Skocz do zawartości
Viperus

Łaptop Dla Studenta Informatyki

Rekomendowane odpowiedzi

grafika i tak jest zintegrowana i tak.. tu dla turiona + za 64 bit jesli sie nie myle ale raczej o wyniku powyzej 2h na baterii mozesz zapomniec... ja bym sie zastanawial w tym momencie miedzy asusem a dellem.. i wziol bym dela za prace na tbateriach i procka cd pomimo ze jest 32 bit :)

:blink: Tak się składa, ze od 3 tygodni mam własnie model Asusa nad którym zastanawiał się autor tematu. Po włączeniu C'n'Q (proc @ 800mhz, grafa ustawiona na tryb oszczędny) + właczone WiFi trzyma 4h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie go mam ;) Dostałem go dzisiaj i jeszcze nie zdążyłem go dokładnie przebadac ale postanowiłem napisac to cojż wiem.

Na wstępie chciałbym zaznaczyc że jest to mój pierwszy laptop i mam w tej dziedzinie bardzo małe doświadczenie.

Pierwsze wrażenie jakie wywarł na mnie Benq S73EG było bardzo pozytywne - zgrabny, dobrze zrobiony (nic nie trzeszczy ani nie odpada, jest sztywny jak skała), o ciekawym i nowoczesnym wyglądzie. Po otworzeniu moim oczom ukazała się ciemna, trochę przeźroczysta klawiaturka, jest dośc dobrze wykonana choc spacja mogła by chodzic lepiej, rozmieszczenie klawiszy jest poprawne i nie przeszkadza w codziennym urzytkowaniu. Touchpad jest dośc dobry lecz posiada dośc poważną wadę - nie ma patentu na przewijanie co utrudnia surfowanie w internecie. Inną ważną rzeczą jest matryca, szczeże mówiąc to jest kiepska(przynajmniej dla mnie) - małe kąty i spore smużenie jednak jest to moje odczucie i pewnie większośc takie ma lecz dla mnie jest po prostu słaba. Jak za 3100zł (tyle za niego zapłaciłem) lapek posiada dośc dużą moc, 3DMark2001SE pokazuje ponad 14k pkt co jest wynikiem bardzo dobrym jak na laptopa z Celeronem, na dysk też nie można narzekac, jest szybki i cichy (tak jak i reszta komponentów). Jeśli ktoś jest na niego chętny to mogę go spokojnie polecic, z pewnością ludzie oczekujący na maszynkę do grania nie będą zawiedzeni.

Jeśli ktoś ma pytania to proszę pisac, postaram się odpowiedziec w miarę szybko.

Zdjęc narazie niema (brak aparatu) ale postaram się zrobic.

 

PS. Jak przy sterownikach ATI da się pisac c ?

 

A teraz trochę testów:

SuperPi 8M - 9m 46s

3D Mark 2001SE - 14215

3D Mark 2003 - 6165

3D Mark 2006 - 1706

PC Mark 2005 - 2456:

- CPU: 2378

- Mem: 2298

- Grafa: 2836

- HDD: 3424

 

 

Konfig mojego Benqa S73EG

Celeron M 410 (1.46 GHz) 1 MB, FSB 533 MHz

1024 MB DDR2 533 MHz SO-DIMM (2 x 512 MB)

14.1" TFT WXGA 1280 x 800

60 GB Serial ATA 5400 obr./min

DVD+/-RW Super Multi (DL)

Radeon X1600 256 MB

Wymiary 338(S) x 248(G) x 36(D) mm

Waga ~2.3 kg

Edytowane przez Miper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z drugiej strony latwiej rozbudowac lapka prockiem niz grafika... to nie piec...ale to mi czesciowo przypomina polityke hipermarketowa tylko o dziwo w druga strone bo w marketach mediahc itp.. wsadzaja niewidomo jakiego procka biednie ramu i grafike nap radka 9200...;/ ktos patrzy ooooo wielkie cyfry tj ostatnio( kilka m-cy temu ) w media bodajze wojek kupil komputer... mowi coprawda ze sie nie sugerowal 5Ghz z plakatu tylko drukarka i lcdkiem w zesawie... ale jak przywiozl kompa do domu to wrocil z nim odrazu do ntt bo dali zasilacz ktory tego nei ciagnol..;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odptaszkuj wszystkie skróty klawiszowe w ustawieniach, albo instaluj same stery bez reszty badziewia ;-)

 

Gratuluje zakupu.

Pozdrawiam,

Gyc.

 

Dzięki teraz już nie mam problemu z ć ;)

Problem z Touchpadem też już rozwiązałem dzięki Synaptics

 

 

Mam jeszcze dwa pytanka: Czy podkręcenie karty grafiki może spowodować jakieś komplikacje ? (Chodzi o przeprowadzenie testów)

Kolejnym problemem jest sterownik od USB 2.0 - Intel® 82801GBM (ICH7-M) LPC Interface Controller - 27B9 - ciągle w menadżerze pisze że brakuje sterownika i przez to nie może działać mi przejściówka od dysku IDE-USB2.0, na stacjonarce działa jak trzeba na laptopie nie chce :/ Najnowsze stery od intela mam zainstalowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednego nie rozumiem w polityce tej firmy... mi nie zabardzo podoba sie laczenie celerona z x1600... to jest dziwne polaczenie...

Ale dobre za to dla mniej zamoznych ludzikow:)

Z czasem wsadzis sobie C2D.... jak wejdzie cos nowego lub stanieje:)

Lub nawet Core Duo.

Bo w porownaniu do mocniejszego S73G rozni sie tylko matrycą typu GLARE, Core Duo i dysk 5400.

 

Dla mnie pomysl dobry:)

Firma stara sie kazdemu dogodzic pod tym wzgledem ;)

 

a 2900 jak za taki konfig... bomba. Ciekawe tylko jak z serwisem i jakościa w "czasoprzestrzeni" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mankamentem Benq S73EG jest procesor.

Co byście więc powiedzieli o Benq P52EG?

Semp3.2+,512DDR,80GB,X1600,WXGA

większa matryca, lepszy procesor, większy dysk, za to mniej pamięci i slyszalem ze kiepskie wykonanie. Cena 2999

Sam chce taki kupić, tylko nie wiem czy kupić tani Core2Duo czy taki Benq z dobrą grafiką.

Zmartwiła mnie opinia o matrycy, dla mnie to ważna rzecz przy kupnie laptopa.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do swojej zdążyłem się już przezwyczaić i nie widze już smużenia ani innych wad nawet mi się podoba, wczesniej przesiadając się z crt widać było różnice ale teraz wole 14"lcd niż 21"crt. Właśnie robiłem koledze compaqa V61001us z sempem 3400, procesor przy zegarze o 400mhz nie jest wcale taki super szybki a na celinie można dokonać modyfikacji fsb, przestawiając ją na 667mhz co da 1,86 ghz a to będzie na pewno wydajniejsze od sempa, niestety celeron bardziej się gżeje - nie ma speed stepa i tylko dlatego wolałbym mieć sempa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

/ Mankamentem Benq S73EG jest procesor.

/ Co byście więc powiedzieli o Benq P52EG?

/ Semp3.2+,512DDR,80GB,X1600,WXGA

/ większa matryca, lepszy procesor, większy dysk, za to mniej pamięci i slyszalem ze kiepskie wykonanie. Cena 2999

/ Sam chce taki kupić, tylko nie wiem czy kupić tani Core2Duo czy taki Benq z dobrą grafiką.

/ Zmartwiła mnie opinia o matrycy, dla mnie to ważna rzecz przy kupnie laptopa.

//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

 

Moim zdaniem w tej cenie najlepszy jest

nx7400 T2250 2X512 80 DVD 15,4 WX [EY508ES]

 

po prostu rzuć okiem na stronę:

http://www.softon.com.pl/sklep/index.php?s...kt&pid=5231

 

cena 3125 zl => bardzo dobry sprzęt za bardzo atrakcyjną cenę, a ten sam EY508ES widziałem w sklepie dla idiotów za 3799 zl. na Twoim miejscu bym kupił, brat ma i jest bardzo zadowolony...

Edytowane przez misico

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz rację Miper! ale dla studenta informatyki w sam raz... chyba że stawiamy na zajęcia pozastudyjne to nx 7400 odpada. Ach!!! czasy studenckie... kiedy to było?/ kumple kupowali też lapki jako "dla studentów informatyki" ale służyły całkiem do czego innego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz rację Miper! ale dla studenta informatyki w sam raz... chyba że stawiamy na zajęcia pozastudyjne to nx 7400 odpada. Ach!!! czasy studenckie... kiedy to było?/ kumple kupowali też lapki jako "dla studentów informatyki" ale służyły całkiem do czego innego...

Ja już znalazłem idealne rozwiązanie dla siebie, ale SU8Z3R0 się waha więc musi sam zdecydować czy proc czy grafa, ja wybrałem grafe i nie żałuje bo proc radzi sobie bardzo dobrze a jak będzie za słaby to go wymienię - proste, tylko gwarke strace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brat ma HP nx6100 i wiem, że są bardzo dobrze wykonane.

Największym problemem tegoż laptopa jest matryca. Kąty widzenia 90stopni? Coż patrząc na wysokości górnej krawędzi dół się przyciemnia i odwrotnie.

Myslę, że bez rekonesansu w sklepach się nie obejdzie. Nx7400 widziałem w MediaMarkt i powiem, że gdyby nie zintegrowana grafika to brałbym w ciemno.

Ja studia zaczynam dopiero od października 07 także mam jeszcze sporo czasu.

Może do tego czasu pojawi się jakiś z C2D i x1600/gf7600...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak! Ja studia skończyłem w 2002 roku, a nad głową wiszą doktoranckie zaoczne, ale przez te ciągłe wyjazdy za granicę (Niemcy, Bośnia) nie mogę znaleźć czasu...

Ale w nx7400 też troche słabe kąty widzenia pionowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...