Skocz do zawartości
gorbaczof

Palmtop Do Nawigacji

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam sie nad kupnem jakiegos palmtopa do nawigacji, nie mam zadnych innych wymagan oprocz ceny ktora ma byc niska.

Jak to jest z modelami ktore maja wbudowany modul gps np acer n35 i mio 168, ewentualnie HP 1710 plus gps na kabelku.

Co bedzie najlepszym wyborem?

I jakiej mapy uzywac podrozuje glownie po norwegii, szwecji czasem dania i niemcy, bo w polsce to chyba tylko AutoMapa.

 

Dzieki za pomoc

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pc nie ma ani tomtoma ani automapy wiec... :mur:

Jest. Automapa wersja TabletPC, która działa równie dobrze na normalnym lapku (nie musi być tabletpc).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hooded man

http://www.allegro.pl/item127954501__mio_d..._nowy_fvat.html

 

moim zdaniem rewelacja, testowalem go na trasie prawie 600km - caly dzien jazdy prawie z przerwami. Anyway, nie zgubil sygnalu ANI RAZU (!) malo tego przekazuje dane z dokladnoscia co do joty z czestotliwoscia 1 sekundy. Dlaczego? Opiera sie na najnowszym chipie SiRF Star III, inne palmy z tym modulem kosztuja okolo 1600zl a oferuja absolutni nic wiecej. Ten mio ma te same bebechy co asusy i hpeki. Wiem bo juz testowalem kilka modeli.

Jak bym mial kupowa to tylko i wylacznie MIO, poza tym MIO ma w komplecie bardzo dobry holder do auta ktory jest stworzony specjalnie dla tego palma a nie jakiej uniwersalne shity z ktorych palm moze nawet wypasc w ekstremalnych momentach, no i ladowarke samochodwa ma a to tez wazne.

Jak jezdzisz duzo to zeczywiscie taki plm ci bardzo ulatwi zycie, MIO ma bardzo szybki procesor i napewno w przyszlych edycjach bardziej wymagajacych wersjach map, spokojnie je pociagnie. Niestety na trasy miedzynarodowe ci nic nie polece, ja uzywam Automapy bo ona po terenie PL jest tak jak mowisz - bardzo dobra.

 

oczywiscie jazda z laptopem czy tabletem to glupota w czystej formie, nie mowiac juz o tym ze trzeba zawsze miec plecak ze soba bo zostawienie czegos takiego w aucie nie wchodzi wogole w gre. Poza tym nie da sie patrzec na ekran laptopa caly czas, niby jak to robic? Mozna tylko wypadek spowodowac. Palmtop jest przyczepiony do szyby i jest zaraz obok zegarow nie meczac i nie rozpraszajac kierowcy. A co podczas hamowania? Jest tyle negatywnych przeslanek przeciwko laptopowi ze nawet szkoda gadac na ten temat. Ten kto wogole ma cien nadzieji ze laptop moze sie sprawdzic nigy nie uzwal chyba nawigacji w praktyce.

Edytowane przez hooded man

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Laptop odpada, gdzie go zamocowac a w miescie to czesto zdarza sie ostro przyhamowac (zwlaszcza wawa). Zreszta za miesiac zmiana na Qosmio G25 a to juz duzy kloc.

 

Myslalem o tym Mio, ale tak naprawde to nie wiem czy mio 168 lub N35 nie wystarczy a one sa w cenie 500-600zl.

Zaleta wbudowanego GPS jest to ze latwo jest zaprac palmtopa w gory lub na lodke.

Tylko czy one nie gubia sygnalu i pewnie musza byc blisko szyby w samochodzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hooded man

Jak jest mgla to moze szukac kilknascie minut nawet sygnalu. I dobrze jest jak jest kolo szyby - to bardzo ulatwia sprawe. palmy z wysuwana antena (testowalem) BARDZO SZYBKO znajduja sygnal i jest on bardzo mocny non stop. Ale sek w tym ze mimo tego ze MIO nie mial cay czas satelit i sygnalu GPS na maxa nabitego na skali absolutnie nie wplywa na komfort pracy.

Tak jak mowielem MIO mi przez caly dzien nie zgubil ani razu sygnalu. Bylem zaszokowany ze jest az tak skuteczny, biorac pod uwage cene i brak owej anteny.

I jego funkcjonalnosc oceniam tak samo jak palma z rozkladana antena.

Mozliwe ze funkcjonalnoc palma z rozkladana mini antenka by wyszla w fatalnych warunkach pogodowych, Ja w sumie jak jechalem to tez bylo pochmurnie ale moze sie zdarzyc i gorsza pogoda.

IMHO nie kupil bym palma za 1500zl bo ma dodatkowa antene.

 

Co do tego czy nie musi byc blisko szyby - przeciez i tak jest caly czas przyczepiony od szyby przedniej :-) ale nie martw sie jak bedziesz cos przegladal na kolanach to ci sygnalu nie zgubi.

 

Poza tym warto przeszukac fora, moj kolega ktory w tym siedzi ma jakis soft ktory wymusza na palmie wiecej zapytan i rozszerza baze satelit - cos w tym tylu, - nawet o 20% jeszcze mozna podniesc jego wydajnsc, pomoze to utrzymac wieksz ilosc dostepnych satelit i GPS bedzie zczytywal dane z satelit od ktorych defaultowo sie nie pyta o dane (wojskowe?)

 

pamietaj tylko ze to MUSI byc uklad SiRF Star III GPS, bo starsze to zenada.

Edytowane przez hooded man

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli idzie o szczerość... Nie kupuj Acera n35, nie ważne jak tani będzie. Szkoda twoich nerwów. Protokół NMEA to już zabytek. Co do anteny w acerze... Musiałem dokupić zewnętrzną za 60 zł bo ta wbudowana to sie nadaje do uzytku tylko jak słońce świeci tak że gołym okiem widać te satelity...

Czytałem troche ostatnio o nawigacji i zgodze sie z przedmówća sirf III koniecznie!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze faktycznie odzaluje te 300zl wiecej i kupie nowke P350. Za 3 tygodnie jak bede w Polsce to na pewno na cos sie zdecyduje bo jazda samemu z mapa to tragedia.

A testowaliscie moze dodatek z fotoradarami do Automapy lub TomToma? Najbardziej intersuje mnie norwegia bo tutaj fotoradary sa co chwilke :-(

Edytowane przez gorbaczof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...