Skocz do zawartości
Caleb

Geforce 8800 GTX / GTS

Rekomendowane odpowiedzi

System - prawie nowy ;-) Tzn. zainstalowałem windę jak miałem już nowego kompa ale kartę PCI S3 2Mb. Potem zainstalowałem oficjalne stery z płyty i waliło się na maxa wszytsko (problemy z klonowaniem, częste zwiechy - potrzebuję działającej opcji klon). Ściągnęłem nowe oficjalne stery i jest lepiej (klon działa idealnie) - ale zwiechy są - czasem w grze, czasem w filmie, a czsem w necie.

Zapodałem dzisiaj od 17:00 do 20:00 3D marka 2006 ze wszystkim na maxa - bez zwiechy.

Gotowanie jaj orthosem przez 12 godzin przeprowadzałem już wcześniej - bo myślałem że to może ich wina - ale nie wysypał, super pi x 2 przechodzi wszystkie testy.

 

Myślę - że to wina systemu...

 

sory za OT:

@Pamięciom daj 2,2V ustaw na 800 na 4,4,4,12 - chodźbym nie wiem jak się starał moja płyta nie chce działać z takimi timingami (wogóle nie mogę przełączyć na ustawienia manualne - bez wzgędu na to co ustawię (nawet te same co ustawia automatycznie czy jeszcze wolniejsze) to na etapie biosu kończy się praca kompa. Nie wiem dlaczego tak jest, ale po kilku tygodniach walki dałem sobie z tym spokój - większego syfu niż Asus P5W64 WS pro daaawno nie widziałem... (powyżej 400 Mhz, nie idzie, pamięci powyżej 800 nie idą, ustawianie timingów nie działa - podnoszenie napięć nic nie daje - a procek ma taki potencjał... bym spokojnie jeszcze z 200 Mhz wycisnął)

Zainstaluj czystą winde , powinno być git.....szkoda tych pamiatek na tej płycie do tego proca przydałoby się na ponad 1000 je postawić.Mam takie same memki Patriot 2x1G800LLK i na ds4 z biosem F8 lecą przy 2,3V na 1100 ponad przy 5.5.5.15 , na 4.4.4.12 idą do 970 około przy 2,2V.

opchnij mobo na allegro i kup co innego bo szkoda potencjału proca i pamięci.....więcej z memek nie cisne bo sensu nie ma ......apropo ja teraz na PCI siedze S3Virge4M....swoją zabawke mam nadzieję że za tydzień odbiore.........

Postaw nową winde i będzie spoko..........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rxg ja też przez DVI do projektora i za każdym razem po instalacji nowych sterów są problemy - albo nie ma filmu, albo napisów, albo nic nie ma...

 

@Kipek u mnie identyczne timingi na auto (a normalne mogę mieć tylko przy fsb 266 :mur: )

 

@konio68 - postawię nową windę (THX). A te pamięci - to selekty... napewno 1000 przy CL4. Opchnąć MBO - a co wtedy kupić - bo napierw przeczytałem większość opinii na purepc i... wybór padł na tą płytę którą mam więc nie wiem czy będzie lepiej na innej...

Edytowane przez Piterix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rxg ja też przez DVI do projektora i za każdym razem po instalacji nowych sterów są problemy - albo nie ma filmu, albo napisów, albo nic nie ma...

 

@Kipek u mnie identyczne timingi na auto (a normalne mogę mieć tylko przy fsb 266 :mur: )

 

@konio68 - postawię nową windę (THX). A te pamięci - to selekty... napewno 1000 przy CL4. Opchnąć MBO - a co wtedy kupić - bo napierw przeczytałem większość opinii na purepc i... wybór padł na tą płytę którą mam więc nie wiem czy będzie lepiej na innej...

Najgorsze jest to że płyta płycie nie równa....ja też miałem dylemat , więc kupiłem DS4 bo w miare tania , choć inni pisali że ma problem z pamięciami , a pamięci hulają ok i wszystko super , Też myślałem o Asusie , ale padło na Gigabyte.....wszystko zależy ile masz kasy na mobo , ja musiałem się zmieścić do 600 , płyta to loteria , aczkolwiek do E6600 styka Abit AW9D Max, 975X tylko że jest drogi ok 800pln.......natomiast nie ma problemów z pamiątkami do ok 450 fsb powinien iść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rxg ja też przez DVI do projektora i za każdym razem po instalacji nowych sterów są problemy - albo nie ma filmu, albo napisów, albo nic nie ma...

Nie wiem, z którego panelu korzystasz ja używam starego. Projektor w trybie klon w zakładce Wideo pełnoekranowe- ekran pomocniczy i wszystko hula aż miło. Napisy wyświetla Divx czy jakiś tam inny koder.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pamięciom daj 2,2V ustaw na 800 na 4,4,4,12 - chodźbym nie wiem jak się starał moja płyta nie chce działać z takimi timingami (wogóle nie mogę przełączyć na ustawienia manualne - bez wzgędu na to co ustawię (nawet te same co ustawia automatycznie czy jeszcze wolniejsze) to na etapie biosu kończy się praca kompa. Nie wiem dlaczego tak jest, ale po kilku tygodniach walki dałem sobie z tym spokój - większego syfu niż Asus P5W64 WS pro daaawno nie widziałem... (powyżej 400 Mhz, nie idzie, pamięci powyżej 800 nie idą, ustawianie timingów nie działa - podnoszenie napięć nic nie daje - a procek ma taki potencjał... bym spokojnie jeszcze z 200 Mhz wycisnął)

Radziłbym powstrzymac się od jechania P5W64...... Jesteś pewien, że ZNASZ tę płytę? Nie to, zebym negował Twoją znajomość rzeczy, ale w powszechnej opinii jest to jedna z najlepszych płyt pod C2D... I ja tę opinie całkowicie potwierdzam. Nie mam z nią żadnych problemów. Owszem troszkę czasu poświęciłem na znalezienie właściwych ustawień, ale poza coold bootem, ta płyta nie ma wad. Z BIOSami kombinowałeś? Zapewniłeś chłodzenie mostkom przy OC? Sprawdzałeś róznice na poszczególnych wartosciach Vmch/Vfsb? Sprawdzałes timingi alpha?

 

A może masz po prostu skopaną mobo, skoro nie zapisuje ustawień BIOS.....

Edytowane przez Hanu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8800gtx + crysis = 1024x768

 

http://www.egielda.com.pl/?str=news&id=1558

 

heheh :damage_wall::damage_wall:

chciałeś powiedzieć SLI 8800GTX . . .

 

. . . i to jeszcze na jakim configu :( Z moja konfiguracja to moze. . . odpale gre - żal :mur: :mur: potrzebna jest naprawde szybka rewolucja.

Edytowane przez BlackDragonDDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciałeś powiedzieć SLI 8800GTX . . .

 

. . . i to jeszcze na jakim configu :( Z moja konfiguracja to moze. . . odpale gre - żal :mur: :mur: potrzebna jest naprawde szybka rewolucja.

Nie jestem na bierzaco z tematem 8800 ani Crisis ale dla mnie to zwykle fake'i.

 

Ta gra, w rzeczywistosci, na 100% bedzie chodzic o wiele szybciej i to na pojedynczej karcie i "troche normalniejszym" sprzecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciałeś powiedzieć SLI 8800GTX . . .

SLI nie dziala na obecnie dostepnych sterach, a tym bardziej 100.30

 

. . . i to jeszcze na jakim configu :( Z moja konfiguracja to moze. . . odpale gre - żal :mur: :mur: potrzebna jest naprawde szybka rewolucja.

powaznie kupiles te "benchmarki" ? z niedzialajacym SLI, w trybie dx9 najprawdopodobniej, bo w dx10 nie dziala FRAPS, screeny to fotki bo trudno nacisnac PrtScr lub f12 w fraps, do tego jeszcze ta ageia tam potrzebna. FAKE i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8800gtx + crysis = 1024x768

 

http://www.egielda.com.pl/?str=news&id=1558

 

heheh :damage_wall::damage_wall:

Sterowniki Forceware 100.30

Ja nie wierzę w to by wypuścili grę, która tak chodzi na tak mocnym zestawie. Co w tej sytuacji z kartami 7900/1900 czy 7600/1600? Toż ta gra będzie finansową klapą przy takich wymogach. Chcąc coś zarobić muszą to przyspieszyć.

Edytowane przez rxg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fejka i tyle......temat podobny jak R600&G80 :lol2: testy wydajności.........

100.30.....heh brak SLI , Brak DX10 więc cały ten art....jest [...] wart......

apropo..........właśnie umieścili 100,54 vista 32bit. http://downloads.guru3d.com/download.php?det=1559

Edytowane przez konio68

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinniśmy sobie zadać pytanie analizując treść tego newsa - czy Crytek chce zarobic jakies pieniądze na Crysis? Bo Jeśli tak, to te wyniki są wyssane z palca. Żadna firma software'owa nie pozwoli sobie na wydanie programu, który nie jest zoptymalizowany do normalnej pracy na przynajmniej sprzęcie segmentu middle-end.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość energopol

Sterowniki Forceware 100.30

Ja nie wierzę w to by wypuścili grę, która tak chodzi na tak mocnym zestawie. Co w tej sytuacji z kartami 7900/1900 czy 7600/1600? Toż ta gra będzie finansową klapą przy takich wymogach by coś zarobić muszą to przyspieszyć.

ano z innymi kartami to se obniza detale na low albo medium

niestety hdr'' cienie i inne dziwy sa gpu moco zerne i nie dla kazdego psa kielbasa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ano z innymi kartami to se obniza detale na low albo medium

niestety hdr'' cienie i inne dziwy sa gpu moco zerne i nie dla kazdego psa kielbasa

No moim zdaniem powinień chodzić przynajmniej w 1280 na maxa....dlateo że .....

Vista , DX10 i Crisis to wielka promocja 3w jednym , i jaki by miało sens tak wychwalać DX10

skoro na jednej z pierwszych gier wszystko co było wychwalane szlak trafił na najmocniejszej karcie....która była promowana razem z nowym DX10.........dlatego spokojnie.....myśle że nie będzie tak zle i na Viście c2D 2G ramu DDRII 800 i GTXem na pokładzie powinno być spokojnie grywalne ze wszystkimi wodotryskami........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ano z innymi kartami to se obniza detale na low albo medium

niestety hdr'' cienie i inne dziwy sa gpu moco zerne i nie dla kazdego psa kielbasa

Wolne gdybanie w moim odczuciu, ale... Myślę, że będzie spokojnie latać na 8800

Ponoć twórcy ściśle współpracuj z nvidią. Trudno mi uwierzyć, że owocem tej współpracy będzie klatkujący na sli crysis

 

Po za tym za cytuję Sulaco bo dość jasno przedstawił sprawę

 

 

SLI nie dziala na obecnie dostepnych sterach, a tym bardziej 100.30

powaznie kupiles te "benchmarki" ? z niedzialajacym SLI, w trybie dx9 najprawdopodobniej, bo w dx10 nie dziala FRAPS, screeny to fotki bo trudno nacisnac PrtScr lub f12 w fraps, do tego jeszcze ta ageia tam potrzebna. FAKE i tyle.

Więc na dzień dzisiejszy nie ma podstaw by zakładać, że w tą grę przyjdzie nam zagrać na low i 1024x.

 

Ot takie azjatyckie popiardywanie powielone przez polski serwis :wink:

Edytowane przez rxg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinniśmy sobie zadać pytanie analizując treść tego newsa - czy Crytek chce zarobic jakies pieniądze na Crysis? Bo Jeśli tak, to te wyniki są wyssane z palca. Żadna firma software'owa nie pozwoli sobie na wydanie programu, który nie jest zoptymalizowany do normalnej pracy na przynajmniej sprzęcie segmentu middle-end.

Tak jak Ubisoft z RS Vegas :D :D

Nie wiem czy coś się już zmieniło bo w to nie gram ale z tego co pamiętam 1280x1024 full , aa i af bylo cos okolo 18fps na 88gtx :P

Edytowane przez Fisher15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mamy oficjalnie przez NV podane na tacy.........

http://www.nvidia.com/object/winvista_x86_100.54.html

Zainstalowane ide stestowac 3dmarki :D

 

PS : 11053 w 3dmarku 2006 w Viscie 64bit na tych sterach w stosunku do 11145 w XP -> calkiem przyzwoicie.

Edytowane przez File

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem na 100% pewien, ze po "testach" r600, "benchach" crysis, jakis "zagorzaly zwolennik ati/amd" wymysli cos nowego. wszystko jeszcze przed nami :lol:

heh..........no do marca to jeszcze dużo ciekawych testów wypłynie....a dokładniej do premiery R600 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8800gtx + crysis = 1024x768

 

http://www.egielda.com.pl/?str=news&id=1558

 

heheh :damage_wall::damage_wall:

 

Nie no załamka, nie wiedziałem, że aż takie wymagania będzie musiał mieć Crysis. No szkoda ja nie będe specjalnie modyfikował kompa na tą gre ale jak tak dalej pójdzie i inne gry będą o podobnych wymaganiach to... :mur: albo zbierać na Playstation 3 jeśli się będzie chciało pograć w takie gru :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no załamka, nie wiedziałem, że aż takie wymagania będzie musiał mieć Crysis. No szkoda ja nie będe specjalnie modyfikował kompa na tą gre ale jak tak dalej pójdzie i inne gry będą o podobnych wymaganiach to... :mur: albo zbierać na Playstation 3 jeśli się będzie chciało pograć w takie gru :-|

Czy we wszystko co ci powiedzą/napiszą/pokażą tak naiwnie wierzysz? Chyba że twoja wypowiedź to silna ironia, bo już od parunastu postów pisane jest, że nie ma sterów wspierających SLI, nie ma DX10 a testy były w robione w DX9. Inne zaś plotki głoszą, że na jakichś tam pokazach (nie pamiętam nazwy), Crysis śmigał przy wyśrubowanych detalach i dużej rozdziałce przy około 60 FPS. Więc spokojnie zaczekaj na coś wiarygodnego, potwierdzonego i oficjalnego a nie bij głową w mur ;) Zresztą nVidia chyba wyciągnęła odpowiednie wnioski i nie popełni takiej wtopy jak w przypadku serii FX i ich wsparcia dla DX9 :]

Edytowane przez janio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...