Skocz do zawartości
Caleb

Geforce 8600 GTS / GT

Rekomendowane odpowiedzi

No wiec....problem rozwiazany mialem taktowanie proca ustawione na 290(defaultowo 200) po obnizeniu do 200 dziala bez problemu do podwiekszeniu do 260..dziala bez problemu jak dałem 285 znowu zwiecha....jak sądzicie od czego to jest mozliwe ? zasilacz pewnie?

Stawiam na niską wydajność linii 12V, szczególnie że pisałeś że u kolegi na dobrym zasilaczu wszystko śmiga. Nie wiem czy Twój Chieftec jest z nowszej serii, ale swego czasu dużo czytałem o tym, że starsze wersje potrafią klęknąć na nowszym sprzęcie, właśnie dlatego że mają cholernie mocne 5V (przydatne w czasach AMD K6) a słabe 12V, wykorzystywane przez nowsze platformy.

Ewentualne... nadtaktowanie PCI-Ex? Ale to już tak poza konkursem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie pytanko. Riva Tuner gubi ustawienia taktowania i po restarcie znów mam 625/1375 Mhz. Pamiętam, że trzeba było w któreś zakładce w Power User coś zaznaczyć lecz nie pamiętam co...

Zainstalowałem również Atitool, ale ona jakby nie widziała mojej karty (a program podobno obsluguje ati/nvidie)

Za pomoc wielkie dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie pytanko. Riva Tuner gubi ustawienia taktowania i po restarcie znów mam 625/1375 Mhz. Pamiętam, że trzeba było w któreś zakładce w Power User coś zaznaczyć lecz nie pamiętam co...

Zainstalowałem również Atitool, ale ona jakby nie widziała mojej karty (a program podobno obsluguje ati/nvidie)

Za pomoc wielkie dzięki

mi sie działo to samo pomogły najnowsze stery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Kiedyś pytałem ale chyba nie było odpowiedzi - da się ustawić oddzielne takty dla 2D i 3D choćby dla ROPów i shaderów? Trochę nie widzi mi się rdzeń taktowany 730Mhz podczas pisania w Wordzie :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

riva tuner tam sa zakladki dla 2d / 3d low profile / 3d - ustawiasz sobie dla kazdego profilu oddzielnie. Pamieci sa stale dla kazdego

 

Edit: w nowych sterownikach utracilem ta funkcje i niestety mam te same ustawienia dla 3d i 2d wiec sam nie wiem. Moze nowa wersja riva tunera pomoze.

 

 

PS. Problem co do malej ilosci punktow w 3dmarku 06 rozwiazany - po zainstalowaniu najnowszych sterownikow 5730 na standardowych ustawieniach karty.

 

Zmienilem ramy z 800 CL6 na 800CL5 roznicy nie bylo zadnej.

Edytowane przez piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@LukasAMD, piotrek

 

forcewares 169.xx have buggy 2D/3D switching. It just share same clocks for both modes.

(http://forums.guru3d.com/showthread.php?t=248798)

 

Pozostaje ustawić taktowanie, zapisać profile i dodać do launchera.

Edytowane przez ntec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłopaki co jeszcze mogę bezpiecznie porobić przy mojej 8600gt sonic+ ??? - nie chciałbym się raczej bawić w v mody

sterowniki od Palita oryginalne wersja 6.14.11.6371 podkręcam na VDO Tool

moje ustawienia karty w tej chwili :

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/...55fe91fac0.html

 

a tutaj wyniki 3dmark2001 :

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/...233b60e845.html

 

i 3dmark2003 :

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/...2bee528780.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś pytałem ale chyba nie było odpowiedzi - da się ustawić oddzielne takty dla 2D i 3D choćby dla ROPów i shaderów? Trochę nie widzi mi się rdzeń taktowany 730Mhz podczas pisania w Wordzie :/

skoro ludzie jada na prockach serii 2160 na 3Ghz na codzien... a dla tej grafy to raczej tez nie jest jakis wielki problem to rczej nie ma powodow aby na takich ustawieniach nie jeachec az do sprzedarzy sprzetu ;p zreszta w spoczynku np. w wordzie ta karta i tak sie nie grzeje...

 

@CKM18

Na takich ustawieniach raczej bym juz karcioche zostawil moze jeszcze troszke na rdzeniu pojechal ;p a w crysisa na very hogh i tak na tej grafie nie pogramy ;p

Edytowane przez meilbox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CKM18 - jaki masz wynik w 3d marku 2003 na standardowych ustawieniach grafiki ?

 

 

testowanie w marku 2003 i 2001 nie ma chyba wiekszego sensu ? Jezeli juz mozna mowic o odniesieniu wyniku syntetycznego testu do nowych gier to chyab predzej 3d mark 2005 lub 06 ?

 

W jaki inny sposob w grach testujecie zmiany wydajnosci maszynek ?

Edytowane przez piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec....problem rozwiazany mialem taktowanie proca ustawione na 290(defaultowo 200) po obnizeniu do 200 dziala bez problemu do podwiekszeniu do 260..dziala bez problemu jak dałem 285 znowu zwiecha....jak sądzicie od czego to jest mozliwe ? zasilacz pewnie?

sprawdź jeszcze ustawienia oc procka zobacz gdzie ma walla bo może ma blisko 300 i dlatego masz zwieszki podbij ciut vcore. Ale nie mozliwe że aż taki kał masz. Chieftec 360W ma za mocna linie 5v do Twojego sprzętu kup sobie Chiefteca GPS 450W i po kłopocie będzie. Nie ma co zbytnio oszczędzać na zasiłce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

@LukasAMD, piotrek

(http://forums.guru3d.com/showthread.php?t=248798)

 

Pozostaje ustawić taktowanie, zapisać profile i dodać do launchera.

No :D To że jest coś takiego jak podział na 2D i 3D nikt mi tłumaczyć nie musi, nie od tygodnia bawię się sprzętem. Problem polegał na tym, iż na 86GT przestało mi to działać, teraz już wiem dlaczego. Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie lepiej zmodyfikować bios i dodać tryb 2d , niezależnie od sterów działa tryb 2d. Ale zmniejszenie taktów zmniejsza pobór ok. 1wat i temp ta sama :lol2:

no a jakie będzie miał oszczędności na rachunkach za prąd przez ten 1W :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

meilbox - to ile jeszcze mogę podjechać :-P

 

piotrek - w 3dmark2003 na standardowych ustawieniach mam 17616 marków

 

a 3dmark2005 ściągnę i wrzucę wyniki

niestey zębowa wróżka ze mnie żadna ;p

trzeba testować u mnie progiem stabilność np. są restarty procesora graficznego... zero artów czy coś.... poprostu najzwyczajniej gpu sie restartuje i juz wiadmo ze trzeba troche zejsc nizej ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś zamierza kupić chłodzenie Pentagram Freezone XC-70 Cu+ Do swojego 8600GT To polecam, ponieważ sprawuje się rewelacyjnie !

Standardowe chłodzenie od Palita: ~48*C - ~76*C

ARCTIC SILENCER 5*:: ~42*C - ~67*C

Pentagram Freezone XC-70 Cu+: ~38*C - ~54*C

 

Test robiony w programie AtiTool - Ustawienia karty to 685/1630/1680 kolejno rdzeń/shadery/pamięci.

 

*Chłodzenie było po modyfikacji - standardowo nie pasuje do 8600GT

 

Dodatkowym atutem pentagrama jest możliwość zamontowania radiatorów na pamięci, oraz bardzo łatwy montaż - trudno jest coś uszkodzić.

Chłodzenie pracuje na najniższych obrotach i jest jak dla mnie niesłyszalne. Przy wyższych obrotach słychać już szum, ale nie taki jak w chłodzeniu palita :D

Dodam jeszcze, że chłodzenie kupiłem używane i jestem jak najbardziej zadowolony :)

Edytowane przez gwiazdorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam karte Palit 8600GT Sonic+. W ogóle nie testowałem jej na standardowych zegarach. Od razu podkęciłem karte (wszystko o 10MHz) i dopiero zapuściałem 3 testy 3D Mark 05. Kapke płynniej. Póxniej już przetaktowywałem skokowo, ale Shedery bardziej agresywnie. Teraz Mam 675/1600/950 i artefaktów hmm... chyba nie widze. No właśnie mam na pewno jakieś anomalie, ale nie wiem czy to wiązać z oc. A mianowicie w gg, w menu zmiany opisu ikony słoneczka zrobiły się czarne. Pomógł restart. Gdy włożyłem płyte z różnymi plikami każdy plik miał ikone firefoxa - tylko w tym jednym napędzie. W 3dMark 05, pierwszy test, jak jest scena że jakiś taki żołnież zaczyna strzelać z takiego wielolufowego ciężkiego karabinu. Ta lufa jest mniejwięcej na połowie wysokości ekranu. Gdy zaczyna tak bardzo szybko strzelać dosłownie na 1 minisekunde połowa obrazu robi się całkiem czarna. Trwa to bardzo krótko ale powtarza się przez cała tą scenę. I nie wiem, to są artefakty? Jak kręciłem inne karty w przyszłości to w 3dmarku albo w grach były jakieś dziwne obiekty (np. pomarańczowo-czerwone małe koła). Nie wiem co o tym myśleć.

 

Temperatura w idlle 51 stopni cały czas, w grach nie przekracza 64. Chciałem dojechać na takty 700/1650/1000 zastanawiam się tylko czy obecne nie są już za duże. Ale wydawało mi się że ta karta ma większy potencjał OC, możliwe to że na tak żałosną sztuke trafiłem?

 

Teraz zauważyłem, to zjawisko które mam przy 3d marku. Raz mi się tak zrobiło przez chwilą w COD4. Raz - po za tym giera śmiga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

meilbox - wgrałem najnowsze sterowniki i karta dostała lekkiego turbo :-)

 

w 3dmark2001 robi 37800marków w 2003 21308 a w 2005 13549 , ogólnie to jestem zadowolony, ale myślę że karta ma jeszcze jakiś potencjał :-) chłodzenie standardowe + z boku wieje na nią 12cm wiatrak 1000obrotów minuta, z czym można by jeszcze spróbować podjechać do góry ???

 

crooleeck - ja mam core 700, mem 1000 , shader 1700 i hula bez problemu bez żadnych modów testowane w trzech 3dmarkach i TDU :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

meilbox - wgrałem najnowsze sterowniki i karta dostała lekkiego turbo :-)

 

w 3dmark2001 robi 37800marków w 2003 21308 a w 2005 13549 ....

Na moim sprzęcie i sterownikach 169.21 i taktach karty 720/1700/920 w 3dmarku 2001 mam tylko 28000 pkt. czy to możliwe ze E2160 i 2GB ramu tak bardzo odstają od tego co ja mam?? W 3dmarku 2003 mam 19000, 3dmark 2005<-12000.W tych dwóch markach różnica jest w miarę normalna porównując obie platformy, ale różnica w marku 2001 jest kolosalna. Czym to może być spowodowane??

Edytowane przez Doom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doom - na windows xp home i najnowszych sterownikach ze strony nvidii procesor na 3330mhz , taktowania karty 720/2080/1780 moje wyniki to :

 

3DMark01: 39182

3DMark03: 22200

3DMark05: 14150

 

więc skręć kartę do takich taktów jak ja i proca do 3,3ghz powinieneś zrobić prawie 40k w 3dmark2001 :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba przesadzilem z kolejna rewizja mojego pencil moda :P

 

cos mi grafa walila BSOD'ami i resami nawet podczas siedzenia w necie. dla taktow jakie mam w sigu wysmarowane mialem dotychczas 569 Ohm na GPU co dawalo 1,56/1,62 [V] odpowiednio 2D i 3D i 321 Ohm na MEM co dawalo jakies 2,22 [V]

 

przy trzecim podejsciu do moda wyszlo jakies 552 Ohm na gpu co dawalo ponad 1,6V, a w 3D 1,68 V a na MEM 316 Ohm co dawalo 2,25-2,27 V. jak po pierwszych BSOD'ach wyciaglem grafe i pomierzylem ile jest rezystancji to na GPU obnizyla sie ona samoczynnie do 544 Ohm, wiec sporo. nastepnie wysmarowalem tyle ile mialem dotychczas ale problem sie nie rozwiazal.

 

obecnie potraktowalem spirytusem dokladnie PCB by pozbyc sie wszelkich drobin grafitu, ktore mogly sie gdzies zawieruszyc w niepożądanym miejscu i na def napieciu, i zegarach wszystko chodzi stabilnie nawet podczas katowania Fur benchmarkiem.

 

Jeszcze chwile niech mnie grafa przekona ze jest ok, a potem z powrotem jej dorzuce do pieca :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doom - na windows xp home i najnowszych sterownikach ze strony nvidii procesor na 3330mhz , taktowania karty 720/2080/1780 moje wyniki to :

 

3DMark01: 39182

3DMark03: 22200

3DMark05: 14150

 

więc skręć kartę do takich taktów jak ja i proca do 3,3ghz powinieneś zrobić prawie 40k w 3dmark2001 :-)

Tak tylko że mam 8600GT na sprzęcie gdzie siedzi X2@2948Mhz, poza tym 3330 z niego raczej nie wycisnę, chociaż to co ma teraz jest na standardowym napięciu ;)

A max stabilne ustawienia dla mojej karty jakie zanotowałem to 720/1700/1840. Z tym że shaderów wyżej nie próbowałem, poza tym gdy wyżej jadę z pamięciami to sypie artami (przy ustawieniach 720/1700). Chyba będę musiał się pokusić o pencilmoda, ale trzeba sobie miernik załatwić :D

 

btw. ładne masz wyniki w markach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doom - sorry nie zauważyłem że masz am2 :-P

 

ale nisko masz memki ustawione m za to shadery wyżej :-P

 

ja już że swojej więcej chyba nie wycisnę przy shaderach na 1840 się zwiesiła więc musiałem zjechać do 1780 , ale widzę że mogę podjechać na 1800 spokojnie :-P

 

btw nie podpuszczaj mnie bo będę walczył o 40k w 3dmark2001 :-P

Edytowane przez CKM18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doom - sorry nie zauważyłem że masz am2 :-P

 

ale nisko masz memki ustawione m za to shadery wyżej :-P

 

btw nie podpuszczaj mnie bo będę walczył o 40k w 3dmark2001 :-P

Mam leciwego już S939, szkoda tylko że DDR1 są takie drogie, bo bym sobie sprawił 2x1GB ;)

Ja bym walczył o 40k w 2001, taka ładna cyfra B-)

 

 

Shadery się zmieniają co 54mhz , także ustawisz 1782 albo 1836 :wink:

zaraz się pobawię shaderami i zobacze czy pójdą na 1836

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sideband - shadery na 1836 to chyba za dużo jak dla mnie , ale walczę dalej :-)

 

Doom s939 wcale nie jest taki leciwy :-P

właśnie myślę nad tymi 40k :-)

 

ale to pewnie trochę potrwa :-P

 

Doom - napisz jakie wyciągniesz najlepsze taktowania swojej karty bo ja stoję w miejscu :-(

Edytowane przez CKM18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak:

 

GPU/Shadery/Mem

 

720/1836/1840 freez przy włączeniu 3dmarka 2001.

700/1836/1830 miałem robaczki na monitorze, więc lipa

700/1782/1830 3dmark 2001 i 2006 bez problemów: 2001<- prawie 30k, 2006<-6341

720/1700/1840 jak pisałem wcześniej też stabilnie.

Jutro będę miał miernik i zobaczę jakie man napięcia na CPU i MEM.

Edytowane przez Doom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...