Skocz do zawartości
radas

Lepiej Dwurdzeniowy Wolniejszy , Czy Jednordzeniowy Szybszy ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Nadszedł czas kupna procesora.

 

Proszę o radę czy lepiej kupić dwurdzeniowego , lecz wolniejszego Athlon 64 x2 3600+ http://www.proline.pl/shop.php?prodid=AMD+64+X2+3600+AM2+B, czy wybrać (w tej samej cenie) szybszego , lecz jednordzeniowego Athlon 64 3800+ http://www.proline.pl/shop.php?prodid=AMD+64+3800%2B+AM2+O+B ?

.....

Moja płyta to INFINITY NF ULTRAII-M2 http://eu.dfi.com.tw/Product/xx_product_sp...=LP&SITE=PL

dzięki !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz taką płytkę to tego X2 podkręcisz i tak do poziomu tego 3800+. Ja bym brał X2, zawsze 2 jaja to nie jedno ;) A w grach, nawet bez o/c aż takiej dużej róznicy nie będzie (na korzyść 3800+ 1 jajowego)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mały OT czy sa gry ktore potrzebuja az takich procków - myslałem ze ram i grafikach maja decydujacy prym ?

odp do OT

jest kilka gier w których to właśnie procek daje kopa a nie grafika. są to najczęściej gry FPS stworzone na silniku z Unreala Tournamenta i jego modyfikacji: UT 2k3, UT 2k4, Unreal II, America's Army (od dawna, do wersji 2,7 i następnych będzie oparty na nowcych silnikach Unreala, od przyszłego roku na wersji 3.0). W tych grach wymiana karty nie daje za dużego przyrostu (nie oznacza to że nie daje żadnego) po prostu w nich mocnym prockiem można nadgonić dużo więcej klatek niż poprzez grafę. Mały test na R9550 w A'sA: w pewnym miejscu 15 fpsów przy 250/400, przy 450/530 ilość wzrosła o ok 0,25-0,5 fpsa :)

więc są takie gry ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli juz rozmowa o dwordzeniowych prockach to mam pytanko

 

otoz kuzyn zakupil athlona x2 3600 i w windowsie pokazuje mu ze rzeczywista moc tego procka jest 2000, to teraz pytanko, czy to 2000 to jeden rdzen czy w tym sa juz 2 rdzenie rzeczywistej mocy???

 

ja mam przykladowo jednordzeniowego athlona 3200 i rzeczywista moc mojego procka jest 2200...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to jest rzeczywista moc? :lol:

 

Wiem, chodziło ci o taktowanie procka w MHz, ale nijak to się ma do mocy, w 2-jajowcach każdy rdzeńjest taktowany po 2000MHz (tego się nie sumuje jak na niektórych ulotkach :lol:).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak odnosnie tych prockow, dlaczego wszyscy mowia ze jednordzeniowe sa lepsze do gier? Czy to jest prawda? Jesli tak to dlaczego, bo dla mnie nie jest to niestety zrozumiałe za bardzo.

Po prostu poki co malo gier korzysta z dwoch rdzeni. A wydajnosc jednego rdzenia w 2-jajowcu jest nizsza niz porzadnego jednojajowca ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba jadra sa taktowane tym samym zegarem, czyli tak, ma 2x 2000 MHz. Przy czym nie nalezy tego sumowac, jak to robia niektore reklamy ;)

 

Power rzeczywiscie ladny, pod warunkiem, ze cos jest w stanie z tych dwoch rdzeni skorzystac. W przeciwnym wypadku jeden rdzen sie "nudzi" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli stare gry typu DOOM 3, HL2 itp wykorzystuja tylko jeden rdzen?

Tak. Chyba, ze pojawily sie do nich jakies patche dodajace obsluge dwoch rdzeni.

 

Bonus z 2 jajek jest wtedy taki, ze w tle podczas gry mozesz sobie np. film kompresowac bez dodatkowego obciazania rdzenia, na ktorym grasz (pomijajac problem wykorzystania RAM) ;)

 

A o nowe gry bym sie nie martwil - na pewno na jednym rdzeniu pojda, producenci nie strzeliliby sobie w stope ;) Tyle ze, tak jak napisal Lanc, procek dwurdzeniowy da kopa w wydajnosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie dylemat akurat byl ograniczny przez buzdet - za 300zl nie poszlaje ;)

 

Aczkolwiek uwazam, ze w chwili obecnej inwestycja w dwa rdzenie jest nieoplacalna - za malo gier z tego korzysta. Lepiej IMHO wziac teraz tani jednordzeniowy proc, a w przyszlym roku przejsc na dwa jajka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aczkolwiek uwazam, ze w chwili obecnej inwestycja w dwa rdzenie jest nieoplacalna - za malo gier z tego korzysta.

Nalezy pamietac ze nie kazdy uzywa komputera jako konsoli do gier. 2 rdzenie podnosza ogromnie wygode pracy. Tez bylem sceptyczny ale jak sie sam przekonalem to nie wrocilbym do 1 rdzeniowca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moglbys podac jakies przyklady przewagi dwoch rdzeni nad jednym? Pytam zupelnie serio.

Skanujący system antywir + zwykłe przegładanie netu np. ;-)

Na moim laptopie jak skan się włącza, to o komfortowym przeglądaniu stron mogę zapomnieć. W pracy mam dwa rdzenie i mogę robić render 3D +coś tam jeszcze i chodzi ok. Jest tego sporo. Nie ma przycięć systemu po prostu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moglbys podac jakies przyklady przewagi dwoch rdzeni nad jednym? Pytam zupelnie serio.

Dowolne kodowanie filmow (czesto z kamery zrzucam i kompresuje) Wtedy nie moglem nic innego robic a teraz moge sobie uzywac komputera normalnie bez problemu najmniejszego. Nawet dvd shrink popularny dziala plynnie i nie zamula systemu. Wczesniej myszka mi stawala na ekranie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...