Skocz do zawartości
DRuMah

Przedłużenie Anteny Nadawczej Wi-fi -możliwe?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Niedawno kupiłem router D-Linka DI-524. Urządzenie ma odrobinę za słabą antenę jak na moje mieszkanie, bo w pokoju po przekątnej sygnał jest słaby i często lubi zanikać. Niestety nie mam możliwości zmiany umiejscowienia routera.

Wpadłem na pomysł, aby antenę zamontować w przedpokoju i połączyć ją z routerem przy pomocy odpowiednio zarobionego pięciometrowego kabla.

Moje pytanie: czy takie rozwiązanie ma sens? Czy efekt nie będzie odwrotny do zamierzonego (osłabienie sygnełu przez zbyt długi przewód)? Nie pytajcie, dlaczego nie kupię mocniejszej anteny- poprostu szkoda mi kasy ;]

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś w sieci widziałem strony na których było opisane jak wyliczyć bilans strat i zysków dBI przy tego typu instalacji. Ogólnie trzeba wziąć pod uwagę zysk dbi anteny oraz tłumienność kabla. Słaby kabel będzie miał duże tłumienie. Dobry kabel będzie miał małe starty, ale będzie drogi :)

 

Z drugiej strony przy dobrze wykonanym kablu 5 metrowym (H155) strata wyniesie około 2-3 dbi więc nie tak dużo. Jeżeli przedpokój jest w "centrum" mieszkania to może uda Ci się w miarę równomiernie rozsiać sygnał...

Edytowane przez PartyBOY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodatkowo kazda zlaczka ma 2dB tlumienia, a 3dB to z tego co pamietam, strata polowy dystansu

A nie wiecie, czy można do takich anten stosować wzmacniacze jak np. do anteny szerokopasmowej? :D

Przepraszam za te amatorskie pytanie, to tak z czystej ciekawości i nieznajomości tematu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na nic lepszego nie było mnie stać. Skrętki ciągnął nie będę bo bym musiał zrobić pajęczynę. Chyba kupię antenę..

Kolejne pytanie: Jeśli na antenie 2 dBI mam 2 pomieszczenia obok syłę sygnału 10%, to o ile muszę zamontować silniejszą, żeby mieć ~40% (zależy mi, żeby komputer nie gubił sygnału)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm dziwne że ci nie działa na tej małej antence ;o Montowałem kilka/kilkanascie takich wapow, i tam spokojnie po całym domku sobie ludzie smigają z laptopami.

 

Pomyśl o przeniesieniu wapa/routera do przedpokoju będzie lepsze pokrycie sygnałem. U jednej osoby stoi na pięterku naparza przez strop i jedna sciane z cegły i jest 45 % sygnał.

 

Ogólnie to każda złączka - strata 2dB, kabel tak średnio 0,5db na metrze straty jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

mam podobny problem (wiem, że temat był już dawno), mianowicie muszę przedłużyć antenę z karty Linksys WMP54GS, to znaczy wstawić pomiędzy nią a antenę kabel tak, aby antena znajdowała się w miejscu gdzie jest lepszy zasięg.

 

Jaki kabel mam kupić? Jakie on ma mieć złącza?

 

to pilne..

z góry dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

mam podobny problem (wiem, że temat był już dawno), mianowicie muszę przedłużyć antenę z karty Linksys WMP54GS, to znaczy wstawić pomiędzy nią a antenę kabel tak, aby antena znajdowała się w miejscu gdzie jest lepszy zasięg.

 

Jaki kabel mam kupić? Jakie on ma mieć złącza?

 

to pilne..

z góry dziękuję

Ja takze mam podobny problem tylko ze z Asmaxem AR704g...W mieszkaniu na bardzo malej przestrzeni gubi sygnal i nie wiem jak zwiekszyc moc anteny w jak najtanszy sposob....prosze o pomoc.

 

edit Czy ma sens kupowanie np. czeogs takiego do zwiekszenia sygnalu?KLIK

Edytowane przez adrianadik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No racja, ale brak srodkow finansowych ;). Poradzilem sobie podsuwajac komputer blizej sciany, bo byl w rogu i sygnal mogl zanikac. Co prawda troche "skacze" jakos transmisji ale nie wplywa to na dzialanie neta :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dzis przenosilem swoja antenke z dachu na balkon, wywalilem masz 3m i sygnal mam 5% wiekszy, a co lepsze mam 5m wiecej kabla :D nie polecam stanowczo uzywania kabla rg58, chodz dziala on na 2.4Ghz tlumienie jest naprawde duze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...