Skocz do zawartości
Caleb

Geforce 8600 GTS / GT

Rekomendowane odpowiedzi

No to teraz mamy dylemat

1.Palit 600/1600 za 463

http://www.techplanet.pl/index.php?id=9362

2.Galaxy GE 650/2000 za 557

http://mojepc.pl/index.php?ProductID=24949

3 Galaxy GT 600/1600 za 489

http://allegro.pl/item196696548_galaxy_860...dx10_gw_fv.html

Poprawka

Galaxy GT za 466 w cenie Sonica

http://x-kom.pl/index.php?show_prod=20524&...;_spl=&_ih=

Teraz pytanie czy opłaca się kupować wersję GE za jakieś 560 zł czy lepiej stówkę taniej za GT w nieco lepszej wersji.A jeśli GT to Galaxy czy Palit?

Biesz GT od galaxy. Lepsze pamieci no i przede wszystkim zero problemow ze zmiana chlodzenia :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biesz GT od galaxy. Lepsze pamieci no i przede wszystkim zero problemow ze zmiana chlodzenia :P

no własnie jak uszkodze tą naklejke która jest przyklejona na śróbce od chlodzenia to czy trace gwarancje,bo plomba gwarancyjna jest w innym miejscu.W sumie tą naklejke to już naderwałem :lol: Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w www.esc.pl masz Galaxy 8600GT po 459 zl - http://www.esc.pl/product_info.php?product...4e7249d20e6d95d

btw. http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=414 [test w LOST PLANET 8500/8600/8800 w dx 9/10]

Wyniki DX 10 rzeczywiście nie są najlepsze.Tylko są co najmniej 2 ALE

Pierwsze to to że to dopiero wczesne demo i na dodatek konwersja z X360

Drugie to nieszczęsna Vista na której na razie tylko chodzą gry pod Dx 10. Wiadomo zarówno w przypadku gier DX 9 jak i 10 Vista ma większe wymagania a gry chodzą gorzej niż na XP.Ja mam tylko nadzieje że hackerzy szybko wykroją DX 10 z Visty podobnie jak to zrobili z najnowszym WMPlayerem i innym składnikami. Już coś kiedyś czytałem że kombinują nad tym. Dobrze by było bo na Viste nie chcę przechodzić zbytnio a taki Crysis czy Call OF Juarez pokazują potęgę graficzną tej wersji Directa. A Lost Planet rzeczywiście narazie lipa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko in4 dało [gluteus maximus] z tym testem Lost Planet , bo testowali 8500/8600 na sterach 158.19 , a stery 158.43 dają bardzo dużego kopa. 8800gtx testowali na 158.48 , takie testy na różnych sterownikach nie mają sensu.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko in4 dało [gluteus maximus] z tym testem Lost Planet , bo testowali 8500/8600 na sterach 158.19 , a stery 158.43 dają bardzo dużego kopa. 8800gtx testowali na 158.48 , takie testy na różnych sterownikach nie mają sensu.

No w sumie to może też prawda. Przy prawie kompletnym braku optymalizacji może być nawet 1 klatka a przy dobrym może się z tego zrobić nawet 100. A kiepskim kodem można zajechać przy najgorszej grafice nawet najszybszy procek i kartę więc chyba racja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zdazylem przeczytac to chlopcy radza aby kupic

 

8600GT* sonic (480pln) + lepsze chlodzenie (80pln) niz 8600GE* (560pln)

 

 

 

Wg art. na vr-zone zarowna wersja GT -bez dodatkowego zasilania, jak i GTS, który takowego nie posiada podkreciły się do 1Ghz na rdzeniu. Decyduje ilosc v na rdzeniu i chlodzenie. Jak widać nie ma "znaczącego" przyrostu po podkreceniu pamieci.

 

 

Mnie jedynie interesuje jaki vcore jest w stanie wytrzymac radiator na 8600gt sonic, ale to pytanie raczej do ChrisaG. Wytrzyma 1.5V i 800Mhz na rdzeniu do gier ???

 

* dodatkowo zalozone vmody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To Pytanie do ChrisG jest nie nam miejscu :wink: , ponieważ on ma karte refencyjną i karta ma inne pcb oraz inne mosfety zasilające na karcie.

 

Napięcie na poziomie 1.6v jest jak najbardziej bezpieczne ,a vr-zone ciągneli do 1.75v. Jeżeli mosfety zasilające na tym Palicie przy napięciu 1.7v nie będą zbytnio grzały i zapewni się dobre chłodzenie gpu , to 1.7v też można uznać za bezpieczne.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn, ze sa roznice pomiedzy wersjami :

-VR-zone

-ChrisaG

-Dostepnymi w Polsce

 

???

 

Jesli tak, to jakie one sa i jak to sie przekłada na OC, srednio ile mhz moze byc mniej???

Edytowane przez wampir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każda sztuka jest inna i inaczej się kręci. Wielu producentów stostuje refencyjne pcb , co najwyżej inne chłodzenie. ChrisG ma refencyjną karte , ale ma lepsze pamięci 1.2ns(ref 1.4ns).

 

Prawie zawsze tylko Palit(Gaiward) i Galaxy mają inne pcb niż refencyjne.

 

Palit Sonic ma pamięci 1.3ns i co do jakości mosfetów narazie nie moge nic powiedzieć. Na standardowym chłodzeniu , więcej jak 800mhz to raczej nie wydusisz.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz nie siejmy zametu to, ze sa takie podstawowe roznic to wiem. Chodzi mi o cos innego niż rodzaj pamięci. Nie wiem, inna sekcja zasilania, inne napiecie rdzenia itp

 

Tak jak napisalem interesuja mnie roznice pomiedzy 8600GT Sonic chrisaG, chlopakow z vr-zone i tych dostepnych w PL

 

 

Myslalem, ze Sonic ma 1.2ns ??? Jak to w koncu jest ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ChrisG ma karte Evga - refencyjna karta.

 

Palit zwykły - 1.4ns , Sonic - 1.3ns , Galaxy GT - 1.2ns , GE - 1ns

 

Wszystkie GT mają jednofazowe zasilanie gpu.

 

W Polsce masz dostęp do wielu producentów.

 

Refencyjne GT mają napięcie na GPU 1.33v , Palit Sonic 1.4v.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz nie siejmy zametu to, ze sa takie podstawowe roznic to wiem. Chodzi mi o cos innego niż rodzaj pamięci. Nie wiem, inna sekcja zasilania, inne napiecie rdzenia itp

 

Tak jak napisalem interesuja mnie roznice pomiedzy 8600GT Sonic chrisaG, chlopakow z vr-zone i tych dostepnych w PL

 

 

Myslalem, ze Sonic ma 1.2ns ??? Jak to w koncu jest ???

 

Nikt nie sieje zametu,tylko Ty chyba nie czytales tego tematu,zadajac takie pytania.

 

Jezeli nie czytales,to z laski swojej wysil sie troche,bo pozniej to bedzie wielki syf.A Twoje pytania wlasnie robia takowy.

Edytowane przez grzeg255

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie pisalem, ze czytalem ??? Przegladnalem,a zadane przeze mnie pytanie dotyczylo tych 3 konkretych kart (modeli) z czego myslalem ze ChrisG rowniez ma palita. Twoja odpowiedz byla tak konkretna, ze mogloby jej w ogole nie byc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie tak jak referencyjne .

Watpie bo jest tak samo OC'nięte jak palit sonic (600/1600) hmm...

Lepiej brać galaxy - karta krótsza (co niekiedy ma znaczenie jak w moim przypadku :P) oraz nie ma problemu z wymianą chłodzenia a cena jest mniej więcej ta sama (już np. 469zł w gralu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z modami do galaxy ??? Nie porownywalem jeszcze ale czy to jest samo co na vr-zone, czy jest do tego pencil mod ???

Jest inaczej niz na tych co sa na VR inne PBC,trzeba by miernikiem pomierzyc rezystory,mniej wiecej mozna sie domyslic gdzie lerza

na oko wyglada tak

Dołączona grafika

ja nigdy tej karty niebede mial(brak dystrybutora na US) w reku ale ktos napewno sie znajdzie zepy sprawdzic te punkty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde a mi sie cos wali bo nie moge markow puscic to chyba moja po[ciach!]....... pamiec cos wali blędami chyba puszce marka i wyskakuje jakis bląd a 2k6 wogole nie moge zapuscic w poniedzialek wezme inne pamięci z pracy i sie obczai wtedy bo juz mnie szlak trafia i moj szef juz za stary ale delta w drodze a Wam jak sie sprawuje karcioszka??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zdazylem przeczytac to chlopcy radza aby kupic

 

8600GT* sonic (480pln) + lepsze chlodzenie (80pln) niz 8600GE* (560pln)

 

skoro mowicie ze problem z tą naklejką jest to ja chyba wezme tego 8600GT od Galaxy + chłodzenie, pytanko jakie chłodzenie byloby ok, np za te 80zł. Bede składał cały komputer, czy myslicie ze jak zamówie w sklepie wszystko razem z nowym chłodzeniem to założą mi na kartę, czy bede sie musiał bawić w domu sam, ale wolalbym nie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro mowicie ze problem z tą naklejką jest to ja chyba wezme tego 8600GT od Galaxy + chłodzenie, pytanko jakie chłodzenie byloby ok, np za te 80zł. Bede składał cały komputer, czy myslicie ze jak zamówie w sklepie wszystko razem z nowym chłodzeniem to założą mi na kartę, czy bede sie musiał bawić w domu sam, ale wolalbym nie :)

Zaloz chlodzenie

Evercool Turbo2 bodajze 70zl

Dołączona grafika

zdjecie juz nieaktualne bo ,zrobilem mala modyfikacje tego chodzenia obudowa z wentylem sciagneta zalozony wentyl Anteca 90x90@7V

Dołączona grafika

Edytowane przez ChrisG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmienilem sterowniki (nigdy wiecej ngo) i juz nie ma problemu z zegarem 700mhz na rdzeniu. Zobaczymy co dalej ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie uwazam ze kupowanie chlodzenia za 100 do karty wartej 400 troche mija sie z celem ale jak ktos chce wyciskac ostatnie soki z karty to pewnie zmiana chlodzenia jest obowiazkowa i dla nich galaxy chyba jest niezlym wyborem. Dla calej reszty ktora pozostanie przy oryginalnym chlodzeniu to jednak tylko palit z uwagi na to ze juz jest standardowo troche dovoltowany i kreci sie lepiej od reszty (jak wierzyc vr-zone) oraz chlodzenie jest bardziej cywilizowane ktore nadaje sie do wymiany samego wentylatora na cos jeszcze bardziej cichego i wydajniejszego bo sam radiator jest spory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...