Skocz do zawartości
Gość Bari

Kupno Komputera! :] Intel Core 2 Duo ?

Rekomendowane odpowiedzi

nie musi ja sam nie amm super hiper sprzetu mam taki na jaki bylo mnie stac a dolozylem tylko 250zl do nowej platformy:) czas pomyslec o grafie jakims chlodzeniu na procka (w przyszlosci ostre OC) i mzoe zmienie mobo na DFI x3200 albo ultra-d :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisal w 1 poscie tak:

 

"1.PROCEK- Intel Core 2 duo e6400 ( czy moze cos innego)

2.MOBO -niemam zielonego pojecia :] jakas niebardzo droga ale dobra i zeby kiedys dalo sie O/c

3.RAM niemam pojecia:]

4.Zasilacz -niemam pojęcia mam teraz fortrona 400w hheh

5.Grafika niemam pojecia mam teraz gigabyte 6600gt \"

 

wiec procek to C2D.. ? zadecydowane bylo.. ale pewnie juz nie chce kupic :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak juz tak bardzo chcesz kupować to czekaj...

Hehe, głębokie:)

 

 

 

Moim zdaniem czekac warto w jednym przypadku - na procesor e4300. Bedzie na fsb 800, co oznacza, ze podkrecisz go na praktycznie kazdej plycie (np. za 300zl).

 

Co do cen ramu to moze spadnie, moze nie. Problem polega na tym, ze w koncu stycznia debiutuje Vista i to moze zamrozic ceny pamieci na dotychczasowym poziomie.

 

Procesor Intel Core 2 duo E6400

Mobo -ASUS P5B DELUXE P965 // ASUS P5B --> czym one się różnia oplaca sie zaplacic 200zl wiecej za delux??Chyba ze cos innego w podobnej cenie?

RAM - Jaki ?? jaka predkosc ??i zapewne ddr 2??

Grafika-ASUS EAX1950Pro ATI Radeon X1950Pro 256DDR3 256bit PCI-E TV/2xDVI 759zl czy inna w podobnej cenie

Zasilacz -Zasilacz Chieftec GPS-450AA-101A 450W 120mm ten czy inny za ta cene?

Chłodzenie jakie CICHE

Nie doplacaj do deluxe. Aha - jak nie bedziesz podkrecal (ew. minimalnie np z 2,13Ghz na 2,4-2,5Ghz to zainteresuj sie

sie tą oto płytą http://www.asrock.com/product/ConRoeXFire-eSATA2.htm - zebrala cala mase dobry recencji i jest moim zdaniem bezkonkurencyjna w swoim przedziale cenowym).

Ram - jakis o taktowaniu 667MHz, oczywiscie ddr2 (nie bierz 800Mhz, szkoda kasy, roznic brak). moze byc goodram, moze byc geil. Bierz tanszy.

Grafika moze byc.

Zasilacz ujdzie w tloku, moze ktos poleci cos lepszego.

Edytowane przez komisarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mobo -ASUS P5B DELUXE P965 // ASUS P5B --> czym one się różnia oplaca sie zaplacic 200zl wiecej za delux??Chyba ze cos innego w podobnej cenie?

RAM - Jaki ?? jaka predkosc ??i zapewne ddr 2??

Grafika-ASUS EAX1950Pro ATI Radeon X1950Pro 256DDR3 256bit PCI-E TV/2xDVI 759zl czy inna w podobnej cenie

Zasilacz -Zasilacz Chieftec GPS-450AA-101A 450W 120mm ten czy inny za ta cene?

Chłodzenie jakie CICHE :)

 

Pytanie dodatkowe:

Za ile moge sprzedac okolo AMD athlon 64 3000s754+ Ac freezer 64 pro newcastle Gigabyte K8ne rev,1 || 1gb ddr pc3200ddr 400 goodram w jednej kosci Fortron 400w Gigabyte geforce 6600gt ??Maxtor 80gb 7200rpm 8mb ????

Procek - E6300 spokojnie podkręcisz do E6400, jak już chcesz coś lepszego to się zastanów nad E6600, przynajmniej ma 4MB cache L2.

 

Asus P5B różni się od wersji deluxe przede wszystkim uboższym w opcje do oc BIOS'em, co wcale nie znaczy że ma słabe oc, w porównaniu z płytami z chipsetem i945 np. podany asrock jest ono wręcz rewelacyjne. Jak widzę nie masz zamiaru ekstremalnie podkręcać więc taka wersja ci powinna starczyć.

 

Ram - jak stać cię tylko na 1GB to bierz cokolwiek ci się tanio trafi, może być nawet single (wbrew pozorom bardzo nie odbija się on no wydajności, coś w okolicach 1%) bo to i tak za mało do takiego sprzętu. Po świętach jak mówią koledzy ceny polecą ostro w dół to sobie dokupisz lub wymienisz kostki na szybkie 2x1GB, choć dobrze by było by "tymczasowe" kostki działały z 667MHz, ze względu na oc.

 

Reszta jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wywrozyles z kuli czy z fusow? gdzie jest napisane ze stanieje ram? po prostu RAM szedl dlugo w dol i teraz sie odbil od dna.. proste no rynek :)

:blink:

Jeszcze trzeba znać zasady rynku ;).

 

Jakbyś śledził rynek IT (ceny) to nie wypisywałbyś takiego steku bzdur. Koniec stycznia - koniec kwietnia mówi ci to coś? W tym okresie czasu ram jest najtańszy. W lutym zeszłego roku kumpel kupił 512 DDR 400 Kingstona za 120 zł. A teraz tyle kosztuje 256. Więc jak masz pisać bzdurne posty i siebie ośmieszać to zamilcz ;).

 

KONIEC OT

 

A kolega, który założył ten topic sam nie wie jak się ma, takie wrażenie odnoszę. Proponuję E6300 jak chyba wszyscy w tym topicu. Po o/c zaoszczędzisz kasę. Po co przepłacać. A ten Chieftec do cichych nie należy, ale nie powinien przeszkadzać.

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo kompa mialem kupic i tak dokladnie 6 grudnia 1!!:] wiec zobacze w grudniu albo na poczatku stycznia .

Mysle ze niewiem czy potrzebne ale teraz jak go kupie to juz bedzie na 2/3lata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SPROSTOWANIE !!

PROCEK minimalnie IC2D E6400 e6300 niewchodzi w gre !

MOBO ASUS P5B

RAM-jakas przejsciowka 1gb potem kupie pozadne DDR2

Zasilacz to co ten chieftec niewystarczy ??

ASUS EAX1950Pro ATI Radeon X1950Pro 256DDR3 256bit PCI-E TV/2xDVI 759zl czy inna w podobnej cenie

 

Coś przegapilem ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu chcesz 6400... ja kupilem ale to z takiego powodu ze chcialem wysokie zegary (3400-3600 mhz min) co daje mi minimum 440 FSB. Pamieci w takim razie musza isc conajmniej 880 :) dlatego chcialem procek z wyzszym mnoznikiem.. gdybym kupil 6300 i chcial 3500 Mhz to FSB 500.. ram wtedy minimum 1000 a o taki juz nie tak latwo.. :) jezeli nie zamierzasz krecic powyzej 3 Ghz (dla 6300 jest to FSB 428) to procesor niczym sie nie rozni od 6400 a jest tanszy. Ram wtedy wystarczy 860 Mhz a wiekszosc 667 poleci tyle na timingach 5-5-5.

 

Widze ze chcesz kupic P5B... nie wiem czy to dobry wybor.. cena 470 zl w pcprojekt.pl

 

za ta sama kase mozesz miec duzo lepiej kretliwa plyte Biostara ktora w koncu jest na rynku

 

http://znak.pl/index.php?cid=327&scid=...s775BioTfo965PT

 

:] plytka spokojnie zrobi FSB 450 i wiecej.. chyba ze nie chcesz krecic... :>

 

co do zasilacza.. Fortron 400 hm.. starczy :)

Edytowane przez Saimek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jak co ale ja też czekam na spadek cen, po nowym roku mam nadzjeje że zacvzną spadać i noże będzie mnie stać na c2d no i ta premiera NVIDIA GeForce 8800GTX, na nią stać mnie i w tedy nie będzie ale może ukażą się jakieś 8300 czy 8600 :), czyli pełna obsługa dx10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu chcesz 6400... ja kupilem ale to z takiego powodu ze chcialem wysokie zegary (3400-3600 mhz min) co daje mi minimum 440 FSB. Pamieci w takim razie musza isc conajmniej 880 :) dlatego chcialem procek z wyzszym mnoznikiem.. gdybym kupil 6300 i chcial 3500 Mhz to FSB 500.. ram wtedy minimum 1000 a o taki juz nie tak latwo.. :) jezeli nie zamierzasz krecic powyzej 3 Ghz (dla 6300 jest to FSB 428) to procesor niczym sie nie rozni od 6400 a jest tanszy. Ram wtedy wystarczy 860 Mhz a wiekszosc 667 poleci tyle na timingach 5-5-5.

 

Widze ze chcesz kupic P5B... nie wiem czy to dobry wybor.. cena 470 zl w pcprojekt.pl

 

za ta sama kase mozesz miec duzo lepiej kretliwa plyte Biostara ktora w koncu jest na rynku

 

http://znak.pl/index.php?cid=327&scid=...s775BioTfo965PT

 

:] plytka spokojnie zrobi FSB 450 i wiecej.. chyba ze nie chcesz krecic... :>

 

co do zasilacza.. Fortron 400 hm.. starczy :)

s

czyli lepiej wziac tego biotara zamiast asusa p5b ?Biostar Tforce 965PT (Intel P965) [DDR2, PCI-E]

 

Hmmm serio fortron styknie??

Edytowane przez Bari

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proc e6300, nie ma sensu dodawac do e6400 bo cachu tyle samo... jak juz chcesz wypas to bierz E6600 ten ma 4mb l2

mobo ja bym brał dbre i stabilne p5b

ramki, 667 cos z geiLa, kingstona... goodramy mi jakos nie pasują... problemy ostatnio miałem z nimi.

grafika... i tu kolejnny błąd po co pchać się teraz w tak drogą grafę, nie lepiej poczekać na dx10 ? ale jak tam chcesz pewnie nie twoja kasa tylko rodziców :lol: a ten radek jest dobrym wyborem.

 

a tak w ogole to po co pytasz, jak kazdy mowi Ci co innego a ty dalej po swojemu.

Edytowane przez slavOK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm ok sprawa ma sie taK

moge sie dowiedziec jakie mobo bedzie najlepsze pod core 2 duo

i jak rodzice mi doloza kase to kupie 6600 a jak nie to kupie 6300 i no w wakacje sprzedam i kupie 6600 albo jakos wczesniej jak stanieje?????????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja niewiem kurde a co 6300 to jest dobry procek ??:] heh nawet bez oc /?i co to jest to dx 10 ?? kiedy to bedzie i w jakichc enach i jaka MOBO??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DX10 = DirectX 10. Sa to biblioteki do obslugi multimediow (obecna wersja to 9.0c), wlasnie wchodza na rynek GeForce'y z serii 8, wspierajace DX10. Samo DX10 pojawi sie wraz z Windows Vista.

 

A E6300 dobrym prockiem jest ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z grafą wstrzymaj się pół roku i wtedy kupisz coś, co Ci posłuży na wiele lat. Co do procka to nie opłaca się sprzedawać potem 6300 i kupować 6600, różnica jest za mała, żeby się w to bawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jak kupic e6300 czy moze w maju +/- kupic 6600 czekajac teraz ??

i jaka mobo p5b? biostar,gigabyte?

Edytowane przez Bari

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK poczytalem na forach i stronach i ponoc w styczniu maja spasc ceny prockow wiec teraz niema sensu kupowac a potem sprzedwac a kompa niemusze teraz zmieniac bo jeszcze chodzi b.dobrze wiec w styczniu zmienie na e 6600 dzieki za odpowiedzi

 

TEMAT DO ZAMKNIECIA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...