Skocz do zawartości
Caleb

Geforce 8600 GTS / GT

Rekomendowane odpowiedzi

@naxt

nie jest swietnym wyborem bo za cene 8600gt mozna miec wydajniejszego 7900gs

Ale ja zmieniam karte co trzy lata dlatego dla mnie to będzie dobry wybór,na 8600GT odpale sobie gre w directX 10 a na 7900 raczej nie,i nie obchodzi mnie to w jakich detalach sobie ją odpale,przywykłem do gry 800x600 i detale ustawione na low :D

 

 

Swietny wybor dla mlodych pelikanow lykajacych nowinki technologiczne a nie wydajnosc :ploom:

hahahha a to dobre,wydajnść 8600GT w zupełności mi wystarczy,nie każdy jest maniakiem gier :lol2:.Jesteś entuzjastą wydajności to kup sobie 8800GTX :) Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można jej to wybaczyć, bo w tej grze nawet 8800 dostał pare razy w dupe od GF7.

Dajmy już spokój tym 8600, trochę nie ładnie tak kopać leżącego :)

Jak ktoś zmienia karty co 2 lata lub rzadziej, to niech bierze 8600, natomiast dla zmieniających karty co rok lepszym wyborem będzie kupno 7900GS, a za rok gdy wyjdą tytuły wykorzystujące DX10 zmiana na coś z 8800.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja zmieniam karte co trzy lata dlatego dla mnie to będzie dobry wybór,na 8600GT odpale sobie gre w directX 10 a na 7900 raczej nie,i nie obchodzi mnie to w jakich detalach sobie ją odpale,przywykłem do gry 800x600 i detale ustawione na low :D

Ale mi nowina i myslisz ze nagle zaczna robic gry na dx10 i oleja wszystkich ludzi ktorzy maja serie 6,7 geforca i radki z obsluga dx9. Sorry ale sie mylisz, brat ma radka 9200 z dx8 i gra tak jak ty lubisz czyli low w 800x600, jak na razie nie wlaczyl sie tylko stalker z tych gier co mu zapodalem, a 9200 ma juz kilka dobrych lat. Moze tak za 3 latka nie odpale jakiejs gry na swoim 7900 a i w to watpie. Trzeba byc imbecylem zeby kupowac 8600 z mysla o dx10 nie wiedzac jaka wydajnosc ma ta karta w dx10 (nie obrazajac nikogo ale taka jest prawda)

 

PS. Tak wogole to radeon 8500 Panowie wyszedl w 2001 roku, a gry ktorych nie da rady odpalic na nim dzisiaj w 800x600 low mozna chyba policzyc na palcach jednej reki (no moze dwoch rak). Wiec nie rozumiem tego atutu ze na 8600gt odpalisz a na 7900gs nie. Zanim nie odpale na 7900 to juz bedzie dx ~13

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podobnie jak naxt, ja tez nieczesto zmieniam karty graficzne (od 6-ciu lat mam gf2), jednak sklaniam sie ku zakupowi gf 8600gt (ew. radeon hd 2600) chociazby ze wzgledu na pelne wsparcie HD. (notabene, nawet gf 8800 tego nie posiada)

biorac pod uwage ze zamierzalem kupic 7600gt jest to duzy skok wydajnosci za taka sama cene (liczac od okolo grudnia/stycznia)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja zmieniam karte co trzy lata dlatego dla mnie to będzie dobry wybór,na 8600GT odpale sobie gre w directX 10 a na 7900 raczej nie,i nie obchodzi mnie to w jakich detalach sobie ją odpale,przywykłem do gry 800x600 i detale ustawione na low :D

Acha. No tak - 7900 jest mocniejsze wiec powiedzmy za rok na 8600 odpalisz sobie gre w 800x600 na low ale w dx10. Ta sama gre bedziesz mogl odpalic na 7900 na medium ale w dx9. Ta gra na dx9 na medium bedzie wygladala z pewnoscia lepiej niz gra w dx10 na low.

Ale przynajmniej bedziesz mogl sie pochwalic posiadaczom 7900 ze 'ty to grasz w dx10'.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acha. No tak - 7900 jest mocniejsze wiec powiedzmy za rok na 8600 odpalisz sobie gre w 800x600 na low ale w dx10. Ta sama gre bedziesz mogl odpalic na 7900 na medium ale w dx9. Ta gra na dx9 na medium bedzie wygladala z pewnoscia lepiej niz gra w dx10 na low.

Ale przynajmniej bedziesz mogl sie pochwalic posiadaczom 7900 ze 'ty to grasz w dx10'.

pozdrawiam

Za rok to wyjdzie Alan Wake którego będzie można odpalić tylko na directX 10,directX 9 nie jest przewidziany,wole 800x600 i low niż nic :D :unsure:.wcale nie zdziwiłbym się gdyby gry pisane pod directX10 lepiej chodziły w trybie directX 10 na 8600GT niż w trybie directx 9 na GF 7900GS.Oczywiście mowa tu o rozdziałkach rzędu 800x600,1024x768 detale low,medium,powyżej tych ustawień posiadacze GF 8600GT oraz GF 7900GS raczej mogą sobie pomażyć o płynnej grze :D Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

naxt

Tylko ze na razie oplacalnosc 8600 jest nijaka. Po kiego wala kupowac cos co jest slabsze w obecnym standardzie i ma obslugiwac dx10 ktorego na razie nie widze?

Pozatym produkcje DX10 only beda marginesem rynku. Watpie zeby tworcy bez powaznego zastrzyku gotowki od malegomiekkiego rezygnowali z lwiej czesci rynku DX9C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za rok to wyjdzie Alan Wake którego będzie można odpalić tylko na directX 10,directX 9 nie jest przewidziany,wole 800x600 i low niż nic :D :unsure:.wcale nie zdziwiłbym się gdyby gry pisane pod directX10 lepiej chodziły w trybie directX 10 na 8600GT niż w trybie directx 9 na GF 7900GS.Oczywiście mowa tu o rozdziałkach rzędu 800x600,1024x768 detale low,medium,powyżej tych ustawień posiadacze GF 8600GT oraz GF 7900GS raczej mogą sobie pomażyć o płynnej grze :D

Ciekawe, czyli tak dla przykładu, to że wyjdzie 40 innych tytułów które będą lapiej chodziły na 7900GS jest nieistotne, liczy się jedno "Alan Wake" hehe, dobre.

Krótko mówiąc pieprzyć całą resztę, bedziesz grał wyłącznie w Alana w 800x600 rozkosz, istny odlot kupić kartę dla jednego tytułu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość wojtassss

naxt

Tylko ze na razie oplacalnosc 8600 jest nijaka. Po kiego wala kupowac cos co jest slabsze w obecnym standardzie i ma obslugiwac dx10 ktorego na razie nie widze?

Pozatym produkcje DX10 only beda marginesem rynku. Watpie zeby tworcy bez powaznego zastrzyku gotowki od malegomiekkiego rezygnowali z lwiej czesci rynku DX9C

Popatrz na to inaczej.

8600 to tylko 43W i o wiele chlodniej w budzie.

O ile lato dopisze tak jak się zapowiada ... będzie to trafiony wybór.

 

Poza tym p/vs 4.0 no i quantum effects.

W company of heroes wygląda to dość widowiskowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrz na to inaczej.

8600 to tylko 43W i o wiele chlodniej w budzie.

O ile lato dopisze tak jak się zapowiada ... będzie to trafiony wybór.

 

Poza tym p/vs 4.0 no i quantum effects.

W company of heroes wygląda to dość widowiskowo

 

Hmm no to kupujmy wszyscy 8600GTS uratujemy ziemie przed zagładą jaką przyniesie ocieplenie klimatu :lol:

 

@Orgiusz on i tak nie zrozumie, że teraz ceny 86 są zawyżane i jak przyjdzie konkurencja polecą w dół nie wspominając, że jak będzie w końcu Alan Wake to ta karta będzie dwa razy tańsza o ile NV nie wymyśli już nowej generacji ;] Bo po co kupić 7900gs zostawić 300zł na zmiane karty gdy DX10 będzie już w praktyce ( oczywiście wtedy się sprzeda 79GS i z niego jeszcze będzie miało kase) :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrz na to inaczej.

8600 to tylko 43W i o wiele chlodniej w budzie.

O ile lato dopisze tak jak się zapowiada ... będzie to trafiony wybór.

Może jeszcze mniejsze podełko i krótsza instrukcja obsługi dzięki czemu mniej lasów wycięto. Ktoś już wcześniej się podniecał że ma pełne sprzętowe wspomaganie filmów HD, i co z tego dzisiejsze karty tego nie mają, a filmy i tak sa płynne. Ludzie przestańcie wymyślać bzdury, które mają dowartościować tę kartę.

Tonący brzytwy się chyta.

Edytowane przez Kinio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym COH to dowaliłeś , przecież nie ma jeszcze patcha pod dx10 i pewnie jeszcze długo nie wyjdzie(miałbyć w marcu). A z tymi watami to jest różnie , GTS ma na gpu 1.32-35v i pobiera nie całe 50wat. GT od Palita ma na gpu 1.4v , czyli pobór mocy jest powyżej 50wat bez oc. Dodam jeszcze , że GT i GTS pobierają więcej energii w idlu od 7900gs.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm no to kupujmy wszyscy 8600GTS uratujemy ziemie przed zagładą jaką przyniesie ocieplenie klimatu :lol:

 

Bo po co kupić 7900gs zostawić 300zł na zmiane karty gdy DX10 będzie już w praktyce ( oczywiście wtedy się sprzeda 79GS i z niego jeszcze będzie miało kase) :wink:

8600GT i 7900GS kosztują chyba tyle samo,ten pierwszy chyba nawet mniej,ja jeszcze poczekam na ruch ATI choć wątpie żeby ceny 8600GT spadły bo już są bardzo niskie jak na nowość na rynku a kastraty od ATI raczej też nie będą tanie i wydajne sądząc po testach ich topowych modeli to będzie większy zonk niż u Nvidi więc nie liczyłbym na rychły spadek cen seri 8600,już nie mówiąc o tym że 8500GT można mieć za 300zł :D .Ceny 8600GTS są zawyżone i to znacznie,to takie 8600GT z podkręconymi zegarami :-| -nie waro ich kupować Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wojtassss

:smile2:

Caly moj komentarz na Twoj post. Procz tego ze w koncu znalazles watek zbiorczy o 8600 i dojebales dzwi do lasu z mniejszy poborem mocy ( poborem czy wytwarzaniem? watever) i patchem do COH ktory jak ktos juz stwierdzil NIE ISTNIEJE... Traktuje narazie serie 8600 jako marketingowa pokazowke nvidii. Bitwa FX5900 Ultra vs 9800Pro byla juz ciekawsza...

 

naxt

Moze juz zaczynasz nadazac - zakup na dzien dzisiejszy 8600 to zabawa dla zapalencow nowinek ktorym trudno wydatek na przelknac nowinki technologiczne+wydajnosc = 8800gts. Chwalenie sie Porsche kupujac najtanszego Boxtera? Sorry ale nei.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Niko123

Popatrz na to inaczej.

8600 to tylko 43W i o wiele chlodniej w budzie.

O ile lato dopisze tak jak się zapowiada ... będzie to trafiony wybór.

 

Poza tym p/vs 4.0 no i quantum effects.

W company of heroes wygląda to dość widowiskowo

 

 

litości :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orgiusz

 

To co napisales odczulem,ze skierowane jest tez do mnie.Nie jestem zapalencem nowinek i tymbardziej taki wydatek nie jest dla mnie ciezki do przelkaniecia,bo taka karte kupuje po dwoch dniach pracy.A to ze nie kupilem 8800,to tylko dlatego ze czekam na ati.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak wracajac do tematu,to moze ktos wie jak sie ma to chlodzenie sonica do zalmana VF700Cu,bo lezy u mnie w kacie i nie wiem,czy sie bawic w przekladanie,czy odrazu kupic 900.Cos marne oc jest ,rdzenenia nie moge pogonic wiecej niz 750Mhz a pamieci to juz w ogole kiszka.A zapewne i voltow trzeba bedzie dac.

Edytowane przez grzeg255

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@naxt

nie jest swietnym wyborem bo za cene 8600gt mozna miec wydajniejszego 7900gs

Ale kupowanie karty z dX 9 gdy już jest 10 to głupota. Zwłaszcza że nadciąga już ofensywa gier na DX 10 i nawet do starszych gier robią pacze na DX 10. Poza tym co za głupie stwierdzenie że jak karta jest porównywalna w DX 9 z 7900 GS a może czasem (nie zawsze!!) słabsza, to w DX 10 nie pociągnie. Właśnie że pociągnie bo jest stworzona pod nowszy kod i w nim właśnie może pokazać moc. A co taki 7900 GS tam pokaże?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale kupowanie karty z dX 9 gdy już jest 10 to głupota. Zwłaszcza że nadciąga już ofensywa gier na DX 10 i nawet do starszych gier robią pacze na DX 10. Poza tym co za głupie stwierdzenie że jak karta jest porównywalna w DX 9 z 7900 GS a może czasem (nie zawsze!!) słabsza, to w DX 10 nie pociągnie. Właśnie że pociągnie bo jest stworzona pod nowszy kod i w nim właśnie może pokazać moc. A co taki 7900 GS tam pokaże?

Nic nie pokaze, ale lepiej grac plynnie w dx9 High przez ok 2-3 lata, bo przeciez nagle nie odetna 3/4 graczy od swiata, niz miec slideshow w dx10 Medium :D

 

A glupota jest kupowanie karty z dx10 kiedy jeszcze nie wiadomo jak ta karta w dx10 sie zachowuje (nie mowie o 8800 bo jest wydajna w dx9). Czy ty jestes zaslepiony marketingiem nvidii i dx10 czy mi sie wydaje ?

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czym powstana gry zrobione pod dx 10 od podstaw to duzo wody uplynie i bedzie r700 i g90 - wedlug mnie warto chociaz poczekac do jakies gry opartej na "dx 10" i wtedy mozna rozmyslac co brac (np. 8600GT czy 7900GS)

 

bo tak to mi sie przypomina sytuacja nawet z FarCry - na gf 4 ti chodzil bardzo ladnie (dx 8.1), a na fx 5600 bardzo lipnie (dx 9)

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak samo było z kartami GF 4 TI i nowszymi Radeonami. GF 4 TI w starszych grach wygrywał ale już w nowszych nie miał szans.

Wystarczy włączyć porównanie na stronie benchmarka i zobaczyć

3dmark 2003 GF 8600 gt - 14600 GF 7900 gs - 18100

ale już

3dmark 2005 GF 8600 gt - 9500 GF 7900 gs - 7600 - dostaje po tyłku

3dmark 2006 GF 8600 gt - 4800 GF 7900 gs - 4300 - dostaje po tyłku

Tak samo będzie w nowszych grach. Po prostu co niektórzy nie mogą przeboleć że ich super karta już się zestarzała i w tym segmencie inne ją wypierają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko po co mi tu podajesz wyniki w markach ^^ ? pokaz lepiej wyniki w grach, gdzie 8600GT nie wiele jest lepszy od 7600GT

 

to jak bedzie w nowszych grach zobaczy sie jak one wyjda... na razie jest tak jak jest i 7900GS, x1950GT/PRO gora

 

 

a gdyby roznica miedzy 8600GT, 7900GS byla tak mala jak miedzy GF TI 4200 i Radkiem 9500 Pro to jeszcze pal licho, ale 8600GT ma taka rozbieznosc w fpsach ze zal

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze by było wogóle gdyby w tym temacie wypowiadały się obiektywne osoby a nie zaślepieni żalem posiadacze GF 7 bo ich komentarze nic nie wnoszą. Tutaj ludzie chcą podyskutować o GF 8600 ,a nie wysłuchiwać jaki to on niby słaby i czytać głupie namowy dla niezdecydowanych że wciąż warto kupić GF 7900 GS, bo nie warto.Takie osoby niech lepiej wracają do tematu o GF 7900 jak go więcej podkręcić albo najlepiej co zrobić żeby miał DX 10.LOL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak zaslepione wiem jak jest... na konkurencyjnym forum jedne kolega ma juz Palita 8600GT Sonic i zapodal filmik z STALKERA imo fpsow bylo bardzo malo !!

 

jak narazie to ty jestes zaslepiony, chcesz to kup ta grafe a potem nie placz, ze nie poczekales na jakiegos 8900GS

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze by było wogóle gdyby w tym temacie wypowiadały się obiektywne osoby a nie zaślepieni żalem posiadacze GF 7 bo ich komentarze nic nie wnoszą. Tutaj ludzie chcą podyskutować o GF 8600 ,a nie wysłuchiwać jaki to on niby słaby i czytać głupie namowy dla niezdecydowanych że wciąż warto kupić GF 7900 GS, bo nie warto.Takie osoby niech lepiej wracają do tematu o GF 7900 jak go więcej podkręcić albo najlepiej co zrobić żeby miał DX 10.LOL

A ja jednak mysle ze my (posiadacze serii 7) jestesmy tu aby uswiadomic osoby ktore tego nie wiedza (nie kazdy sie zna i mysli ze im wyzszy numer tym lepiej) nie daly sie nabrac na ochy i achy o 8600 rozpowiadane przez takich jak Ty.

 

Zaslepieni zalem posiadacze GF7, zaprawde powiadam wam !!! za 2-3 lata mozecie nie odpalic jakiejs gry ktora bedzie tylko na dx10, jak na razie mamy kilka gier (chyba nie wiecej jak 5) ktore nie chodza na kartach z sm2.0, a nawet niektore chodza jeszcze na kartach ze sprzetowym dx8 (ale to chyba tylko poprzez wlutowanie im dodatkowego czipa umozliwiajocego odpalenie gier pod dx9)

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7900GS coraz bardziej tanieja juz mozna dostac za 450 zl, aby 8600GT byl oplacalny by musial spasc ponizej 400, ale jakos nie widze aby cena jego spadala

 

btw. ktos chce sobie pograc, np. w CoD'a 2 i na takim 8600GT bedzie mial mniej fpsow niz na 7600GT to dopiero skok w wydajnosci oO

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jednak mysle ze my (posiadacze serii 7) jestesmy tu aby uswiadomic osoby ktore tego nie wiedza (nie kazdy sie zna i mysli ze im wyzszy numer tym lepiej) nie daly sie nabrac na ochy i achy o 8600 rozpowiadane przez takich jak Ty.

 

Zaslepieni zalem posiadacze GF7, zaprawde powiadam wam !!! za 2-3 lata mozecie nie odpalic jakiejs gry ktora bedzie tylko na dx10, jak na razie mamy kilka gier (chyba nie wiecej jak 5) ktore nie chodza na kartach z sm2.0, a nawet niektore chodza jeszcze na kartach ze sprzetowym dx8 (ale to chyba tylko poprzez wlutowanie im dodatkowego czipa umozliwiajocego odpalenie gier pod dx9)

Tak chwalisz swojego GF 7900 to dlaczego nagle go chcesz sprzedać tak jak większość ? Hę?

Na forum piszą że jest super i niezdecydowanym polecają, a sami chcą się pozbyć jak najszybciej zanim spadnie na łeb i wystawiają na allegro. W sumie to mądre. Nagadać że GF 8600 jest zły i za tą kasę wcisnąć GF 7900 Gs komuś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak chwalisz swojego GF 7900 to dlaczego nagle go chcesz sprzedać tak jak większość ? Hę?

Na forum piszą że jest super i niezdecydowanym polecają, a sami chcą się pozbyć jak najszybciej zanim spadnie na łeb i wystawiają na allegro. W sumie to mądre. Nagadać że GF 8600 jest zły i za tą kasę wcisnąć GF 7900 Gs komuś

O mnie sie nie martw, zmieniam 7900gto na 7900gs albo 1950pro , pasuje ? Potrzebuje kase na naprawe samochodzu jesli cie to interesuje, a przy okazji przesiade sie na tansze am2 :P Pozatym jakbys doczytal do konca siga to mialem crt21" (1280x1024) a teraz mam 17"(1024x768) i dlatego mi nie potrzebna miedzy innymi ta karta

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...