Skocz do zawartości
jabel007

6800 Czy X800? Agp

Rekomendowane odpowiedzi

Ja wystwię na allegro na dniach Sapphire x800gto z 16 potokami 256bit/256mb ddr3 samsunga z zamontowanym Ati Silencerem z o/c na poziome 450/1100. Połyka tego dżiesa w całości i nawet się nie oblizuje (wiem coś na ten temat, bo kumpel sobie kupił - testowałem Obliviona- na tym GS na max detali z dodatkowymi teksturkami o wyższej rozdzielczości gra jest praktycznie niegrywalna (no chyba że ktoś się uprze to może i pogra, ale na otwartych terenach jest masakra!), podczas gdy na moim gto jest zupełnie komfortowo). Acha to prawie nówka- pozostało 19 miesięcy gwarancji.

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wystwię na allegro na dniach Sapphire x800gto z 16 potokami 256bit/256mb ddr3 samsunga z zamontowanym Ati Silencerem z o/c na poziome 450/1100. Połyka tego dżiesa w całości i nawet się nie oblizuje (wiem coś na ten temat, bo kumpel sobie kupił - testowałem Obliviona- na tym GS na max detali z dodatkowymi teksturkami o wyższej rozdzielczości gra jest praktycznie niegrywalna (no chyba że ktoś się uprze to może i pogra, ale na otwartych terenach jest masakra!), podczas gdy na moim gto jest zupełnie komfortowo). Acha to prawie nówka- pozostało 19 miesięcy gwarancji.

Ale gadasz bzdury. Miałem na AGP takiego GeForce tylko że firmy PALIT, i OBLIVION chodził bardzo dobrze, nieraz się cieło ale to normalne przy mojej ilości ramu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale gadasz bzdury. Miałem na AGP takiego GeForce tylko że firmy PALIT, i OBLIVION chodził bardzo dobrze, nieraz się cieło ale to normalne przy mojej ilości ramu.

Nie mam zamiaru wdawać się z Tobą w dyskusje, bo to nie ma sensu i mam nadzieję, że poniżej zamieszczone wyjaśnienie będzie wystarczająco przekonywujące. Jak nie, to trudno.

 

Ja nie mówię, że na GF nie da się grać. Próg grywalnej płynności dla każdego jest inny, więc stwierdzenie, że chodzi płynnie czy nie jest w dużej mierze subiektywne i względne. Dopiero bezpośrednie porównanie pokazuje różnice. Przed tym gto miałem x2 wolniejszego r9800pro i bez kitu- wydawało mi się, że jest płynnie i to przy stosunkowo wysokich detalach. Tyle ode mnie.

 

Na szybciora znalazłem coś takiego: http://www.anandtech.com/video/showdoc.aspx?i=2746&p=5

Proszę zwróć uwagę na minimalną ilość FPS na otwartym terenie (oblivion gate benchmark)- na wykresie te pionowe kreseczki. Myślę, że ten parametr to wartość krytyczna w tej grze- co z tego, że średnio mamy np 20fps skoro na otwartych terenach spada miejscami okrutnie, a te miejsca zdarzają się często). X800xl (odpowiadająca szybkości moje karty bez O/c ofkors) pokonuje nawet nv 7800GTX na tym polu, a GS leży i kwiczy gdzieś tam z tyłu, osiągając minimalną ilość klatek dwa razy mniejszą niż x800xl!!! Jeżeli weźmiemy średnią ilosć FPS, też dostaje baty od ATI.

 

Tyle na temat.

Pozdrawiam serdecznie

 

PS: firewall blokuje mi wyświetlanie obrazków, musiąlem go wyłączyć na chwilę, żeby zobaczyć wykresy.

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X800gto to bardzo dobra karta miałem tez takiego 16 potokowego x800gto ktory wykrecał sie na 450 mhz na gpu i 570 memki, ale niestety ma tylko ps 2.0 . Jesli chodzi o nowego splinter cella to mozna juz odpalic go na kartach z ps 2.0 wiec nie jest źle. Jesli za 399 zł ten x800 ma mozliwosc odblokowania 4 dodatkowych potokow to sie opyla . Ostatnio wystawilem na allegro swojego i poszedl za 560 ;).

Ps: zwróc uwage na szyne 128 bit - to sie do niczego nie nadaje ten gs i z tym sm 3.0 to tylko na papierze sobie poradzi :) Wystarczy spoglądnąć na screen z 3dmarka05 gdzie jest 4300 pkt a na gto mialem w okolicach 5100 pkt.

Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X800gto to bardzo dobra karta miałem tez takiego 16 potokowego x800gto ktory wykrecał sie na 450 mhz na gpu i 570 memki, ale niestety ma tylko ps 2.0 . Jesli chodzi o nowego splinter cella to mozna juz odpalic go na kartach z ps 2.0 wiec nie jest źle. Jesli za 399 zł ten x800 ma mozliwosc odblokowania 4 dodatkowych potokow to sie opyla . Ostatnio wystawilem na allegro swojego i poszedl za 560 ;).

Nie chciałbym, żeby to było odebrane jako antyreklama, ale jaki sprzedawca, zajmujący się handlem na Allegro pisze w opisie, że "prawdopodobnie jest mozliwos...". Zwłaszcza, że ten sprzedawca nazywa się ATI_RADEON :) Albo jest, albo nie i on o tym dobrze wie (hehe, rymowanka mi wyszła). Ponadto 3-miesięczna gwarancja i to udzielana przez niego. (Czyżby poserwisówki z Niemiec?).

 

EDIT: Nie ma i niebyło gry, której nie odpalicz na PS2.0. Splintera od początku można było uruchomić w trybie PS1.1, następnie wyszedł Patch i już pełne 2.0 zaimpementowane. W jakości grafiki różnic nie ma też. Jedyna rzecz, jedyna istotna zaleyta PS3.0 to możliwość włączenia hdr w niektórych grach (co przy kartach nv 6xxx mija się właściwie z celem- bo z hdr-em zaczyna wszystko skakać).

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reszta mojego kompa...bo ktoś pytał:

 

mobo: msi k8n neo2 plat.

proc: sempron939 @ 2700mhz

mem: 2x256mhz 270mhz

hdd: sata 120GB caviar

 

graf: gf2gts.....ale na tym sie juz nie da .....

 

więc x800? ? werdykt?

Edytowane przez jabel007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałbym, żeby to było odebrane jako antyreklama, ale jaki sprzedawca, zajmujący się handlem na Allegro pisze w opisie, że "prawdopodobnie jest mozliwos...". Zwłaszcza, że ten sprzedawca nazywa się ATI_RADEON :) Albo jest, albo nie i on o tym dobrze wie (hehe, rymowanka mi wyszła). Ponadto 3-miesięczna gwarancja i to udzielana przez niego. (Czyżby poserwisówki z Niemiec?).

 

EDIT: Nie ma i niebyło gry, której nie odpalicz na PS2.0. Splintera od początku można było uruchomić w trybie PS1.1, następnie wyszedł Patch i już pełne 2.0 zaimpementowane. W jakości grafiki różnic nie ma też. Jedyna rzecz, jedyna istotna zaleyta PS3.0 to możliwość włączenia hdr w niektórych grach (co przy kartach nv 6xxx mija się właściwie z celem- bo z hdr-em zaczyna wszystko skakać).

Mowisz ze nie ma roznicy w grafie miedzy ps 2.0 i 3.0...

a wać pan grał w B&W2? najnowsze AOE ?earth 2130? no i NFS CARBON tez wymaga ps.30 zeby wlaczyc niektore efekty...gadaj pan zdrow dla mnie ps3.0 to podstawa i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X800gto to bardzo dobra karta miałem tez takiego 16 potokowego x800gto ktory wykrecał sie na 450 mhz na gpu i 570 memki, ale niestety ma tylko ps 2.0 . Jesli chodzi o nowego splinter cella to mozna juz odpalic go na kartach z ps 2.0 wiec nie jest źle. Jesli za 399 zł ten x800 ma mozliwosc odblokowania 4 dodatkowych potokow to sie opyla . Ostatnio wystawilem na allegro swojego i poszedl za 560 ;).

Ps: zwróc uwage na szyne 128 bit - to sie do niczego nie nadaje ten gs i z tym sm 3.0 to tylko na papierze sobie poradzi :) Wystarczy spoglądnąć na screen z 3dmarka05 gdzie jest 4300 pkt a na gto mialem w okolicach 5100 pkt.

To się podziel tym magicznym sposobem z kolegami w wątku SCDA, bo jak narazie to się nieda.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostateczny werdykt należy do Ciebie. Nie kryję, że jestem zwolennikiem kart ATI, dlatego mam taką właśnie kartę. Z dwóch kart o podobnych możliwościach i wydajności zawsze wybieram ATI (od czasów gf 256, który jako jedyny ze stajni nv spełnił moje oczekiwania). Dlaczego? Wiele osób zawiodło się kiedyś na Nvidii- ktoś, kto kupił sobie gf 5800 czy 5900 zamiast, w tej samej cenie, r9800pro ten wie o czym mówię (nawet dzisiaj r9800pro, po tylu latach nadal daje sobie radę, a gf 5xxx to nieporozumienie). Ktoś kto pamięta aferę z "optymalizacją" sterowników do nvidii też wie o czym mówię. Firma, która robi ze swoich klientów idiotów, sprzedając im zamiast porządny sprzęt papkę marketingową nie zasługuje w mojej ocenie na zaufanie i szacunek. Być może obecnie sytuacja wygląda odminnie, być może firma zmieniła już swoją strategię względem klienta.

Ale pytam się: po co mam ryzykować, w sytuacji gdy mogę stawiać na zawodnika, na którym się jeszcze nie zawidłem?

 

Co do PS3.0 - jak to się ukazało, wraz z gf 6xxx prawie wszyscy gadali, że bajer i pic na wodę nic nie dający, że to chwyt marketingowy nvidii mający na celu zróźnicowanie produktu. "Opinia społeczna" na ten temat ulegała powolnej zmianie i to nie na skutek pojawienia się gier, które dzięki PS3.0 wyglądałyby lepiej, ale na skutek zwiększającej się ilości jej użytkowników: bo wiadomo- pukt widzenia zależy od punktu siedzenia- każdy kto kupił sobie za ciężko zarobione pieniądze "super karte z PS3.0" naturalnie stara się dowartościować....

 

Dyskusja ATI czy nVidia toczy się już od ładnych paru lat, każdy ma swój typ, swoje argumenty. Najlepiej kieruj się testami i recenzjami- jeśli szukasz namiastki obiektywizmu, to tylko tam. Wpisz w google: "test kart agp" poczytaj i wybierz.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X800 vs 6800 ? Hmm... Chyba raczej X800XL* vs 7600GS ?!

 

* - albo X800GTO modowalne na 16p 6v

 

Ja bym wziął XL'kę. Choćby z tego powodu, by się później nie zżymać - ładny ten PS 3.0 i 15 fps... Ale to Twój wybór. Googluj.

no w sumie lepiej ps 2.0 i 0 fps ( bo gra sie nie odpala)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no w sumie lepiej ps 2.0 i 0 fps ( bo gra sie nie odpala)

Nie słyszałem, żeby jakąś gra nie odpaliła na PS2.0, ale nie miałem/nie interesowałem sie SCDA więc się nie mogę wypowiadać. Pewne jest jedno - jeżeli jest jak mówisz, to powstanie na 100% patch. Tak było z SCCT- na początku brak obsługi PS2.0, potem patchem 1.04 zaimplementowano tą obsługę, graficznie żadnych różnic i w dodatku możliwość grania z HDR!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Heathen

Zanim się postrzeżesz powstanie pacz na ps 2.0 i wspomnisz moje słowa. Zapewniam Cię że lepiej się ludziom bedzie grało na ps 20 niz na tym smierdzacym ps 3.0 . Na mojej x1800gto w 1280x1024 all max w podwójnym agencie czasami jest ciężko, a co dopiero na sztruclu 6800gs z szyną 128 bit w dodatku droższym . To samo tyczy sie nfsa nowego gdzie i tak kazdy wyłącza beznadziejnego blura ktory tylko jest na ps 3.0 .

Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie hola hola.....

 

nie chodzi o btwe ati nvidia...

 

tylko o WYDAJNOŚĆ x800 kontra inna karta z tego przedziału

 

a x850 na agp kosztuje majątek jak dla mnie......

so..?

 

moze lepiej san diego 3700 kupic?

W grach bardzo Ci to nie pomoże: komputer w grach jest tak szybki, jak mu na to pozwala jego najsłabsze ogniwo (procesor, karta, ewentualnie ram). Choćbyś miał C2D wykręcone pod niebiosa to z gf2 na pokładzie w nic nie pograsz i tak. Chociaż w drugą stronę też to działa, to we współczesnych grach raczej większość mocy obliczeniowej idzie w grafikę. Dlatego zwykle wystarczy jednojajowy a64 (którego zawsze można wykręcić) + przyzwoita grafa.

Co do wyboru karty- moją opinię znasz. Praktycznie nowy, z prawie całą gwarancją X800xl na agp to wydatek ok 600zł np. http://allegro.pl/item138380078_radeon_x80..._16potokow.html IMO tej karcie bliżej jest do x850xt niż do niemodowalnego GTO czy 6800gs.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapominacie panowie o jednym - to, ze teraz tylko jedna gra wymaga PS3.0 do dzialania, nie znaczy ze tak bedzie zawsze. IMHO bedzie to coraz bardziej powszechne zjawisko i kupujac teraz grafe, ktora na iles tam czasu ma starczyc, warto to wziac pod uwage.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapominacie panowie o jednym - to, ze teraz tylko jedna gra wymaga PS3.0 do dzialania, nie znaczy ze tak bedzie zawsze. IMHO bedzie to coraz bardziej powszechne zjawisko i kupujac teraz grafe, ktora na iles tam czasu ma starczyc, warto to wziac pod uwage.

Zgadza się, tylko w tym momencie stajemy przed konkretnym wyborem x800xl vs 6800gs/7600gs.

Musimy uwzględnić ten powyższy, niewątpliwie istotny fakt w naszych spekulacjach, co do przyszłości.

 

Do chwili gdy duża część gier będzie potrzebowała PS3.0 do uruchomienia wiele jeszcze wody w Wiśle upłynie. Przecież sporą część dzisiejszych gier nadal można uruchomić na PS1.1 a karty takie nie są już od lat produkowane! Podobnie zapewne będzie z PS2.0 tylko tu o tyle jest lepsza jest sytuacja, że PS2.0 oferuje porównywalną jakość grafiki do PS3.0.

 

Gdy jednak taka sądna chwila nadejdzie i tak nic nie pomogą szadery3.0 kartom tej klasy, bo po prostu kompletnie zabraknie im mocy.

 

Gdybyśmy porównywali na nv 7900GFX (najlepiej w SLI) z jakąś hipotetyczną kartą ATI (najlepiej w CF), która wydajnościowo jest dorównuje, ale obsługuje tylko PS2.0 twój argument byłby zupełnie zasadny. Jednak karty x800xl/7600gs to karty, które radzą sobie dziś całkiem nieźle, jutro będą pracować w miarę znośnie, a pojutrze będzie je sobie można powiesić w gablotce na łóżkiem. Nie ma co rozpatrywać perspektywy "pojutrza" w odniesieniu do katr tej klasy. Liczy się tylko "dziś", ewentualnie "jutro".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomijajac juz zasadnosc ladowania kasy w AGP (to juz indywidualna sprawa kupujacego i jego portfela), to nie bylbym az takim czarnowidzem w kwestii wydajnosci. Prawda jest taka, ze "pojutrze" to to x800xl bedzie wisialo na scianie na rowni z 6800gs/7600gs ;) A moze nawet zawisnac wczesniej, wlasnie ze wzgledu na brak PS3.0.

Inna rzecz, ze nie deprecjonowalbym az tak bardzo mozliwosci tych kart - jakos ja na swoim 6600GT sprzed dwoch lat radze sobie niezle, i zazwyczaj moge grac w detalach medium albo wyzej, zaleznie od gry. A Oblivion z HDR wyglada jednak sporo lepiej niz z bloom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomijajac juz zasadnosc ladowania kasy w AGP (to juz indywidualna sprawa kupujacego i jego portfela), to nie bylbym az takim czarnowidzem w kwestii wydajnosci. Prawda jest taka, ze "pojutrze" to to x800xl bedzie wisialo na scianie na rowni z 6800gs/7600gs ;) A moze nawet zawisnac wczesniej, wlasnie ze wzgledu na brak PS3.0.

Inna rzecz, ze nie deprecjonowalbym az tak bardzo mozliwosci tych kart - jakos ja na swoim 6600GT sprzed dwoch lat radze sobie niezle, i zazwyczaj moge grac w detalach medium albo wyzej, zaleznie od gry. A Oblivion z HDR wyglada jednak sporo lepiej niz z bloom.

Myślę, że spór na temat "świat pojutrze" nie ma sensu- każdy z nas może się mylić mniej lub bardzie w tej kwestii a spór może rozstrzygnąć tylko przyszłość.

 

Co do zasadności ładowania kasy w agp- tak jak mówisz- może to wynikać z wielu czynników składających się na indywidualną sytuację.

 

Co do Obka- nie przeczę, że ta gra z HDRem wygląda lepiej niż z bloom. Tylko, że ja grałem z tym bloomem ze wszystkimi suwakami max na prawo, w rozdzielczości 1280x1024, z lepszą wodą i podmienionymi txturami na lepsze i było zupełnie płynnie, żadko schodziło poniżej 25FPS- przy zadymie albo w lesie.

Poza tym jest specjalny mod implementujący HDR dla kart z PS2.0 (fakehdr), efekt jest bardzo podobny jak przy HDR realizowanym z poziomu PS3.0, nawet niektórzy posiadacze najmocniejszych gf z niego korzystają, żeby móc włączyć sobie aa (tak, działa z aa!) Oczywiście spowalnia komputer tak jak klasyczny HDR i dlatego z nim nie grałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludwiczek

Reszta mojego kompa...bo ktoś pytał:

 

mobo: msi k8n neo2 plat.

proc: sempron939 @ 2700mhz

mem: 2x256mhz 270mhz

hdd: sata 120GB caviar

 

graf: gf2gts.....ale na tym sie juz nie da .....

 

więc x800? ? werdykt?

Zamiast pisać bzdury i kłucić się o swoją marke jak i pisać o HDRach na PS2.0 byście mu pomogli.

 

Jak do x800 do 399zł najwydajniejszy jest. 6800256MB/128bit nie w kazdej grze sprawdza się o wiele gorzej ale w tych mających dużo tekstur 256Bit na szynie się przydaje. Jak masz tylko 400zł bierz X800. Możesz żałować, że brak PS3.0 ale na wydajność za tą cene nie ma co narzekać.

 

Ps Tak jestem posiadaczem NV a jednak potrafie nie kłucić się o logo na pudełku.

Ps2 swoją drogą ramu masz mało 1GB by się przydało.

Edytowane przez Ludwiczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...