenie jest do 70km/h Dostał tylko pouczenie.

I te blokady są zakładane właśnie w takim celu, czyli żeby można było na motorower zarejestrować, choć ja w żadnym nowym skuterku nie spotkałem się z blokadą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie mialem przez dwa lata motorower Suzuki RG-80 zarejestrowana na 50ccm.. Rozwijalo to predkosc okolo 100km/h. Nigdy policja sie do mnie nie przyczepila o sam fakt wiekszej pojemnosci. Kiedys, raz mnie tylko wysuszyli, ale stanelo na pouczeniu - mialem w zabudowanym okolo 70km/h (optymalna predkosc podrózna dla tego suzuki). Sama pojemnoscia sie nigdy nie interesowali, tak wiec kto bedzie sprawdzal, czy masz blokade na 45km/h w skuterze? NIKT..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha. no to wszystko jest git :) kumpel kupi pewnie tego aeroxa ;D

 

'ale ja ponawaiem pytanie... czy ten Viva City jest ok? :) bo wiem ze wiekszosc ma podobno blokade na 50km,, ile max jedzie po zdjeciu tej blokady? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za tą kase kupisz jakiegoś ściga albo crossa. Skuter? hmm... SUZUKI EPICURO 125 YAMAHA AEROX YAMAHA MAJESTY. skuterka nie polecam. Żadna frajda. Pozdro :)

żal mi takich jak Ty. Temat z września 06, nie wydaje Ci się że nieaktualny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...