Skocz do zawartości
Caleb

Geforce 8600 GTS / GT

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Ludwiczek

A btw, wydajność 8600GTS na poziomie kręconego 79GS to nie jest źle ale bez rewelki.

Też tak uważam :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten temat mógłby być zamknięty bo się za bardzo zaśmiecił. :D

:mur:

A Twoj post to esencja watku :mur:

Nie chce ale trzeba czasem jak to mowia :arrow: Kazdy post nie zwiazany z watkiem :arrow: 24h ZKU+3 dni ZPP. Takie male kombo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na koniec mam pytanie: czy jest mozliwość, że recenzje z testów w środowisku gier pojawia sie jeszcze przed premierą kart w sklepach czy dopiero po tym?

 

pytam, bo nie siedze w tym temacie tak głeboko, a spieszno mi z kupnem nowej grafiki :wink:

Edytowane przez clink

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Clink jest to raczej mało prawdopodobne jednakże oczywiście możliwe.... Tzn. o tyle o ile recenzji jako takich pewnie nie bedzie ale jakieś pojedyncze wyniki z gier moga się pojawić.... Tak własnie było min. z NV40 gdzie na chyba prawie 2 tyg przed premierą pojawiały się informacje o wynikach w Far Cry, D3 itp.

 

EDIT: Kolejne testy GF8600GTS i GF8600GT tym razem na procesorze Athlon FX 62....

 

http://translate.google.com/translate?u=ht...Flanguage_tools

 

GF8600GTS ~5,4k pkt w3D Marku 06

 

GF8600GT ~4,5k pkt w 3D Marku 06

 

Pozdro.

Edytowane przez Domell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już mam nawet przygotowany blok na jedną z tych kart.

Cieszy mnie fakt, że nie są sporych rozmiarów te karty - będzie lepsza wentylacja w budzie.

Bardzo jestem ciekaw jak będzie z o/c i oby nie bylo podobnie jak z radkami 1950pro

Info dla ludzi z WC - karty mają prawdopodobnie ten sam rozstaw otworów mocujących co starsza rodzinka kart czyli 6800-7900 jak rowniez ati 1800-i dalej

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kupować 7900GS 256/256 Zalman, ale wstrzymam się do momentu premiery 8600GTS / GT i pierwszych testów :)

Jeśli będą mnie zadowalać, czekam tylko na wersję od Galaxy z Zalmanem i jazda do sklepu, a potem pykać UT3 lub coś podobnego :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

05_03_1992 te testy które podałes rzeczywiście okazały się fejkiem co zreszta zostało potwierdzone na stronce Xtremesystems (a konkretnie na tamtejszym forum)....

 

Tutaj jeszcze porównanie GF8600GTS z GF7900GTX

 

3D mark06

 

C2Q Q6700 2,66ghz

 

GF8600GTS 5938 pkt

http://img6.picsplace.to/img6/27/5938.JPG

 

GF7900GTX 6691 pkt

http://img11.picsplace.to/img10/24/79266.JPG

 

C2Q Q6700@2,94ghz

 

GF8600GTS 5991 pkt

http://img6.picsplace.to/img6/27/293.JPG

 

GF7900GTX 6776 pkt

http://img11.picsplace.to/img10/24/79293.JPG

 

Wygląda zatem na to, ze GF8600GTS wydajnościowo będzie się plasował pomiedzy GF7900GTX a GF7950GT czyli w sumie mniej więcej na poziomie GF7900GTO przy czym w nowszych grach, gdzie architektura G70 dostaje zadyszki, będzie wydajniejszy (np. NFS Carbon, Oblivion, Gothic 3, AOE 3).... W takim razie prawdopodobnie GF8600GT wydajnością będzie zbliżony do kręconego GF7900GS....

 

EDIT: Jeszcze wynik GF-a 8600GTS w 3D Marku06 po podkręceniu.... Platforma z prockiem C2Q Q6700 2,66ghz - takty karty 730mhz/2200mhz i wynik 6268 pkt.

Skrin: http://img11.picsplace.to/img10/24/oc730_000.JPG

 

BTW. Może by tak zmienić tytuł tematu na GF8600GTS/GT?? Ot taki tam szczegół....

 

Pozdro.

Edytowane przez Domell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie 8600GT ma taki sam GPU jak 8600GTS więc jeżlei zrobie 700MHz to bedzie spoksik :]

 

W sumie 8600GT ma taki sam GPU jak 8600GTS więc jeżlei zrobie 700MHz to bedzie spoksik :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i ja cos znalazłem :D troche plotek

 

http://www.theinquirer.net/default.aspx?article=38346

 

3DMark06

 

5500 - GTS

4800 - GT

 

The bad part is when you start using heavy textures, performance drops off notably, and I mean notably.

Trzeba czekać na testy w grach, ale pierwsze ploty nie są zachęcające :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludwiczek

Ale to kompletny bezsens kupować 8600 GTS z 512MB, bo cena będzie wysoka, a można trochę dołożyć i pokusić się na 8800 GTS za 1060zł.

To samo im próbuję wmówić. Na starcie pewnie tak ale po roku różnica cenowa pomiędzy 88gs 320MB a 8600z racji gorszych pamięci i wydajności będzie większa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie potrzebuje 8800gs, interesuje mnie 8600gt, a ze MSRP wynosi $170, to plusminus 600 zł można sie pewnie spodziewać u nas, nie bede dokladac 400zl zeby miec karte odrobine szybsza, jak i tak jej nie wykorzystam. dla mnie bezsens.

trudno, poczekam do premiery i wtedy sie zobaczy...

Edytowane przez mjaniszewski2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie potrzebuje 8800gs, interesuje mnie 8600gt, a ze MSRP wynosi $170, to plusminus 600 zł można sie pewnie spodziewać u nas, nie bede dokladac 400zl zeby miec karte odrobine szybsza, jak i tak jej nie wykorzystam. dla mnie bezsens.

trudno, poczekam do premiery i wtedy sie zobaczy...

Hehee to mnie rozbawiłeś, o drobinę lepszą, dobre :)

Ta Twoja 8600 nawet nie dorasta do pięt 8800. Nawet po głupich smarkach widać, że 8600 po OC ma 6000pkt a 8800 spokojnie 11.000 więc to jest troszeczkę?! Już teraz jak wyjdzie 8600 będziesz miał problemy z graniem w takiego Stalkera cz TDU na full detalach a co dopiero za pół roku czy rok.

Edytowane przez LCC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehee to mnie rozbawiłeś, o drobinę lepszą, dobre :)

Ta Twoja 8600 nawet nie dorasta do pięt 8800. Nawet po głupich smarkach widać, że 8600 po OC ma 6000pkt a 8800 spokojnie 11.000 więc to jest troszeczkę?! Już teraz jak wyjdzie 8600 będziesz miał problemy z graniem w takiego Stalkera cz TDU na full detalach a co dopiero za pół roku czy rok.

Ja gram w TDU na full a mam 7900GS od Zalmana ;) Więc te karty spokojnie sobie poradzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehee to mnie rozbawiłeś, o drobinę lepszą, dobre :)

Ta Twoja 8600 nawet nie dorasta do pięt 8800. Nawet po głupich smarkach widać, że 8600 po OC ma 6000pkt a 8800 spokojnie 11.000 więc to jest troszeczkę?! Już teraz jak wyjdzie 8600 będziesz miał problemy z graniem w takiego Stalkera cz TDU na full detalach a co dopiero za pół roku czy rok.

Karty z middle end, z zalozenia nie sluza do grania na full detalach:) zawsze mialem middle end i nigdy nie nastawialem sie na full co zreszta bylo nie wykonalne:) za pol roku to i 8800 gt bedzie sie dlawic na nowych tytulach wiec to tylko kwestia czasu:) (i braku optymalizacji:P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak myślicie, kiedy pojawi się (ile dni po premierze) jakaś wersja 8600GTS z dobrym chłodzeniem, która dobrze by się podkręcała? Bo niestety trafiłem z kupnem kompa na moment krótko po wejściu 8600 na rynek (kupuję na przełomie kwiecień-maj) i nie wiem, czy brać np. gorzej podkręcającą się 8600 czy może 7900GS 256/256 Zalman, która na pewno wtedy stanieje o jakieś 100zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale w moim poście nie chodziło o pokazanie, że 8800 zjada na śniadanie TDU bo to fakt, tylko to, że 8800 jest 2x szybszy od 8600. Oczywiście już nie wpominając o wyższych rozdzielczościach bo tutaj to już w ogóle 8600 leży i kwiczy ;) Bez sensu żebym kupował takie 8600 za minimum 600zł i aby pograć w gierki które są obecnie i te które były bo te które wyjdą mogę sobie od razu odpuścić (na full detalach).

Edytowane przez LCC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...