Skocz do zawartości
MaciekCi

Wieczny Restart Kompa

Rekomendowane odpowiedzi

:angry:

 

Witam

 

Mam problem -> ciągle resetuje mi się komp :/ Szlag mnie już trafia. Oczywiście zasilacz sprawdzony , Audio i (obecnie) modem wyjmowany , cd romy odpinane , ramy podmieniane no i [ciach] z tego. :/ Ciągle się resetuje ... Nie podmieniałem tylko

 

-Grafiki (6800GT)

-Mobo (Abit IC7-G)

-Proca (P4 Northwood 3.0)

 

Bo szczerze nie mam części zamiennych. Obleciałęm już wszystkie serwisy w Ostrowi (Chieftec +WC = 17kg więc lekko nie było) i niestety nikt nie wie oco chodzi :/ ehh te polskie serwisy... Oczywiście podmieniałem sterowniki ... Nic.

 

Muszę dodać że już tak mi się robiło wcześniej jednak myślałem że to kwestia padającego dysku , więc wymieniłem dysk - wiadomo nowy system i... dalej to samo :| . Ba, nawet większe jaja - ostatnio myślę " kurde zrobię jeszcze raz reinstal" i wiecie co ? Podczas instalacji Windy restartował mi się. :/ Ogólnie platformę mam od Sierpnia 2004 a restarty zaczeły się pojawiać gdzieś w Kwietniu-Maju 2006. Tak nagle z siebie. Wiem, że ten Abicik ma skłonności do padania a więc stawiam na niego... Więc albo zmienię płytę albo całego kompa ... i już nawet robię przymiarki bo poprostu nie mam siły już do tego kompa... Aha , no i dodam że myślałem , że to przez @ więc od dłuższego czasu pracuje na standardzie i ... też restarty :/ Jakieś pomysły ?

 

Reszta konfigu :

 

P4 Northwood 3.0 (był @ 3.8) WC

Gainward 6800GT (400/1100 a był @ 450/1300) WC

Abit IC7-G z radiatorami na mosfetach i Thermalrightu na chipsecie

2x512 Hynix D43

Antec TruePower 480W

Seagate 200GB

SB Audigy 2

 

 

Ehh :/ szlag mnie trafia jak komp restartuje się co ~ 3 minuty, chociaż czasem bije rekordy i potrafi wytrzymać nawet 40 minut <rotfl>.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Odkręć wszystko.

2. Sprawdź temperatury.

3. Przeczyść wszystko z kurzu.

4. Reset ustawień bios.

5. Pooglądaj płytę - na 90% to jej wina.

 

Jeśli nie znajdziesz winnego, podepnij wszystko do innej płyty.

wszystkie 5 kroków dawno zrobiłem i to nie raz czy dwa razy ale po kilka :) A co do podmiany płyty w serwisie ... największe jaja że oni takich płyt na stanie nie mają ... żałosne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn. nie mają tego modelu, czy w ogóle nie mają płyt na Northwood?

Tylko zmiana płyty/procka da Ci pewność. Chociaż grafika też nie jest wykluczona z podejrzeń.

 

Może to taka drobna sugestia "sił wyższych", aby przejść na platformę AMD...? :mrgreen:

 

BTW:

Próbowałeś ściągnąć WC i działać na wiatrakach+radiatorach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja bym obstawial ramy, juz sam mialem podobne problemy ze starym kompem sprawdz moze ramce od kumpla.

Czytanie ze zrozumieniem się kłania. ;)

 

:angry:

 

Witam

 

Mam problem -> ciągle resetuje mi się komp :/ Szlag mnie już trafia. Oczywiście zasilacz sprawdzony , Audio i (obecnie) modem wyjmowany , cd romy odpinane , ramy podmieniane no i [ciach] z tego. :/ Ciągle się resetuje ... Nie podmieniałem tylko

 

[...]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo. Komputer resetował się kiedy chciał (też na PGA 478). Nie ważne było czy obciążony graniem czy tylko otwierałem jakiś folder. Winna była płyta. Twierdze tak na podstawie tego, że inne elementy sprzedałem i działają u nowych właścicieli bezproblemowo.

Edytowane przez harryt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yep , płyta. :]

 

Jednak nie będę szukać pod 478 ... Nowa bajka :

 

Core 2 Duo 2.13Ghz

Asus P5N32-SLi Deluxe nForce4

Gainward 7900GTX x2 (SLi) :)

2x1GB Corsair DDR 2 któreś ;P

 

:] No to by było na tyle w tym temacie. Dzięki wszystkim za odzew. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...