Skocz do zawartości
Caleb

Geforce 8800 GTX / GTS

Rekomendowane odpowiedzi

co to za czasy nadeszly zeby wydawac 2k na karte graficzna :)

Te czasy nadeszly dawno temu. GF3 po swojej premierze kosztowal w Polsce 1700zl, a bylo to z 5 lat temu. Potem juz cena 2k z kawalkiem stala sie tradycja dla topowych modeli, ze wspomne 9700pro czy x800xt czy gf6800ultra (i gt zreszta tez) i 7800gtx i x1900xtx itp. Ceny jak ceny.

 

 

Edit: Dziwia mnie negatywne opinie o 8800GTS, ze niby parodia, ze costam...

 

- a wszystko to ilustrowane jakimis archaicznymi grami typu NfS Carbon, ktorego enine stoi w miejscu od 4 lat, czy przedpotopowe gry oparte na dx8.5 jak Far Cry czy HL2, nie wspominajac juz o kamieniu lupanym w stylu 3Dmarka 2003. Caly ten badziew opiera sie przeciez glownie na wydajnosci teksturowania, a uzycie shaderow jest znikome - z tymi grami dobrze radzily sobie wysmienicie karty z 4 czy 6 shaderami. Jak wiec ma tu pomoc nowa architektura nastowiona wlasnie na shadery? Dla mnie wniosek jest jeden - w starych grach karta ma wydajnosc topowych kart poprzedniej generacji, a nowych moze byc tylko lepiej. MOze ktos wstawi screeny z gra wykorzystujaca shadery w duzym stopniu, wydana w miare niedawno i bedaca wyzwaniem dla karty. Bo jak widze 151fps i narzekania to naprawde smiac mi sie chce....

Edytowane przez komisarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MOze ktos wstawi screeny z gra wykorzystujaca shadery w duzym stopniu, wydana w miare niedawno i bedaca wyzwaniem dla karty. Bo jak widze 151fps i narzekania to naprawde smiac mi sie chce....

no np. Call of Juarez, przepakowany SM3.0 i HDR, i wydajnosc z "slabego" GTS

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sulaco przestań :lol2: bo w moich oczach jesteś zatwardziałym fanboyem :lol2:

dla mnie 8800GTS jest za słaby cenowo/wydajnościowo w porównaniu do 8800GTX :), a nie do starej genercji :D i jak narazie testy to potwierdzają

 

Dołączona grafika

 

Które karty są uszkodzone >>>

http://www.techpowerup.com/img/06-11-08/DO...%20Report_1.jpg

http://www.techpowerup.com/img/06-11-08/DO...%20Report_2.jpg

http://www.techpowerup.com/img/06-11-08/DO...%20Report_3.jpg

http://www.techpowerup.com/img/06-11-08/DO...%20Report_4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sulaco przestań :lol2: bo w moich oczach jesteś zatwardziałym fanboyem :lol2:

:lol2: szczerze, to jak mnie widzisz interesuje mnie jak zeszloroczny snieg :lol2:

 

dla mnie 8800GTS jest za słaby cenowo/wydajnościowo w porównaniu do 8800GTX :), a nie do starej genercji :D i jak narazie testy to potwierdzają

ale jest wydajniesza i oferuje wiecej od topowych poprzedniej generacji, to porzepraszam za ile chcialbys taka kupic w dniu premiery? za 1000 ? :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj ma się odbyć premiera dwóch kart z serii GeForce 8 firmy nVidia - są to modele GeForce 8800GTX oraz GeForce 8800GTS, obydwa bazujące na układzie o kodowej nazwie G80. Z najnowszych doniesień wynika, że w lutym dołączy do nich trzeci model. Niestety, jak na razie nie wiadomo o nim zbyt wiele - nie jest nawet pewne, czy będzie to karta tańsza od obecnych, czy też droższa - być może podobna w założeniach do GeForce 7950GX2 z dwoma GPU. Co ciekawe w mniej więcej tym samym czasie ma się odbyć premiera konkurencyjnego układu AMD ATI R600, również wspierającego standard Shader Model 4.0, a co za tym idzie także DirectX 10.

 

http://twojepc.pl/news13407.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie 8800GTS jest za słaby cenowo/wydajnościowo w porównaniu do 8800GTX :), a nie do starej genercji :D i jak narazie testy to potwierdzają

 

Czyli nvidia slabo konkuruje sama ze soba... Coz, jej prawo. Ma 2 najszybsze kart na rynku, moze ustalc ceny jak chce. I tak zakup nowych kart jest oplacany - nie pamietam sytuacji wsrod topowych modeli, zeby za 100% wiecej ceny dostawalo sie 100% wiecej wydajnosci. A teraz wlasnie tak jest - pisze tu o porownaniu takiego gf7900gto (1200zl) z 8800gtx. Nie mowiac juz nawet o dodatkowej fukcjonalnosci.

 

Moja wypowiedz odnosila sie do licznych glosow, ze to zwyczajny krok w ewolucji a nie przelom. Coz, zapewne zycjac w alternatywnej rzeczywistosci opieraja sie na znanych im (i tylko im) fakatch, ze kazda kolejna generacja byla o 100% szybsza od poprzedniej. Ja pamietam co innego - 20-40% zysku w wydajnosci to byl max. (w stosunku do poprzednich topowych modeli, wlasnych lub konkurencji). A tutaj kilku uzytkownikow widzi problem w tym, ze slabsza karta jest tak sama wydajna jak topowe poprzedniej generacji w grach z przed 3 lat, a w nowych przewaga dramatycznie wzrasta. Proponuja porownac wydajnosc w dwuwymiarowych przygodowkach pod dosem, wtedy mogloby sie okazac, ze nawet 8800gtx generuje 0,000463fps mniej niz super radoen czy tez gf4200 i pozowoli to fanatykom wywiesic flage zwyciestwa (z dowodem!) i oglosic, ze nVidia oferuje totalny crap.

 

Wiecej obiektywizu panowie - patrzac na te wyniki ciezko nie powiedziec, ze karta jest po prostu niesamowicie wydajna i kasuje wszystko, co bylo do tej pory. I nie podpierajce sie screenami z tetrisa, do ktorych te 150fps i tak wystarcza, tylko wydajnoscia w nowych grach, ktore poprzednia generacje zabijaja, jak np. Call of Juharez (lub cos podobnego).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyklasne komisarzowi. napisal bardzo ladnie i bardzo madrze ;)

chcialem napisac cos podobnego, ale dosc mam ludzi na tym forum ktorzy rzucaja haslami typu "odgrzany kotlet" czy tam "gniot"(mowie ogolnie, nie tylko odnosnie tego tematu). zalosc :mur: . a jak do kogos nie dociera to co napisal komisarz to niech kupi szybszego 7900GTX lub X1950XTX i cieszy sie do woli ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

imho to jest rewolucja na miare swego czasu ati 9700 - wydajnosciowa i jakosciowa, i jezeli ktos tego nie widzi to jest, albo slepy, albo totalnym ignorantem. :P

http://enthusiast.hardocp.com/article.html...W50aHVzaWFzdA==

 

odnosnie jeszcze pradozernosci

Dołączona grafika

Edytowane przez Sulaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh ja mam nadzieje ze jak nie nvidia to ati zrobia karty dla tych mniej kasiatych ludzi bo wiekszosc ludzi jest w stanie dac 700-1000zl za dobra w miare karte wiec czekamy na cos tanszego;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak.... Pomijając kwestię wydajności (skądinąd znakomitej) to jestem pełen podziwu dla inżynierów NVIDII za osiągnięcie związane z poborem prądu.... Jak dla mnie to jest to mistrzostwo świata bowiem układ jest produkowany w technologii 90nm czyli takiej samej co Radek x1950xtx ale mając o 80% więcej tranzystorów pobiera zaledwie kilkanaście W więcej....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nvidia slabo konkuruje sama ze soba... Coz, jej prawo. Ma 2 najszybsze kart na rynku, moze ustalc ceny jak chce. I tak zakup nowych kart jest oplacany - nie pamietam sytuacji wsrod topowych modeli, zeby za 100% wiecej ceny dostawalo sie 100% wiecej wydajnosci. A teraz wlasnie tak jest - pisze tu o porownaniu takiego gf7900gto (1200zl) z 8800gtx. Nie mowiac juz nawet o dodatkowej fukcjonalnosci.

 

Moja wypowiedz odnosila sie do licznych glosow, ze to zwyczajny krok w ewolucji a nie przelom. Coz, zapewne zycjac w alternatywnej rzeczywistosci opieraja sie na znanych im (i tylko im) fakatch, ze kazda kolejna generacja byla o 100% szybsza od poprzedniej. Ja pamietam co innego - 20-40% zysku w wydajnosci to byl max. (w stosunku do poprzednich topowych modeli, wlasnych lub konkurencji). A tutaj kilku uzytkownikow widzi problem w tym, ze slabsza karta jest tak sama wydajna jak topowe poprzedniej generacji w grach z przed 3 lat, a w nowych przewaga dramatycznie wzrasta. Proponuja porownac wydajnosc w dwuwymiarowych przygodowkach pod dosem, wtedy mogloby sie okazac, ze nawet 8800gtx generuje 0,000463fps mniej niz super radoen czy tez gf4200 i pozowoli to fanatykom wywiesic flage zwyciestwa (z dowodem!) i oglosic, ze nVidia oferuje totalny crap.

 

Wiecej obiektywizu panowie - patrzac na te wyniki ciezko nie powiedziec, ze karta jest po prostu niesamowicie wydajna i kasuje wszystko, co bylo do tej pory. I nie podpierajce sie screenami z tetrisa, do ktorych te 150fps i tak wystarcza, tylko wydajnoscia w nowych grach, ktore poprzednia generacje zabijaja, jak np. Call of Juharez (lub cos podobnego).

słabo u ciebie z rozumowaniem :lol2:

ja nie neguje tego, że 8800GTX jest kartą słabą :D przeciwnie jest kartą nadzwyczaj wydajną w przeciwieństwie do 8800GTS, którego wydajność w porównaniu do swojego mocniejszego brata jest słaba :)

porównaj sobie starsze generacje .......7800GTvs7800GTX, 7900GTvs7900GTX, a będziesz wiedział o co mi chodzi

 

SPARKLE Calibre 8800 Series w/ TEC Cooling zapowiada się interesująco

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

Testy

 

www.enthusiast.hardocp.com

www.gamepyre.com

www.motherboards.org

www.tweaktown.com

www.theinquirer.net

www.gotfrag.com

 

 

 

ps.

koniec ot ode mnie

Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słabo u ciebie z rozumowaniem :lol2:

Mozliwe. Za to ciebie z czytaniem - wyraznie napisalem, do kogo adresuje tego posta:

"Moja wypowiedz odnosila sie do licznych glosow, ze to zwyczajny krok w ewolucji a nie przelom."

 

Meo

heh ja mam nadzieje ze jak nie nvidia to ati zrobia karty dla tych mniej kasiatych ludzi bo wiekszosc ludzi jest w stanie dac 700-1000zl za dobra w miare karte wiec czekamy na cos tanszego;)

Moim zdaniem zanim ATI wyda swoja karte, nVidia bedzie miala juz oferte rynkowa dla kazdego segmentu + poprawiona wersje kart majacych premiere dzisaj. Zreszta, pierwsze zapowiedzi juz sie pojawily. ATI - coz, jezeli mnie pamiec nie myli ich chip mial byc gotowy dawno temu, wydajnosc powalajaca itp. Wyszlo na to, ze slyszymy tylko o kolejnych przesunieciach terminow... Zakladam, ze maja cos w zanadrzu, w koncu AMD nie kupilo ich w ciemno i czyms musieli zablysnac, ale ta cala fuzja wplynela na rynek bardzo niedobrze. Zapewne czesc inzynierow projektujacych dotychczas grafike zostalo przeniesionych do projektowania procesorow. Poza tym sam zakup sporo kosztowal i pewnie nie za bardzo maja fundusze... W mojej ocenie od czasu pierwszych poglosek o przejeciu, ATI (tych najwczesniejszych, a wiec chyba z lutego) jest w glebokiej defensywie - przegrywa oferta w w najwazniejszych segmentach (wlasciwie tylko 1900xt jest dobra propozycja, x1950pro tez bylby niezly, gdyby byl dostepny), z premiera 8800 nie ma czego szukac w HI-END. Fajnie by bylo, gdyby ten nowy radeon wyszedl im dobry, bo inaczej nvidia wydrenuje nasze kieszenia do cna;)

Edytowane przez komisarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

k|ngp|n wziął 4 jajowca (do 2006 - reszta Conroe) i 2 x 8800GTX w obroty ... grafy -40-45 stopni, taki tam initial result :D

to kiedy nowy 3dmark? ;) wyniki jescze skocza - w drodze 680i i nowe stery Edytowane przez Sulaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to kiedy nowy 3dmark? ;) wyniki jescze skocza - w drodze 680i

on ma

 

NVIDIA 680i SLI motherboard

Kentsfield b3/Conroe b1 @1.75v actual vcore/-100c loaded temps.

2 x 8800gtx SLI -40c to -45c Tek-9 ln2

CORSAIR DOMINATOR 8888 2gb

Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to kiedy nowy 3dmark? ;) wyniki jescze skocza - w drodze 680i i nowe stery

Time to smash the orbs up again.

These runs all done with 8-9hrs benching time using all the hardware at once.

GPU's only pushed maybe 60-70% . So much left untapped...imagine what the scores will be 1 month from now lol:

 

NVIDIA 680i SLI motherboard

Kentsfield b3/Conroe b1 @1.75v actual vcore/-100c loaded temps.

2 x 8800gtx SLI -40c to -45c approx 850-870/1150 Tek-9 ln2

CORSAIR DOMINATOR 8888 2gb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a powiedz daron jak to jest z tym DX10 :) na in4 prezentują oto takie foty z nowych demek

 

Geometry Shader - to nowy rodzaj shadera, który wprowadza DirectX 10

Dołączona grafika

 

Obrazek powyżej przedstawia rendering podwodnego ekosystemu w DirectX 10

Dołączona grafika

dostaliście tylko foty od nvidii ?? bo przecież aby zaprezentować te efekty musicie mieć DX10

 

a chłopaki testowali karty na Windows XP SP2, DirectX 9.0c

Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...