Skocz do zawartości
Gość hooded man

N - Telewizja Nowej Generacji

Rekomendowane odpowiedzi

Zadna idea :) Po prostu mozliwa opcja.. W zasadzie mogł by byc jeden abonament - na jedno domostwo, lokal, zas do kazdego z tv wypozyczany byłby kolejny dekoder(chocby w bardzo prostej wersji)... by kazdy mogl ogladac co innego ;) Ale to rozwiazanie raczej jest dosc głupie i ani cyfra, ani polsat.. raczej nie mysla nad takim badz prostrzym rozwiazaniem bo to tylko strata kasy dla nich ;)

Chyba ze ktos by sie pokusił o zakup takich urzadzen jakie maja kablowki, tzn z 3- 4 mis satelitarncyh w jakis sposob rozdzielaja sygnał, kanały.. tak, ze rozni abonenci ogladaja co zechca ;) hehe...

Nie wiem jak jest w CP i n, ale z tego co sie orientuje to C+ mozna sobie dzielic w obrebie jednego mieszkania spliterem na kilka tv, wiec jednak mozna placic jeden abonament i ogladac na kilku tv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się zastanawiam nad dekoderem... Z tego co odpowiadałoby mi to mam: TVN, tvn24, tvn7, tvn meteo, tvp1, tvp2, tvp3, puls;], tv5monde, FTA, Comedy central, wojna i pokój, axn, axn sci-fi, axn crime, pl kino polska, tcm, tvp film, tvn styl, tvn gra ;], mtv, vh1, viva, fashiontv, mtv2,traveling&living, 4fun tv, itv. To są 2 pakiety i kosztowałyby mnie 26zł miesięcznie. No przepraszam ale jak ja mam płacić 15 czy 16 za syfne polskie programy których jest 6 a tu za dyszke wiecej mam aż 28 programów to decyzja jest prosta. Ma ktoś ten dekoder ? Bo chce wiedzieć wszystko żeby z czymś nie wtopić :)

 

edit - czy płacenie za to zwalnie mnie z opłaty za zwykłą posysającą polską telewizje ?

Edytowane przez Majkel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie

no jak to nie ? Nie mam podłaczonej zwykłej anteny więc o co chodzi :| ? Płace za to z czego korzystam a kurde nie za polsat i tv4 :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jak to nie ? Nie mam podłaczonej zwykłej anteny więc o co chodzi :| ? Płace za to z czego korzystam a kurde nie za polsat i tv4 :/

Placisz za to, ze masz telewizor i mozesz z niego korzystac. ;]

 

Masz tutaj czesc ustawy o abonamencie:

Art. 2.

1. Za używanie odbiorników radiofonicznych oraz telewizyjnych pobiera się opłaty abonamentowe.

2. Domniemywa się, że osoba, która posiada odbiornik radiofoniczny lub telewizyjny w stanie umożliwiającym natychmiastowy odbiór programu, używa tego odbiornika.

3. Obowiązek uiszczania opłaty abonamentowej powstaje z pierwszym dniem miesiąca następującego po miesiącu, w którym dokonano rejestracji odbiornika radiofonicznego lub telewizyjnego.

4. Opłatę abonamentową uiszcza się za każdy odbiornik radiofoniczny i telewizyjny, z zastrzeżeniem ust. 5.

5. Niezależnie od liczby odbiorników radiofonicznych i telewizyjnych używanych przez: 1) osoby fizyczne w tym samym gospodarstwie domowym lub w samochodzie stanowiącym ich własność, 2) publiczne zakłady opieki zdrowotnej, sanatoria, żłobki, publiczne i niepubliczne jednostki organizacyjne systemu oświaty, państwowe i niepaństwowe szkoły wyższe, a także domy pomocy społecznej – w tym samym budynku, zespole budynków lub w samochodach będących w używaniu tych instytucji – uiszcza się tylko jedną z opłat, o której mowa w art. 3 ust. 1.

6. Gospodarstwem domowym, w rozumieniu przepisów niniejszej ustawy, jest zespół osób mieszkających i utrzymujących się wspólnie albo jedna osoba utrzymująca się samodzielnie.

 

Mozesz sobie sciagnac tez cala ustawe ----> http://ww6.tvp.pl/include/docs/2005/06/15/Ustawa.pdf

Edytowane przez Santi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten dekoder. Wybrałem go tylko dlatego, że mam telewizor z wejściem hdmi i chciałem w ogóle zobaczyć jak wygląda telewizja wysokiej roździelczości. Korzystam z pakietu hity filmowe + pakiet cinemax gratis oraz pakiet kultura/nauka. Viva, 4fun, fashion i itv z pakietu moda/muzyka są za darmo więc nie widze sensu brania tego pakietu, chyba że ktoś chce koniecznie mieć MTV. Jest to moja pierwsza platforma cyfrowa, wiec nie mam zbytnio żadnego porównania. Na razie mam tylko dwa kanały w HD w tym jeden po polsku. Telewizja HD jest super, reszta programów się nie umywa. Jest sens tej platformy jeśli w przyszłości pojawi się więcej kanałów w HD. Jedyną poteżna wadą tej platformy są częste urywki dźwięku na jakąś sekunde co sprawia, że czasem ucina parę słów. Jest to wkurzające tym bardziej, że występuje średnio co 10 minut. Nie doczekałem się jeszcze kanału Discovery Historia i TVP film oraz Wojna i Pokój z pakietu hity filmowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak tam działa (o ile działa) VOD? Ostatnio sie na TVN24 chwalili że ich programy będą do pobrania... I jak z cenami za pobranie?

Mam też pytanie prawne. Czy to legalne że okres wypowiedzenia Cyfrowego Polsatu wynosi 3 miesiące?? Przecież to 1/4 roku!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo tygodniowym oczekiwaniu na kuriera wczoraj dostałem nbox'a :) Po 2 godzinach udało mi się ustawić antenę (dzięki dla sąsiada który pozwolił mi sprawdzić czy nbox działa na jego antenie) Jak na razie nie mam odpowiedniego kabla (HDMI -> DVI) i korzystam ze SCART'a. Jak kupie kabel do dokładniej opisze wrażenia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie za niedługo też będę się przesiadać na Nke ;) więc mam parę pytań, antenę dostaje się wraz z tunerem, czy muszę jakąś kupić (jak tak to jaką)? Czy w tej telewizji będą takie kanały jak ABC, FOX, HBO?? Jak z jakością obrazu, dźwięku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Just4Fun

ludzie krzyczą że nie ma polsatu, tv4 i innych np. hallmark ale ludzie spójrzcie na pakiet "informacja i rozrywka" tam dają to co napisane + ponad 200 kanałów z całego świata w tym na bank znajdzie się polsat i inne

 

polecam przyjżeć się logu nvidia (literka n):

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

ja w każdym razie jestem zadowolony z Nki i na bank tam przejdę

Poprostu mieli taka sama czcionke;)... (obrazek cytowany celowo)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie do korzystających juz z n-ki:

Jak wyglądała u Was instalacja anteny? (problemy, czas itd.)

Korzystacie z anten satelitarnych które można dokupić do zestawu? Czy używacie innych?

Pytam o to ponieważ słyszałem, że są probelmy z jakością obrazu ze względu na niewielkie rozmiary czaszy anteny (60cm)

gdzie przy tel. sat. a szczególnie do platform cyfrowych gdzie sygnał jest dużo bardziej "skompresowany", polecane są antny o średnicy 80-90cm.

Aha i jeszcze jedno - ile wyniosły Was koszty potrzebnych kabli, złącz itd. (innymi słowy tego czego nie dostaliście z dekoderem a jest niezbedne)

Pozdr. i z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie do korzystających juz z n-ki:

Jak wyglądała u Was instalacja anteny? (problemy, czas itd.)

Korzystacie z anten satelitarnych które można dokupić do zestawu? Czy używacie innych?

Pytam o to ponieważ słyszałem, że są probelmy z jakością obrazu ze względu na niewielkie rozmiary czaszy anteny (60cm)

gdzie przy tel. sat. a szczególnie do platform cyfrowych gdzie sygnał jest dużo bardziej "skompresowany", polecane są antny o średnicy 80-90cm.

Aha i jeszcze jedno - ile wyniosły Was koszty potrzebnych kabli, złącz itd. (innymi słowy tego czego nie dostaliście z dekoderem a jest niezbedne)

Pozdr. i z góry dzięki

 

Wielkosc czaszy nie ma znaczenia dla jakosci.. Ew przy malej czaszy 60cm itp, i pogorszonej pogodzie (opady deszczu,sniegu) moga pojawic sie 'przeklamania' i 'szatkowanie obrazu'

 

Polecam zrezygnowac z ich anteny i kupic 90cm za 65zl oraz konwekter jakis za ~25.

 

Przewod okolo 60gr - 1zl za metr, wtyczka F okolo 30gr szt (potrzebujesz min 2)

 

Wiec koszty dosc male.

Edytowane przez Cmx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkosc czaszy nie ma znaczenia dla jakosci.. Ew przy malej czaszy 60cm itp, i pogorszonej pogodzie (opady deszczu,sniegu) moga pojawic sie 'przeklamania' i 'szatkowanie obrazu'

No właśnie o te warunki pogodowe mi chodziło jak również złe umiejscowienie anteny (zakłucenia)

Dzięki za odpowiedz.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawialem sie nad wybraniem oferty ntv ale jak najnizszym kosztem.

Chce miec TVNTurbo i sporty, a zona chce TVNstyle oraz muzyczne.

Jezeli dobrze patrze i licze to miesieczna oplaca to 26pln w takim przypadku.

Na to jeszcze pojde ale teraz prosze o pomoc w odczytaniu krucznkow i dodatkowych kosztow.

Jaki jest calkowity koszt podlaczenia (tuner + ew. talez) ?

Jak rozumiem bedzie to sprzet wyporzyczony i z cennika wynika, ze za jego uszkodzenie bede ponosil odpowiedzialnosc majatkowa i to wcale nie mala.

Jezeli tak jest w rzeczywistosci to ja ich.... po prostu nie skorzystam z ich uslugi.

Ale wole dopytac czy aby czegos zle nie zrozumialem.

Kto ma ntv i moze mi pomoc w jeszcze kilku innych kwestiach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sawyer188: Piszesz "a dekoder jest chyba twój na własność", wiec po co wyskakujesz z propozycja pomocy jak masz tak blade pojecie o tak podstawowej sprawie?

Wiele ciekawych inf mozna wylapac z reklam tv itp. ale Kaeres pyta sie raczej o szczegoły w tym i ukryte koszty itd..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sawyer188: Piszesz "a dekoder jest chyba twój na własność", wiec po co wyskakujesz z propozycja pomocy jak masz tak blade pojecie o tak podstawowej sprawie?

Wiele ciekawych inf mozna wylapac z reklam tv itp. ale Kaeres pyta sie raczej o szczegoły w tym i ukryte koszty itd..

ale ciebie mądrala ehhh

wszędziesie zwazwyczaj wykupuje sie dekoder odrazu na własnośc i wogóle treść pytanie mnie zdziwiła

wiec nie wyskakuj mi z umoralniającymi radami tylko cos doradź cwaniaku

Edytowane przez sawyer188

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaeres przechodze w tym miesiącu na N z Cyfry +. Mam dekoder jeszcze z czasów Wizji, jakieś 5 lat już jest. Stoi pod telewizorem, nie rusza się, leciutko kurzy, czasem wytrzeć - nie ma co się psuć :)

Naprawde, pod tym kątem nie ma co patrzeć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czy nie lepiej wybrac Cyfrowy Polsat

za 35zl masz to za co w N musial byc zaplacic okolo 48 zl kiedys ktos tu wyliczal a pozatym na Polsacie wiecej sportu IMO F1 ME2008 Liga Swiatowa w Siatkowce w Pilce recznej etc

 

Aha i wiecej programow dokumentalnych tanszy montaz i dekoder na wlasnac i tez jest ten recorder IMO

 

i wszystkie TVN Syle, Turbo etc o ile ostatnio nic sie nie zmienilo.

Edytowane przez KaxxL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...