Skocz do zawartości
Gość hooded man

N - Telewizja Nowej Generacji

Rekomendowane odpowiedzi

Jest jakas infolinia ?

Chyba, ze Wy juz znacie odpowiedzi

- Jakie sa ostateczne koszty podlaczenia ntv (ukryte koszty ?)

- gdzie to mozna nabyc ?

- na ile umowe sie podpisuje ?

- czy na pewno nie bedzie polsatu i tv4 (chocby z samej satelitki) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz zaskajpowac na "nkontakt"

Z moich informacji :

- 99zl/449zl + 60/150zl za odpowiednio nbox bez/z dyskiem i antena z singlem/dualem konwerterem

- MM EuroAGD Saturn i.t.p. ewentualnie od jutra moga pojawic sie standy w centarch handlowych

- umowa na 15/24 miesiace (nie wiem jakie sa kozysci z podpisania dluzszej umowy)

- polsatu raczej na pewno niebedzie, tv4 jest na liscie zyczen przyszlych userow i mozliwe ze wprowadza

 

jutro ide zamowic to bede widzial na 100%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gadam tak z bratem. On ma Cyfrowy Polsat.

Hmm, dlaczego konkurencyjny ma byc ten ntv skoro w cenie 35pln w polsacie mamy wszystko co tutaj gdyby pozbierac to wyjdzie ponad 50pln ?

(w polsacie masz odrazu wszystko to co w ntv informacje i rozrywka + sport i motoryzacja + kultura nauka i swiat + style moda i muzyka + dzieci + axn)

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo Nka moim zdanie(jak i sporego grona osob z tego co czytałem) bedzie lepsza poniewaz nie wszystkim potrzeba pełnych pakietow, a jedynie te programy by sie nie nudzic przed tv ;) TVN i inne kanały wystarczaja do normalnej egzystencji przy telewizorni ;) Moj abonament wyniosł by 26zł lecz wciaz bez tvn turbo czy cartoon network - szkoda.

Za jakis czas powinni zmadrzec i zrobic mozlwosc układania indywidualnych paketow..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, dlaczego konkurencyjny ma byc ten ntv (...)?

bo gdyz poniewaz ze wzgledu na to iz cyfrowy polsat nie oferuje kompletnie nic w jakosci HD? a wiesz jak wyglada obraz z cyfrowego polsatu/cyfry+ na HDTV? sporo ludkow kupi to wylacznie dla tych 2-3 programow w HD. a dla samej LM to juz IMO warto w to wejsc - roznica miedzy ogladaniem meczu w SD a HD jest mniej wiecej taka jak roznica miedzy graniem w FIFE na PS2 na monitorze 14" podlaczonym przez RF Adapter a gra w FIFE na PC w 1600x1200 na 21" panelu. niby oglada sie to samo, ale wyglada nieco inaczej, a co za tym idzie przyjemnosc z ogladania tegoz jest zupelnie inna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy do ogladania kanalow nadawanych w HDTV jest potrzebny TV z HD Ready lub HDTV (mysle ze tak, ale wole zapytac do pewnosci ;)) ?

Jest duza roznica pomiedzy HD Ready a HDTV ?

Sa plany dodania kolejnych programow w nowym standardzie w najblizszym czasie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy do ogladania kanalow nadawanych w HDTV jest potrzebny TV z HD Ready lub HDTV (mysle ze tak, ale wole zapytac do pewnosci ;)) ?

Jest duza roznica pomiedzy HD Ready a HDTV ?

Sa plany dodania kolejnych programow w nowym standardzie w najblizszym czasie?

HD Ready akceptuje sygnal HD, niekoniecznie go wyswietlajac - moze interpolowac do rozdzielczosci wyswietlacza (np. SD). HDTV to odbiornik zdolny odebrac i wyswietlic sygnal HD, czyli minimum 720p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ej ej ej nie sadze.. ;) Taki scenariusz byłby skandaliczny. Z reszta nei maja jakiejs super programowki by sie ludzie na nia rzucali. tak duza podwyzka raczej nie wchodzi w rachube, rzecznik praw .. konsumentow pewnie by sie rzucił im do gardła ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak mialem z kablowka :P

Najpierw 25zl abonamentu za najwiekszy pakiet, po roku juz 50 po kolejnym roku w pakiecie za 50 nie bylo juz paru dobrych kanalow, trzeba bylo jakis pakeit poszerzony wykupic......

 

To jest polska a nie elegancja francja - tu sie trzepie kase

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy gdzies jest lista tych "ponad 200 programow" z darmowego pakietu?

lyngsat.com

 

Kaeres - PC nadaje koszmarnej jakosci obraz, maja malo TP w stosunku do ilosci kanalow. Bitrate jest bardzo niski, i osobiscie nie umialbym tego ogladac. To wyglada jak vhs. C+ tez kiepski ma obraz ale i tak duuzo lepszy niz PC.

NTV jest dla osob posiadajacych nowe telewizory lub dla osob, ktore chca miec kilka kanalow tematycznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie interesuja te co w nawiasie podane (informacje i rozrywka + sport i motoryzacja + kultura nauka i swiat + style moda i muzyka + dzieci).

Jakosc obrazu cydrowego polsatu na 29" jest najnormalniejsza w swiecie - tak jak ogladam z kablowki TVP1 TVP2, TVN, itd.

Dla mnie ntv to nadal lipa dla szerszego grona odbiorcow. Dla mniejszego procentu sie cos znajdzie. Wspomniane kilka kanalow HDTV (nagle wszyscy beda ogladac Discovery - i co najwazniejsze nie bedzie ich nudzilo :P ).

Przemol, jeszcze nie widzielismy obrazu ntv na zwyklym TV wiec pomalutku z osadami.

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zwyklym tv bedzie wygladac tez dobrze, bo tvn nie oszczedza na TP.

Obraz miedzy polsatem a tvn bedzie widoczna i to duza nawet na zwyklym tv.

Jakosc obrazu z PC nie jest normalna. Jest tragiczna, jak masz mozliwosc do podlacz pod ten sam tv tuner jakis i sprawdz sobie canal+ nasz rodzimy a jeszcze lepiej jakies pakiety zagraniczne. Wtedy nie bedziesz mowic ze PC ma normalna jakosc obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

st1ch - fajnie by bylo :)

oczywiscie musisz miec telewizorek HDTV albo przynajmniej HD-Ready

Przemol - tlumacze Ci, ze braciak ma cyfrowy polsat. Nie strzelam z ocena obrazu tylko opisuje co widze.

Jest najnormalniejszy obraz w swiecie. Na Samsungu HD-Ready 42" faktycznie obraz wyglada koszmarnie ale to inna historia (wujek sie przzuca na ntv i wlasnie w tymn celu kupowal TV za 6k). Ja mowie o zwyklych odbiornikach lampowych (zwyczajnych czy panoramicznych).

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 14 letnim 21 cali nie widzę żadnej różnicy w jakości obrazu między sygnałem z tradycyjnej anteny, a PC z satelity w przypadku np. TVP 1,2. Nie jest tak źle z tym PC pod tym względem (natomiast czasami obraz się zacina).

Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie udowodniles to, o czym Przemol^N caly czas pisze ;)

Biorąc pod uwagę jego pierwszy post, to rzeczywiście.

 

Przekalkulowałem, że kupując dekoder za 100zł, jego koszt zwróciłby się po około 10 miesiącach w stosunku do polsatu, nam w domu wystarczy jeden pakiet za 10 i jeden za 16zł.

Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja to okresle tak:

 

mam do anteny na dachu podlaczone 2 odbiorniki:

 

1. 21" TV Belkin kineskopowy

2. 26" Philips HDTV (ten co ma lampki z tylu i swieci w nocy po scianie)

 

na 21" TV Belkin obraz lapany przez antenke dachowa jest sliczny, wyglada pieknie, prawie jak z DVD

 

na 26" HDTV z tego samego sygnalu widac wszystkie niedoskonalosci: sniezenie, niska jakosc sygnalu, kiepskie kolory, szumy.

 

zeby bylo smieszniej: DVD recorder. nagrywam program z TV. odpalam na 21". wyglada slicznie - zero roznicy do tego co widze "na zywo". odpalam to samo na HDTV - obraz fatalny, zla jakosc, roznica kolosalna. wyklucza to twierdzenie, ze w Philipsie jest kiepski tuner. zreszta popatrzcie na ripy programow z TV (nie z cyfry+ czy innych programow cyfrowych). lepszy telewizor wymaga lepszego sygnalu. bo wyciska z sygnalu jaki dostaje wszystkie soki, przez co uwypukla wszystkie wady tegoz. EOT.

 

kiepski telewizor - nawet jesli jest to 42" kineskopowiec, ale z kineskopem wyprodukowanym 10 lat temu i wsadzonym w nowa obudowe - bedzie generowal akceptowalny sygnal z kazdego zrodla. ale po podlaczeniu do tegoz dobrej klasy DVD z progressive scan roznica bedzie... mala? czyli nadal srednia. natomiast na dobrym TV roznica ta bedzie GIGANTYCZNA. nawet jesli TV nie jest HDReady.

 

a juz roznicy miedzy sygnalem PAL (525i czy jakos tak?) a HD (720p) po prostu nie da sie opisac. trzeba to zobaczyc na wlasne oczy. dlatego ktos, kto pisze "po co to HDTV?" po prostu pokazuje, ze albo nigdy nie widzial nic nadawanego w HD, albo po prostu jest typem osoby, ktorej nie robi roznicy czy gra w 640x480 czy w 1600x1200 z AA. ploszte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SamoDobro, musisz precyzowac.

Jak rozumiem bylo to do mnie (te ostatnie slowa).

Jednak musze sprostowac Twoje bledne rozumienie mnie.

Roznica miedzy TV a TV z HD w jakosci obrazu jest ogromna !!!

Nigdy tego nie podwazalem.

Probuje jedynie zrozumiec czego ITI sie spodziewa skoro odbiorniki HDTV sa moze w 5% uzytkownikow telewizorni. I jezeli jest tak jak mowisz, czyli im lepszy odbiornik, a gorszy sygnal to jak narazie posiadanie odbiornika HDTV mijalo sie wogole z celem.

I mnie ta ntv wogole jak narazie nie przekonala bo nie mam odbiornika HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Probuje jedynie zrozumiec czego ITI sie spodziewa skoro odbiorniki HDTV sa moze w 5% uzytkownikow telewizorni. I jezeli jest tak jak mowisz, czyli im lepszy odbiornik, a gorszy sygnal to jak narazie posiadanie odbiornika HDTV mijalo sie wogole z celem.

I mnie ta ntv wogole jak narazie nie przekonala bo nie mam odbiornika HD.

ITI wprowadza nowy standard w polskiej telewizji cyfrowej, a to duzo (konkurencja musi na to zareagowac). Nie wiem ile ludkow ma tv z HD-Ready lecz z kazdym miesiacem ich liczba zapewne dosc mocno rosnie. ;] Wczesniej taki tv moglismy wykorzystac w zestawie z X360 lub kompem, a teraz mamy kilka programow HDTV, a ich ilosc powinna sukcesywnie sie powiekszac. Poza tym pomysl z pakietami tematycznymi jest bardzo dobry (dla kazdego cos dobrego ;)). Dzieki temu mozna sobie za niezbyt duze pieniadze stworzyc wlasny 'konfig' programow. Chociaz dla mnie idealnym rozwiazaniem byloby mozliwosc kupna kazdego programu osobno (powiedzmy 1zl za kanal). ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Probuje jedynie zrozumiec czego ITI sie spodziewa skoro odbiorniki HDTV sa moze w 5% uzytkownikow telewizorni. I jezeli jest tak jak mowisz, czyli im lepszy odbiornik, a gorszy sygnal to jak narazie posiadanie odbiornika HDTV mijalo sie wogole z celem.

I mnie ta ntv wogole jak narazie nie przekonala bo nie mam odbiornika HD.

5% w momencie gdy nie ma programow ktore mozna by ogladac na takim TV. w momencie, gdy takie programy sie pojawia, ludzie majacy pojecie o tym co kupuja (a nie kierujacy sie tylko tym, ze LCD mozna powiesic na scianie) wybiora wlasnie taki TV a wraz z nim nTV. nie mowiac o tych 5% posiadaczy HDTV, ktorzy na taka telewizje czekali z wywieszonymi jezykami po tym, jak zobaczyli roznice miedzy tym co w sklepie (ze zrodla HD) a co w domu (ze zrodla typu C+ czy CP). za te same/mniejsze pieniadze beda mogli w koncu obejrzec cos, co bedzie wygladalo tak, jak powinno. czy beda namietnie ogladac Discovery? a czemu nie? moja mama oglada w TV tylko seriale i Discovery/Travel. a jak ktos obejrzy meczyk w jakosci HD u znajomego, to gwarantuje: zachoruje na to, zeby miec to u siebie. szczegolnie jesli Polska bedzie nadal wygrywac, bo ME beda w HD ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...