Skocz do zawartości
Gość Bari

Kupno Komputera! :] Intel Core 2 Duo ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam powoli zbliża sie czas wymiany mojego komputerka i mam prośbe co mozecie mi doradzic polecić

 

1.PROCEK- Intel Core 2 duo e6400 ( czy moze cos innego)

2.MOBO -niemam zielonego pojecia :] jakas niebardzo droga ale dobra i zeby kiedys dalo sie O/c

3.RAM niemam pojecia:]

4.Zasilacz -niemam pojęcia mam teraz fortrona 400w hheh

5.Grafika niemam pojecia mam teraz gigabyte 6600gt \

 

Z gory dzieki za pomoc niemusza to byc najlepsze czesci tak w granicach rozsadku

 

podawajcie linki do podzespolow + cene Pozdro i dzieki

 

Komputer ma służyc do grania sciagania sluchania muzy do obrabiania filmow ogolnie do wszystkiego ma chodz 24h/24h/7/356 dni !!

 

po podaniu zestawu prosze podliczcie kwote koncowa! :]

Edytowane przez Bari

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos takiego :

*Procesor

Intel Core2 Duo E6300 1.86 GHz BOX (LGA775, 64bit) 763.00 zł

*Płyta główna

Gigabyte GA-945P-S3 (Intel 945P Express) [DDR2, PCI-E] 374 zł

*Pamięć RAM

GOODRAM DDR2 1 GB PC667 430zl

*Dysk HDD

SAMSUNG 160GB HD160JJ 7200 SATAII 8MB CACHE 200zl

*Karta grafiki

ASUS EAX1950Pro ATI Radeon X1950Pro 256DDR3 256bit PCI-E TV/2xDVI 759zl

*Zasilacz

Chieftec 450W GPS-450AA-101A ATX PFC 190zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze sie ktos iny wypowie??

MEOpl skad wzioles ceny masz moze linki do tych czesci??

Edytowane przez Bari

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miałbym polecać płytę pod E6300 to tylko

 

Asus P5B 460-500zł stabilna jak cholera, szkoda tylko że napięcia pamięciom z biosu nie można zapodać wyższego niż 2,1V, dzięki czemu na ekstremalne oc nie ma co liczyć, za to normalne jest całkiem ok ;)

 

Gigabyte GA-965P-DS3 550-600zł lepsza do oc, choć ponoć zdarzają się problemy z kompatybilnością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to i tak e6300 spokojnie Ci wystarczy niektorzy maja amd jednojadrowe i tez stykaja a co dopiero dwujadrowka i to jeszcze core2duo:) wiec mysle ze e6300 spokojnie wystarczy poco przeplacac:) lepiej dolozyc do grafy albo isc na pozadna imprezke z kumplami:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@komisarz masz lepsza plytke w miare tania to mu zapodaj ja dalem taki zestaw nie kazdemu musi sie chyba podobac .

Co z tego ze tania, jezeli nie nadaje sie do o/c, o ktore pytal kupujacy. ASUS pb5 albo gigabyte ds3 - nizej nic sensownego do podkrecania nie ma. Tym bardziej, ze kupujacy zaznaczyl, ze nie musi byc najtaniej.

 

E6300 i E6400 podkreca sie do tych samych wartosci, o ile plyta pozwoli (pamieci tez sa wazne, ale mniej). Zakladajac, ze docelowo chemy uzyskac 3Ghz, plyta musi wytrzymac fsb ok. 430Mhz w przypadku E6300 i 375 w przypadku E6400 - obydwie wartosci sa do osiagniecia. Jednak jezeli przez jakis czas nie bedziesz podkrecal, mozesz pawaznie rozwazyc e6400 - roznica wydajnosci to 15-20%, najlepiej sam poszukaj wynikow tesow w sieci i sprawdz, czy chcesz doplacac ok 130zl za okresloną roznice w wydajnosci (imho ma to sens, jezeli chesz tylko lekko podkrecac, przy duzym o/c roznic brak).

Edytowane przez komisarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skad wiesz ze to calkiem taka lipa ta plyta miales? testowales dla mnie suche fakty nic nie znacza jak ma wiecej kasy wiadomo ze sa 2 alternatywy albo asus pb5 albo gigabyte ds3 . W poscie nie ejst wyzej napisane czy oc ma byc duze czy tez nie a rozsadna cena to moze wiele oznaczac bo dla mnie to przedzial 250-350zl dla innego moze to byc 400-700zl . Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skad wiesz ze to calkiem taka lipa ta plyta miales?

 

Czyli trzeba posiadac plyte, zeby wyglaszac o niej opinie? W takim razie czemu sie odzywasz, skoro jej nie masz.

 

Ja swoja opinie bazuje na znajomosci chipsetu na jakim jest zbudowana, co zreszta napisalem wyzej.

 

W poscie nie ejst wyzej napisane czy oc ma byc duze czy tez nie a rozsadna cena to moze wiele oznaczac bo dla mnie to przedzial 250-350zl dla innego moze to byc 400-700zl . Pozdro

 

 

Nie wiem gdzie przeczytales kawalek o rozsadnej cenie, ale na pewno nie w poscie kupujacego. Napisal on "jakas niebardzo droga ale dobra i zeby kiedys dalo sie O/c". poza tym wydawac 400zl na plyte ze slabym o/c to wg. mnie nie jest rozsadna propozycja. Za cene to za 300zl mozna kupic znacznie lepiej wyposazona i tansza plyte asrocka na tym samym chipsecie i podobnie slabym o/c. Tyle ze mnie, mysle, ze nie powinienes sie czuc personalnie dotkniety faktem, ze podwazylem podana plyte jako niespalniajaca warunkow podanych rpzez kupujacego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie czuje sie dotkniety tym ze tobie sie plyta nie podoba (ogolnie mnie to tito) ale mowiac jaka ona ejst nie majac jej i nie przedstawiajac konkretnych argumentow to tezy wyssane z palca i tyle a o asusie pb5 i gigabyte ds3 pisze tyle rzeczy ze glowa boli wiec wiadomo ze to najlepszy wybor pod conroe .Pozdro " my masta" ja ejstem fanboyem AMD na marginesie mzoe dlatego w tym temacie wiem mniej haha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciszaaaaaaaaaaaa :)

 

Więc tak wiem tyle :)

Procesor- Intel Core 2 duo e6400 !!

Grafika-ASUS EAX1950Pro ATI Radeon X1950Pro 256DDR3 256bit PCI-E TV/2xDVI 759zl

Zasilacz Chieftec 450 w czy niebedzie on slaby i czy jest on cichy ??

RAm jaki ?

Mobo jakie cena 300-500zl mysle ze bedzie rozsadna niejestem zapalonym O/c kiedys moze podkrece troszke nic specialnego

CHLODZENIE ?? jakie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciszaaaaaaaaaaaa :)

 

Więc tak wiem tyle :)

Procesor- Intel Core 2 duo e6400 !!

Grafika-ASUS EAX1950Pro ATI Radeon X1950Pro 256DDR3 256bit PCI-E TV/2xDVI 759zl

Zasilacz Chieftec 450 w czy niebedzie on slaby i czy jest on cichy ??

RAm jaki ?

Mobo jakie cena 300-500zl mysle ze bedzie rozsadna niejestem zapalonym O/c kiedys moze podkrece troszke nic specialnego

CHLODZENIE ?? jakie

 

ASUS P5B DELUX albo BIOSTAR jakis byl dobry ale za chiny nei przypomne sobie teraz nazwy .... :wink: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor Intel Core 2 duo E6400

Mobo -ASUS P5B DELUXE P965 // ASUS P5B --> czym one się różnia oplaca sie zaplacic 200zl wiecej za delux??Chyba ze cos innego w podobnej cenie?

RAM - Jaki ?? jaka predkosc ??i zapewne ddr 2??

Grafika-ASUS EAX1950Pro ATI Radeon X1950Pro 256DDR3 256bit PCI-E TV/2xDVI 759zl czy inna w podobnej cenie

Zasilacz -Zasilacz Chieftec GPS-450AA-101A 450W 120mm ten czy inny za ta cene?

Chłodzenie jakie CICHE :)

 

Pytanie dodatkowe:

Za ile moge sprzedac okolo AMD athlon 64 3000s754+ Ac freezer 64 pro newcastle Gigabyte K8ne rev,1 || 1gb ddr pc3200ddr 400 goodram w jednej kosci Fortron 400w Gigabyte geforce 6600gt ??Maxtor 80gb 7200rpm 8mb ????

Edytowane przez Bari

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie dodatkowe:Za ile moge sprzedac okolo AMD athlon 64 3000s754+ Ac freezer 64 pro newcastle Gigabyte K8ne rev,1 || 1gb ddr pc3200ddr 400 goodram w jednej kosci Fortron 400w Gigabyte geforce 6600gt ??Maxtor 80gb 7200rpm 8mb ????

 

sprawdz ceny na allegro, a tak poza tematem to po co zmieniasz sprzet jak ten co masz jest w miare dobry, a ceny nowego sprzętu są teraz kosmiczne... nie lepiej troche poczekac aż spadną ?

Edytowane przez slavOK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...