Skocz do zawartości
CKM18

Który Router Lepszy ?

Rekomendowane odpowiedzi

jak wyżej muszę rozdzielić neostradę 256 na 3 kompy router będzie chodził 24 na 7 czyli non stop, ze względu na ograniczone fundusze mam do wyboru 2 modele :

 

Microcom 2656 lub PENTAGRAM Cerberus ADSL Lite - który router będzie lepszy ???

 

z góry dzięki za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wyżej muszę rozdzielić neostradę 256 na 3 kompy router będzie chodził 24 na 7 czyli non stop, ze względu na ograniczone fundusze mam do wyboru 2 modele :

 

Microcom 2656 lub PENTAGRAM Cerberus ADSL Lite - który router będzie lepszy ???

 

z góry dzięki za odpowiedź

Oba się nadają do..... :)

Może zanim zdecydujesz się na takie g.... poczytaj co o obu piszą ludzie na http://forum.neostrada.info :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Ja polecam Pentagrama. Niezawodny sprzęt, dobry serwis, świetna pomoc techniczna i zero problemów z konfiguracją i działaniem właśnie 24h na dobę. Stawiałem go właśnie pod Neo 256, na codzień działa na 2 kompy, a jak jade podpinam laptopa i nie ma z nim żadnych problemów.

 

Tego drugie niestety nie znam.

 

---

Pozdrawiam

Hugster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Ja polecam Pentagrama. Niezawodny sprzęt, dobry serwis, świetna pomoc techniczna i zero problemów z konfiguracją i działaniem właśnie 24h na dobę. Stawiałem go właśnie pod Neo 256, na codzień działa na 2 kompy, a jak jade podpinam laptopa i nie ma z nim żadnych problemów.

"niezawodny sprzęt" - heh, dobre sobie :) lekture poniżej polecam.

 

http://forum.neostrada.info/viewtopic.php?t=6101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to teraz ja się powinienem śmiać kolego @Shake. Podałeś link do posta kolesia który

Mysle, ze to moce byc problem z DNS albo DHCP ale nie wiem jak to skonfigurowac :/

... no. A po za tym czy miałeś kiedyś styczność z tym sprzętem, czy nabijasz sobie tylko posty? Bo ja wypowiadam się jedynie w tematach w którcych mam jakieś pojęcie, a tu akurat jak już powiedziałem mogę zabrać głos. Postawiłem w sumie trzy takie routery i od przeszło roku nawet do nich nie zaglądałem. Brak jakichkolwiek problemów. Pomijając fakt że jednego trafiło po burzy... ale to przypadek. Po za tym jeśli uważasz, że jest to sprzęt do D i nie warto inwestować, to poleć zainteresowanemu jakiś inny, "lepszy" sprzęt?! A może opisz swoje doświadczenia jeśli chodzi o ten router - bo jeśli trafiłeś przypadkiem na post kolesia, który nie wie jak ustawić podstawowe funkcje i chcesz tym argumentować to, że urządzenie jest najgorsze to wybacz, ale to dobiero jest śmiechu warte!

 

---

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to teraz ja się powinienem śmiać kolego @Shake. Podałeś link do posta kolesia który ... no. A po za tym czy miałeś kiedyś styczność z tym

Pośmiej się, broni Ci ktoś?

 

sprzętem, czy nabijasz sobie tylko posty? Bo ja wypowiadam się jedynie w tematach w którcych mam jakieś pojęcie, a tu akurat jak już powiedziałem mogę zabrać głos. Postawiłem w sumie trzy takie routery i od przeszło roku nawet do nich nie zaglądałem. Brak jakichkolwiek[/

śmieszny jesteś, a raczej Twoje kategorie oceny ludzi ("nabijasz sobie posty", heh). Sprzętem sieciowym zajmuje się tak troszke dłużej od Ciebie i to takim którego raczej nie znajdziesz na półce sklepowej - i jak każdy kto zarabia m.in tym na życie z politowaniem patrze na takie produkty jak choćby w/w Pentagram - firma która sprzedawała wiatraczki wzieła się za modemy - czekam aż zaczną jeszcze TV i kuchenki robić :]

(czytaj: kupować je od podwykonawców)

 

 

Pomijając fakt że jednego trafiło po burzy... ale to przypadek. Po za tym jeśli uważasz, że jest to sprzęt do D i nie warto inwestować, to poleć zainteresowanemu jakiś inny, "lepszy" sprzęt?! A może opisz swoje doświadczenia jeśli chodzi o ten router - bo jeśli trafiłeś przypadkiem na post kolesia, który nie wie jak ustawić podstawowe funkcje i chcesz tym argumentować to, że urządzenie jest najgorsze to wybacz, ale to dobiero jest śmiechu warte!

Śmiechu warte jest pobieżne czytanie wątków i niechęć do używania archiwów i 'search'a - gdybyś zajrzał na w/w forum i poczytał o pentagramach, o tym jak trzeba flashować je innym firmware'em żeby zaczeły przyzwoicie działać, to może przestałbyś tak zachwalać coś, co dziwnym trafem pojawiło się na rynku :)

Pytasz się co polecam? Firmy które zajmują się tą tematyką od lat: US Robotics, LinkSys (Cisco), Zyxel, 3Com na dobry początek - a nie jakieś wynalazki w stylu pentagram czy asmax :]

 

P.S. wątek na kilka stron o wspaniałym pentagramie: http://forum.neostrada.info/viewtopic.php?t=9846

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czytajcie poprzednie tematy, bylo o tym dziesiatki razy...

 

- wariant "full-luksus": Linksys WRT54GL z alternatywnym softem + modem ethernetowy w trybie bridge

- wariant mniej skomplikowany: jakis Linksys z wbudowanym modemem ADSL Annex A

 

IMO nie ma co sie pchac w tanie wynalazki, lepiej dac wiecej za markowy sprzet i miec spokoj, niz sie potem uzerac z badziewnym routerem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...