Skocz do zawartości
Caleb

Geforce 8800 GTX / GTS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Czytalem na necie ze to problem ze sterownikami, i faktem ze niepoprawnie wyswietla rozdzialke na panoramach 8800, rozwiozaniem bylo przejscie na ANALOG.

Teraz wszystko ostre i smiga 1440x900 75hz.

Jedyny minus karty to fakt że sie grzeje na lajtowym OC 570/1700 mam 66 w idle...zabieram sie za testy.,

No i czas na zmiane budy, bo proc o 10 stopni skoczyl!!!!:D

Ladny grzejnik z tego 8800....hehe

właśnie chciałem to napisać abyś na analog włączył.... a temp hmm , masz mały przewiew w budzie. Ja na GTX mam w idlu przy tych upałach went 60% - 64C , wentyl 80% - 58C , wentyl 100% 54C przy 621/1000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kręcenie nie jest powodem problemów z dirtem , poprostu stery troche kiepskie. Co do samego kręcenia , kręci kto chce .... ale OC karty wcale nie powoduje jej szybszego zużycia przy zachowaniu podstawowych zasad i zrowego rozsądku .... osobiście uważam że skoro jest zapas to czemu nie kręcić. Swojego mogę katować w 621/1000 przez 10h i wszystko piknie a temp max 78C.

dlatego do puki nie podmieniamy biosów czy zmieniamy V gpu lub mem nic się nie dzieje , trzeba tylko określić stabilny punk pracy i tyle.

Każda karta graficzna zapewnia nam te 10% OC bez problemu , to taki zapas producenta , co nie znaczy że nie można więcej.

Mój idzie na 648 GPU , ale używam 621 profilaktycznie mimo że 648 jest w pełni stabilne .

Zgadzam się z Tobą w zupełonosci to co ja robiłem z x1800gto to masakra :P. Karta krecila sie nie milosiernie i takie volty co ja na niej dawalem 24h na dobe to nie jeden by sie obsral a ona chodzila na powietrzu ;). Teraz mam tego BFG GTSA ale mnie jużręce świrzbią 700MHZ stable na gpu ;). Dla mnie już za mało zwłaszcza że poprzednia x1800gto leciala 750 mhz . Jako że postęp technologiczny jest więc ze swojej 800 wyciągnę ;). Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Tobą w zupełonosci to co ja robiłem z x1800gto to masakra :P. Karta krecila sie nie milosiernie i takie volty co ja na niej dawalem 24h na dobe to nie jeden by sie obsral a ona chodzila na powietrzu ;).

problemem z kartami jest ich wykonanie i jak zeszły ok , bez zimnych lutów itd z lini produkcyjnej to nic jej nie będzie , w innym przypadku niech lepiej padnie jak najszybciej .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki ale mosze.

O KUFAAAAAA

Pierwszy raz mam karte za wiecej niz 1000zl.

Postanowilem ze raz w zyciu zaszaleje ( 1600 i wyzej mi szkoda poprostu pozatym rozdzialka 1440x900 max!)

No i jestem w szoku. Wszyscy pewnie beda marudzic ze proc ogranicza karte itd, wiem wiem na c2d tez przejde, ale teraz moglem kupic 2 jajka i zostac przy 7600gs ale roznica bylaby w grach zadna (poza doczytywaniem bo ramu bym 2gb mial) albo znikoma.

A tak mam wzrost urywajacy jajka;) a za miesiac, dwa zmienie na 2 jajeczka ( a tak przez 2 miechy bym jechal na 7600gs , pozatym AM3 wiec warto czekac)

3dsmarki porobie potem bo to mnie nie kreci. Jeden test zrobilem mother nature w 2k3 na 7600 po oc mialem 94fps. A teraz 156fps:)bez OC to juz swiadczy o pewnej roznicy.

Ale TDU w ustawieniach maxymalnych (aa i af x4 oraz hdr) smiga minimum 28fps.

A po wyjezdzie z domku mam 58fps:D a na 7600 20:D

Oblivion na max w lesistym terenie niedaleko WP 39fps przedtem 21:D

Testuje dalej STALKER, SH4.

Potem sproboje cos napisac sensownego.

Jak ja zasne...

Karta dosc cicha

600/1800 Max temp 79 st. Niestety nie wiem przy jakich obrotach.

Sorki za tresc i forme, ale euforia nie pozwala mi myslec...:)

ps. jesli by ktos podeslal linka do tego myku ze sterami aby na DVI smigalo bylbym wdzieczny.

ps. proc chodzi na 2,3 bo sie strasznie grzeje:(

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dzis starczy. 620/2000 i mam wrazenie ze spory zapas mocy GPU ma, ale z racji temperatur zanim nie wymienie budy, nie bede karty katowal i tak potwor...

3dmark 2k6 przy procku 2,3 i sterach 158.xx 6212 pktow.

MN w 3dmarku 2k3 186 fps o 100 wiecej niz na kreconej 7600.

Przy 2 jajcach byloby lepiej, ale i tak roznica jest ogromna...jeno zaczyna doskwierac mala ilosc ramu:D buuu

Jesli ktos zamienia sie z 7900 ktory jest raptem o 25% szybszy od 7600, na 8800gts i nie widzi roznicy to okulista wita.

Osiagnalem swoj cel. Mimo iz nvidia dala ciala.

Do tej pory wymienialem karty z middle endu co rok/poltora na odpowiedniki z nowej rodziny w cenie do 600zl i zyskiwalem 2-krotny wzrost fps (wiadomo oc zawsze^^)

ti4200->6600->7600gs.

Teraz niestety 8600xxx to qpon i trzebabylo wpakowac ponad 1k w grafe aby poczuc dosty..

swoja droga podziwiam ludzi ktorzy posprzedawali 7600 i poszli na 8600gt i bawiac sie olowkami proboja usprawiedliwic swoj zakup.

Co jak co ale w tym roku NVidia troszke sie oposcila... jednak i tak o niebo lepiej niz ATI:| a mialem taka chrapke na ati....

Ps. narazie zadnych spadkow fps nie zanotowano po 5 godzinnym meczeniu karty;

3dmarkami, TDU, Oblivion, SH4, WOW:)

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eeee... ja się przesiadłem z 7300GT Galaxy na 8800GTX na platformiie Venice 2700MHZ i nie wiem z czego tu się cieszyć jak spadki fpsów były na poziomie takim jak na galaxy w pewnych momentach i gdybym to wiedział a nie miał kasy na core duo to bym w życiu nie kupił tej karty a kupiłbym core duo najpierw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze w przyszłości wymienisz procka i będziesz od nowa przeżywał euforię bo wyniki zwiększą się x2 :)

Polatalem po necie to zwieksza sie ale w 3dmarkach. Testy gier jak sprawdzalem to roznica byla znikoma, zreszta na purepc jest artykul 2jajca vs venice i 8800gtx, taka roznica jest dla mnie do zakaceptowania.

ps. pogrzebalem wlasnie 2660742[/snapback]

Eeee... ja się przesiadłem z 7300GT Galaxy na 8800GTX na platformiie Venice 2700MHZ i nie wiem z czego tu się cieszyć jak spadki fpsów były na poziomie takim jak na galaxy w pewnych momentach i gdybym to wiedział a nie miał kasy na core duo to bym w życiu nie kupił tej karty a kupiłbym core duo najpierw.

No ja nie mowie ze mam stale 60 fps. Jeno na 7600gs mialem powylaczane bajery, aa hdr texstury itd i gra chodzila z 30 fps srednio,( tdu, stalker, Sh4, oblivion) teraz chodzi z 40 srednio (spadki do 25 wiadomo sie zdazaja) ale wszystko na maxa;))) TDU teraz wyglada jak bajka, a przedtem w Sh4 nie dalo sie prawie grac.

Na 2 jajca przesiadam sie z prozaicznego powodu TANSZY RAM;] to co mam by mi starczylo (proc + gpu) ale ramu jest zdecydowanie za mało.

A co by mi dal teraz c2d? i 7600gs? a na zmaine proca i grafy naraz kasy nie mam. Wiec wybralem cos co mi dalo wielkiego kopa i tyle.

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opłaca się kupić GeForce 8800GTX Pine XFX 768MB za 1660 PLN? Dlaczego on jest taki tani? :huh:

po raz kolejny dla leniwych....... 1600 warto ...czemu tani bo to retail [ bez dennych gierek itd - karta + stery ] i wyprzedzam pytanie , tak to jest to samo co innych producentów - standardowe GTX różnią się tylko naklejką z logiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe stery Vista 32 bit:

http://www.nvidia.co.uk/object/winvista_x86_162.15_uk.html

64 bit:

http://www.nvidia.co.uk/object/winvista_x64_162.15_uk.html

Heh jutro premiera Lost Planet a dziś stery :)

 

Beta driver release.

This driver supports single GPU and NVIDIA SLI™ on DirectX 9, DirectX 10, and OpenGL.

Improved compatibility for Lost Planet

Added “Resize the HDTV desktop” underscan compensation option

Added support for Digital Vibrance Control on GeForce 8 series GPUs.

Numerous game and application compatibility fixes. Please read the release notes for more information on product support, feature limitations, driver fixes and known compatibility issues.

If you would like to be notified of upcoming drivers for Windows Vista, please subscribe to the newsletter

Please read the release notes for more information on product support, feature limitations, and known compatibility issues

Edytowane przez konio68

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po raz kolejny dla leniwych....... 1600 warto ...czemu tani bo to retail [ bez dennych gierek itd - karta + stery ] i wyprzedzam pytanie , tak to jest to samo co innych producentów - standardowe GTX różnią się tylko naklejką z logiem.

hmm w www.morele.net za 1650 zl mamy BOX'a - XFX 8800GTX 768MB DDR3 384BIT ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem sterowniki 162.15 (winXP) i albo mi się wydaje albo jest poprawa w DiRT. Pograłem troche i obyło sie bez zwiechy, w wyścigach z kilkoma samochodami też jest duuużo lepiej. Nie ma przycięć i szarpań.

Jeszcze sprawdzę jak działąją inne gierki, jak będzie dobrze to zostawiam.

 

Aaa marków nie mam zainstalowanych także nie wiem czy jest jakiś wzrost w pktach

Edytowane przez centy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem sterowniki 162.15 (winXP) i albo mi się wydaje albo jest poprawa w DiRT. Pograłem troche i obyło sie bez zwiechy, w wyścigach z kilkoma samochodami też jest duuużo lepiej. Nie ma przycięć i szarpań.

Jeszcze sprawdzę jak działąją inne gierki, jak będzie dobrze to zostawiam.

 

Aaa marków nie mam zainstalowanych także nie wiem czy jest jakiś wzrost w pktach

jest lepiej , w 06 o 200 oczek skoczył. giery idą szybciej .........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Improved compatibility for Lost Planet

To jest to na co czekałem ;) no i się nie doczekałem :( BSOD!!! Dzizas ja p....

U mnie to samo na XP, po odpaleniu z kolei na VISTA, Lost Planet wogóle nie chodzi... niezłe compability :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...