Skocz do zawartości
Caleb

Geforce 8800 GTX / GTS

Rekomendowane odpowiedzi

jakie tam cudo...zwykle 7900gt 512mb w sli na jednej karcie

 

przegladam wlasnie testy no i GX2 dosc mocno kopie tylki 8800GTS, a czasami nawet i mocno podchodzi pod GTXa

 

minus jest taki ze czasami trzeba sie napocic zeby odpalic SLI no i nadal nie wiem jak to wyglada pod vista. DX10 to narazie i tak bajer wiec sie nawet tym nie sugeruje

 

http://www.bit-tech.net/hardware/2006/12/1...orce_8800_gts/1

 

http://xtreview.com/addcomment-id-880-view...-benchmark.html

 

http://www.tbreak.com/reviews/article.php?...mp;pagenumber=5

 

waham sie dlatego ze cena GX2 oscyluje w okolicach 7-8setek czyli ok.200zl taniej od GTSa 320, a te 2x512mb jednak daje kopa i nie ma problemow z zapychajaca sie pamiecia. GTS 640 jest kuszacy, no ale to juz 1300zl

Zdaje sie ze pamiec SLi sie nie sumuje, wiec to tylko 1x512 :P No i przede wszystkim to sa pierwsze testy 8800 na starych jak swiat sterownikach, a nowe drivery daja naprawde mocnego kopa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz zaraz zaraz. Ktoś tam ściągał chłodzenie z GTS i co dalej, bo nie wyłapuję. Mam Palita i jeszcze go nie kręciłem. Mam się w coś zaopatrzyć, tzn. jakieś inne chłodzenie czy coś??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaje sie ze pamiec SLi sie nie sumuje, wiec to tylko 1x512 :P No i przede wszystkim to sa pierwsze testy 8800 na starych jak swiat sterownikach, a nowe drivery daja naprawde mocnego kopa.

sumowac sie nie sumuje, ale kazdy z GPU ma swoje 512MB, wiec nie 512mb tylko 2x512mb :)

 

ogolnie sie waham dosc mocno :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra...a 7950GX2 vs GTS 320 ??

 

bo np... :rolleyes:

http://pokazto.com/?img=111-73g1.jpg

W nowych tytułach lepszym rozwiązaniem będzie GTS , natomiast co do pamięci zainstalowanej na karcie to ja nadal upieram się że jak jest mozliwość dopłaty do 640 to zdecydowanie taką opcję polecam , no chyba że niestety kasy brak.Tym bardziej że 640 można kupic już za ok 1250 pln.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sumowac sie nie sumuje, ale kazdy z GPU ma swoje 512MB, wiec nie 512mb tylko 2x512mb :)

 

ogolnie sie waham dosc mocno :D

Na x2 będzie 512 a nie 2x512 , ujmując prościej każde GPU ma 512 , ale biorąc pod uwagę całość masz 512 pamięci i jak gra będzie wymagała więcej niz 512 to nic ci to nie da że jest 2x512 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na x2 będzie 512 a nie 2x512 , ujmując prościej każde GPU ma 512 , ale biorąc pod uwagę całość masz 512 pamięci i jak gra będzie wymagała więcej niz 512 to nic ci to nie da że jest 2x512 .

i tak i nie :) ...ale to nie topic na takie dyskusje

 

na slizone, byl obszerny topic na ten temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tak i nie :) ...ale to nie topic na takie dyskusje

 

na slizone, byl obszerny topic na ten temat

Wrzucisz np. wszystkie mozliwe texture packi do obliviona i wysoka rozdzialke tak ze bedzie zjadac wiecej niz 512 to na pojedynczym 7900 gt, 7900 gt SLi czy 7950gx2 bedzie sie dusic bo przeciez nie moze podzielic tekstur. Poszukaj porownan GX2 i 8800 na nowych sterach to szybko pozbedziesz sie watpliwosci :P Edytowane przez Daamain

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj porownan GX2 i 8800 na nowych sterach to szybko pozbedziesz sie watpliwosci :P

to nie takie proste :)

 

zdaniem wielu GTS 320 to kasa wyrzucona w bloto, wersja 640MB jest drozsza od GX2 juz o 500zl. Wiec jesli ta roznica na nowych sterach jesli jakas jest, to czy jest warta dokladania takiej kasy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DX10 to narazie i tak bajer wiec sie nawet tym nie sugeruje

 

żaden bajer , ja już od dawna gram w gry z DX1o czy to z patchem czy zrobione odrazu pod DX 10 .

 

Do tej pory :

COMPANY OF THE HEROES

LOST PLANET

WORLD IN CONFLICT BETA

BIOSHOCK DEMO

 

A gierek przybywa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak za miesiąc albo dwa będziesz zmieniał grafę... no to może i tak ale jak więcej to ja bym w to nie wszedł. Zresztą i tak tego nie zrobiłem choć dx10 to od niedawna u mnie jest. Zaraz wyjdzie pierwsza gra wymagająca s.m.4.0 i będzie lipa jak ze starszymi kartami, które to wymiękły chociażby przy ostatnim splinterze czy innej pierwszej. No wiecie...

Tak sobie właśnie myślę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tak .. jako posiadacz gx2 nie zmienilbym teraz karty na GTSa ...

ale jakbym mial kupowac nowa karte .. nie kupilbym Gx2 ..

 

podsumowywujac bede zadowolonym uzytkownikiem GX2 dopoki nie stanieje 88gtx ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co ....7950GX2 czy przybidowac do GTSa 640 ? :rolleyes:

Zara mnie pobija ale co tam :D

 

Radeon 2900XT. Fajna grafa, znacznie lepiej mi pasi niz GTS'y a 7950GX2 to do powieszenia na scianie sie nadaje jako dzielo sztuki technicznej. Radeon w kwestii gier i benchow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkręciłem mojego Palita GF8800GTS 640MB tak: http://images25.fotosik.pl/69/9764bbdf51fc3923med.jpg

 

Dobre wyniki czy coś skrzaciłem?

a tak ciężko po sigach popatrzeć ?

wartość 648/1512/999

a jak ze stabilnością ?

jakieś wyniki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, teraz wyświetlił mi poprawnie. Ale post też był edytowany więc może on go poprawił.

Tja, poprawiłem bo taki mały był że wyglądało jak rozpaćkana mrówka na ekranie xD

 

Nie wiem czy ta karta ma zaniżone taktowanie czy jak. Podciągnąłem taktowania, ale w 3DMark06 juz mi się artefakciki pojawiały (czarne).

Dało by coś gdybym wgrał BIOS od jakiegoś innego 8800GTS??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam takie pytanie odnośnie 8800gts czy pobór prądu jest tak duży jak podają w specyfikacji i czy zasilacz silentcool 560w starczy do tej karty takze do oc?

TAGAN 430W spokojnie dawał rade na tym co w podpisie , ale dla bezpieczeństwa i przyszłej rozbudowy kupiłem TAGANA jak w podpisie .

 

Ten Twój spokojnie starczy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...