Skocz do zawartości
elh

Jaki RAM z dostępnych do Epoxa 8RDA+ ?

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli dobrze wnioskuję to nawet bez modyfikacji ta płyta głowna pociągnie ponad 200MHz FSB, mogę kupić Kingstony, Samsungi, nonejmy(np Seitec), na jakich w miare tanich i dostepnych kosciach moge przekroczyc 200MHz, napiecie moze byc 2.9V, ale timingi tez powinny byc sensowne, wiem ze wielu z was juz ma RDA i ciekaw jestem ile i z jakich kosci mozna wyciagnac...

 

I tak przy okazji, czy bywaja Radeony9500 128MB ze 128bitowa szyna?

 

To tyle moich watpliwosci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra lae kupowac samsunga 333 czy 400 i czy 400 pojda na cl2 ?

Radze ci kupic 333. Te 400 sa "siakies lewe". Na wielu zachodnich forach ludzie osiagaja znacznie lepsze timingi przy wysokich fsb wlasnie na 333. Brzmi dziwnie ale tak jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra lae kupowac samsunga 333 czy 400 i czy 400 pojda na cl2 ?

Radze ci kupic 333. Te 400 sa "siakies lewe". Na wielu zachodnich forach ludzie osiagaja znacznie lepsze timingi przy wysokich fsb wlasnie na 333. Brzmi dziwnie ale tak jest

Ty chyba porównujesz samsungi ddr333 z trzeceij generacji, a te są w zasadzie teraz nei do dostania. A ddr333 "d" lecą przeciętnie na ok. 180 tylko .Więc ja obstaję zdecydowanie za ddr400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak ja teraz wytlumacze gosciowi w sklepie, ze ma byc taka i taka seria? ;P

A czytalem tez w sieci opis gdzie SamsungiPC400 pokonaly GeiL

wiec nadal nie wiem co sobie myslec... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tanich najlepsze obecnie sa SEITEC PC333 - 90% wstaje na 200MHz przy defaultowym napieciu na CL2-3-6-3-1T. Masz duza szanse trafic na dobra sztuke, a jesli masz dodatkowo mozliwosc selekcji to na pewno sposrod kilku wybieszesz dobra sztuke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rapra to ciekawe co mowisz - mam wlasnie w kompie SEITEC PC333 i nie chodzi powyzej 183MHz na jakichs sensowniejszych timingach...

 

Czy ktos wie cos konkretnego n.t. tych Samsungów PC400?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..wiem ze moze troche skrecam z topickiem ale gnebi mnie ostatnio czesto jeden problem. spotkaliscie sie z wyrzucaniem gier do pulpitu? mialem takie przypadki na kilku kompach i nic sie nie dalo z tym zrobic (reinstalki bios na default niskie taktowania duperelki nic). tak mnie sie zdaje ze winna byla pamiec. generalnie wszystkie kompy staly na MSI. KT4V, KT3V, KT4 Ultra. grafy rozne, pamieci albo Elixiry albo Seitecki najczesciej 333. dziwna sprawa..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dymy: moze byc, ze pamięci nie maja wystarczajaco napięcia, warto casem podwyzszyc do 2.7 nic zlego sie nie powinno dziac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rapra to ciekawe co mowisz - mam wlasnie w kompie SEITEC PC333 i nie chodzi powyzej 183MHz na jakichs sensowniejszych timingach...

1. Masz nowe, jednostronne?

2. Testowales inne pamieci i wiesz ze Twoja plyta chodzi na wyzszych FSB?

3. Sensowniejsze u Ciebie zaczynaja sie od CL2-2-5-2-1T?

 

Mialem mozliwosc porownania roznych producentow (Seitec, Elixir, VData, Eudar, MDT) i z tego wlasnie porownania wynika ze z obecnie dostepnych tanich pamieci najlepsze sa wlasnie Seitec. Potem sprawdzalem kilkanascie sztuk Seitecow i 4 chodzily poprawnia na ustawieniach CL2-3-6-3-1T na 200MHz na 2.6V.

Samsungow nie testowalem b onie mam do takich dostepu, zreszta nie interesowalyby mnie bo wole znalezc dobre tanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...