Skocz do zawartości
Yomann

Karta Grafiki Tylko Do Filmow

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chcialbym zapytac jaka karta grafiki najlepiej wspomaga kompa w odtwarzaniu filmow (glownie DivX, Xvid i inne)?

Komp to PIII500; 128MB RAM; obecnie MSI GF4MX440.

Czy ten GF4 wspomaga filmy w takim samym stopniu co np. GF2MX400 czy MX200? bo sie bedzie marnowal przy samych filmach.

Moze sa jakies inne karty np. ATI ktore lepiej wspomoga odtwarzanie filmow niz GF?

Najwazniejsze to, ze karta musi byc jak najtansza(napewno mniej niz 50zl).

Pozdrawiam

Edytowane przez Yomann

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrą jakość obrazu mają Matrox G450 (10-15zł) lub z tej rodziny. Tylko nie wiem czy jej wydajność styknie do filmów na takim procku - ja sprawdzałem do DVD i DivXów ale z prockem AMD XP 2400+ to było OK.

Dobre do filmów sa też karty z serii Radeon 8500 9100 które maja tzw Ati Theater czy jakoś tak - jest to jakis scalak wspomagający wyświetlanie filmów - tylko takie karty są droższe (i wydajniejsze) niz ten twój GF MX.

A co na tej karcie co teraz masz nie idą filmy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie GF4 i GF2 tak samo odtwarzają film , płynność filmów chyba bardziej zależy od CPU , potem od ramu a na końcu od VGA .

 

Może zmień tego CPU na PIII 733 Mhz i zobacz jak filmy chodzą , u mnie na Duronie 700 i 64 MB ram oraz GF 2 MX wiekszość divxów chodziła płynnie , nawet kumpel ojca na Duronie 800 i 128 mb ram z jakąś kartą SIS nie narzeka na płynność filmów

 

Takie kompy mają dopiero problemy z płynnym odtwarzaniem filmów HDTV .

 

Wnioskuję z twojej wypowiedzi że filmy ci nie chodzą płynnie .

 

Mozę najpierw porób porządki w systemie ( scnadisk/chkdsk , defragmentator ) oraz z kodekami , ew. format i instalajca sysa na nowo .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na tym GF4MX440 filmy chodza ok.

Ten komp chce po prostu dac mojej dziewczynie ktora nie wie co to sa gry(chyba, ze saper;)) i skoro GF2MX bedzie tak samo odtwarzal filmy co ten GF4 to szkoda mi go dawac jak i tak sie bedzie marnowal a tak to kupie jakies 2MX;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy nie lepsza inwestycja byloby kupno dla siebie jakiegos R8500/9100, ew. GF4 jesli masz kase, a oddanie dziewczynie MXa. Nie dosc, ze ma obsluge DX8.1, to powinien byc wydajniejszy od tego 4MX440 (bedacego w prostej linii spadkobierca GF2MX400), szczegolnie po OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

costi dla siebie mam XP2600+; R9800pro 1GB ramu itd:)

Ten komp co chce dac to trzeci w domu, lezy od dawna nieuzywany i chcialem prawie zerowym kosztem go troche dzwignac, zeby sie do czegos nadawal:)

Czyli GF2MX powinien odtwarzac filmy tak samo jak GF4MX?

Jak to sie ma do Rivy TNT2 16MB, filmy beda gorzej chdzic w por. do GF(mam taka w domku letniskowym ale daleko i nie moge teraz sprawdzic)?

 

OT- nie ma czegos takiego jak inwestycja w kompa.... to sie nigdy nie zwraca;)

Kiedys co roku wyladowywalem ok. 1k zl. na nowe czesci ale od gdzies 3 lat nie wlozylem ani zlotowki(a mam w razie jak by ktos pomyslal, ze bide klepie;)) Znudzilo mi sie, nie ma nowych gier w ktore chcialo by mi sie tak naprawde grac, patrze tylko "o jaka ladna graficzka, pochodze troche" i uninstal:D Pozostalo mi jedynie wracac do starszych tytolow... Unreal 1 cieszy mnie do teraz:)

To taka doza OT;)

Edytowane przez Yomann

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moga chodzic gorzej, choc teoretycznie nie powinny, bo karta graficzna ma podczas odtwarzania filmow niewiele do gadania.

Miedzy GF4MX a GF2MX roznica jest minimalna - wbrew cyferce, GF4MX nic z linia GF4Ti wspolnego nie ma.

 

IMO jesli juz na cos wydawac pieniadze, to na lepszy procek - PIII733 albo 800 spokojnie dadza filmom rade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja znowu sie wkrece z reklama: moja mobo i procek beda szly w najblizszym czasie na handel, jesli jestes zainteresowany zapraszam na PW.

 

A co do socket 370 - moze uda Ci sie wyhaczyc przejsciowke S370->Slot 1, pamietam ze byly kiedys takie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...