Skocz do zawartości
Caleb

Geforce 8800 GTX / GTS

Rekomendowane odpowiedzi

Czy można podłączyć monitor i telewizor, by wyświetlały ten sam obraz, ustawiając na nich różne rozdzielczości ?

 

Jak ?

 

Bo jedyne co mam w sterownikach to Klonowanie, w którym karta rzuca mi na telewizor 1680x1050 pikseli. Ten wyświetla obraz w 1024x768 czyli nie widzę całego pulpitu tylko muszę go przesuwać. No i jeszcze radosna informacja, że "pełnoekranowe dublowanie.... z moją kartą (jak i żadną nową >seria8) nie działa.

 

Filmu tak nie obejrzę.........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO i koopa!! Sprawa wyglada tak: Kupilem wlasnie drugiego 8800GTS do SLI nawet z tej okazji wymienilem biosy na nowe, wszystko ladnie, pieknie ale nie bardzo bo w niektorych grach np: Crysis,Grid komp mi sie nagle wylacza i czesc! Po prostu jakby prad wylaczyli.Mam plyte Asus P5N32 SLI Premium,Q6600, 2xHDD,4x1GB ram,DVD i wszystko to probuje uciagnac biedny Antek TruePower 500W.Oczywiscie podejrzewam zasilke ze nie wydala ale..ciekawe jest to ze po wyciagnieciu 2 kostek ramu,odpieciu DVD i jednego dysku jest dalej to samo.Natomiast gdy wszystko jest podpiete a dziala tylko jeden GPU chodzi cacy, zero problemow.Wiem ze grafa ciagnie duzo ale zeby az tak?Czyzby jednak mobo? Ma ktos jakas dobra teorie?

Niemozliwe, ze zasilka jest za slaba. Czytalem kiedys test zasilki BeQuiet 400W, ktora ciagnela 2x8800GTX, potrzebuja wiecej mocy niz 2x8800gts. Problem tkwi bankowo gdzie indziej.

Popatrz na temperatury, ewentualnie kombinuj z kartami (sprawdz osobno na jednej i na drugiej, skoluj od kogos innego 8800gts, etc)..

Edytowane przez shooter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO i koopa!! Sprawa wyglada tak: Kupilem wlasnie drugiego 8800GTS do SLI nawet z tej okazji wymienilem biosy na nowe, wszystko ladnie, pieknie ale nie bardzo bo w niektorych grach np: Crysis,Grid komp mi sie nagle wylacza i czesc! Po prostu jakby prad wylaczyli.Mam plyte Asus P5N32 SLI Premium,Q6600, 2xHDD,4x1GB ram,DVD i wszystko to probuje uciagnac biedny Antek TruePower 500W.Oczywiscie podejrzewam zasilke ze nie wydala ale..ciekawe jest to ze po wyciagnieciu 2 kostek ramu,odpieciu DVD i jednego dysku jest dalej to samo.Natomiast gdy wszystko jest podpiete a dziala tylko jeden GPU chodzi cacy, zero problemow.Wiem ze grafa ciagnie duzo ale zeby az tak?Czyzby jednak mobo? Ma ktos jakas dobra teorie?

A mnie wydaje, ze zasilka mowi dosc. Podobnie sie dzialo, gdy wsadzilem 8800ultra, a komp byl zasilany EverSilver 480W. Po zmianie zasilki wszystko chodzi jak nalezy. Jesli masz mozliwosc wloz np dobre 600W i zobacz czy znowu sie to przydarzy.

BTW. komus sie udalo odpalic pshyx`a na G80 ? ;)

Edytowane przez Grzesiek_KB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie .. stery 177.79 i PhysX 08.07.18 działa na G80.

oficjalniee pojawi się teraz - po niedzieli ale w wątku na guru3D są już linki i obszerny temat.

chodzi ok.

Wczoraj sobie sciagnalem. UT3+mod nvidii bez GeForce PhysX niegrywalny (mapa tornado). Te 5FPS mnie zaskoczylo na 4Ghz...coz czekam na rozwoj tej ciekawostki ;) Edytowane przez Grzesiek_KB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Mój 8800GT powoli się wypala a za niewielką dopłatą mogę mieć GTS'a 512MB wiec chciałbym się Was zapytać, jaka firma jest teraz przez Was faworyzowana? ASUS? Nie mam czasu przejrzeć całego tematu, na pewno jest coś co polecacie w szczególności. Proszę o rade i wyrozumiałość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie wydaje, ze zasilka mowi dosc. Podobnie sie dzialo, gdy wsadzilem 8800ultra, a komp byl zasilany EverSilver 480W. Po zmianie zasilki wszystko chodzi jak nalezy. Jesli masz mozliwosc wloz np dobre 600W i zobacz czy znowu sie to przydarzy.

BTW. komus sie udalo odpalic pshyx`a na G80 ? ;)

JA tez stawiam na zasilke ale nie mam mozliwosci sprawdzenia na razie.Przymierzam sie do kupienia czegos w okolicach 650W, moze Corsair?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Styka Corsarz 520W. Sam go mam i jest OK - do tego cichutki.

Byc moze styknie ale to zbyt mala roznica, nie sadze ze dodatkowe 20W rozwiaze problem.Jezeli mam cos kupowac to musze miec troche zapasu na przyszlosc bo sprzet coraz wiecej papu potrzebuje nie mowiac juz o podkrecaniu, no i pewnie znowu pomysle o SLI..

Edytowane przez adi_k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kłóciłbym się czy coraz więcej papu potrzebuje. Wszyscy producenci idą w kierunku EE. Uważam, że grafiki będą coraz mniej prądożerne.

Co do zasilacza - pół kilowata porządnej firmówki starczy nawet do 9800gx2.

Kilowatowe potworki przydadzą się do tripleSLI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby z jednej strony idą w stronę oszczędności energii, ale z 2 giej, compy wymagają coraz mocniejszych zasilaczy :wink:

 

Generalnie warto wziąć zasilacz trochę na zapas, ze względu na 4 czynniki:

 

1) najwyższa skuteczność zasilacza jest w okolicach 50% jego obciążenia,

 

2) przy mniejszym obciążeniu zasilacz pracuje ciszej,

 

3) nie zaleca się by zasilacz chodził pod pełnym obciążeniem, lecz maxymalnie koło 80% swej mocy,

 

4) wystarczy mocy w razie rozbudowy zestawu.

 

 

Do tej pory miałem Tagana 480W, ale obecny config po OC i w full load zmuszało go do cięższej pracy, więc wymieniłem na Corsair HX 620W, w razie jakby mi przyszło do głowy wsadzić Quada i GTX 280 ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby z jednej strony idą w stronę oszczędności energii, ale z 2 giej, compy wymagają coraz mocniejszych zasilaczy :wink:

 

Generalnie warto wziąć zasilacz trochę na zapas, ze względu na 4 czynniki:

 

1) najwyższa skuteczność zasilacza jest w okolicach 50% jego obciążenia,

 

2) przy mniejszym obciążeniu zasilacz pracuje ciszej,

 

3) nie zaleca się by zasilacz chodził pod pełnym obciążeniem, lecz maxymalnie koło 80% swej mocy,

 

4) wystarczy mocy w razie rozbudowy zestawu.

 

 

Do tej pory miałem Tagana 480W, ale obecny config po OC i w full load zmuszało go do cięższej pracy, więc wymieniłem na Corsair HX 620W, w razie jakby mi przyszło do głowy wsadzić Quada i GTX 280 ...

Dobry zasilacz już od 15% do 100% obciążenia zapewnia najwyższą sprawność , z tego co pamiętam to coolmastery mają najwyższą sprawność oraz w najszerszym zakresie zapewniają praktycznie najwyższą sprawność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka

co powiecie na tą karte : Point of View nVidia GeForce 8800GTS 512 http://www.allegro.pl/item444325862_promo_...e_650_1940.html ??

Czy to na pewno ten nowy gts na chipie G92 czy moze jakaś ściema ?

 

Mój obecny sprzęt to :

E2160 1.8ghz OC 2.7ghz

Gigabyte ga-p35-ds3

2GB (2x1)special ops 800mhz

chieftec 450W

 

czy ten zasilacz pociągnie tą karte?

bo zastanawiałem sie w ogóle na 8800gt 512 ale znalazłem tą ładną ofertę i teraz poważnie rozważam zakup tej karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również mam pytanie ;) Generalnie mam w planach zmienić kompa, po zakupie procesora, RAMu czy Mobo nie zostanie mi kasy na kartę pokroju HD4850, więc zastanawiam się nad rozwiązaniem "tymczasowym" (do przyszłego roku myślę :) ). Zastanawiałem się nad GTS'em 320mb albo nad Radkiem HD3850. Co byście na moim miejscu wybrali ?? Pytanie może nieco banalne, ale ostatnio nie mam zbyt wiele czasu, aby lepiej zagłębić się w temat ;). Napiszcie coś krótko o wydajności GTS'a. Chciałbym usłyszeć opinię prywatnego użytkownika ;) Gdybym miał więcej czasu przeczytałbym sobie ten wątek...

 

Pytanie na marginesie...czy jeżeli mój zasilacz (Amacrox Warrior AX450PNF) przez pewien okres czasu obsługiwał kręconego AX2 i nowego GTS'a 512, miałby jakiś problem z "uciągnięciem" GTS'a 320mb ??

 

Za jakiekolwiek odpowiedzi i pomoc dziękuję ;)

Edytowane przez Kudl4ty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kudl4ty, 8800gts640 krecony jest trochę mniej wydajny od 8800gts512 niekreconego, ale i tak pozwala pograc w wiekszosc nowych gier na full detalach. sam sobie odpowiedz na pytanie. wersja 320Mb bedzie mniej wydajna w pamieciozernych grach.

 

PolandMET, nie ten topic.

Edytowane przez shooter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, no dzięki, to już jest jakiś konkret ;). Teraz najprawdopodobniej będę szukał "starego" GTS'a :)

 

Pozostaje jeden problem....nie mogę znaleźć klienta na mój sprzęt...nie mogę też zejść niżej z ceną...mam dylemacik :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem ze sterownikami do 8800 gts. Mam problem ostatnio mi się monitor zepsuł i podpiąłem go do telewizora kineskopowego. Za pierwszym razem wszystko działała a za drugim już nie. Jak dostałem monitor i wszystko podpiąłem to przy włączaniu się windowsa na 2 sekundy pojawia się pulpit a potem czarny obraz dopiero po zainstalowaniu sterowników 163.75 działa. Żadne nowsze sterowniki nie działają, a ostatnio nie moge zmienić herców w karcie nawet jak włącze żeby pokazywało opcje które na monitorze nie działają jest tylko 60 a przed tym problemem mogłem ustawiać do 75. Prosze o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Corsair 520W da rade uciągnąć 2x8800 Ultra? Właśnie nabyłem drugą Ultrę, po jak mi się zdaje dobrej cenie i teraz zastanawiam się czy nie pora na zmianę zasiłki. Komp jak w podpisie.

Edytowane przez flood

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ruszyłby z takim config'iem, ale jak dla mnie byłby bardzo obciążony. Jeżeli masz możliwość wymiany zasilacza na jakiś w okolicach 650W to na Twoim miejscu tak bym zrobił (przynajmniej dla świętego spokoju i przespanych nocy ;)), a jeżeli nie to też świat się nie zawali, zawsze można poczekać z wymianą :).

Mówią, że nie można 100% ufać kalkulatorom mocy, ale ja taki potraktowałbym jako punkt odniesienia :D. Dwie ultry w peeełnym stresie zeżrą coś ponad 300w ? :]

Edytowane przez Kudl4ty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie glupie pytanie

co poza DX10 i sterow powinienem zainstalowac ?

 

Co do krecenia Zotaka 8800 gts ? AtiTool, RivaTuner ?

 

O ile powinienem poniesc parametry zeby karty nie zwiesic a zeby zaczac testowac max parametry OC ?

 

Jest tu kto ?

Edytowane przez PolandMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...