Skocz do zawartości
Caleb

Geforce 8800 GTX / GTS

Rekomendowane odpowiedzi

poprobuj wszystko od nowa popodlaczac bo jak karta piszczy to znaczy ze dodatkowe zasilanie jest nie podpiete i nie startuje, sprawdz wszystkie kable. Jak nie pomoze to mozliwe ze wtyczki uwalone, cos z karta ew. z zasilka, ale watpie.

pozdro ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj brat ma w zasadzie blizniacza konfiguracje

czyli dual core @3 Ghz + GTX i dziala bez najmniejszych problemow na Modecomie 350W

 

zreszta do GTX'a nV wlasnie zaleca zasilke 450W z tego co pamietam wiec ten chieftec nawet sie przy niej specjalnie nie spoci

Pociągnąć pociągnie, tyle, że zasiłka jest pod max obciążeniem co często powoduje nagrzewanie się jej i spadek sprawności. Ponadto pod max obciążeniem taki zasilacz może niespodziewanie wyzionąć ducha, pociągając za sobą inne elementy ...

 

Wczoraj zrobiłem mały teścik na moim configu (Tagan 480W z 28A na +12V) - w IDLE - CPU 2.7GHz, VGA bez OC, według programu od mobo na linii +12V mam 11,8-11,9V. Odpaliłem Orthosa (Small FTTs, priority 8 ) i Video Card Stability Test aby obciążyć maxymalnie CPU i GPU, a tym samym linie +12 zasilacza. Żeby nie była za prosto CPU poszedł na 3.6GHz 1.4V, a karta na 612/1566/2000, co spowodowało spadek napięcia do 11.4-11.5V a to już okolice granic normy dla tej linii.

 

Wiem, że testy są nieprecyzyjne bo nie z miernika ale jednak pokazują, że pod takim obciążeniem nie jest już wesoło, a podkręcony GTX wymaga przecież kilka Wat więcej od mojej karty.

Edytowane przez epoxer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Równie dobrze program może zawyżać/zaniżać napięcie. W moim przypadku everest na obecną chwile zawyża o 0,2V a zdażało się że zaniżał o 0,3V na lini 12V. W Twoim przypadku nie wierze by Tagan tak zaniżał napięcia. IMHO bez miernika można gdybać. Conajwyżej można uznać spadek napięcia który jest możliwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pociągnąć pociągnie, tyle, że zasiłka jest pod max obciążeniem co często powoduje nagrzewanie się jej i spadek sprawności. Ponadto pod max obciążeniem taki zasilacz może niespodziewanie wyzionąć ducha, pociągając za sobą inne elementy ...

 

Wczoraj zrobiłem mały teścik na moim configu (Tagan 480W z 28A na +12V) - w IDLE - CPU 2.7GHz, VGA bez OC, według programu od mobo na linii +12V mam 11,8-11,9V. Odpaliłem Orthosa (Small FTTs, priority 8 ) i Video Card Stability Test aby obciążyć maxymalnie CPU i GPU, a tym samym linie +12 zasilacza. Żeby nie była za prosto CPU poszedł na 3.6GHz 1.4V, a karta na 612/1566/2000, co spowodowało spadek napięcia do 11.4-11.5V a to już okolice granic normy dla tej linii.

 

Wiem, że testy są nieprecyzyjne bo nie z miernika ale jednak pokazują, że pod takim obciążeniem nie jest już wesoło, a podkręcony GTX wymaga przecież kilka Wat więcej od mojej karty.

i dlatego nikogo nie namawiam do nasladownictwa

8800 GTX + 350W sredniej jakosci zasilka to niekoniecznie zbyt dobrze dobrane komponenty :oops:

ale z drugiej strony nie nalezy z gtx'a robic niewiadomo jakiego potwora ktory potrzebuje zasilki 550W

z tego co ja kojarze to nie widzialem nigdzie by pociagnal wiecej niz 170W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to prawda ze lepiej brac 880GTS z 512MB zamiast 768 ? Ogolnie jak czytam to ludzie pisza ze np 1GB to jest bez sensu. Tylko jeszcze nie doszedlem czy to chodzi o konkretna karte czy ogolnie 8800/9600 ?

 

Czy taki 8800GTS bedzie ograniczony jesli bede go mial w slocie 8x zamiast 16x ?

Bo ten GTS jest ponoc duzy a DFI ladnie wpasowalo NB nad pierwszym slotem i musze go wcisnac na dolny gdzie jest albo x2 albo x8 (jak zwory przestawie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@PolandMET:

 

1) Miałeś chyba na myśli GTX 768MB vs GTS 512MB - ten drugi ma nowszą architekturę i mniejszy pobór prądu (wynikający z mniejszego procesu technologicznego). Wydajnościowo tam gdzie trzeba właśnie więcej RAMu, a więc wysokie AA i wysokie rozdzielczości to GTX jest wydajniejszy, choć nie są to duże różnice. Są też sytuacje odwrotne, że GTX przegrywa.

 

2) 1GB i powyżej (ostatnio pojawiają się karty z 2GB) jak na razie realnie do niczego się nie przydaje. W większości przypadków 512MB wystarcza, a max to 768MB zainstalowane na GTX czy Ultra (słabsze karty z dużą ilością RAMu i tak z niego nie skorzystają, bo nie włączysz wysokiego AA, czy rozdzielczości na nich, więc dodatkowy RAM to marketing).

 

3) PCI-E 8x - tragedii nie będzie. Różnic nie odczujesz, chyba, że w benchmarkach. W grach stracisz 1-2FPS może.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziekuje za bardzo pomocna wypowiedz :) Mi to akurat wszystko jedno bo ostatnio jak sie interesowalem kartami to wszyscy brali 7600-7800 a 8800 tylko najbogatsi extremisci :)

 

Sklaniam sie ku 8800GTS 512MB. Jakis konkretny model szukac ? Podatny na OC czy to wszysko jedno ? Mam zamiar do niego podlaczyc WC (rdzen) a na ram dac radiatorki Cu tylko nie wiem czy to bedzie wystarczalo pamieciom. Ostatecznie moglbym blok GPU wywalic choc pewnie takie rozwiazanie cichsze nie bedzie.

 

Czy jakies 9600(GT? GSO?) tez brac pod uwage czy raczej sobie darowac ? Szczerze mowiac nie doszedlem jeszcze do tego jaka jest roznica miedzy 8800 a 9600 (z punktu widzenia gry a nie ilosci MHz czy kostek na laminacie ktorymi sie mozna podniecac) :)

 

Ktore z tych kart sie mniej grzeja a sa wydajnosciowo podobne ? bo nie ukrywam ze moje WB jest strasznie gorace ostatnio. A jak jeszcze jakiegos potwora GF wloze do ukladu to juz bede mogl sobie kolacje podgrzewac :)

Edytowane przez PolandMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9600gso od palita po podkreceniu osiaga 9800 pktów w 3dmarku 2006 czyli tyles samo co MSI 8800 GTS 320 mb bez podkrecenia

 

dostaniesz go za 290 zł nowke (np. na www.pcprojekt.pl)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z 500zl moge dac tym bardziej ze 7600GS za 100zl moze opyle.

 

A szykuja sie jakies duze zmiany w tych nowych kartach ? Bo ja spokojnie moge i do wrzesnia wysiedziec na moim Galaxy

Jak możesz i nie masz parcia to lepiej poczekaj ....... będzie większy wybór nowych graf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najzabawniejsze jest to, że sobie siedziałem w windzie przeglądałem forum purepc i nagle obraz zaczął mi migać, skakać itp i oto co się stało :) ehhh.... już dzisiaj nie robią porządnych rzeczy <_<

 

dziwne na screenach z tapetą nie ma tych pasków :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze to i glupie, ale popraw mocowanie karty w slocie... Przeczysc ewentualnie styki i odkurz je. Mnie identycznie zachowywala sie kieeeedys GF3Ti200 i przyczyna wlasnie byl kurz w slocie/na stykach karty :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze to i glupie, ale popraw mocowanie karty w slocie... Przeczysc ewentualnie styki i odkurz je. Mnie identycznie zachowywala sie kieeeedys GF3Ti200 i przyczyna wlasnie byl kurz w slocie/na stykach karty :idea:

To nie jest wina tego właśnie, teraz jadę na karcie z podpisu, którą włożyłem po wyciągnięciu tego GTS'a. A GTS'a wyciągnąłem raz i włożyłem ponownie, bez skutku :unsure: . Pozostaje ją odesłać na gwarancje i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Opłaca się brać nowego Leadteka 8800gts 512mb za 500zł?? Potrzebuje szybkiej odpowiedzi!!!!

Eeee -chyba nie....Tu masz okazję:

Aukcja marzeń

:damage_wall:

Czego ja nie kupiłem takiej grafy jako lokaty? :wink:

@ali -lub kilka mniej.... :wink:

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Dzisiaj mój GTS wyzionął ducha :) kartę kupiłem 28 maja i dzisiaj wyzionęła ducha. Oto co się ciekawego mi na ekranie pojawia :)

mialem identyczny obraz na monitorze na swoim 8600gt po podkrecaniu grafy ,najgorsze bylo to ze riva tuner mi zpamietywala ustawienia podkrecone a nie moglem ich zmienic bo po wlaczeniu grafa zaraz sie przegrzewala i pojawial sie dokladnie taki ekran ,nie wiem cz Ty kreciles grafe ale wyglada to tak jak by sie bardzo grzala grafa a jak kiedys spalilem grafe to jest wogole zupelnie inny obraz nie ma obrazu poprostu monitor sie nie wlacza :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie, czy ktos z was modowal 8800GTX na Quadro FX 5600 :?: uzytkownik forum http://forum.insanelymac.com ma takowa grafe przerobiona (modowal mojego biosa z 7900gs do quadro) i zastanawiam sie wlasnie nad zakupem 8800 GTX / ULTRA tylko sa one drogie w porownaniu do nowych 4850/4870 a nie znalazlem nic o przerobieniu radkow do FireGL ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam zamiar zmienic bios w w mojej karcie (evga 8800gts 640mb 513/1188/792) , moze ktos mi dac instrukcje jak to zrobic bezpiecznie i gdzie znajde najnowszy bios.Szukalem na stronie evga ale nie znalazlem.Sorki jezeli juz bylo ale nie moge sie dokopac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam zamiar zmienic bios w w mojej karcie (evga 8800gts 640mb 513/1188/792) , moze ktos mi dac instrukcje jak to zrobic bezpiecznie i gdzie znajde najnowszy bios.Szukalem na stronie evga ale nie znalazlem.Sorki jezeli juz bylo ale nie moge sie dokopac.

Ogolnei zmiana biosa pewnie niewiele wniesie... ale poszukiwania zacznij tutaj :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem mały teścik na moim configu (Tagan 480W z 28A na +12V) - w IDLE - CPU 2.7GHz, VGA bez OC, według programu od mobo na linii +12V mam 11,8-11,9V. Odpaliłem Orthosa (Small FTTs, priority 8 ) i Video Card Stability Test aby obciążyć maxymalnie CPU i GPU, a tym samym linie +12 zasilacza. Żeby nie była za prosto CPU poszedł na 3.6GHz 1.4V, a karta na 612/1566/2000, co spowodowało spadek napięcia do 11.4-11.5V a to już okolice granic normy dla tej linii.

Przed chwilą powtórzyłem test na nowym zasilaczu - Corsair HXEU 620W z 50A na +12V i wyszło 11,9V idle i 11.8-11.9V full load :razz:

 

Odczyt softem z mobo więc nieprecyzyjny ale chodzi tylko o porównanie zasiłek :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO i koopa!! Sprawa wyglada tak: Kupilem wlasnie drugiego 8800GTS do SLI nawet z tej okazji wymienilem biosy na nowe, wszystko ladnie, pieknie ale nie bardzo bo w niektorych grach np: Crysis,Grid komp mi sie nagle wylacza i czesc! Po prostu jakby prad wylaczyli.Mam plyte Asus P5N32 SLI Premium,Q6600, 2xHDD,4x1GB ram,DVD i wszystko to probuje uciagnac biedny Antek TruePower 500W.Oczywiscie podejrzewam zasilke ze nie wydala ale..ciekawe jest to ze po wyciagnieciu 2 kostek ramu,odpieciu DVD i jednego dysku jest dalej to samo.Natomiast gdy wszystko jest podpiete a dziala tylko jeden GPU chodzi cacy, zero problemow.Wiem ze grafa ciagnie duzo ale zeby az tak?Czyzby jednak mobo? Ma ktos jakas dobra teorie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...